Maureen Johnson

Maureen Johnson

Yazar
7.9/10
62 Kişi
·
167
Okunma
·
0
Beğeni
·
938
Gösterim
Adı:
Maureen Johnson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Philadelphia, Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri, 16 Şubat 1973
Karanlık ve kasvetliydi fakat ışıklar açılsa da iyileşmeyecekti. Olsa olsa keyifsiz halimi daha iyi görmeme neden olurdu.
Maureen Johnson
Sayfa 24 - Pegasus
272 syf.
·Beğendi·10/10
Genç bir kızın teyzesi sayesinde yaşadığı maceraları anlatan inanılmaz müthiş bir kitap. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Kitabı okurken sanki olayları siz yaşıyormuş gibi olacaksınız.
336 syf.
·5/10
Cocuksu bir kitaptı...konu guzeldi ama cok daha ciddi,ayrintili, profesyonel islenebilirdi...basit bi işleyiş olmuş...konunun içine giremedim açıkcası...sevgiler,)
336 syf.
·Beğendi·8/10
Üç yazarın birleşerek bir kitap yazması ile ortaya çıkmış bu hikaye. Bende elime geçmişken okuyayım dedim. Beğendim mi? Evet kesinlikle hatta soluksuz okudum ancak sekiz puan vermemin nedeni ne kadar seversem seveyim John Green'in yazmış olduğu bölümü akıcı bulmamam. Gerçekten şaşırdım yani özellikle de onun yazdığı bölüm hiç dikkat çekici değildi. Elbetteki hikaye noel mucizelerini anlatıyor. Üç mucize de birbiri ile bağlantılı olduğu içinde mecburen baştan sona okuyorsunuz. Yoksa nedendir bilmem orta kısım bitmek bilmedi benim için. Yinede kütüphanenizde yeri olmalı diye düşünüyorum. ^^ Trenin kara saplanması ile Gracetown gibi küçük bir kasabada sıkışan Jubilee , yanı başındaki aşkı göremeyen Tobin ve aptallık ederek hayatının aşkını terk ettikten sonra pişman olan Addie. Bu üçlünün başlarına ne kadar kötü şey gelirse gelsin Noel mucizesi ile aşkı bulmalarını anlatıyor. Ve elbetteki yeni dostlukları da...
272 syf.
·5/10
Açıkçası geçen sen türkçe ödevim için almıştım bu kitabı okuduğumuz bir kitabı anlatacaktık kitabı 5 günde bitirdim fakat çok çok iyi diyebileceğim bir kitap değil çok kötü de değil orta düzey bir kitap bazı bölümlerini gerçekten beğendim fakat kurgu bana biraz saçma geldi yani gizemi bir teyze var ortada aslında amacı yeğeninin birazcık sosyalleşmesini sağlamak ki bu düşüncesini yerine getiriyor Ginnny zorluklar çekiyor ama her zaman yanında olabilecek bir erkek arkadaş ediniyor bu erkek arkadaşıyla olan bölümleri beğendim çünkü masum saf bir aşk anlatılıyor bu bölümlerde Ginny farklı ülkeleri görüyor buraya kadar herşey normal ama kitabın sonunu beğenmedim Ginny 13. en önemli zarfı kaybediyor ve kitap bence havada kalarak bitiyor.
582 syf.
·31 günde·9/10
Magnus kim mi, o sadece büyücü değil! Brooklyn için çok önemli olsa da aslında yaşadığı yüzlerce yıl arasında en son denk geldiği Gölge Avcıları sanırım onun için daha iyisi olamazdı. Peru hikayesini çok merak etmiştim ama merak ettiğim gibi çıkmadı. Kitap çok iyiydi. Ragnor Fell'e hiç anlam veremedim. Gölge Avcıları'nın geçmişi hakkında bolca yeni bilgiler öğrendim. Magnus'a olan bakışım olumlu yandan elbette değişti. Daha sevdim diyebilirim. En sondaki sesli mesajlar kısmı çok eğlenceliydi. Bane'in vampirlerle hep garip bir ilişkisi olmuştur. Unutmadan yazayım. Magnus kıyafet seçimi için özel bir kitap çıkartılabilir. Aşk, ölüm, belirsizlik ve sonsuz gibi duran bir yaşamın hikayesi, kırıklıklarla dolu...
368 syf.
·Beğendi·5/10
Bu kitabı kapağı çok hoş diye, yıllar önce kelepirden almıştım. Bir ara canım hiçbir şey yapmak istemiyorken okumaya karar verdim ve sanırım yaz aylarındaydık fakat yine de kendimi karların arasındaymış gibi mutlu hissetmiştim.
Konusu, yazımı ve çoğu şeyiyle basit aslında kitap. 3 tane kısa hikâyeden oluşuyor. Kar yüzünden ulaşım sorunları yaşayan 3 çiftin hayatından kısa kesitler. Ahım şahım bir şey değil anlayacağınız. Benim sevme sebebim yalnızca hikayelerin çok samimi hissettirmesiydi. Siz sever misiniz bilemiyorum tabii ama elinize geçerse -bildiğim kadarıyla baskısı yok- okumanızı tavsiye ederim. Gençlik hikayelerini seviyorsanız bir parça tebessüm bulabilirsiniz içinde.
336 syf.
·21 günde·Beğendi·4/10
Karşınız da Mart ayının sonunda bitirdiğim 3 yazarın birlikte yazdığı 3 aşk hikayesi hakkında düşüncelerimle karşı karşıyayım. Kitap ilk Maureen Johnson'ın yazdığı hikaye Jübile Ekspresi ile başlıyor. Gracetown son yılların en yoğun kar fırtınasına gömülür. Jubilee mahsur kaldığı trenden dışarı adım attığında tanıştığı kendi yaşlarında ki çocukla arasında aşk doğar. İkinci hikaye John Green'in yazdığı Ponponlu Mucize'dir. Kitapta 2 genç çocuk 1 genç kızdan oluşan 3 en yakın arkadaş yılbaşı günü evde film izlerken onlara gelen telefonda 14 ponpon kızın tek başlarını kafede olduklarını çünkü trenlerinin yolda kaldığını öğrenirler. Kafeye gitmek için yoğun karda arabaları kalır. Her onlara gelen telefon da arkadaşlarının üzerinde idda oynadıklarını ilk kim gelirse bahsi kazanacağını söyler. Bu yüzden diğer 2 grupla yarışırlar. O gece yaşadıkları zorlu mücadele de Tobin ve Dük arasında bir aşk doğar. Üçüncü en son hikaye Lauren Myracle'ın yazdığı Koruyucu Melek hikayesidir. Addie ve Jeb bir süredir sevgililerdir. Addie kendinde olmadığı(umarım yanlış hatırlamıyorumdur) gece başka bir erkekle öpüşür. Kendinden daha çok seven sevgilisi bunu öğrendiğin de trenle gelmeye çalışırken yolda kalır. Addie bir süre ayrılmak üzere olduğu sevgilisinden haber alamayınca korkar. Son birkaç gün endişe içerisin de gezer. Üç hikayenin sonu kafe diye adlandırığım Waffle House'da yolları kesişir. Bence John Green'in yazdığı diğer kitaplara göre bu hikayesini beğenmedim. Maureen ve Lauren'ın kaleme aldığı hikayelerini ilk defa okudum. Kitapta ki favori hikayem Maureen Johnson'ın yazdığı ilk hikayedir. Gerçekten güzeldi. Eğer aşk kitabı arıyorsanız okumanızı öneriyorum. Artık uzun yorumlar da bulunacağım çünkü daha iyi olduğunu düşünüyorum. IG: okurbirpenguen
763 syf.
·Puan vermedi
HIKAYELER-CASSANDRA CLARE

Cehennem Makineleri ve Ölümcül Oyuncaklar serisinden sonra yan kitap olan Gölge Avcısı Akademisi'nden hikayeler bitmiş bulunmakta. Kitap on hikayeden oluşuyor. Olaylar Cennet Ateşi kitabının sonundan başlıyor. Baş kahramanımız Simon Lewis. Bütün olaylar onun çevresinde gelişiyor. Yada ona anlatılıyor.

Kitabın en sevdiğim hikayesi Will Herondale'nin oğlunu okuduğum kısım. Gölge Avcısı dünyasına ait neredeyse her karakteri görüyoruz ve bu benim için inanılmaz güzeldi.

Kitabı CM & ÖO serilerinden sonra okumalısınız yoksa takip edemez anlayamazsınız benden söylemesi.

Kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitaptır
336 syf.
·Puan vermedi
Birden fazla yazarın yazdığı kitapları sevmem. Ama bu kitapta farklı yazarların yazdığı yerler ayrıldığı için o rahatsız edici zıtlığı fazla göremedim.
368 syf.
·Beğendi·10/10
Çok güzel bir tatil aşkı kitabı.Kitapta 3 farklı hikaye var.Bunları 3 farklı yazar yazmış.Çok beğendim.Starsbuck Kahvecisi büyük keyif veren bir hikaye.

Yazarın biyografisi

Adı:
Maureen Johnson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Philadelphia, Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri, 16 Şubat 1973

Yazar istatistikleri

  • 167 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 260 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.