Cassandra Clare

Cassandra Clare

Yazar
8.6/10
2.081 Kişi
·
5.785
Okunma
·
286
Beğeni
·
9453
Gösterim
Adı:
Cassandra Clare
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tahran, İran, 27 Temmuz 1973
Cassandra Clare, ilgisini romanlara yöneltmeden önce uzun yıllarca Hollywood Reporter’da gazeteci olarak çalıştı. “Ölümcül Oyuncaklar” serisi birçok çoksatar listesinde yer aldı. 2009’un yıldızlarından birine dönüştü. Cassandra, Brooklyn’de yaşıyor.

 
''Kitaplar söz konusu olduğunda, insan her zaman temkinli davranmalı,'' dedi Tessa. ''Ve bütün kitaplar tehlikelidir, çünkü kelimeler bizi değiştirme gücüne sahiptir.''
"Ne yazık ki bir zamanlar çok değer verdiğin birinden en az aynı ölçüde nefret edersin."
Asla kimseyi sevemeyeceğimi ve kimsenin beni sevemeyeceğini düşündüğüm zamanlarda hayatıma son vermemi engelleyen şey kitaplar oldu. Belki de tamemen yalnız olmadığımı düşünmeme neden olan şey onlardı. Bana karşı dürüsttüler.
Kıymetli bir şeyi kaybedip de onu tekrar bulduğunuzda, genellikle bıraktığınız gibi bulmama ihtimaliniz çok yüksektir.
Sonuçta seni rahatlatacak kimse yokken ağlamanın ne anlamı vardı ki? Daha kötüsü kendini teselli edemezken...
498 syf.
·3 günde·7/10
Seri 3.kitapta bitmeli miydi?
Bence bitmeliydi. Düşmüş Melekler Şehri'ni okurken diğer 3 kitapta aldığım hazzı ne yazık ki alamadım. Ama yine de beğendim. Seriyi bitirmekte kararlıyım.
Kitabın ortalarında Jace'in gelgitleri beni benden aldı. Bu kitapta Clary'nin ergen davranışları olmaması,kitabı okunur kıldı. Simon'a biraz daha yoğunlaşılmıştı ama göze batmıyordu.
Kitap her zaman ki gibi çok can alıcı noktada bitti. Açıkçası 5.kitapta ne olacağını merak ediyorum
580 syf.
·Beğendi·8/10
Pek fantastik kitaplar okumam ama bu çok iyiydi ve tüm seriyi bitirdim . Kitap her şeyden önce çok iyi kurgulanmıştı ve sürükleyiciydi. Diğer kitaba geçmek için sabırsızlanmıştım okurken.
580 syf.
·21 günde·Beğendi·9/10
Kemikler Şehri, aslında birkaç günde okunabilecek bir kitap, ama ben bu süreyi biraz aşmış gibi görünüyorum. Araya birkaç şeyler girince, yirmi bir gün gibi uzun bir sürede bitirebildim kitabı. Yazarın dili aşırı iyiydi. Okurken hiçbir yerinde sıkılmadım. Belki de, film/dizilerinden oluşturduğu bu dünyaya alışık olduğum ve fantastik eserler sevdiğim için bana hiçbir şeyi yabancı gelmedi. Devam kitapların, bazı detayları daha ayrıntılı bir şekilde açıklayacağını düşünüyorum ve bu da, film/dizilerde vermediği tadı sonuna kadar verecektir.

Ayrıntılı spoilersız incelemesi için; http://merilands.com/...ri-kitap-incelemesi/
536 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı kitaplığımda her gördüğümde aklıma sadece bir Juliet repliği derlemesi geliyor; "Ah Will, Will sen neden Will'sin?"
Gölge avcısı dünyasıyla karşılaştığım ilk kitap ve beni bu dünyaya bağlayan karakterler; Tessa, Will, Jem ve olmazsa olmazımız Magnus Bane :).
Cassandra'nın hayal gücüne hayran değil, aşık olacaksınız.
636 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Ah Cassandra Clare… Kitap hakkında yine ne söyleyeceğimi bilemeyerek yorumumu yapıyorum. O kadar güzeldi ki, yine heyecanla, yedi gün gibi kısa bir sürede okudum kitabı. Heyecanı, aksiyonu, hissettirdikleri… Kitap başlı başına harikaydı.

Kitap konusu ve spoilersız ayrıntılı incelemesi için; http://merilands.com/...ri-kitap-incelemesi/
580 syf.
·Beğendi·10/10
Gerçekten olağan üstü olaylar bu kadar mı gerçekçi anlatılır.kesinlikle mükemmel insanı kendine bağlayan , sürükleyen bir kitap dır. Gerçek hayattan uyarlanmiscasina özgün ve değerli bi eserdir
572 syf.
·42 günde·Beğendi·7/10
Fantastik serileri okumayı sevenler için zaman kaybı olmayacağını düşündüğüm bir serinin ilk kitabı. Gölge Avcısı olmanın tam olarak neye benzediği hakkında çok ayrıntılı bir inceleme olduğunu düşünmüyorum. İlk kitap daha çok duygusal betimleme ve olay örgüsü kurma çalışmasına harcanmış. Mekanlar ayrıntısız bırakılmış; oysa bahsi geçen mekanlar ırk çözümlemesi icin daha ayrıntılı işlenmeli. Serinin diğer kitaplarında buna değinileceğini umuyorum. İncelemelerde belirteceğim.
624 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Bu kitap ilk iki kitaba kıyasla çok daha sürükleyiciydi ilk üç kitabın hatta tahminim o ki serinin nirvanasıydı. Seriyi okuduğuma pişman olmadığıma emin olacak kadar zevk aldım kitaptan. İlk kitapları eleştirirken birçok şeyi tahmin edilebilir bulduğumu söyleyerek bu yönüyle eleştirmiştim kitabı ama bu kitapta bazı yeni gelişmelerle bu olumsuzluk kırılmış oldu. Her kitapta gelişen karakter kadrosu kitaba ayrı bir renk katıyordu. Clary’nin olayları anlamlandırmaya çalışan pısırık ve korunması gereken kız çizgisinden sıyrılarak güçlü ve savaşçı kız haline geçişi bir yandan hoşuma gitti ama bunda da klişeler bulmak canımı sıktı. Jace’in dışarıdan özgüvenli tavırlarının arkasındaki kendini ezen, yaralı çocuk oluşu biraz sinirimi bozmadı değil. Ben onun egoist bir hergele gibi hareket edişine vurulmuştum bu yüzden bu kitapta beni biraz üzdü kendileri ama yine de Jace, Jace işte. :)
Kitapta eleştirdiğim bir nokta ise yazarın bazen aksiyonu ve olayları anlatmaya aşırı yoğunlaşmaktan o olayların karakterler üzerindeki etkilerini anlatmayı es geçmesiydi. Bunu en çok bu kitapta hissettim. Özellikle Clary’nin kitabın sonlarına doğru yaşadığı bir olay aslında onun felaketi gibi olması gerekirken Clary’nin duygularına neredeyse hiç değinilmeden olay bir anda seyrini değiştirdi. Ortaya çıkan bazı sırlara verilmesi gereken tepkiler son derece sönük kaldı fikrimce.
Kitabı bitirdikten sonra ilk düşündüğüm “Vay be!” den de önce “Serinin hala devam ettiğine inanamıyorum!” oldu çünkü gerçekten bu kitapta ilk iki kitapta gizemli kalan her şey çözümlenmiş, soru işaretleri giderilmiş ve birçok sorun da çözülmüştü. Hatta öyle ki kitaplar incelenip ilerleyişe ve olay örgüsüne bakılırsa yazarın seriyi üç kitaptan oluşturmak için tasarladığı gibi bir izlenim edinmiyor değilim. . Kitapta hiç durulmayan bir hareketlilik, bir canlılık vardı. Sayfalar elimden kayıp gitti. Kalın bir kitap olmasına rağmen akıcı olduğundan hemen bitirdim ve gerçekten macera filmi izler gibi oldum çoğu zaman. Serinin diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum, yazarın olayları nasıl devam ettireceğini merak ediyorum. Umarım yazar seriyi devam ettirebilmek uğruna serinin kalitesini düşürmemiştir. Güzel bir genç-yetişkin okumak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiyem. Detaylı yorumlar için:
http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/2016/07/camlarsehri.html
696 syf.
·Beğendi·10/10
3 kitaptan oluşan seri bitti...Aslında türünden dolayı önyargıyla başlamıştım bu kitaba. Fakat şimdi... Tessa,Will,Jem, Branwe'lar,Lightwood'lar... O kadar gerçektiki okurken. Kitap bitince bi boşluğa düştüm. Farklı bir dünyaydı ve sanki o dünyada öldüm. Karakterlerin yok oluşuyla ve bitişle durdum. Kitap bitti ve ben öylece durup düşündüm. Bazı şeyleri soruladım. Aşkı,yaşamı,kardeşliği, gururu,cesareti,fedakarlığı ve dahasını. Bu üç kitap bana çok şey kattı . Will'inde dediği gibi "Bazen yapmak istemediğim bir şeyi yapmam gerektiğinde,bir kitap karakteriymişim gibi davranırım.Onların ne yapacağını bilmek daha kolay." Bende böyle bir durumda onları hatırlayacağım. Asla bitmesini istemediğim kitap.. Cúmlelerinde takılı kalıp kendimi sorguladığım kitap. Will,Jem,Tessa... Parabatailer gibi; Selam ve Elveda...
580 syf.
·10/10
Bittigine cok ama cok üzülmüstum cidden. Kitap okurken seni icinde yasatiyorsa kitaptir yorumunu bu seriye yapmak istiyorum gercek disi seyler olsada bu dunyada varmislarcasina okudum. Bu seri yuzunden 2 dersten kaldim lisedeyken. Annem zorla 2 lokma yedirirdi. Ben sansliydim ki ben seriyi kesfettigimde butun kitaplari basilmisti. Beklemek zorunda kalmadim. Kac kere okudum. Yine mi baslasam anilarim depresti.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cassandra Clare
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tahran, İran, 27 Temmuz 1973
Cassandra Clare, ilgisini romanlara yöneltmeden önce uzun yıllarca Hollywood Reporter’da gazeteci olarak çalıştı. “Ölümcül Oyuncaklar” serisi birçok çoksatar listesinde yer aldı. 2009’un yıldızlarından birine dönüştü. Cassandra, Brooklyn’de yaşıyor.

 

Yazar istatistikleri

  • 286 okur beğendi.
  • 5.785 okur okudu.
  • 120 okur okuyor.
  • 2.393 okur okuyacak.
  • 63 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları