Cassandra Clare

Cassandra Clare

Yazar
8.6/10
3.097 Kişi
·
8,9bin
Okunma
·
396
Beğeni
·
11,9bin
Gösterim
Adı:
Cassandra Clare
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tahran, İran, 27 Temmuz 1973
Cassandra Clare, ilgisini romanlara yöneltmeden önce uzun yıllarca Hollywood Reporter’da gazeteci olarak çalıştı. “Ölümcül Oyuncaklar” serisi birçok çoksatar listesinde yer aldı. 2009’un yıldızlarından birine dönüştü. Cassandra, Brooklyn’de yaşıyor.

 
''Kitaplar söz konusu olduğunda, insan her zaman temkinli davranmalı,'' dedi Tessa. ''Ve bütün kitaplar tehlikelidir, çünkü kelimeler bizi değiştirme gücüne sahiptir.''
Asla kimseyi sevemeyeceğimi ve kimsenin beni sevemeyeceğini düşündüğüm zamanlarda hayatıma son vermemi engelleyen şey kitaplar oldu. Belki de tamemen yalnız olmadığımı düşünmeme neden olan şey onlardı. Bana karşı dürüsttüler.
536 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı kitaplığımda her gördüğümde aklıma sadece bir Juliet repliği derlemesi geliyor; "Ah Will, Will sen neden Will'sin?"
Gölge avcısı dünyasıyla karşılaştığım ilk kitap ve beni bu dünyaya bağlayan karakterler; Tessa, Will, Jem ve olmazsa olmazımız Magnus Bane :).
Cassandra'nın hayal gücüne hayran değil, aşık olacaksınız.
696 syf.
·Beğendi·10/10
3 kitaptan oluşan seri bitti...Aslında türünden dolayı önyargıyla başlamıştım bu kitaba. Fakat şimdi... Tessa,Will,Jem, Branwe'lar,Lightwood'lar... O kadar gerçektiki okurken. Kitap bitince bi boşluğa düştüm. Farklı bir dünyaydı ve sanki o dünyada öldüm. Karakterlerin yok oluşuyla ve bitişle durdum. Kitap bitti ve ben öylece durup düşündüm. Bazı şeyleri soruladım. Aşkı,yaşamı,kardeşliği, gururu,cesareti,fedakarlığı ve dahasını. Bu üç kitap bana çok şey kattı . Will'inde dediği gibi "Bazen yapmak istemediğim bir şeyi yapmam gerektiğinde,bir kitap karakteriymişim gibi davranırım.Onların ne yapacağını bilmek daha kolay." Bende böyle bir durumda onları hatırlayacağım. Asla bitmesini istemediğim kitap.. Cúmlelerinde takılı kalıp kendimi sorguladığım kitap. Will,Jem,Tessa... Parabatailer gibi; Selam ve Elveda...
586 syf.
·18 günde·Beğendi·8/10
Mükemmel bir seri, mükemmel bir başlangıç kitabı. 18 günde okumamın tek sebebi başka bi ilde olmam nedeniyle fazla okuyamamış olmam. Severek okuduğum, okurken eğlendiğim sanki kendimi o dünyaya aitmiş gibi hissettiğim nadir kitaplardan. Bunun nedeni yazarın dili mi yoksa karakterlerin bu kadar harika işlenmesi mi emin değilim. Tek bildiğim konusu olsun karakterleri olsun merak uyandırıcı bir kitaptı. Hele hele Magnus Bane' in olduğu yerler favori bölümlerim arasında ve kesinlikle Alec ile yakışırlar. Dizisi ve filmi olan bi seri fakat şunu söylemeliyim ki asla ama asla kitapla aynı tadı vermeyecektir. Ama yine de tercih sizindir. Keyifli okumalar :)
580 syf.
·Beğendi·8/10
Pek fantastik kitaplar okumam ama bu çok iyiydi ve tüm seriyi bitirdim . Kitap her şeyden önce çok iyi kurgulanmıştı ve sürükleyiciydi. Diğer kitaba geçmek için sabırsızlanmıştım okurken.
498 syf.
·3 günde·7/10
Seri 3.kitapta bitmeli miydi?
Bence bitmeliydi. Düşmüş Melekler Şehri'ni okurken diğer 3 kitapta aldığım hazzı ne yazık ki alamadım. Ama yine de beğendim. Seriyi bitirmekte kararlıyım.
Kitabın ortalarında Jace'in gelgitleri beni benden aldı. Bu kitapta Clary'nin ergen davranışları olmaması,kitabı okunur kıldı. Simon'a biraz daha yoğunlaşılmıştı ama göze batmıyordu.
Kitap her zaman ki gibi çok can alıcı noktada bitti. Açıkçası 5.kitapta ne olacağını merak ediyorum
950 syf.
·Beğendi·10/10
Bittiğine. İnanamıyorum. Açıkçası hem çok güzel, hem de kötü sonla bitti. Yine bir Cassandra Clare klasiği olarak kitap bittiğinde göğsümün sıkıştığını hissettim. Gerçekten insanın hem sorularına hitap eden, hem de gelecek olaylarla ilgili belirsiz yaklaşımından ötürü insana ters takla attırabilen bir finaldi. Spoi vermek gibi olmasın ama yazar öyle bir final yapmış ki, SON SAATLER serisinden sonra yazacağı; Drusilla, Tiberius, Kit ve tabi ki de sürpriz karakter Ash' in ana karakter rollerini üstlenecekleri KÖTÜ GÜÇLER serisini dört gözle bekliyorum.
Not: Kit ve Ty lütfen diğer kitapta barışmış olun.

İyi okumalar.
580 syf.
·21 günde·Beğendi·9/10
Kemikler Şehri, aslında birkaç günde okunabilecek bir kitap, ama ben bu süreyi biraz aşmış gibi görünüyorum. Araya birkaç şeyler girince, yirmi bir gün gibi uzun bir sürede bitirebildim kitabı. Yazarın dili aşırı iyiydi. Okurken hiçbir yerinde sıkılmadım. Belki de, film/dizilerinden oluşturduğu bu dünyaya alışık olduğum ve fantastik eserler sevdiğim için bana hiçbir şeyi yabancı gelmedi. Devam kitapların, bazı detayları daha ayrıntılı bir şekilde açıklayacağını düşünüyorum ve bu da, film/dizilerde vermediği tadı sonuna kadar verecektir.

Ayrıntılı spoilersız incelemesi için; http://merilands.com/...ri-kitap-incelemesi/
696 syf.
·Beğendi·10/10
Bütün yaşananları bir kenara bırakıyorum, sadece son 5 sayfası için bu kitap okunur. Öyle bir durum ki baş karakterin -Tessa- yaşadığı hem onun için hem diğer iki güzel insan için savaşamazsın ama kaybedemezsin.*
Zaman geçiyor ve geriye dönüp baktığımız da geçmişin ne kadar güzel olursa olmasına rağmen şuan da bu güzelliğin acı verdiğini kanıtlayan bir kitap.
624 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Bu kitap ilk iki kitaba kıyasla çok daha sürükleyiciydi ilk üç kitabın hatta tahminim o ki serinin nirvanasıydı. Seriyi okuduğuma pişman olmadığıma emin olacak kadar zevk aldım kitaptan. İlk kitapları eleştirirken birçok şeyi tahmin edilebilir bulduğumu söyleyerek bu yönüyle eleştirmiştim kitabı ama bu kitapta bazı yeni gelişmelerle bu olumsuzluk kırılmış oldu. Her kitapta gelişen karakter kadrosu kitaba ayrı bir renk katıyordu. Clary’nin olayları anlamlandırmaya çalışan pısırık ve korunması gereken kız çizgisinden sıyrılarak güçlü ve savaşçı kız haline geçişi bir yandan hoşuma gitti ama bunda da klişeler bulmak canımı sıktı. Jace’in dışarıdan özgüvenli tavırlarının arkasındaki kendini ezen, yaralı çocuk oluşu biraz sinirimi bozmadı değil. Ben onun egoist bir hergele gibi hareket edişine vurulmuştum bu yüzden bu kitapta beni biraz üzdü kendileri ama yine de Jace, Jace işte. :)
Kitapta eleştirdiğim bir nokta ise yazarın bazen aksiyonu ve olayları anlatmaya aşırı yoğunlaşmaktan o olayların karakterler üzerindeki etkilerini anlatmayı es geçmesiydi. Bunu en çok bu kitapta hissettim. Özellikle Clary’nin kitabın sonlarına doğru yaşadığı bir olay aslında onun felaketi gibi olması gerekirken Clary’nin duygularına neredeyse hiç değinilmeden olay bir anda seyrini değiştirdi. Ortaya çıkan bazı sırlara verilmesi gereken tepkiler son derece sönük kaldı fikrimce.
Kitabı bitirdikten sonra ilk düşündüğüm “Vay be!” den de önce “Serinin hala devam ettiğine inanamıyorum!” oldu çünkü gerçekten bu kitapta ilk iki kitapta gizemli kalan her şey çözümlenmiş, soru işaretleri giderilmiş ve birçok sorun da çözülmüştü. Hatta öyle ki kitaplar incelenip ilerleyişe ve olay örgüsüne bakılırsa yazarın seriyi üç kitaptan oluşturmak için tasarladığı gibi bir izlenim edinmiyor değilim. . Kitapta hiç durulmayan bir hareketlilik, bir canlılık vardı. Sayfalar elimden kayıp gitti. Kalın bir kitap olmasına rağmen akıcı olduğundan hemen bitirdim ve gerçekten macera filmi izler gibi oldum çoğu zaman. Serinin diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum, yazarın olayları nasıl devam ettireceğini merak ediyorum. Umarım yazar seriyi devam ettirebilmek uğruna serinin kalitesini düşürmemiştir. Güzel bir genç-yetişkin okumak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiyem. Detaylı yorumlar için:
http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/2016/07/camlarsehri.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Cassandra Clare
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tahran, İran, 27 Temmuz 1973
Cassandra Clare, ilgisini romanlara yöneltmeden önce uzun yıllarca Hollywood Reporter’da gazeteci olarak çalıştı. “Ölümcül Oyuncaklar” serisi birçok çoksatar listesinde yer aldı. 2009’un yıldızlarından birine dönüştü. Cassandra, Brooklyn’de yaşıyor.

 

Yazar istatistikleri

  • 396 okur beğendi.
  • 8,9bin okur okudu.
  • 172 okur okuyor.
  • 3.490 okur okuyacak.
  • 100 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları