Metin Hara

Metin Hara

Yazar
7.1/10
327 Kişi
·
974
Okunma
·
222
Beğeni
·
17.821
Gösterim
Adı:
Metin Hara
Unvan:
Fizyoterapist, Tamamlayıcı Tıp, İnsana Güven CEO
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1982
. Dünyanın dört bir yanında aldığı eğitimlerle birçok enerji tekniğinin bilgisini modern tıp bilgisiyle sentezleyerek etkin bir tedavi ekolü benimseyen Metin Hara, sevginin ve düşünce gücünün neler yapabileceğini bilimsel ve uygulamalı olarak göstermektedir.
Eşcinsellik günah mıdır?
İlişkiyi yaşayanlar arasında zorlama ya da baskı yoksa taraflar seçimlerini kendi özgür iradeleriyle yapmışlar ve bu kararlarından dolayı da memnunlarsa, hiç kimsenin onları zerre kadar yargılama hakları yoktur.
Varoluş sana da ne yapmak istediğini sordu ve sen de bugün yaşadığın şeyi tercih ettiğine göre, yanındakinin hangi seçimi yaptığını eleştirmek senin haddine düşmediği gibi aslında kimseyi de ilgilendirmez.
Ortada bireye karşı yapılan bir zulüm, zarar ve işkence olmadığı, bir insanlık suçu işlenmediği müddetçe insanların cinsel hayatlarını yargılamak hiçbirimizin görevi değil.
408 syf.
·Puan vermedi
Uzun zamandır bu kitabı bekliyordum elime geçse biraz goygoy yapsam. Kitabı okursam hani adı üstünde aşk kitabı ya Adriana Lima ile sevgili olamam ama belki kanka olmanın yollarını öğrenirim. Boy boy selfieler paylaşırım falan. Gerçi ben Adriana'nın anca beline falan gelirim selfie bile çekemeyiz koskoca manken yani neyse o konulara hiç girmeyelim.

Kitap baya ciddi şeylerden bahsediyor zaten adam bir doktormuş. Hatta doktor olarak doğmuş. On iki yaşında kendi ağrılarını kendisi geçiriyormuş. Babası yoğun bakımdayken düşünce gücüyle onu iyilestirmiş. Daha bir sürü şeyler yapmış. Ol diyormuş oluyormuş.

Aura, Çakra, Denge gibi bilmediğim şeyler yazıyor. Arada dini vecibelerden örnekler sunmuş. Ben aradığımı bulamadım. Adriana Lima kankalığı yalan oldu. Metin Haradan yaptığım geyikler adına bu platformdan özür diliyorum. Yoksa düşünce gücüyle beni maymuna orangutana falan çevirir.
408 syf.
·Beğendi·10/10
Kendini keşfetme fırsatı sunan Metin Hara ,sizinle konuşan uslubuna bayildimm. Ruhparcam herşey senin elinde , biraz kendini dinle ve neler yapabildiğini gör.
En son bu kitabı okuduğumda birbirine hayali toplar atıyordum.
Varın gerisini siz düşünün.
Gerçi o kısmı eğlenceliydi.

Metin Hara bilmem kaç yıl adını kolay kolay söyleyemediğim "spiritüel" eğitimi almış. Babası hastayken kendi enerjisiyle babasını iyileştiriyormuş. Enerji dediğim moral motivasyon değil. İnsanların ayarlarıyla oynayan hareket eden bir enerji. Yani enerjisi sağolsun. Aa nasıl düşünemedim ben ya, belki Adriana Lima'yı da kendine böyle aşık etmiştir. :D
Ama burda da değil. Tam burda bıraktım kitabı:
Hara' nın kendi geliştirdiği bir yöntemi var. Sufi egzersizi. Kızdığınız sinirlendiğiniz zaman hemen iki dakika oturup Sufi egzersizini yapıyorsunuz hop, tüm sinirleriniz uçuyor.
Tamam da bir insan sinirli olduğunda , " Ya niye sinirleniyorum hemen Sufi egzersizi yapayım da pamuk şekerine dönüşeyim " mi der, bunu mu düşünür? Yani en azından ben bunu düşünmem.

Kişisel gelişim kitaplarını kendimi bildim bileli sevmem, okumam da zaten. Çünkü sana yapman gerekenleri söyler. Yani sen başarılı olman gerektiğini biliyorsundur, üzüldüğünde bunun geçici olduğunu biliyorsundur, mutluluğunun kendi elinde olduğunu biliyorsundur. Böyle kitaplar da sadece bunları tekrarlar. Ne yapman gerektiğine dikkat çekerler. Ama nedense nasıl yapman gerektiğini söylemezler. Bunların hangi yollardan geçtiğine değinmezler.

Bu kitabı da hediye olduğu için okumaya çalıştım ama olmadı. Bu kadarına katlanabildim.

Herkesin daha kaliteli daha faydalı kitaplarla karşılaşması dileğiyle.

İyi okuma( MA) lar.
408 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
İnsanoğlunun kendi gücünü fark etmesini sağlayacak bir eser.

Önce kendimize olan sevgimizi gözden geçirip, başarılı, mutlu korkulardan arınmış, zihin kontrolünü sağlamış bir birey olmanın, kendinin fark etmenin, yaşam amacının içsel yolu olan; kalbimizdeki sevgiyi ve aşkın ne kadar kutsal olduğu hakkındaki bilgilerin sufizim ve bilimsel araştırmalar ile harmanlanışı oldukça etkili...

Yazar, insanın nefes kontrolü ile içselleşmesini, ellerinde bulunan enerjiyi yönetmesini, en önemlisi bakış acısını nasıl değiştirebileceğini, düşünce gücünün yarınımızın şekillenmesindeki etkisini sade ve anlaşılır bir dil ile kaleme almış...

Son bölüm ise fiziksel bedenimizde yaşadığımız hastalıkların ruhsal ve zihinsel nedenlerinin neler olduğu detaylı bir şekilde verilmiş...

Bir tıp hekimi olan yazarın alternatif tıbba bu kadar hakim olmasına doğrusu şaşırdım. Kişisel gelişim kitaplarına ilgi duyanların okumasını tavsiye ederim...
Her sayfa da ayrı bir makalenin yer aldığı taze bilgiler bizlerle. Bir iyiliğin bu kadar yararlı hormonu harekete geçireceğini tahmin bile etmezdim.
408 syf.
Metin Hara bambaşka bir dünya yaratmak amacı ile yazmış olduğu güzel bir kitap. Insanlar önyargısız bir şekilde okusalar kitabi seveceklerini düşünüyorum. Kitabı bitirdikten sonra psikolojik olarak kendimi iyi hissetmeye başladım :)
Yeryüzünde değiştirebileceğin tek kişi kendinsin ve şunu bil ki:
Sen değişirsen dünya değişir...
Tavsiye: Bu kitabı okurken her seyi direk kabul etmeyin, her ne kadar hiç bir dini görüşü savunmayan tarafsız bir kitap olduğunu iddia etse de doğru olup olmadığı tartışılır bir konu. Kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap.
408 syf.
·5/10
Kişisel gelişim kitaplarının büyük çoğunluğunda ilk sayfalarda iddia edilen ve gerçek olup olmadığı ancak yaşanarak tecrübe edilebilen, aynı türden diğer kitaplardan farklı olduğu iddiası bu kitapta da var. Aynı türden birçok kitap okuduğumdan, kitabın yazarının fizyoterapist olması ve düşünce gücüyle ilgili eğitim ve seminerlere katılmış olması, okurken fark ediliyor. 

Beynin dalgalarının teker teker açıklanmasıyla başlayan kitapta, uyanıkken çalışan alfa ve beta dalgalarını birbirinden ayıran farklardan, özellikle beta dalgasının olumlu, olumsuz etkileri ve normal şartlar altında hangi durumlarda bize yararı olacağından detaylıca bahsedilmiş. ' Bu konuda bilgi sahibi digilim'

Sufi nefesi ve ki topu gibi meditatif egzersizler için kitabın yeterli olup, olmadığını bilemiyorum. Bu egzersizlerin uzun vadede sonuç vermesinden dolayı, devamlılığının sağlanması için konuyla ilgili profesyonel desteğin uygun olacağı düşüncesindeyim...

Kitapta, konular İlginizi çektiyse, karar sizin...
408 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Kendi gücünün farkına sen zaten varabilirsin bu güç sende var ama yazar sadece sana bu gücün içinde olduğunu hatırlatmak adına bu kitabı bir kılavuz gibi paylasmıs seninle.Hayatındaki onca olumsuzluğa rağmen güzellikleri görebilir hayatına yön verebilirsin.Basarılı bir kitaptı.Kitaptaki uygulamalar nefes alıstırmaları vardı eminim finallerime oldukça faydası olacaktır.
408 syf.
·3 günde·2/10
Yazarın üslubunun gereksiz laubali olduğunu düşünüyorum. İçerik olarak tutarsız, kanıtlanamaz, bilimsellikten uzak veriler içerdiğini ve başına geldiğini iddia ettiği olayların ise gerçeği yansıtmadığı kanaatindeyim.
408 syf.
·29 günde·Beğendi·7/10
daha önce böyle bir kitap okumamıştım hep farklı okumuştum evdeki son kitap diye okumaya başladım bu aslında eğitici bir kitaptı ve güzeldi farklı kitap iyi geldi

Yazarın biyografisi

Adı:
Metin Hara
Unvan:
Fizyoterapist, Tamamlayıcı Tıp, İnsana Güven CEO
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1982
. Dünyanın dört bir yanında aldığı eğitimlerle birçok enerji tekniğinin bilgisini modern tıp bilgisiyle sentezleyerek etkin bir tedavi ekolü benimseyen Metin Hara, sevginin ve düşünce gücünün neler yapabileceğini bilimsel ve uygulamalı olarak göstermektedir.

Yazar istatistikleri

  • 222 okur beğendi.
  • 974 okur okudu.
  • 113 okur okuyor.
  • 496 okur okuyacak.
  • 96 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları