Aşkın İstilası - Yol

7,6/10  (92 Oy) · 
217 okunma  · 
83 beğeni  · 
3.118 gösterim
Üç kitaptan oluşacak olan "Aşkın İstilası" serisi; dünyada yepyeni bir istila hareketi yaratacak. Şu an elinde tuttuğun kitap, serinin 1. kitabı, senin ilk adımın...
"YOL"

"YOL" bir aşk yolculuğu... Kendinde başlayıp yine kendinde biten...
Bir çırağın yola düşmesi,
Bir neyzenin nefesi,
Bir âşığın kalp atımı,
Bir çocuğun gülümsemesi,
Bir tohumun toprağa kavuşması...
Kalbinin derinliklerinde hayalini kurduğun bambaşka bir dünyanın yol haritası...
Bu bir bilgi kitabı değil. Bu satırlar yaşamını değiştirmek için tasarlandı. Kendi başına yapabileceğin pratik uygulamalardan nefes egzersizlerine, chi enerjisinin kullanımından yeteneklerini hayallerinin ötesine taşıyacak ödevlere, yüzünde gülümsemeyle okuyacağın sayfalardan hüngür hüngür ağlayacağın hikâyelere kadar; her şey senin için titizlikle toparlanıp kaleme alındı...
Bu kitap; senin gözyaşlarınla ıslanacak, kahkahalarına tanıklık edecek, uyanışına "YOL" olacak...
Ciğerlerine çektiğin her nefes kalbinden çıkan kana kavuştuğunda ayakların seni bir adım daha ileriye taşıyacak... Her yeni adımında cennet biraz daha yaratılacak...
Kalbin atmak için doğru nedeni bulduğunda,
İnsanoğlunun uyanışına tanık olduğunda,
Benimle beraber bu "YOL"a çıktığında,
Yaşam ilk kez seninle anlam bulacak...
Aşkın İstilası başlıyor... "YOL"a çıkıyoruz!
Hazır mısın?
(Tanıtım Bülteninden)
DUA 
 14 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uzun zamandır bu kitabı bekliyordum elime geçse biraz goygoy yapsam. Kitabı okursam hani adı üstünde aşk kitabı ya Adriana Lima ile sevgili olamam ama belki kanka olmanın yollarını öğrenirim. Boy boy selfieler paylaşırım falan. Gerçi ben Adriana'nın anca beline falan gelirim selfie bile çekemeyiz koskoca manken yani neyse o konulara hiç girmeyelim.

Kitap baya ciddi şeylerden bahsediyor zaten adam bir doktormuş. Hatta doktor olarak doğmuş. On iki yaşında kendi ağrılarını kendisi geçiriyormuş. Babası yoğun bakımdayken düşünce gücüyle onu iyilestirmiş. Daha bir sürü şeyler yapmış. Ol diyormuş oluyormuş.

Aura, Çakra, Denge gibi bilmediğim şeyler yazıyor. Arada dini vecibelerden örnekler sunmuş. Ben aradığımı bulamadım. Adriana Lima kankalığı yalan oldu. Metin Haradan yaptığım geyikler adına bu platformdan özür diliyorum. Yoksa düşünce gücüyle beni maymuna orangutana falan çevirir.

Leyla arslan 
17 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kendini keşfetme fırsatı sunan Metin Hara ,sizinle konuşan uslubuna bayildimm. Ruhparcam herşey senin elinde , biraz kendini dinle ve neler yapabildiğini gör.

Nurhan Işkın 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

İnsanoğlunun kendi gücünü fark etmesini sağlayacak bir eser.

Önce kendimize olan sevgimizi gözden geçirip, başarılı, mutlu korkulardan arınmış, zihin kontrolünü sağlamış bir birey olmanın, kendinin fark etmenin, yaşam amacının içsel yolu olan; kalbimizdeki sevgiyi ve aşkın ne kadar kutsal olduğu hakkındaki bilgilerin sufizim ve bilimsel araştırmalar ile harmanlanışı oldukça etkili...

Yazar, insanın nefes kontrolü ile içselleşmesini, ellerinde bulunan enerjiyi yönetmesini, en önemlisi bakış acısını nasıl değiştirebileceğini, düşünce gücünün yarınımızın şekillenmesindeki etkisini sade ve anlaşılır bir dil ile kaleme almış...

Son bölüm ise fiziksel bedenimizde yaşadığımız hastalıkların ruhsal ve zihinsel nedenlerinin neler olduğu detaylı bir şekilde verilmiş...

Bir tıp hekimi olan yazarın alternatif tıbba bu kadar hakim olmasına doğrusu şaşırdım. Kişisel gelişim kitaplarına ilgi duyanların okumasını tavsiye ederim...

Yonca 
30 May 2017 · Beğendi · 9/10 puan

Kendi gücünün farkına sen zaten varabilirsin bu güç sende var ama yazar sadece sana bu gücün içinde olduğunu hatırlatmak adına bu kitabı bir kılavuz gibi paylasmıs seninle.Hayatındaki onca olumsuzluğa rağmen güzellikleri görebilir hayatına yön verebilirsin.Basarılı bir kitaptı.Kitaptaki uygulamalar nefes alıstırmaları vardı eminim finallerime oldukça faydası olacaktır.

Ebru Ebru 
04 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 7/10 puan

daha önce böyle bir kitap okumamıştım hep farklı okumuştum evdeki son kitap diye okumaya başladım bu aslında eğitici bir kitaptı ve güzeldi farklı kitap iyi geldi

Bu kitap kendi potansiyelinizin farkındalığı için yazılmış bir kişisel gelişim kitabı aslında.. kitabı bitirdim fakat içindeki alıştırmaları hiç yapmadım.. kendi gücünün, düşünce gücünün yapabileceklerinin kapılarını açan değil, anahtarını avucunuza bırakan bir kitap.

Yasemin tunç 
16 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 2/10 puan

Yazarın üslubunun gereksiz laubali olduğunu düşünüyorum. İçerik olarak tutarsız, kanıtlanamaz, bilimsellikten uzak veriler içerdiğini ve başına geldiğini iddia ettiği olayların ise gerçeği yansıtmadığı kanaatindeyim.

Heyra 
07 May 2017 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Hayalperestler olmasaydı; hiçbir realist hiçbir yerden ayrılamazdı. Bende bir hayalperestim işte! Sonsuz bir yolda, sonlu
Adımlar atarak sonsuzluğa varmaya çalışıyorum.

Gül Yıldız 
18 Şub 02:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnceleyerek, planlayarak okumaya başladığım bir kitap değildi. Girişteki klişe sözlere, rahatsız olsam da aldırmadan adım adım devam ettim. Adım adım diyorum, çünkü yapılması gereken pratikler içeriyor. Uzun yıllar önce kişisel gelişim kitaplarından uzaklaşmış biri olarak içeriğindeki spot sözcükler, süslü tanımlamaların üzerimde yarattığı irkilmeye prim vermeden istikrarla okudum, İyi de yaptım. Beden, zihin, ruh dengesinin kurulması üzerine oldukça besleyici bilgiler edindim. Son kısımdaki selamlama olmasaydı çok daha mutlu olurdum ama bu içeriğinin zenginliğine gözlerimi kapatmama sebep değil. Spiritüel konulara ilginiz varsa okuyun derim.

Erden Tunç 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 2/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarını oldum olası sevemedim. Hepsi bir anlık gaz verip unutulup giden türden. Bu kitap insanları meditasyona yönlendiriyor, çakraları açmak, meditasyon yapmak, beyni yönlendirme ve huzurlu yaşamak. Ama verilen yöntemlerin pek bende işe yaradığını söyleyemeyeceğim.

3 /

Kitaptan 190 Alıntı

Çiğdem Aksoy Kahraman 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Eşcinsellik günah mıdır?
İlişkiyi yaşayanlar arasında zorlama ya da baskı yoksa taraflar seçimlerini kendi özgür iradeleriyle yapmışlar ve bu kararlarından dolayı da memnunlarsa, hiç kimsenin onları zerre kadar yargılama hakları yoktur.
Varoluş sana da ne yapmak istediğini sordu ve sen de bugün yaşadığın şeyi tercih ettiğine göre, yanındakinin hangi seçimi yaptığını eleştirmek senin haddine düşmediği gibi aslında kimseyi de ilgilendirmez.
Ortada bireye karşı yapılan bir zulüm, zarar ve işkence olmadığı, bir insanlık suçu işlenmediği müddetçe insanların cinsel hayatlarını yargılamak hiçbirimizin görevi değil.

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 132)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 132)
rego 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Cehalet bilgi eksikliği değildir, algı eksikliğidir.

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 176)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 176)
Yonca 
27 May 2017 · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Cehalet derinleştikçe, taraftarlık da artar..."

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 199 - Destek Yayınevi)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 199 - Destek Yayınevi)
Yonca 
29 May 2017 · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“Kuru duayı bırak, ağaç isteyen tohum eker.”
– Mevlana

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 255 - Destek Yayınevi)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 255 - Destek Yayınevi)
Çiğdem Aksoy Kahraman 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

En büyük iletişim problemimiz:
Anlamak için dinlemiyoruz.
Cevap vermek için dinliyoruz.

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 164)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 164)
Hilâl 
12 Şub 23:55 · Kitabı okuyor · Beğendi

Cehenneminle yüzleşmekten korkuyor musun...?

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 32 - Destek yayınları)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 32 - Destek yayınları)
Yonca 
24 May 2017 · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“En derin karanlık, en güçlü ışığa gebedir.”

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 28 - Destek Yayınevi)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 28 - Destek Yayınevi)
Yonca 
25 May 2017 · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir cennet hayaliydi,bir kalemin mürekkebini kâğıda âşık eden...

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 81 - Destek Yayınevi)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 81 - Destek Yayınevi)
Yonca 
25 May 2017 · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“Aşk yolu kumar yoludur.Bu yolda bütün benliğini ortaya koymalı ve kaybetmeye
hazır olmalısın...”

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 77 - Destek Yayınevi)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 77 - Destek Yayınevi)
Çiğdem Aksoy Kahraman 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Gülümse!
Bugünkü gülümsemen yarınki gülümsemeni doğuracak...
Bugünkü aşkın, yarın ki cennetini yaratacak...

Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 61)Aşkın İstilası - Yol, Metin Hara (Sayfa 61)