Michael Lee West

Michael Lee West

Yazar
8.1/10
89 Kişi
·
222
Okunma
·
13
Beğeni
·
2.227
Gösterim
Adı:
Michael Lee West
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 15 Ekim 1953
Michael Lee West, eşiyle birlikte Tennessee, Lebanon’da bir çiftlikte yaşamaktadır. Yazarın Seninle Başım Dertte haricinde altı kitabı daha bulunmaktadır.
"Kelimelerin gücü vardır. İçini hem rahatlatabilir hem boğabilirler. Ve birine sürtük dediğin zaman tuhaf bir şekilde sen sürtük olursun. Başkaları hakkında söylediğin şeyler aslında gizliden gizliye kendin hakkında hissettiklerindir. "
"Psikologlar kendi neşemizi kendimizin yarattığını söyler, O'Malley. Bizi mutlu etsinler diye başkalarına bağımlı olamayız. "
"İşte İnsanlar bu yüzden aşık olur ve öyle kalırlar, Teeny. Aşkın bir unsuru da diğer insan sayesinde kendini nasıl hissettiğindir. Ve benim senin için duyduğum his de sonsuza dek sürecek cinsten. "
"Eğer bu doğru olsaydı benden bir şeyler gizlemezdin. Çünkü aşkın öteki unsuru can yakan duyguları paylaşmaktır. Sana sıkıntı verebilecek şeyleri paylaşmaktır. Bana güvenmek zorundasın, Coop. Ancak sana o zaman güvenebilirim. "
"İzler ve öğrenirsin, tıpkı hayvanları incelediğin gibi. Daha sonra hepsini bir araya getirir nasıl bir kız olmak istediğine karar verirsin. Nazik insanlar sana yardımsever ve düşünceli olmayı öğretir. Dedikodular sana diline hakim olmayı öğretir. Bencil insanlar sana nasıl cömert olacağını öğretir. "
Duygu'nun yaşattığı hayal kırıklığından sonra Haziran ayını bu müthiş eğlenceli,şirin mi şirin,heyecanlı mı heyecanlı aşk romanıyla kapattım.Konusu ve kapağı ilgimi çekse de tamamen kafa dağıtmak için okudum ve beklediğim kat kat fazlasını bu sıcak ve romantik olduğu kadar polisiye bölümleri de güzel işlenmiş romanda buldum.Çok naif ve etkileyici bir kitap,benim için çok iyi bir deneyim oldu. Teeny karakterini çok sevdim ve benimsedim.Ayrıca şeftalilerin kitapta öne çıkması sevdiğim bir unsur oldu çünkü ben şeftaliye bayılırım. :) Romantik severlere,okumak isteyenlere tavsiyemdir,keyifli okumalar.Belirtmeden geçmeyeceğim kapağına ve baskısına bayıldım.Arkadya beni yine hayal kırıklığına uğratmadı,zaten bunu tahmin ediyordum.
Tenny'nin başına gelenleri okurken çok eğlendim. Katilin kim çıkacağını beklerken sabırsızlandım. Ayrıca katili öğrenince çok şaşırmıştım. Bu kitabı yani birinci kitabını beğendim ve ikinci kitabını da okudum, o da gayet güzeldi. Bu kitabı kesinlikle öneriyorum, özellikle kütüphanesinde -benim gibi- Arkadya Yayınları'nın kitaplarını dizenlere :)
Çok eğlenceli bir kitap ve karakter. İlk bölümden kitabın içine giriyorsunuz ve kitap ilerledikçe kitaba daha çok bağlanıyorsunuz. İlk iki bölüm öyle trajikomik bir şekilde başladı ki hiç beklemiyordum. Hele cinayet hiç aklımdan geçmiyordu. Yazar beni oldukça şaşırttı. Teeny'i sevmemek elde değil. Yemek tarifleri ve olası cinayet planları ile benim favori karakterlerim arasında yerini aldı. İkinci kitap için oldukça heyecanlıyım. Bu şekilde seri olması da bu kitabı sevmem için oldukça etken bir unsur oldu.
Aşk Adında Hayat romanı Teeny Templeton serisinin birinci kitabıdır. İkinci serisi olan, Geçmişin Gölgesinde Aşk romanını biran önce alıp okumak için sabırsızlanıyorum. Yazarın kaleminin her dokunuşunda, okuduğum bütün satırlarında etkileyicilik vardı. Bu ilk kitabı olmasına nazaran romanın başından sonuna kadar bir profesyonellik ve merak ön plandadır. Bu şeker gibi tatlı romanda yazarın acemi olduğunu kesinlikle hissetmiyorsunuz. Sanırsınız yirmi, yirmi beş yıllık yazar kendisi.
Romanın konusu güzel, fakat daha duygusal olmasını beklerdim başlığından dolayı.Kitabın sonuncu bölümleri daha çok ilgimi çekti ve yazar beni şaşırtmayı başardı doğrusu. Ama aklımda bir soru işareti kaldı, neden bir avukat ve dedektif varken, tüm cinayetlerin sırrını Tenny merak ediyor ve araştırıyor, bilemiyorum.. Yasalar bir yana, bu kadar pasif kalmaları bana çokta doğru gelmedi, en azından yardım edebilirdiler diye düşünüyorum.
Yazar’ın bu kitabı Aşk Adında Hayat isimli kitabının devamı olarak yazılmış. Bu kitabı bir üçüncüsü izler mi bilmiyorum, henüz Türkçeye çevrilmiş bir kitabı yok; umarım da olmaz. Bu kitabı da neden yazdığını anlamlandırmış değilim. Evet, ilk kitap komik ve eğlenceliydi ama kesinlikle ikinci kitabı aynı tadı vermedi. Hatta nefret ettirdi. Tenny’nin ilk kitaptaki sevimli şapşallığı, bu kitapta yerini antipatikliğe bıraktı. O kadar ki kitabın bir yerinde işler sarpa sarmaya başladığında, “Fazlasıyla hak ettin zaten,” dememe neden oldu. Kitabı bitirmek için benim kadar inat etmezseniz yarım bırakılmaya değen kitaplardan.
Teeny maceralarına devam ediyor. Serinin ikinci ve sanırım son kitabıydı. Romantizm, macera, gerilim ve polisiye pekala beraber güzel harmanlanmış. ve tabii mutlu sonları hep çok sevmişimdir..iyi bir roman severin severek okuyabiliceği güzel bir kitap.
kitaba ilk başladığınızda aşkı ve hayatı yemek tariflerine benzetse de yazar okudukça macera tadını yakalayabileceğiniz bir türde yazılmış...yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, kitabın son cümlesi diğer kitaplarını da okuma isteği uyandırıyor kişide...
Aşk adında hayat;sadece aşk'ı değil içinde adrenalin,heycan,korku'da içeriyor eminim yabancı kitap okumayı sevmeyenler bile okusalar ellerinden düşüremeyecekler :-) bunu okumanızı tavsiye ederim.
Tenny, bir cinayete şahit olmuştur . O cinayette öldürülen kadın Coop'un yani Tenny'nin sevdiği çocuğun eski kız arkadaşı üstelik Coop'un öldürülen eski kız arkadaşından bir kızı vardır Tenny bunu öğrenir ve araştırmaya karar verir araştırmaları sonucunda Copp'un yalanları ortaya çıkar ve Tenny...

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael Lee West
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 15 Ekim 1953
Michael Lee West, eşiyle birlikte Tennessee, Lebanon’da bir çiftlikte yaşamaktadır. Yazarın Seninle Başım Dertte haricinde altı kitabı daha bulunmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 222 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 71 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.