Michael Lee West

Michael Lee West

Yazar
7.9/10
125 Kişi
·
399
Okunma
·
14
Beğeni
·
2497
Gösterim
Adı:
Michael Lee West
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 15 Ekim 1953
Michael Lee West, eşiyle birlikte Tennessee, Lebanon’da bir çiftlikte yaşamaktadır. Yazarın Seninle Başım Dertte haricinde altı kitabı daha bulunmaktadır.
Onu hâlâ seviyordum . Şeftalilerin neden ağaçta yetiştiğini açıklayamıyorsam, onu niçin sevdiğimi de öyle açıklayamıyordum.
...tek düşünebildiğim şey gerçek aşktı . Sanırım onu hiç bulamayacaktım. Bir insanın gerçek aşkı bulması için kaç şansı olurdu ki ?
'Fakat söz konusu şey kendimi affetmek olduğunda daima direnirdim. Sonradan yaşanan pişmanlıklar ve keşkeler içinde yüzmek isterdim . Kendini bağışlamak da istemsiz olarak yaptığımız , insanın temel ihtiyaçlarından biri olsaydı ne olurdu sanki ? Tıpkı nefes almak gibi ...'
Belki de düşünceler bir köprüydü ve birinin üzerinden geçtiğinizde , güvenli bölgeden tehlikeli bölgeye geçmiş oluyordunuz. Ve bir kez karşıya geçtiniz mi , geri dönüşü yoktu.
Doğru şarkı , yanlış adamdı . Kalbimin bir yere gittiği falan da yoktu. Onu bir kavanoza koymuş , üzerine sirke ve dereotu ekleyerek sonsuza dek turşusunu kurmuştum .
Son bir kaç hafta , bana hayatın tuhaf ve önceden kestirilemez bir şey olduğunu öğretmişti. Beş dakika ya da beş gün içinde her şey olabilirdi ... ve muhtemelen olurdu da .
Bir kafesin içinde sağa sola çırpınan bir kuş gibiydi. Kapısını bir saniyeliğine açacak olsanız camdan dışarı çıkmanın bir yolunu bulmak için kendini pencerelere vuracak , kanatlarını bütün gücüyle çırpacak ve masmavi gökyüzüne yükselerek ona karışmaktan başka hiçbir şey istemeyecekti.
Sesleri , ölümün de hayatın bir parçası olduğunun ve hayatın devam ettiğinin nazik bir hatırlatıcısıydı ; biz hazır olsak da olmasak da ...
432 syf.
·10/10
Çok eğlenceli bir kitap ve karakter. İlk bölümden kitabın içine giriyorsunuz ve kitap ilerledikçe kitaba daha çok bağlanıyorsunuz. İlk iki bölüm öyle trajikomik bir şekilde başladı ki hiç beklemiyordum. Hele cinayet hiç aklımdan geçmiyordu. Yazar beni oldukça şaşırttı. Teeny'i sevmemek elde değil. Yemek tarifleri ve olası cinayet planları ile benim favori karakterlerim arasında yerini aldı. İkinci kitap için oldukça heyecanlıyım. Bu şekilde seri olması da bu kitabı sevmem için oldukça etken bir unsur oldu.
432 syf.
·9/10
Tenny'nin başına gelenleri okurken çok eğlendim. Katilin kim çıkacağını beklerken sabırsızlandım. Ayrıca katili öğrenince çok şaşırmıştım. Bu kitabı yani birinci kitabını beğendim ve ikinci kitabını da okudum, o da gayet güzeldi. Bu kitabı kesinlikle öneriyorum, özellikle kütüphanesinde -benim gibi- Arkadya Yayınları'nın kitaplarını dizenlere :)
432 syf.
·Beğendi·10/10
Aşk Adında Hayat romanı Teeny Templeton serisinin birinci kitabıdır. İkinci serisi olan, Geçmişin Gölgesinde Aşk romanını biran önce alıp okumak için sabırsızlanıyorum. Yazarın kaleminin her dokunuşunda, okuduğum bütün satırlarında etkileyicilik vardı. Bu ilk kitabı olmasına nazaran romanın başından sonuna kadar bir profesyonellik ve merak ön plandadır. Bu şeker gibi tatlı romanda yazarın acemi olduğunu kesinlikle hissetmiyorsunuz. Sanırsınız yirmi, yirmi beş yıllık yazar kendisi.
432 syf.
·Puan vermedi
bu kitap gerçekten çok güzeldi ben tek kelimeyle BAYILDIM diyebilirim komik heyecan verici sürükleyiciydi bundan sonra da yazarın yine aynı karakterlerle devam ettiği ''Geçmişin Gölgesinde Aşk'' ı okumanızı tavsiye ederim :)
432 syf.
·9/10
Açılış sahnesiyle bile beni çok eğlendiren, komedi, görece suç konulu hoş bir kitaptı. Şahsen suç ile romantizmin birleşti kitaplardan hoşlanmıyorum. Bu kitapta yazar suç konusunda iddialı olmadığı için okurken tolere ettim. Yani suç, aksiyon veya macera kitaplarını yetişkin satırlarla boğup hiç etmenin manası yok bence.
432 syf.
·25 günde·Beğendi·6/10
Romanın konusu güzel, fakat daha duygusal olmasını beklerdim başlığından dolayı.Kitabın sonuncu bölümleri daha çok ilgimi çekti ve yazar beni şaşırtmayı başardı doğrusu. Ama aklımda bir soru işareti kaldı, neden bir avukat ve dedektif varken, tüm cinayetlerin sırrını Tenny merak ediyor ve araştırıyor, bilemiyorum.. Yasalar bir yana, bu kadar pasif kalmaları bana çokta doğru gelmedi, en azından yardım edebilirdiler diye düşünüyorum.
432 syf.
·Beğendi·4/10
Teeny ve Bing nişanlılardı ve bir kaç ay sonra evleneceklerdir. Ama Teeny'i eve geldiği bir gün bir sürpriz ile karşılaşır ve dünyası bambaşka yöne gider. Teeny'ni hayatı alt üst olur ve başı türlü belalara girer. Teeny Bing'den ayrılınca Bing'in üvey annesi Teeny'e her konuda yardım eder. Teeny bir akşam gittiği barda eski sevgisiyle karşılır. Cooper yani Teeny'in eski sevgilisi bir avukattır. Teeny'nin geçmişini kitapta bolca okuyoruz ve böylece kafamızda en ufak soru işareti kalmıyor. Teeny'nin hiçbir zaman aşktan yana şansı olmamış. Bir sabah Teeny'e gelen bir mesaj ile başı iyice belaya bulaşır. Bing'in başına gelen olayla birlikte kitabı bırakamaz hale geldim olay ister istemez sizi içine alıyor ve çözmeye çalışıyorsunuz. Teeny ve Cooper'ın yaşadıkları özellikle Cooper'ın Teeny için savaşması onu savunması okurken en sevdiğim yerlerdi. Red Butler ise özel bir dedektif ilk başlarda beni çok sinir etti ama sonunda beni yine güldürdü. Ava'nın kim olduğunu söylemeyeceğim onu kitabı okuyup çözün. Ki ben Ava'yı sevememiştim ama çok olgun davranışlar sergileyen bir karakterdi. Natalie'yi hiç sevmedim en sonjnda hak ettiğini buldu hiç üzülmedim. Kitapta bir an bile gizemli olaylar bitmiyor. Kitabı alırken bu kadar olay beklemiyordum beni çok şaşırttı ama iyi anlamda. Ama sonunu okuyunca burada bitmemeli dedim tam ah istediğim oldu derken devam kitabını mutlaka alacağım.
432 syf.
·59 günde·5/10
Yazar’ın bu kitabı Aşk Adında Hayat isimli kitabının devamı olarak yazılmış. Bu kitabı bir üçüncüsü izler mi bilmiyorum, henüz Türkçeye çevrilmiş bir kitabı yok; umarım da olmaz. Bu kitabı da neden yazdığını anlamlandırmış değilim. Evet, ilk kitap komik ve eğlenceliydi ama kesinlikle ikinci kitabı aynı tadı vermedi. Hatta nefret ettirdi. Tenny’nin ilk kitaptaki sevimli şapşallığı, bu kitapta yerini antipatikliğe bıraktı. O kadar ki kitabın bir yerinde işler sarpa sarmaya başladığında, “Fazlasıyla hak ettin zaten,” dememe neden oldu. Kitabı bitirmek için benim kadar inat etmezseniz yarım bırakılmaya değen kitaplardan.
432 syf.
·Puan vermedi
İhanet ağır olandı. En acısı, en yakanıydı. Tenny, geçmişinin ardından evlilik hazırlıkları ile uğraşıyorken, şahit olduğu anlar onu tamamen yıkacaktır.. İlk aşkına mi geri dönmeli yoksa, başına geleceklerinden habersiz, kalbinin sesini mi dinleyecektir?
432 syf.
·Beğendi·8/10
Günaydın dostlar bugün size 2015 senesinde okuduğum serinin ilk kitabı olan #aşktadındahayat ın devamı olan #geçmişingölgesindeaşk yorumuyla geldim. Yazarın bu iki kitaptan başka Türkçe'ye çevrilmiş kitabını bulamadım, devamı var mı açıkçası merak ediyorum.
İsmine bakıp ilki gibi romantik bir kitap beklerken kendimi aşk, ihanet, macera, cinayet içinde buldum. Yazar açıkçası acayip derecede şaşıttı beni...
Her zaman söylediğim gibi @arkadya_kitap a aşığım. Çok sürükleyici bir kitaptı tavsiye ederim.
#kitapyorumu
Teeny ve Coop hikâyesi kaldığı yerden başladı. Fakat bu kez Teeny Coop'un eski sevgilisi Barb'ın öldürülmesine tanık oldu. Olaylar birden akıl almaz bir polisiye maceraya döndü. Coop avukat, yardımcısı Red dedektifken olayı neden Teeny araştırdı çözemedim. Sonu mutlu bitti olsundu... Tabii yine Teeny'nin harika tarifleri bu kitapta da vardı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael Lee West
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 15 Ekim 1953
Michael Lee West, eşiyle birlikte Tennessee, Lebanon’da bir çiftlikte yaşamaktadır. Yazarın Seninle Başım Dertte haricinde altı kitabı daha bulunmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 399 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 107 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.