Geçmişin Gölgesinde Aşk Teeny Templeton Serisi 2

8,1/10  (21 Oy) · 
53 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.888 gösterim
Her kalbin ait olduğu bir ev vardır. Sizin eviniz kim?

Pasta şefi Teeny Templeton'ın şeftali çiftliğindeki mutfağında kırmızı kadife kek pişirip erkek arkadaşı Coop O'Malley ile birlikte huzurlu günler yaşadığına inanır mıydınız? Evet, biz de inanmazdık.

Teeny, bir cinayete şahit olmuştur ve öldürülen kadın, Coop'un eski kız arkadaşıdır. Dahası Coop'un ondan bir kızı vardır… İşler bu kadar karışıkken Teeny bu durumu araştırmaya karar verir, ancak her araştırma sonucunda erkek arkadaşının bir yalanını açığa çıkarır.

Hayatının bundan daha fazla karmaşık bir hal alamayacağına inanan Teeny, eski kalp ağrısı Son'ın ortaya çıkmasıyla da bir aşk üçgeninin içinde bulur kendini. Teeny artık ne mantığının ne de kalbinin sesini duyabiliyordur. Şans eseri eline geçecek olan şifreli bir mektupla kendine bir yön çizecektir, ancak attığı her adım onu daha büyük bir belaya çekecektir…

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Aşk Adında Hayat kadar sizi peşinden sürükleyecek. Sayfaları çevirirken hem kahkahalarla gülecek hem de heyecanı kalbinizin derinliklerinde hissedeceksiniz.

"Teeny'nin yepyeni hikâyesiyle karşı karşıyayız. Başı bir türlü beladan kurtulmayan bir kadın kahramanımız, ölümcül sırlar ve tatlı bir aşkla süslenmiş bu muhteşem kitabın tadını çıkarın."
-Library Journal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789759997519
 • Orijinal Adı:
  A Teeny Bit of Trouble
 • Çeviri:
  Buse Barış
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
03 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 59 günde · 5/10 puan

Yazar’ın bu kitabı Aşk Adında Hayat isimli kitabının devamı olarak yazılmış. Bu kitabı bir üçüncüsü izler mi bilmiyorum, henüz Türkçeye çevrilmiş bir kitabı yok; umarım da olmaz. Bu kitabı da neden yazdığını anlamlandırmış değilim. Evet, ilk kitap komik ve eğlenceliydi ama kesinlikle ikinci kitabı aynı tadı vermedi. Hatta nefret ettirdi. Tenny’nin ilk kitaptaki sevimli şapşallığı, bu kitapta yerini antipatikliğe bıraktı. O kadar ki kitabın bir yerinde işler sarpa sarmaya başladığında, “Fazlasıyla hak ettin zaten,” dememe neden oldu. Kitabı bitirmek için benim kadar inat etmezseniz yarım bırakılmaya değen kitaplardan.

Sevginar Köker 
 23 Şub 18:23 · Kitabı okudu · 25 günde · Beğendi · 6/10 puan

Romanın konusu güzel, fakat daha duygusal olmasını beklerdim başlığından dolayı.Kitabın sonuncu bölümleri daha çok ilgimi çekti ve yazar beni şaşırtmayı başardı doğrusu. Ama aklımda bir soru işareti kaldı, neden bir avukat ve dedektif varken, tüm cinayetlerin sırrını Tenny merak ediyor ve araştırıyor, bilemiyorum.. Yasalar bir yana, bu kadar pasif kalmaları bana çokta doğru gelmedi, en azından yardım edebilirdiler diye düşünüyorum.

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Teeny maceralarına devam ediyor. Serinin ikinci ve sanırım son kitabıydı. Romantizm, macera, gerilim ve polisiye pekala beraber güzel harmanlanmış. ve tabii mutlu sonları hep çok sevmişimdir..iyi bir roman severin severek okuyabiliceği güzel bir kitap.

Ceren Acer 
 24 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Yazarın kalemi akıcı ve kısmen başarılı ama okunmazsa olmaz türünden bir roman değildi bana göre. Roman içerisinde aşk ve gizemi birlikte barındırıyor bu da romanı rahatlıkla ve heyecanla okumanızı sağlayabilir. Cinayet romanlarına hep okunası bir roman ve bu türü vazgeçilmez bir tür olarak nitelendiriyor olmama rağmen bu kitabın olay örgüsü kısmen de olsa zayıf kaldı bence. Yazarın Aşk Adında Hayat kitabı daha okunası bir romandı diyebilirim. Bu arada Aşk Adında Hayat kitabı bu kitabın birinci serisidir. Geçmişin Gölgesinde Aşk romanı hiç okunmayacak bir kitap diyemem okunabilir bir kitap ama bu kitaptan olay kurgu açısından fazla beklentiniz olmamalı.

Kitaptan 12 Alıntı

ecicekk 
12 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kime aşık olacağımı seçemezdim ama nasıl bir davranış görmek istediğimi seçebilirdim.

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee WestGeçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West
Sevginar Köker 
31 Oca 13:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

"Kimse mükemmel değildir. Başkalarını affettiğinde aslında kendini affedersin. "

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 74)Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 74)
Sevginar Köker 
31 Oca 13:00 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

"Köpekler korktukları zaman ısırırlar. O da ısırıyor, ama kelimelerle. "

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 60 - Arkadya)Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 60 - Arkadya)
Sevginar Köker 
31 Oca 17:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Çoğunlukla insanlar iyinin ve kötünün bir karışımıdır. Kimileri sevimlidir, kimileriyse aksi.

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 104)Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 104)
Sevginar Köker 
31 Oca 16:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

"Bir insanın şekerle kendinden geçmesi, diğerinin şekerden nefret etmesidir. "

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 100)Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 100)
Sevginar Köker 
31 Oca 16:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

"Kelimelerin gücü vardır. İçini hem rahatlatabilir hem boğabilirler. Ve birine sürtük dediğin zaman tuhaf bir şekilde sen sürtük olursun. Başkaları hakkında söylediğin şeyler aslında gizliden gizliye kendin hakkında hissettiklerindir. "

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 103)Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 103)
Sevginar Köker 
 22 Şub 10:51 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

"Psikologlar kendi neşemizi kendimizin yarattığını söyler, O'Malley. Bizi mutlu etsinler diye başkalarına bağımlı olamayız. "
"İşte İnsanlar bu yüzden aşık olur ve öyle kalırlar, Teeny. Aşkın bir unsuru da diğer insan sayesinde kendini nasıl hissettiğindir. Ve benim senin için duyduğum his de sonsuza dek sürecek cinsten. "
"Eğer bu doğru olsaydı benden bir şeyler gizlemezdin. Çünkü aşkın öteki unsuru can yakan duyguları paylaşmaktır. Sana sıkıntı verebilecek şeyleri paylaşmaktır. Bana güvenmek zorundasın, Coop. Ancak sana o zaman güvenebilirim. "

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 325)Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West (Sayfa 325)
ecicekk 
12 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Bir tavsiye ister misin? Tüm şeftalileri bir meyveli pastaya doldurma.''
''Eğer bir şeftali olsaydın seni mutfak robotunda püre haline getirirdim.''
''Hayır, beni yerdin.''

Geçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee WestGeçmişin Gölgesinde Aşk, Michael Lee West
2 /