1000Kitap Logosu
Derya Sezgin
Derya Sezgin
Derya Sezgin
TAKİP ET
Derya Sezgin
@karbeyaz_kitap
28 senelik çalışma hayatında hiç okuyamamış emekli olduktan sonra fırsat bulduğu her an okuyan bir kitap kurduyum:)))
Emekli
Lise
Adana
İstanbul, 25 Eylül
609 okur puanı
29 Mar 2019 tarihinde katıldı.
332
Kitap
319
İnceleme
905
Alıntı
20
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Derya Sezgin
Yeşilin Kızı Anne 5'i inceledi.
384 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Anne artık bir doktor eşi evet en sonunda Gilbert ile evlenip Four Winds'te "Rüya Ev" lerinde yaşamaya başladılar. Duvarlarından mutluluk taşan evin 3.geliniydi Anne ve evini çok sevdi. Yine dostluklar kurdu, sevgi dağıttı, ama öyle bir acı yaşadı ki ben ağlamaktan helak oldum. Diğer bir acı da beni çok derinden etkiledi. Bu kitapta ki hüzün aslında üzücü olsa da değerliydi. Kaptan Jim benim için çok kıymetli bir karakter oldu. Leslie, Owen, Bayan Cornelia, Susan ve diğerleri Anne gibi bende hepinizi çok sevdim. Artık Rüya Ev'i ile vedalalaşan Anne yeni yuvasına yerleşmeye gitti. O muhteşem bahçe Leslie ve Owen sayesinde yemyeşil ve mis kokulu kalacak. Sıra 6.kitapta iyi ki bu seriyi okuyorum.
Yeşilin Kızı Anne 5
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Derya Sezgin
bir alıntı ekledi.
"Aslında her şey Mutlak Var Olan'dan bir nokta ile başladı. Bilinmek istediği için Kendi görüntüsünde insanları yarattı. İşte bu yüzden Gözlemleyen ile Gözlemlenen aslen aynıdır. Yaratılanların tümü O'nun görüntüsünün yansımasıdır. Bu yüzden gözlenenlerin her biri ve hepsi Tanrı'nın kendisidir" dedi yargıç.
4
Derya Sezgin
bir alıntı ekledi.
Evrende hiç boşluk yoktur. Evrenin merkezinde yeryüzü vardır. Yeryüzü aşağıdan ve yukarıdan sularla çevrilmiştir. Sular içinde gökkubbe, gökyüzü yani hava bulunur, tüm bunların dışında ateş, Öz vardır. Kutsalın Kutsalı olan Öz'dür. Bunların her biri bir birini çevreleyen elementlerdir" diye arkasını getirdi Madam.
5