Yıldız Tozu Bir Aşk, Kaç Hayat Eder?

8,0/10  (80 Oy) · 
181 okunma  · 
64 beğeni  · 
2.530 gösterim
Bir aşk, kaç hayat eder?

Başarılı cerrah MatthewBeaulieu'nun bildiği tek hayat, çocukluğundan beri âşık olduğu kadın, yani Elle'dir. Ne var ki böyle büyük bir aşk için bile her şey tozpembe değildir. Elle ve Matt ne kadar isteseler de bir türlü evlat sahibi olamıyordur. Çünkü Elle'in hiçbir hamileliği sağlıklı bir şekilde sonlanmaz.

Ancak kaderin kötü sürprizleri bununla da sınırlı kalmayacaktır. Matt'in tüm dünyası Elle'in kaza geçirdiği haberiyle yıkılır. Bitkisel hayata giren Elle, sağlıklıyken açıkça bu şekilde hayatta tutulmak istemediğini belirtmiştir. Fakat Matt'in biricik aşkının isteğine rağmen onu hayatta tutmak için çok önemli bir nedeni vardır: Elle bir kez daha hamiledir.

Aynı bedendeki iki ayrı hayat, aynı kalpteki iki ayrı sevgi. Artık Matt yüreğini parçalayan o sorunun cevabını vermek zorundadır. Canından çok sevdiği eşi mi? Yoksa evladı mı?

Yıldız Tozu, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek bir başyapıt. Okurken gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789759997601
 • Orijinal Adı:
  The Promise of Stardust
 • Çeviri:
  Gizem Yeşildal
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
DUA 
 04 Haz 21:45 · Kitabı okudu · 6 günde

Beyin ölümü gerçekleşen hamile eşini makineye bağlı olarak yaşatıp bebeğin doğumunu sabırla beklemeye çalışan doktor bir babanın hikayesi.

Acaba 9 ay dolacakmi bebeğine kavusabilecekmi diye merak ederek bir çırpıda bilen, sürükleyici ve güzel bir dille anlatılmış.

Sayesinde bir sürü lazım olmayacak tıbbi terimde öğrendim ama olsun fazla bilgi ne zaman göz çıkartmışki

ESRA KADIOGLU 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok sevdim YILDIZ TOZU'nu arkadaşlar. Hepinize tavsiye ederim. Hepimizin başına gelebilecek bir hikaye tüm gerçekliği ile dile getirilmiş. Bir ailenin hem dışarı, hem içsel hikayesinin yanı sıra güzel bir aşk hikayesi kendisine özendiriyor. Boğazım düğüm düğüm oldu okurken...

Simge 
30 Ara 2016 · Kitabı okumayı düşünüyor · 10/10 puan

Bir aşk, kaç hayat eder?Başarılı cerrah MatthewBeaulieu'nun bildiği tek hayat, çocukluğundan beri âşık olduğu kadın, yani Elle'dir. Ne var ki böyle büyük bir aşk için bile her şey tozpembe değildir. Elle ve Matt ne kadar isteseler de bir türlü evlat sahibi olamıyordur. Çünkü Elle'in hiçbir hamileliği sağlıklı bir şekilde sonlanmaz.Ancak kaderin kötü sürprizleri bununla da sınırlı kalmayacaktır. Matt'in tüm dünyası Elle'in kaza geçirdiği haberiyle yıkılır. Bitkisel hayata giren Elle, sağlıklıyken açıkça bu şekilde hayatta tutulmak istemediğini belirtmiştir. Fakat Matt'in biricik aşkının isteğine rağmen onu hayatta tutmak için çok önemli bir nedeni vardır: Elle bir kez daha hamiledir.Aynı bedendeki iki ayrı hayat, aynı kalpteki iki ayrı sevgi. Artık Matt yüreğini parçalayan o sorunun cevabını vermek zorundadır. Canından çok sevdiği eşi mi? Yoksa evladı mı?Yıldız Tozu, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek bir başyapıt. Okurken gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.
Yıldız Tozu kitabı Hiç unutamayacağım dediğimiz kitaplar listesinde yer almaktadır.

Kitap ve Kahve Delisi 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Matt ve Elle çocukluk aşkları birbirlerinin...
Matt 17 yasinda, Elle 15 yasinda baslayan bir aşk inisli çikişli ve evlilikleriyle devam eden...
Elle ve Matt in evliliklerinde istedikleri birbirine olan aşklarindan sonra bir bebek sahibi olmak... Elle in kan pihtilaşma sorunu oldugu icin hamilelikleri düşükle sonuçlanmiştir hep. Elle talihsiz bir kaza yaşar ve beyin ölümü gerçeklesmistir. Annesinin aci icindeki hastalik dönemine sahit oldugu icin makineler bagli olarak yasamak istemedigini vasiyet eder. Matt ise onun ölmesine izin veremez çünkü Elle hamiledir. Anlatmaya devam edersem spohiler vermek zorunda kalacağim bu yuzden susuyorum :))) anlatilanlarda herkes kendini Elle yerine koymustur ama ben kocasi Matt in yerine koydum. Aileme karşi bebegim için savasmak zorunda kalmak inanki yasadigim kaybin yaninda çok yipratici diye düşünüyorum... kitabin isminin neden "yıldız tozu" oldugunu merak etmiştim kitabi okuyunca bunun nedeninide açikliyor...
Kitabin konusu klasik bir konu fakat anlatimda merak unsuru her sayfada mevcuttu ve kendini okutuyor kitap ayrica okurken kendini ve ailenide sorguluyorsun... samimi, içten ve masal tadında bir aşk hikayesi okumak istiyorsaniz tavsiye ederim herkese :))))

Gül yalçın 
17 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Doğru bildiğinden ve yüreğinin sesinden sapma sözünün en iyi anlatımı..kitabın Son 10 sayfasında resmen şırkıldım ağlamaktan..okumalısiniz..kitap hakkında çok bişey yazmayacagim ama sevgiye inancımızı sorgulatabilir ya da sevgimize ne kadar sahip çıktığımızı dusunebilirsiniz..ve elinizde olmadan ben olsam napardim sorusunu sorabilirsiniz kendinize

Zeynep Çelik 
 22 Mar 11:07 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Çok güzel bir kitap her sayfasinda ayrı bir hüzün ayrı bir üzüntü gerçeği söylemek gerekirse kitabi aglamaktan okuyamadim çok gouze bir kitap araliksiz okudum ve hemen bitti akıcı bir kitap okumanizi tavsiye ederim...

Yummy Kitap Yorum 
 07 Eyl 16:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir erkek ağzından aşk,çıkmazlar,evlat ve duygusal derinlik.Geçişler biraz kopuk, tıbbi terimler okuyucu kitlesi düşünülürse biraz fazla ve daha kısa olsa sanırım duygu yoğunluğu daha iyi sağlanabilirdi. Ancaaak bunlar kitabın artıları yanında devede kulak.Ben çok severek okudum.Özellikle erkek ağzından ve yüreğinden dökülen hisler benim gönlüme daha etkili geldi.Okurken kitabı aslolan yani yazarın başarısı sizi bindirip uçan halıya o diyarlara götürebilmesidir.Kafayı kaldırınca kitaptan "neredeyim,woww nereden geldim " diyorsan olmuştur.Ben yaşadım .Dil basit,anlatım da akıcı eeee daha ne olsun.Şenlendirin ruhunuzu.Enfes...

Figen Esen 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bir aşk kaç hayat eder? Zor bir soru, zor bir mücadele. İlk başlarda sıkıldığımı itiraf etmeliyim ama okudukça yanıldığımı anladım. İlk başlardaddoktorla, avukatlar canımı sıkmıştı ama 200.syfdan iitibaren olaylar daha hızlı ilerlemeye başladı. Matt bi beyin ccerrahıdır ve komşusu, ççocukluk arkadaşı, sevdiği tek kadın olan Elle ile hayatları hiç toz pembe değildir. Bi türlü çocuk sahibi olamazlar her defasında Elle bebeğini kaybeder. Son defa hamile kaldığında ise bi kaza geçirir ve bbitkisel hayata girer. Asıl hikaye ve Matt'in mücadelesi bundan sonra başlar. Elle uzay, NASA ve yıldızlara fazla ilgili biridir. Ve onlarda yakılma inancı olduğundan ölen bebeklerinin küllerin, diğer bebeklerini de simgelemek amacıyla taş biriktirmiştir. Küller yıldız tozunu, taşlar ise Göktaşını simgeler ki kitabın adı da burdan geliyo. "Elle böyle ölmek istemezdi" sözü sonlara doğru sıkmaya başlasa da ötenazi hakkındaki fikirlerimi değiştiren, annelik, ölüm, doğum ve inanılmaz bir ötenazi dersi veren bi kitap. Kafamı dağıtmak istediğiniz zamanlarda alıp okumanızı tavsiye ederim.

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, gerek konu anlatımı gerek olayların akış süreci çok iyiydi. Okuyucuyu sıkmayan ve konudan uzaklaştırmayan son derece duygu yüklü hikayesiyle zaman zaman gözyaşlarıma engel olamadım. Kitabın konusu bol bol tıbbi terimler içerdiğinden bazı okuyucuları tabi ki sıkmış olabilir. Ancak kendi adıma hiç sıkılmadım veya anlamadığım bir konu olmadı. Çünkü ben de bir sağlık çalışanı olduğumdan tıbbi terimlerde hiç zorlanmadım. KESİNLİKLE TAVSİYE EDEBİLECEĞİM BİR ROMAN.

Pelin Sueda 
 03 Oca 20:54 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Arkadya Yayınları 'nın Eflatun Kurdelesinin hayal kırıklığından sonra bu kitap gerçekten çok iyi geldi . Erkek karakter anlatımının da ayrı bir hava verdiğini söylemeliyim . Kapağı ve baskısına gerçekten hayran kalarak , konusunu beğenerek almıştım ve beni yanıltmadı . Başta aldığım olumsuz yorumlar nedeniyle ön yargılı olduğum ama kitabı okuyunca iyi ki okumuşum dedim . Çok güzeldi ve çok akıcı bir dile sahipti .

3 /

Kitaptan 26 Alıntı

Selin 
14 Ağu 21:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

" Her dakika yeni bir şeyin başlangıcıdır."

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 269)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 269)
NEŞESİNE HAYAT 
22 Eyl 09:19 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Güvenebileceğim insanları ayırt etme yeteneğim de bulanıklaşmıştı...

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 106)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 106)
Selin 
10 Ağu 14:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk insanları birleştirebilir, aynı zamanda ayırabilirdi de.

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 62)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 62)
DUA 
31 May 23:44 · Kitabı okudu · İnceledi

İntiharı düsünmek her zaman avutucudur. Böylece insan bir çok kötü geceyi sagsalim atlatır.

Yıldız Tozu, Priscille SibleyYıldız Tozu, Priscille Sibley
Selin 
13 Ağu 17:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir şeyin değerini, onu kaybettiğimizde anlamamız çok acı değil mi ?

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 205)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 205)
Gül yalçın 
15 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Yani, sen öyle olduğunu söylemiyorum ama genel olarak anlamadığınız şeyler üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyorsunuz. Erkekler, kadınları anlamazlar ve bu yüzden de onları kontrol altında tutmak isterler. Senin cinsiyetin başkahramanın kadın olduğu kitapları bile okumuyor ya da filmleri izlemiyorum, bu göz korkutucu. Eğer erkekler bir konuda yetersizlerse bunu saklıyorlar.

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 175)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 175)
Pınar 
26 Tem 23:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayat risk almaktır yoksa kendini bir mağaraya sıkışıp kalmış olarak da bulabilirsin

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 18)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 18)
NEŞESİNE HAYAT 
22 Eyl 08:49 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ve her şeyi göze almış biri tehlikeli olurdu...

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 93)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 93)
3 /