Yıldız Tozu Bir Aşk, Kaç Hayat Eder?

8,1/10  (54 Oy) · 
127 okunma  · 
41 beğeni  · 
2.239 gösterim
Bir aşk, kaç hayat eder?

Başarılı cerrah MatthewBeaulieu'nun bildiği tek hayat, çocukluğundan beri âşık olduğu kadın, yani Elle'dir. Ne var ki böyle büyük bir aşk için bile her şey tozpembe değildir. Elle ve Matt ne kadar isteseler de bir türlü evlat sahibi olamıyordur. Çünkü Elle'in hiçbir hamileliği sağlıklı bir şekilde sonlanmaz.

Ancak kaderin kötü sürprizleri bununla da sınırlı kalmayacaktır. Matt'in tüm dünyası Elle'in kaza geçirdiği haberiyle yıkılır. Bitkisel hayata giren Elle, sağlıklıyken açıkça bu şekilde hayatta tutulmak istemediğini belirtmiştir. Fakat Matt'in biricik aşkının isteğine rağmen onu hayatta tutmak için çok önemli bir nedeni vardır: Elle bir kez daha hamiledir.

Aynı bedendeki iki ayrı hayat, aynı kalpteki iki ayrı sevgi. Artık Matt yüreğini parçalayan o sorunun cevabını vermek zorundadır. Canından çok sevdiği eşi mi? Yoksa evladı mı?

Yıldız Tozu, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek bir başyapıt. Okurken gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789759997601
 • Orijinal Adı:
  The Promise of Stardust
 • Çeviri:
  Gizem Yeşildal
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok sevdim YILDIZ TOZU'nu arkadaşlar. Hepinize tavsiye ederim. Hepimizin başına gelebilecek bir hikaye tüm gerçekliği ile dile getirilmiş. Bir ailenin hem dışarı, hem içsel hikayesinin yanı sıra güzel bir aşk hikayesi kendisine özendiriyor. Boğazım düğüm düğüm oldu okurken...

Simge 
30 Ara 2016 · Kitabı okumayı düşünüyor · 10/10 puan

Bir aşk, kaç hayat eder?Başarılı cerrah MatthewBeaulieu'nun bildiği tek hayat, çocukluğundan beri âşık olduğu kadın, yani Elle'dir. Ne var ki böyle büyük bir aşk için bile her şey tozpembe değildir. Elle ve Matt ne kadar isteseler de bir türlü evlat sahibi olamıyordur. Çünkü Elle'in hiçbir hamileliği sağlıklı bir şekilde sonlanmaz.Ancak kaderin kötü sürprizleri bununla da sınırlı kalmayacaktır. Matt'in tüm dünyası Elle'in kaza geçirdiği haberiyle yıkılır. Bitkisel hayata giren Elle, sağlıklıyken açıkça bu şekilde hayatta tutulmak istemediğini belirtmiştir. Fakat Matt'in biricik aşkının isteğine rağmen onu hayatta tutmak için çok önemli bir nedeni vardır: Elle bir kez daha hamiledir.Aynı bedendeki iki ayrı hayat, aynı kalpteki iki ayrı sevgi. Artık Matt yüreğini parçalayan o sorunun cevabını vermek zorundadır. Canından çok sevdiği eşi mi? Yoksa evladı mı?Yıldız Tozu, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek bir başyapıt. Okurken gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.
Yıldız Tozu kitabı Hiç unutamayacağım dediğimiz kitaplar listesinde yer almaktadır.

Kitap ve Kahve Gezegeni 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Matt ve Elle çocukluk aşkları birbirlerinin...
Matt 17 yasinda, Elle 15 yasinda baslayan bir aşk inisli çikişli ve evlilikleriyle devam eden...
Elle ve Matt in evliliklerinde istedikleri birbirine olan aşklarindan sonra bir bebek sahibi olmak... Elle in kan pihtilaşma sorunu oldugu icin hamilelikleri düşükle sonuçlanmiştir hep. Elle talihsiz bir kaza yaşar ve beyin ölümü gerçeklesmistir. Annesinin aci icindeki hastalik dönemine sahit oldugu icin makineler bagli olarak yasamak istemedigini vasiyet eder. Matt ise onun ölmesine izin veremez çünkü Elle hamiledir. Anlatmaya devam edersem spohiler vermek zorunda kalacağim bu yuzden susuyorum :))) anlatilanlarda herkes kendini Elle yerine koymustur ama ben kocasi Matt in yerine koydum. Aileme karşi bebegim için savasmak zorunda kalmak inanki yasadigim kaybin yaninda çok yipratici diye düşünüyorum... kitabin isminin neden "yıldız tozu" oldugunu merak etmiştim kitabi okuyunca bunun nedeninide açikliyor...
Kitabin konusu klasik bir konu fakat anlatimda merak unsuru her sayfada mevcuttu ve kendini okutuyor kitap ayrica okurken kendini ve ailenide sorguluyorsun... samimi, içten ve masal tadında bir aşk hikayesi okumak istiyorsaniz tavsiye ederim herkese :))))

Gül yalçın 
17 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Doğru bildiğinden ve yüreğinin sesinden sapma sözünün en iyi anlatımı..kitabın Son 10 sayfasında resmen şırkıldım ağlamaktan..okumalısiniz..kitap hakkında çok bişey yazmayacagim ama sevgiye inancımızı sorgulatabilir ya da sevgimize ne kadar sahip çıktığımızı dusunebilirsiniz..ve elinizde olmadan ben olsam napardim sorusunu sorabilirsiniz kendinize

figen cane 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bir aşk kaç hayat eder? Zor bir soru, zor bir mücadele. İlk başlarda sıkıldığımı itiraf etmeliyim ama okudukça yanıldığımı anladım. İlk başlardaddoktorla, avukatlar canımı sıkmıştı ama 200.syfdan iitibaren olaylar daha hızlı ilerlemeye başladı. Matt bi beyin ccerrahıdır ve komşusu, ççocukluk arkadaşı, sevdiği tek kadın olan Elle ile hayatları hiç toz pembe değildir. Bi türlü çocuk sahibi olamazlar her defasında Elle bebeğini kaybeder. Son defa hamile kaldığında ise bi kaza geçirir ve bbitkisel hayata girer. Asıl hikaye ve Matt'in mücadelesi bundan sonra başlar. Elle uzay, NASA ve yıldızlara fazla ilgili biridir. Ve onlarda yakılma inancı olduğundan ölen bebeklerinin küllerin, diğer bebeklerini de simgelemek amacıyla taş biriktirmiştir. Küller yıldız tozunu, taşlar ise Göktaşını simgeler ki kitabın adı da burdan geliyo. "Elle böyle ölmek istemezdi" sözü sonlara doğru sıkmaya başlasa da ötenazi hakkındaki fikirlerimi değiştiren, annelik, ölüm, doğum ve inanılmaz bir ötenazi dersi veren bi kitap. Kafamı dağıtmak istediğiniz zamanlarda alıp okumanızı tavsiye ederim.

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, gerek konu anlatımı gerek olayların akış süreci çok iyiydi. Okuyucuyu sıkmayan ve konudan uzaklaştırmayan son derece duygu yüklü hikayesiyle zaman zaman gözyaşlarıma engel olamadım. Kitabın konusu bol bol tıbbi terimler içerdiğinden bazı okuyucuları tabi ki sıkmış olabilir. Ancak kendi adıma hiç sıkılmadım veya anlamadığım bir konu olmadı. Çünkü ben de bir sağlık çalışanı olduğumdan tıbbi terimlerde hiç zorlanmadım. KESİNLİKLE TAVSİYE EDEBİLECEĞİM BİR ROMAN.

Pelin Sueda 
 03 Oca 20:54 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Arkadya Yayınları 'nın Eflatun Kurdelesinin hayal kırıklığından sonra bu kitap gerçekten çok iyi geldi . Erkek karakter anlatımının da ayrı bir hava verdiğini söylemeliyim . Kapağı ve baskısına gerçekten hayran kalarak , konusunu beğenerek almıştım ve beni yanıltmadı . Başta aldığım olumsuz yorumlar nedeniyle ön yargılı olduğum ama kitabı okuyunca iyi ki okumuşum dedim . Çok güzeldi ve çok akıcı bir dile sahipti .

oya yts 
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

çok satanlar listesinde yer alan kitapları nedense bir türlü sevemem. ancak bu kitap önyargımın sınırlarını oldukça zorladı diyebilirim:) Bir doktor kaza geçirerek bitkisel hayata giren eşinin aynı anda hamile olduğunu öğreniyor. İnsanın duyguları ile ahlaki ve hukuki bir ikilemin arasında kaldığında neler yaşayabileceğini çok güzel anlatan bir kitap.

Duygu Kr 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Samimi bir kitap.. Güçlü bir kadın, vazgeçmeyen bir adam.. Ve annelik! Şu an anne olmadığım için işin sadece hissel kısmına kapıldım, anne olduğumda tekrar okumak isteyeceğimden eminim.. Çünkü anneliğin evladın için bir şeylerden vazgeçmek olduğunu değil, neye ihtiyacı varsa onu sağlamak olduğunu yeniden hissetmek istiyorum..

yeşim şahin 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Yüreginin sesini dinle, o her zaman dogruyu söyler.Okurken çok etkilendim, alınması zor bir karar hakkında çevren ve kendin arasında kalmak.Bazen orada olup olaylara müdahale etmek geliyor insanın içinden, güzel ve akıcı bir kitap.

2 /

Kitaptan 11 Alıntı

Gül yalçın 
15 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Yani, sen öyle olduğunu söylemiyorum ama genel olarak anlamadığınız şeyler üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyorsunuz. Erkekler, kadınları anlamazlar ve bu yüzden de onları kontrol altında tutmak isterler. Senin cinsiyetin başkahramanın kadın olduğu kitapları bile okumuyor ya da filmleri izlemiyorum, bu göz korkutucu. Eğer erkekler bir konuda yetersizlerse bunu saklıyorlar.

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 175)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 175)
figen cane 
 21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Mutlu
Keşke uzanıp o mutlu cehaletinden bir parça alabilseydim.

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 39)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 39)
figen cane 
 02 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Annelik
" Anneler her zaman endişe eder. Bunun kapatma düğmesi yok ki."

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 275)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 275)
figen cane 
 02 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Sayı
"Sen hep böylesin değil mi? Sayıların adamısın. Hayatında ölçülebilir veriler olsun istiyorsun. Sayı olmayan bişeye inandın mı hiç?"

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 267)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 267)
Duygu Kr 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

“Hayat, risk almaktır, yoksa kendini bir mağaraya sıkışıp kalmış olarak da bulabilirsin.”

Yıldız Tozu, Priscille SibleyYıldız Tozu, Priscille Sibley
figen cane 
 21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Soğuk gerçek
Ama gerçek soğuk ve sertti, üstelik çoğu zaman geri alınamıyordu maalesef.

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 7)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 7)
nurcan sağdıç 
26 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sen hassas ve iyi kalpli bir adamsın. Mükemmel bir koca ve günün birinde de baba olacaksın. Hayatını dolu dolu yaşamanı istiyorum. Bana bir şey için daha söz ver. Mutlu olacağına söz ver.

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 456)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 456)
Smily 
12 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Düşlerde gel bana, gel ki verebileyim,
Kalbine karşı atan kalbimi, nefesine karışan nefesimi:
Alçak sesle konuş, omuzuma yaslan,
Çok uzun zaman önceki gibi sevgilim, çok uzun zaman.
Cristina Rossetti

Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 451)Yıldız Tozu, Priscille Sibley (Sayfa 451)
2 /