Adı:
Lacivert
Baskı tarihi:
Mart 2017
Sayfa sayısı:
544
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232814
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Lacivert
Lacivert
Dışarıdan bakıldığında soğuk ama etkileyici bir katildi.

Karanlık değildi. Aydınlık hiç değildi.

Gündüzle gecenin, aşkla esaretin, ölümle yaşamın arasında kalan tondu o.Çok gizli bir birlik için çalışan, özel yeteneklere sahip Ajan James Hunter ile ailesinin baskıcı tavırlarına dayanamayarak evden kaçan tıp öğrencisi Beren Soydan'ın yolları karanlık bir gecede kesişir.Kendini hayal dahi edemeyeceği bir teknolojinin ve bol aksiyonlu bir kovalamacanın içinde bulan genç kız, lacivert bakışlarla kuşatıldığı bu yeni dünyada, bilinmezliklerle örülü, merak ve tutku dolu bir maceraya sürüklenir…James, nam-ı diğer Lacivert, beklenmedik bir anda tehlikeli hayatına konuk olan Beren'i korumak için kurallara karşı gelirken, mekanik duvarlarının ardında sakladığı duygularına karşı kayıtsız kalmayı başarabilecek midir?
544 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Size birazcık Lacivertten bahsedeyim.
Kitap, ailesine dayanamayan Beren'in İstanbul'a kaçmasıyla başlıyor. Hiç bilmediği, karanlık yollarda sürerken birisine çarpar. Durup baktığında, tüm olaylar gelişmeye başlar.

Kitap kesinlikle beklediğimin en üstündeydi. Harika bir yazı tarzı vardı, sevdim. Beni olaylar içinde sürüklerken, hiç bırakasım gelmedi. 500 sayfalık kitabı nasıl bitirdiğimi hatırlayamıyorum. Bitirdiğinde büyük bir boşluğa düştüm. Lacivertsiz ne yapacağım demeye başladım bile.
Kitabı almalı mısınız? TABİİ Kİ DE! Aldığınıza pişman olmazsınız
544 syf.
·8/10
Hmm ne denir ki seri bi kitap imis. Bilmiyordum. Malesf baslamis bulundm. Umarim 2.si gelir cok fena bi yerde bitti cunku.
Beren ailesnden kacarken yolda birine carpar. Carptigi kisi ilginc gozlere sahiptr. Namideger Lacivert.. ne denir o kadar kitap okudum James gibisini gormedim kiz askindan eridi bitti herifte tik yok. Umarim 2.kitapta boyle olmaz. Skldm yani e birazcik :) Farkli olaylar donuyor kitapta kizimiz tip ogrencisiyken kendini bir anda ileri derece teknolojik arac gerclrn kullnildigi bir mahzende Lacivert'n ortagi oalrk buluyr. Konu olark guzel ama skldm yine de. Tercih meselesi tabi yine de. Ben cok sey bekledm kitaptn ciktigindan beri belki de ondan :)
544 syf.
·1 günde·7/10
Lacivert #okudumbitti
Gizli bir birlik için çalışan James ve aile baskısından evden kaçan Beren ıssız ve karanlık bir yolda karşılaşırlar.
Beren Hayali bile imkansız olan teknolojik her şeyin olduğu bir sığınakta tutsak edilir. Lacivert Beren'i korumak için kurallara karşı gelir ve olaylar başlar. Merak uyandıran aksiyonu bol bir kitap olmuş.
Bu hikayeyi wattpad de okumaya başladığımda ismi çok ilgimi çekmişti kesik kesik bölümler olsa da okudum. Kitabını aldığım zaman tamam işte tam manasıyla okuyup bitireceğim dedim ama nerde kitabın devamı varmış hal böyle olunca ne diyoruz sevgili yazarım @t.y.mazer en yakın zamanda 2 kitabı istiyoruz lütfen çok ara vermeyelim. Teşekkürler @ephesusyayinlari #elifingizemlikutuphanesi
544 syf.
·Beğendi·9/10
Türk yazarların istediğinde çok farklı kurgular ortaya çıkarabileceğini görmek açısından bu beni mutlu etti. Düz aşk romanlarına o kadar alışmışız ki böyle şeyler okuyunca farklılığı özlediğini anlıyor insan.Lacivert içinde bilim kurgu türünden esintiler sunan bir kitaptı.Beren’in davranışları dışında kitaba bayıldım. Kitap yaklaşık 500 küsür sayfa ama gerçekten çok akıcı. 
Yine ben ve yine bir kitap pişmanlığı daha.Kitap aslında çok kötü değil ama ben kendimi tanıdığım için baştan bıraktım kitabi çünkü ilerlemek bilmedi.Ama bu siz almayın,okumayın demem.Ben bu tür kitaplardan zaten keyif almıyorum.
544 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Ahh ne denile bilir ki?Muhteşem bir kitaptı.Sonu çok merak uyandırdı.Konusuna gelicek olursak;Beren ailesindeki şiddete dayanamayıp evden kaçan bir genç kız.Fakat bir akşam kaza yapar ve birine çarpar.Çarptığı kişi onun arabasını alınca takip etmeye başlar.Isolacion Unity de çalışan James Hunter işinin bozulmasını istemez.Ve bu yüzden akıl edemeyeceğimiz teknolojinin ve maceranın içine Beren'i de konuk eder.Ve bakalım Beren ile geçirdiği onca vakittten sonra aşkını gizleye bilecek midir?
544 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap çok sürükleyen ve kendine bağlayan yazımı ve anlatımıyla şahane bir eser lacivert rengin insanda bıraktığı duyguyu da çok iyi işlemiş mazer kitabı kurgularken ne kadar yabancı ise bir o kadar Türk gibi yazmış Türklerin kültür özelliklerini de çok güzel işlemiş
544 syf.
·4 günde·8/10
James Hunter gizli birlik için çalışan özel bir ajandır. Beren ailesinin özellikle abisinin baskıcı tavırlarına dayanamayıp evden kaçarken yolu James ile kesişir ve kendini hiç ummadığı bir teknoloji dünyasının içinde bulur.
●○●○●○●○
Kitabın başlarında asıl olaya girene kadar biraz da kadın karakterden ötürü sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Daha sonra olayın ve bütün o teknolojik kurgunun girmesiyle birlikte kitap daha bir akıcı hale geliyor tabi. Yazarın gerek tıbbi gerekse teknolojik boyutlardaki terimlerin geçtiği bölümlerde kurgusunun her bir ayrıntısına önem vererek yazdığı da oldukça belli oluyor. Kitabın eksikleri yok değil üzerine düşününce elbette var fakat kitabın eksiklerinden ziyade beni sinir eden tek şey Beren karakteriydi. Yahu başına o kadar olay gelmiş hala neler peşindesin be kızım!? Keşke daha tutarlı ve aklı başında bir kız olsaydı dedim okuduğum her sayfada. Yazarın düşündüğü ve bize yansıttığı kurgusu oldukça güzeldi. Karakterler konusuna gelince açıkçası ben James karakterini de pek sevmedim favorim Mike oldu Yani şapşal bir karakter ciddi bir karakterden daha cazip geliyor bana Bunları bir kenara bırakırsam kitabın akıcı olmasıyla birlikte sonunun da diğer kitaba sizi mecbur bırakması gibi bir olay da var İyi ki diğer kitap elimde vardı da biter bitmez devam edebildim. Olaylar silsilesi son anda patlak verdi ama güzel de oldu. Sanırım sonu öyle bitmeseydi kitap hakkında çok farklı şeyler düşünüyor olabilirdim Kitabı merak edenlere tavsiye ederim. Türk yazarlara olan yargısı olan arkadaşlarım güzel kurgu okumak isterse muhakkak göz atsın derim.
544 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Her kitabı sırf size bir şey katsın diye okuyorsanız eğer ne kitap okumayı seversiniz ne de her kitabı okumak istersiniz. Eğer Laciverti bana edebi bir şey katsın diye okuyorsanız kitabı sevmezsiniz ben açıkçası kitapların bana hissettirdikleriyle ilgileniyorum bu yüzden kitabı sevdim.

Açıkça söylemeliyim ki dış kapağını hiç beğenmedim çünkü bana göre kitaplarda model olarak insan kullanılmamalı çünkü benim hayal ettiğim kişinin modelle yakından uzaktan alakası olmuyor genelde ve bu beni kitap okurken çok zorluyor ama iç kapağına bayıldım zaten ben bu kitabı iç kapağını gördükten sonra okumak istedim ve pişman değilim. Uzun süre etkisi altında kalacağım gibi durmuyor çünkü üzerimde büyük bir etki bırakmadı ama rüyalarıma girdiğini söyleyebilirim.
İkinci kitabı olduğunu bilmiyordum ve bunu okurken öğrendim, ikinci kitabını hemen okumayı planlamıyordum ancak sonu öyle bir yerde bitti ki kitabı ilk fırsatta alıp okumak istiyorum.
544 syf.
·1 günde·Puan vermedi
| Lacivert ~ T.Y. Mazer |
°
Ailesinin baskısından kaçıp İstanbul'a giden tıp öğrencisi Beren'in yolda bir adama çarpmasıyla başlıyor hikayemiz. Panikle arabadan inip adamın durumuna bakmak istiyor ama ortada bir adam yok. Bu sırada beline değen soğuk metalle neye uğradığını şaşırıyor kızımız. Üstü kanlar içinde lacivert gözlü adamla karşılaşıyor ve bu lacivert gözlü katil tarafından kaçırılıyor. Ama gideceği yere yaklaşırken Beren'i arabadan indiriyor. Parasız ve arabası olmadan ortada kalınca adamı takip etmeye başlıyor.
Gittiği yer ultra teknolojik bir mahzen. Ama onu en çok şaşırtan bu gizemli adamın mekanik bir sesle konuşup beden değiştirmesi oluyor. Adamımız ajan James Hunter yani Lacivert.
Isolation Unity adlı birliğin üyesi. Yüksek teknolojiye sahip bu birliğin gizlilik protokolleri nedeniyle Beren'i bir süre yanında tutmak istiyor.
Okurken o yüksek teknoloji, lacivert gözler, ve o lacivert gözlerin yaptığı kurabiyeler beni benden aldı
Özellikle mekanik sesimiz Jenny'e bayıldım. Yüksek teknolojinin en güzel kısmı 'Tedaviye başla Jenny', 'Beden değişimi Jenny', 'Yemeği hazırla Jenny' Her eve bir Jenny lazım
Tabii bunların yanında Beren ve James arasındaki duygu değişimlerini okumak mükemmeldi Beren'in bu gelişmiş teknolojiye alışmaya çalışması, James'in onu koruma çabası ve kitap boyunca hız kesmeden devam eden aksiyon ve macera olağanüstüydü.
Kitabın yarısından sonra dahil olan birliğin diğer üyeleri -özellikle benim favorim olan Mike - kitaba güzel bir tat kattı. Son derece akıcı, merak uyandırıcı bir kurguydu. Türk yazarların fantastik, bilim kurgu gibi türlere yönelmesine ve böyle güzel şeylerin ortaya çıkmasına bayılıyorum
Büyük çoğunluğu bilim kurgu biraz aşk biraz macera olan bu mükemmel seriyi şiddetle tavsiye ediyorum! Elimde ikinci kitap olmasaydı çıldırabilirdim.
544 syf.
·Beğendi·9/10
Diğer wattpad kitaplarına nazaran çok daha iyiydi diyebilirim. İkinci kitabın çıkmasını sabırsızlık ile bekliyorum. Kitap bizim dünyamızla pek uyuşmayan olağanüstü bir teknoloji ile çalışan bir ajan ve bu ajanın bir görevi esnasında vurulması sonucu karşılaştığı kız arasında geçer. Yaralı ajanimiz aile baskısı ve yaşam sıkıntısından kaçan Beren Soydan'ın arabası ile karşılaşır. Ajanımız James Hunter nam-ı değer Lacivert Beren'in arabasına biner ve arabasını elinden alır. Beren ne olduğunu anlayamadan arabasının peşinden gider. Onu nasıl bir hayat beklediğinden haberi yoktur Derdrie'nin...
544 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Ileri teknolojinin dibine vurulmuş, aksiyon ve heyecan dolu bir kitap. Beren Soydan tıp öğrencisidir ve okul için insanı katil edebilecek düzeydeki abisi ve yengesi ile kalmaktadır. Abisinin kendisine fiziksel şiddet uygulamasına artık dayanamayan kızımız üniversiteler arası geçiş yaparak ve abisinin arabasını çalıp yengesi nin arabasını da parçalayıp İstanbul'a kaçıyor. İstanbul'u hiç bilmeyen Beren kayboluyor ve arabayla giderken birine çarpıyor (çarptığını sanıyor) ancak kimseye çarptığı filan yoktu. James Hunter namı değer kızımızın tatlı başbelası Başarısız geçen bir operasyondan yaralı olarak kurtulan James, kaçarken karşısına çıkan kıza ve arabasına el koyar. Beren'i karanlık ormanda tek başına bırakıp kızın arabasını alarak uzaklaşır fakat kız pes etmeyerek koşarak onu takip etmeye çalışır ve Beren kendini birden ileri teknolojinin bulunduğu bir mahzende bulur. James'in Jenny dediği sistem yaralarını bir anda iyileştirip üstüne üstlük bambaşka bir adam olarak Beren'in karşısına çıkartıyor James'i. Adamın tek değişmeyen yeri Lacivert olan gözleridir. Ah o gözler Beren tüm bu olanlara tanık olunca James onu yanından ayırmama kararı alarak her gittiği göreve Beren'i de götürmeye başlar. James'in içinde olduğu birlik onu sürekli Türkiye'ye göreve yolladığında Türkçe'yi akıcı bir şekilde konuşabiliyor. James Hunter, can yakıcı kadar yakışıklı olsa da acımasız ve duygusuzca olan bakışları var ve hiçbir şeye gülmeyip somurturak gezen birisi. Böyle olmasına rağmen kızımızı kendine aşık etmeyi başarıyor. James'in elinde ki görev onun son görevi olacaktır ve bu görev bitene dek Beren'i operasyonlara götürüp durur. Bu son görev ile ortadan kaybolan ortağı Sophia'yı ve aşığını bulmaktır. James'in haricinde bir diğer favorim Mike o nasıl neşeli, eğlenceli bir ajandır ve tabiki çapkın oluşunu unutmayalım James'in yaptığı öküzlüklerden sonra Mike kızımıza çok yardımcı oldu. Kitabın sonu ise beni hayal kırıklığına uğrattı o kitap orada mı bitirilir Allah aşkına ben nasıl bekleyeceğim 2. kitabı şimdi kafayı yedim ne olacak acaba diye düşünürken umarım çok çabuk çıkar 2. Kitap
"Başka sorun var mı?"
"Aslında var."
Kollarını göğsünde birleştirip kafasını yana yatırarak dinliyorum mesajı verdi.
"O kurabiyeleri Jenny yapmadı, değil mi?"
Kafasının pozisyonunu bozmadan sorduğum saçma soruyu ve konunun alakasızlığını taktıktan sonra cevap verme yerine hiç beklemediğim bir tepki gösterdi.
Dudakları yavaşça yukarı kıvrıldı.
İlk defa bana gülümsemişti.
Ve bu sıcak bir gülümsemeydi.
Kalbimin atışı hızlanırken mahzenden çıkamayacak olma konum aklımdan uçup gitmişti. Kendime kızma işini sonraya bırakacaktım, çünkü şu an bu gülümsemeye odaklanma dürtüsü daha ağır basıyordu.
Ona değen her hücrem,yuva hasretiyle yanıp tutuşan bir kalbin evine ulaştığındaki sıcaklığı karşılıyordu..
İçimde açan çicekler, minik bir bahçeden kocaman bir fidanlığa dönüşmüştü. Varlığı her zerreme hayat suyu veriyordu.
T. Y. Mazer
Sayfa 356 - Ephesus Yayınları
Sen ateş değilsin. Sen ateşten çok daha kuvvetli bir fırtınasın. Ve ben bu fırtınaya karşı gelemiyorum. Akışına bırakıp sığ bir limanda kurtulup gitmek istiyorum ama buna izin vermiyorsun.
T. Y. Mazer
Sayfa 479 - Ephesus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Lacivert
Baskı tarihi:
Mart 2017
Sayfa sayısı:
544
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232814
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Lacivert
Lacivert
Dışarıdan bakıldığında soğuk ama etkileyici bir katildi.

Karanlık değildi. Aydınlık hiç değildi.

Gündüzle gecenin, aşkla esaretin, ölümle yaşamın arasında kalan tondu o.Çok gizli bir birlik için çalışan, özel yeteneklere sahip Ajan James Hunter ile ailesinin baskıcı tavırlarına dayanamayarak evden kaçan tıp öğrencisi Beren Soydan'ın yolları karanlık bir gecede kesişir.Kendini hayal dahi edemeyeceği bir teknolojinin ve bol aksiyonlu bir kovalamacanın içinde bulan genç kız, lacivert bakışlarla kuşatıldığı bu yeni dünyada, bilinmezliklerle örülü, merak ve tutku dolu bir maceraya sürüklenir…James, nam-ı diğer Lacivert, beklenmedik bir anda tehlikeli hayatına konuk olan Beren'i korumak için kurallara karşı gelirken, mekanik duvarlarının ardında sakladığı duygularına karşı kayıtsız kalmayı başarabilecek midir?

Kitabı okuyanlar 236 okur

  • Firdes pala
  • Deniz
  • Kübra İnce
  • ASİ KARAN
  • Semâ Yiğit
  • Sercan Yıldız
  • merve can
  • Derya Saraldı
  • ŞEYDA ÇAKMAK
  • Tuana b.

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.3
14-17 Yaş
%53.2
18-24 Yaş
%17
25-34 Yaş
%14.9
35-44 Yaş
%6.4
45-54 Yaş
%4.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98
Erkek
%2

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%55.1 (65)
9
%12.7 (15)
8
%11.9 (14)
7
%7.6 (9)
6
%3.4 (4)
5
%3.4 (4)
4
%1.7 (2)
3
%0
2
%0
1
%2.5 (3)

Kitabın sıralamaları