Lacivert (Lacivert #1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
21271
Gösterim
Adı:
Lacivert
Alt başlık:
Lacivert #1
Baskı tarihi:
6 Haziran 2018
Sayfa sayısı:
544
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232814
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Lacivert
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Lacivert
Lacivert
Dışarıdan bakıldığında soğuk ama etkileyici bir katildi.

Karanlık değildi. Aydınlık hiç değildi.

Gündüzle gecenin, aşkla esaretin, ölümle yaşamın arasında kalan tondu o.


Çok gizli bir birlik için çalışan, özel yeteneklere sahip Ajan James Hunter ile ailesinin baskıcı tavırlarına dayanamayarak evden kaçan tıp öğrencisi Beren Soydan'ın yolları karanlık bir gecede kesişir.

Kendini hayal dahi edemeyeceği bir teknolojinin ve bol aksiyonlu bir kovalamacanın içinde bulan genç kız, lacivert bakışlarla kuşatıldığı bu yeni dünyada, bilinmezliklerle örülü, merak ve tutku dolu bir maceraya sürüklenir…

James, nam-ı diğer Lacivert, beklenmedik bir anda tehlikeli hayatına konuk olan Beren'i korumak için kurallara karşı gelirken, mekanik duvarlarının ardında sakladığı duygularına karşı kayıtsız kalmayı başarabilecek midir?
544 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Size birazcık Lacivertten bahsedeyim.
Kitap, ailesine dayanamayan Beren'in İstanbul'a kaçmasıyla başlıyor. Hiç bilmediği, karanlık yollarda sürerken birisine çarpar. Durup baktığında, tüm olaylar gelişmeye başlar.

Kitap kesinlikle beklediğimin en üstündeydi. Harika bir yazı tarzı vardı, sevdim. Beni olaylar içinde sürüklerken, hiç bırakasım gelmedi. 500 sayfalık kitabı nasıl bitirdiğimi hatırlayamıyorum. Bitirdiğinde büyük bir boşluğa düştüm. Lacivertsiz ne yapacağım demeye başladım bile.
Kitabı almalı mısınız? TABİİ Kİ DE! Aldığınıza pişman olmazsınız
544 syf.
·Puan vermedi
Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen gayet akıcı, sürükleyici bir kitaptı. Kitabın kurgusu da şahaneydi. Çok beğendim sayfa sayısı çok olmasına rağmen okurken o kadar heyecan yüklü ki sayfaların nasıl akıp gittiğini anlayamadım.
Bilim kurgu esintileri olan güzel bir aşk romanıydı. Heyecanı, aşkı güzel anlatmış yazarımız.
Konusundan bahsedersek, Beren'in abisinin şiddetinden kurtulmak için evden kaçması ve James ile karşılaşması ile olaylar farklı bir yere maceraya sürükleniyor. Beren bir anda kendini ileri teknoloji ile dolu bir yaşantının içinde buluyor. Acayip gözlü yakışıklı James'in ekibinde bulur kendini ve James'le yakınlaşmaları çok güzeldi. Maceranın hiç eksik olmadığı bir kitaptı arkadaşlar.
Gerçi ben Mike'ı daha çok sevdim ama belli olmaz belki serinin ikinci kitabında gönlümü feth eder James değil mi? Bilemeyiz
Herşey çok güzeldi kitapta da ya sonu öyle bir yerde bitti ki anlatamam
Meraktan çatlayacağım..
İyi okumalar diliyorum
Kitapla kalın arkadaşlar
 • Lacivert - Safir
  8.8/10 (306 Oy)278 beğeni732 okunma119 alıntı8.483 gösterim
 • Düşman Okullar 2
  8.5/10 (452 Oy)454 beğeni1.157 okunma174 alıntı8.993 gösterim
 • Asansör
  7.0/10 (578 Oy)513 beğeni1.349 okunma111 alıntı19.983 gösterim
 • Deli Kız
  8.0/10 (300 Oy)309 beğeni845 okunma68 alıntı10.352 gösterim
 • Kuğu ve Çakal
  8.6/10 (286 Oy)211 beğeni695 okunma84 alıntı4.812 gösterim
 • Dikkat! Aşk Çıkabilir
  7.9/10 (207 Oy)161 beğeni600 okunma17 alıntı5.572 gösterim
 • Ayçöreği
  8.8/10 (1.096 Oy)1.032 beğeni2.718 okunma550 alıntı38.698 gösterim
 • Nar
  7.8/10 (421 Oy)367 beğeni1.113 okunma160 alıntı27.593 gösterim
 • Izabel
  8.2/10 (435 Oy)303 beğeni1.055 okunma96 alıntı6.117 gösterim
 • Elmalı Turta
  8.9/10 (963 Oy)952 beğeni2.266 okunma454 alıntı41.366 gösterim
544 syf.
·8 günde·8/10
Wattpad kitaplarına karşı bir sempatim olmasa da yerli yazarlarımızı destekliyorum. T. Y. Mazer'in sanırım ilk kitabı olmasına rağmen oldukça beğendim, kitap akıp gidiyor. Konusu özgün olsa da kurgusunu Öznur Yıldırım'ın Yabancılarına benzettim.
Sizi sıkmadan okunabilecek, çerezlik ama kalitelilerinden bir seri. 2. Kitabı yolda, sanırım 3.yü de haftaya alıp okurum.
Ve yazarı tebrik ediyorum, birkaç kitap sonrası kalemi efsane olacak bir potansiyel var.. Alkışşşş..
544 syf.
·8 günde·7/10
Fantastik seri okumayakı epey olmuştu. Rafta görünce hiç düşünmeden aldım. Ilk defa gördüğüm kitap hakkimda hic bir yorum da okumamıştım. Kapakta T.Y. MAZER yazınca başta yabancı yazar sandım. Acaba okur yabancı sansın da alsın diye mi böyle yazdi adini anlam veremedim zira adi Tuğba Yilmazer imiş. Ama ben yazar ayırt etmiyorum bu yüzden sorun etmedim. Kitaba gelince yazarin kalemi güzel anlatimi samimi ve içten lakin o kadar. Diğer konular klişelerden ibaret. Yunan heykeli tadında mutant oğlan, kendini güzel bulmayab ama guzel bir kiz, kizin surekli baisni belaya sokmasi ve her delikten cikan bas çocuk felan filan. Fantastik seri okumaya bu yazarla baslasaydim severdim bence. Ama JLA okumus biri olarak citam epey yüksek. Emeğine saygi duyuyorum. Aldığım kitaplari bitireceğim tabi i belki yazar devam kitaplarinda klişelerden uzaklaşmıştır.
544 syf.
·Beğendi·9/10
Türk yazarların istediğinde çok farklı kurgular ortaya çıkarabileceğini görmek açısından bu beni mutlu etti. Düz aşk romanlarına o kadar alışmışız ki böyle şeyler okuyunca farklılığı özlediğini anlıyor insan.Lacivert içinde bilim kurgu türünden esintiler sunan bir kitaptı.Beren’in davranışları dışında kitaba bayıldım. Kitap yaklaşık 500 küsür sayfa ama gerçekten çok akıcı. 
544 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Gerçekten kurgusu bir harika. Içinde aşk da olsa bilim ve aşk ikisi eşit seviyelerde dengelenmiş. Bu kitapları kitaplığıma eklediğim için çok mutluyum.
544 syf.
·8/10
Hmm ne denir ki seri bi kitap imis. Bilmiyordum. Malesf baslamis bulundm. Umarim 2.si gelir cok fena bi yerde bitti cunku.
Beren ailesnden kacarken yolda birine carpar. Carptigi kisi ilginc gozlere sahiptr. Namideger Lacivert.. ne denir o kadar kitap okudum James gibisini gormedim kiz askindan eridi bitti herifte tik yok. Umarim 2.kitapta boyle olmaz. Skldm yani e birazcik :) Farkli olaylar donuyor kitapta kizimiz tip ogrencisiyken kendini bir anda ileri derece teknolojik arac gerclrn kullnildigi bir mahzende Lacivert'n ortagi oalrk buluyr. Konu olark guzel ama skldm yine de. Tercih meselesi tabi yine de. Ben cok sey bekledm kitaptn ciktigindan beri belki de ondan :)
544 syf.
·Puan vermedi
Kitabımızda abisinin baskılarından kaçan Beren'in kaybolduğu esnada karşısına çıkan James ile yolları kesişir. Bu karşılaşma hem Beren'in hem James'in hayatında dönüm noktası olacaktır. James'i takip eden Beren onu bir mahzende gizli bir kapıdan içeriye girerken görür ve oda peşinden o kapıdan geçer ve Beren'in yeni hayatı işte burada başlar.
Kitabı seven kesim kadar sevmeyen kesim de bulunuyor. Ben galiba ortada kalan kesimdeyim.Normalde okuduğum kitaplardaki erkek karakterlere çok rahat ısınırım ama nedense James'e bir türlü ısınamadım. Konu itibariyle fantastik bir dünyanın içindeydim o dünyayı da sevdim ama James ve bilinmezlikleri, soğukluğu, sır küpü gibi olması beni bir miktar zorladı. Sayfa sayısının çok olması sorun teşkil etmedi benim için sıkmadan okutturuyor kendini.
Çok büyük bir araftayım sanırım. Beğendim gibi dee beğenmedim gibi dee...
544 syf.
·15 günde·Beğendi·8/10
Çok fazla wattpad kitaplarını okumasam da bu kitaba bir arkadaşım aracılığıyla bir şans verdim. İlk başlarda birazcık sıkıcı olsada yan karakterler eklendikçe ve sayfalar ilerledikçe kitap çok heyecanlı ve keyifli bir hâl almaya başladı. Kitabın başlarında biraz sıkılsamda son 200 sayfayı yaklaşık bir gün de okuyup bitirdim. Bir an önce serinin 2. ve 3. kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.
Kitabın konusundan biraz bahsetmem gerekirse;
Kitap genç bir kızın(Beren) abisinin şiddetinden kurtulmak isteyip kaçmaya karar vermesiyle başlıyor. Beren bir gece her şeyi ayarlayıp yola çıkıyor ve adeta hayatının bütün gidişatını değiştirecek olan James ile tanışıyor. James ise Beren'in tanımıyla kitabimizin ana karakteri olan lacivert. James ile tanışmasının ardından hayatında hiç görmediği kadar teknoloji dolu bir hayata adım atıyor. Ve artık önünde eski hayatından tamemen farklı bir hayat oluşuyor.
Başta da bahsettiğim gibi kitabı gerçekten beğendim. Eğer bilim kurgu, aşk türünde kitaplardan hoşlanıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.
Söylemden geçmeyeyim kesinlikle en sevdiğim karakter Mike oldu.
544 syf.
·5/10
James ve Berin'in hikayesi çok güzeldi. Beren'in kaçma girişimi ve James'e yakalanması olayları başlattı. Bu tarz bir kitap olduğunu bilmiyordum. Kitap hakkında hiçbir yorum okumadan aldım ve pişman değilim. Beren'in istem dışı ekibe katılması, James'le yakınlaşmaları, görevlerini yapmaları etkileyiciydi. Yazarın sade dili ve akıcılığı sayesinde hemen okudum. Heyecan, aksiyon, aşkı yazar çok güzel anlatmış. Okumanızı öneririm. Hoşçakalın.
544 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kitabı daha önce okumadığım bu kadar ertelediğim için gerçekten pişman oldum. İlk aldığımda kapağını açtığımda satırlar çok yakın aşırı satır var zorlanarak okurum diye düşünüp korkmuştum ve arkadaşlarımla beraber okuma vaktimi beklemiştim. Ama hepimizin tek düşüncesi neden beklettik biz bu kitabı oldu. O kadar sürükleyici ve çekici bir kitaptı ki bir gece hiç uyumadan sabaha kadar oturup kitabı okudum ve bitirdim siz düşünün kitap yalın bir dille yazılmış ve yazar tüm duygularını okuyucuya çok güzel aktarabilmiş bence. Kitaba her şeyi ile bayıldım. İkinci kitaba başlamayı sabırsızlıkla bekledim. Bilim kurgu, fantastik ve aşkın birleşimini severim diyorsanız bence bu kitaba şans vermelisiniz. Konusuna gelecek olursak
DİKKAT SPOİLER
Aile baskısından yeterince bunalmış olan Beren evden kaçar ve yolda Jamese çarpar. Ardından bu ikilinin etrafında gelişen olaylar bize anlatılıyor. Jamese bazı zamanlar sinir olsam da genellikle kalpli gözlerle düşledim onu hep hayalimde.
#okur #bookstagram #lacivert #kitap #neokudum #okudumbitti
544 syf.
·1 günde·7/10
Lacivert #okudumbitti
Gizli bir birlik için çalışan James ve aile baskısından evden kaçan Beren ıssız ve karanlık bir yolda karşılaşırlar.
Beren Hayali bile imkansız olan teknolojik her şeyin olduğu bir sığınakta tutsak edilir. Lacivert Beren'i korumak için kurallara karşı gelir ve olaylar başlar. Merak uyandıran aksiyonu bol bir kitap olmuş.
Bu hikayeyi wattpad de okumaya başladığımda ismi çok ilgimi çekmişti kesik kesik bölümler olsa da okudum. Kitabını aldığım zaman tamam işte tam manasıyla okuyup bitireceğim dedim ama nerde kitabın devamı varmış hal böyle olunca ne diyoruz sevgili yazarım @t.y.mazer en yakın zamanda 2 kitabı istiyoruz lütfen çok ara vermeyelim. Teşekkürler Ephesus Yayınları #elifingizemlikutuphanesi
"Başka sorun var mı?"
"Aslında var."
Kollarını göğsünde birleştirip kafasını yana yatırarak dinliyorum mesajı verdi.
"O kurabiyeleri Jenny yapmadı, değil mi?"
Kafasının pozisyonunu bozmadan sorduğum saçma soruyu ve konunun alakasızlığını taktıktan sonra cevap verme yerine hiç beklemediğim bir tepki gösterdi.
Dudakları yavaşça yukarı kıvrıldı.
İlk defa bana gülümsemişti.
Ve bu sıcak bir gülümsemeydi.
Kalbimin atışı hızlanırken mahzenden çıkamayacak olma konum aklımdan uçup gitmişti. Kendime kızma işini sonraya bırakacaktım, çünkü şu an bu gülümsemeye odaklanma dürtüsü daha ağır basıyordu.
Ona değen her hücrem,yuva hasretiyle yanıp tutuşan bir kalbin evine ulaştığındaki sıcaklığı karşılıyordu..

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Lacivert
Alt başlık:
Lacivert #1
Baskı tarihi:
6 Haziran 2018
Sayfa sayısı:
544
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232814
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Lacivert
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Lacivert
Lacivert
Dışarıdan bakıldığında soğuk ama etkileyici bir katildi.

Karanlık değildi. Aydınlık hiç değildi.

Gündüzle gecenin, aşkla esaretin, ölümle yaşamın arasında kalan tondu o.


Çok gizli bir birlik için çalışan, özel yeteneklere sahip Ajan James Hunter ile ailesinin baskıcı tavırlarına dayanamayarak evden kaçan tıp öğrencisi Beren Soydan'ın yolları karanlık bir gecede kesişir.

Kendini hayal dahi edemeyeceği bir teknolojinin ve bol aksiyonlu bir kovalamacanın içinde bulan genç kız, lacivert bakışlarla kuşatıldığı bu yeni dünyada, bilinmezliklerle örülü, merak ve tutku dolu bir maceraya sürüklenir…

James, nam-ı diğer Lacivert, beklenmedik bir anda tehlikeli hayatına konuk olan Beren'i korumak için kurallara karşı gelirken, mekanik duvarlarının ardında sakladığı duygularına karşı kayıtsız kalmayı başarabilecek midir?

Kitabı okuyanlar 1.006 okur

 • adem çiçek
 • Nisa İnanç
 • NUR❄
 • Beyza
 • Melisa Nergiz
 • Emine Cangi
 • ahmet çiçek
 • Elif Dilan
 • Damla
 • Hestia

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.3
14-17 Yaş
%53.2
18-24 Yaş
%17
25-34 Yaş
%14.9
35-44 Yaş
%6.4
45-54 Yaş
%4.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98
Erkek
%2

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.3 (151)
9
%11.2 (48)
8
%8.6 (37)
7
%4.9 (21)
6
%2.8 (12)
5
%2.3 (10)
4
%0.9 (4)
3
%0.5 (2)
2
%0.2 (1)
1
%2.8 (12)

Kitabın sıralamaları