1000Kitap Logosu
Senden Sonra

Senden Sonra

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET

Hakkında

152 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 4 sa. 18 dk.
Adı
Senden Sonra
Basım
Türkçe · Türkiye · Destek Yayınları · Kasım 2020 (İlk yayınlanma: Mart 2015) · Karton kapak · 9786059913515
“Unutma, ben senin kanayan vicdanınım! Kime sarılsan, biraz daha sızlarım...” En son ne zaman bir kadını sevdin? Ama öyle öptün, sarıldın, uyudun falan değil; en son ne zaman bir kadını gerçekten sevdin? Kaybetmekten korkarak, yanındayken bile özleyerek, deli gibi kıskanarak, koruyup kollayarak... Delikanlı adam korkmaz diye bir şey yok. Korkacaksın! Sevdiğin kadını kaybetmekten korkacaksın, kıskanacaksın da… Sokakta elinden tutacaksın, tanıdığın herkesle onu tanıştıracaksın. “İşte benim hayatım bu!” der gibi tanıştıracaksın. Güzel bir kadın sevmek istiyorsan onu gülümseteceksin. Çünkü dünyanın en güzel kadını mutlu bir kadındır, onu mutlu edeceksin… Bu yüzden kirpiklerini sev bir kadının… Avuç içlerini… Makyajsız yüzünü… Uyku sersemliğini… Saçlarını kesen bir kadının çektiği acıyı anlayabilecek kadar sev bir kadını. Ve asla bir kadının saçlarını kesmesine sebep olma…

Okurlar

Kadın
% 71.8
Erkek
% 28.2
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
7.7
10 üzerinden
112 Puan · 15 İnceleme
Bir kadin güzel oldugu icin sevilmez... Sevdigi icin guzeldir o. Sirf sen seviyorsun diye herkesten farklidir,herkesten baska bakar gözleri... Senin ona verdigin deger kadar anlamlidir,sevdikce daha da güzellesip kiymetlenir.
Senden Sonra
7.7/10 · 357 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
152 syf.
Ezgin Kılıç, geçen seneden beri kitaplarını okumayı hayal ettiğim yazar. Dedim ya bu aralar böyle kitaplara ihtiyacım var diye. Dayanamadım. Aslında iki hafta sonra hem okuyup hemde ağlayacaktım. Dün akşam alıntıları okurken ağlamıştım çünkü. İnsan sevince tuhaf oluyor. Ve de sesini bile duymadan yaşadığını bilerek seviyorsa daha farklı. Kitapçıya girdim, raflara baktım göremedim ilk başta. Görevliye kitap var mı diye de sormak istemedim. Korktum ' kalmamış maalesef' demesinden. Sonra tekrar baktım ve o an mutlu oldum gözlerim doldu. Kitabı okumadan önce karar verdim benim içimden geçen cümleleri, beni anlatan cümleleri işaretleyeceğim. Elime bir fosforlu kalem bir de kitabı aldım. İlk dakikada cümleleri çizmeye başladım. O kadar güzel beni anlatmış ki yazar. Yaşadığım acıları, hüzünleri, her şeyi. Hem okudum hem çizdim. Üzüldüm, canım acıdı, kalbim paramparça oldu. Üç tane fosforlu kalem bitirdim. Aslında işaretleğim bölümleri okusa sevgime inanır belki de. Keşke daha önce okusaydim demeyeceğim. Daha önce okusaydım eğer bende iz bırakmazdı kitap. Bu kitabı kitaplığımda gördükçe O gelmezdi aklıma. İyi ki şimdi okudum. Ve her kelimede onu ne kadar özlediğimi farkettim. Kokusunu hiç ciğerlerim dolana kadar içime çekmedim, karşılıklı oturup konuşmadık, gözlerine bakmadım hiç, sesini her duyuşumda kalbim yerinden çıkacak gibi oluyordu. Artık sesi de yok. Bir kaç fotoğraf ile seviyorum onu. Ve özledim.
Senden Sonra
7.7/10 · 357 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
152 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabın arka kapak yazısını okuduğun zaman, bir an önce okumaya başlamak için sabırsızlanacaksın. Ezgin’in bütün kitaplarında olduğu gibi bir nefeste okundu ve bitti. Ama yine her kitabında olduğu gibi bilmem kaçıncı kez tekrar tekrar okundu. Radyo yayınlarımın vazgeçilmez el altı kitabım.
Senden Sonra
7.7/10 · 357 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
152 syf.
Senden sonra bir süre kendime gelemedim... Toparlanmam o kadar kolay olmadı aslına bakarsan alışmam epey zaman aldı... Öyle basit bir şey değil inan bana ...hayatını geleceğini, hayallerini yanlızca bir kişiye ayırıp daha sonra ondan ayrılmak hiç kolay değil.! Bunun ne kadar acı bir tecrübe olduğu hakkında en ufak fikrin bile yok...Çünkü Sen en çok sevdiğin zamanlarda terk edilmedin... Hiç yüzüstü kalmadın,aldatılmadın,bütün alışkanlıklarından vazgeçmek zorunda bırakılmadın... Bu yüzden beni anlamanı beklemiyorum senden Sen sevgiden ne anlarsın ki zaten...? Senden Sonra ..Ezgin Kılıc
Senden Sonra
7.7/10 · 357 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
152 syf.
·
2 günde
·
3/10 puan
Aşk ve ayrılık acısı çeken, sevdiği kadın tarafından terkedilmesine hatta sevilmemesine rağmen özlem duyan, acı çektiği halde dünyaya bir daha gelse yine o kadını seveceğini anlatan bir Adamın, melankolik aşk yazılarından oluşan kitap.. Bunların yanında, yazılarından özgüveni sıfır olduğuna kanaat getirdiğiniz karakterin, bazı sayfalarda 'sevilmiyorsanız gidin, sizden önemli değil, acı çekmek istemiyorsanız durmayın' gibi öğütler vermesi de bir ironi tabii... Yazarın her an farklı duygular içinde olması ve kesin bir sonuca bağlanamaması rahatsız eden noktalardan biri bence.. Hal böyleyken insan bir süre sonra sıkılıyor ister istemez.. Neyse ki yazar kalın bir kitap yerine gayet ince bir kitap yazmakla beraber durumu kurtarmış..
Senden Sonra
7.7/10 · 357 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.