Senden Sonra

8,0/10  (27 Oy) · 
58 okunma  · 
29 beğeni  · 
2.545 gösterim
En son ne zaman bir kadını sevdin?
Ama öyle öptün, sarıldın, uyudun falan değil; en son ne zaman bir kadını gerçekten sevdin?
Kaybetmekten korkarak, yanındayken bile özleyerek, deli gibi kıskanarak, koruyup kollayarak... Delikanlı adam korkmaz diye bir şey yok. Korkacaksın!

Sevdiğin kadını kaybetmekten korkacaksın, kıskanacaksın da… Sokakta elinden tutacaksın, tanıdığın herkesle onu tanıştıracaksın. "İşte benim hayatım bu!" der gibi tanıştıracaksın. Güzel bir kadın sevmek istiyorsan onu gülümseteceksin. Çünkü dünyanın en güzel kadını mutlu bir kadındır, onu mutlu edeceksin…
Bu yüzden kirpiklerini sev bir kadının…
Avuç içlerini…
Makyajsız yüzünü…
Uyku sersemliğini…
Saçlarını kesen bir kadının çektiği acıyı anlayabilecek kadar sev bir kadını.
Ve asla bir kadının saçlarını kesmesine sebep olma…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9786059913515
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitap isminden de belli olduğu üzere "Senden Sonra " yani ayrılık acısı, kanayan yer üzerine yazılmış, özlü söz 2-3 sayfalık İsyan, ağıtlar... Eğer lise yıllarında ilk aşkından ayrılmış bir genç olsaydım bu kitabı okurken acısını yaşar belki ağlayabilirim. Sahi gerçekten bu kadar sevip acı çeken var mıdır acaba demiyorum aklıma bir gün önce okuduğum ' Reçete Kabilinden Ters Öğütler ' kitabında geçen "Sen gideli kaç ay oldu saymadım; günlerce bıraktığın yerde, tam da bıraktığın gibi salya sümük ağlamak ayrıldığımız gün hangisiydi, onu unuttum. Ancak dakikaların birbirini kovalaması, ne bileyim güneşin doğması, ayın aydınlatması, yıldızların varlığı şaşırtıyor beni. Ben de sanıyordum ki, güneş ay ve yıldızları sen idare ediyorsun. Sen gittiğinde onlar zamanı şaşırır, yörüngelerini bilemez, varsa elleri ayakları birbirine dolaşır gibime geliyordu. Sfy 104" satıları aklıma geldi. O kadar merkeze oturuyoruz ki hayatımızda sonradan girenleri, gidince 'BOOOM' herkes aşk acısı çekiyor.

Kitapta daha önce gördüğüm yerler oldu, biraz sağdan soldan alıntılama yapılmış, az bir kendini tekrar da var ama beğendiğim yerlerde oldu. Herkesin unutamadığı bir senden sonrası vardır. Kimse inkar etmesin. İlla 'sevgili' (bu nasıl kelime ise) demiyorum ama annesi, babası, ölüm ya da kalım illa bir senden sonrası vardır. Bu kitap bana bolca 'O' ndan sonrasını hatırlattı.
Okunması gerekir mi? Hayır. Okunacak o kadar çok kitap var ki bundan önce onları koyun derim.
Ablasına 'sana kitaptan iyi hediye mi olur' diyen kardeşime de teşekkür ediyorum :)
... Keyifli okumalar herkese...