1000Kitap Logosu
Monroe S. Kuttner

Monroe S. Kuttner

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.3
24 Kişi
66
Okunma
1
Beğeni
746
Gösterim
480 syf.
·
3 günde
·
5/10 puan
Hazar Türkleri' nin neden Museviliği seçtiği arka kapakta yazan tanıtımdan daha fazla açıklanmamış. Önemli tarihi kişiler ile karşılaşmak hoşuma gitti. Baş kahramanımız Hakan Davut'un giriştiği işler, yaptığı arabuluculuklar, edindiği meslekler, insanlarla olan iletişimi ve tükenmeyen inancı etkileyiciydi. En sevdiğim kahraman İshak'tı.
13. Kabilenin Sırrı
Okuyacaklarıma Ekle
4
480 syf.
·
6/10 puan
Kitap akıcı fakat kurgusunda fazlaca hata barındırıyor. Bence, tarihsel temellere dayanan bir romanın biraz daha makul olması gerekir. Olay örgüsünde yer alan bazı şeyler o kadar zorlama ve uçuk geliyor ki okuma hevesinizi tüketiyor. Aksiyonu bol ve yazarın dili akıcı olduğu için okunabilir.
13. Kabilenin Sırrı
Okuyacaklarıma Ekle
480 syf.
·
15 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
İçerik
Kitapta söylendiği gibi Hazar Türklerinin Yahudiliği neden seçtiğine dair bilgiler yok ama Yahudi, Müslüman, Hristiyan ve Zerdüşt insanların nasıl bir yaşam sürdüğünü ibadetlerinin neler olduğunu, nasıl yerine getirdiklerine dair güzel bilgiler var ayrıca 10. Yüzyılın sonları ve 11. Yüzyılın başlarında yaşamış olan önemli liderleri, ülkelerinde ki yaşam biçimini akıcı bir dille anlatmış. Tarihi doğrudan bilgi olarak okumak yerine akıcı güzel bir romandan okuyup öğrenmek isteyenlere tavsiye ederim.
13. Kabilenin Sırrı
Okuyacaklarıma Ekle