Murat Balkan

Murat Balkan

Yazar
7.7/10
6 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
470
Gösterim
"İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben. et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. ikinci Mustafa Kemal onu ben kelimesiyle ifade edemem, o ben değil bizdir. O, memleketin her köşesinden yeni fikir. yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şey tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal O' dur."
256 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Kitap fikir olarak.çok keyif verdi ..bu konuyu başka bir yazar yazsaydı diye düşünmeden edemedim açıkçası çünkü baya bir eksik gidiyor kitap.üzerine çok çalışıp detaylandirilsa idi başarılı olarak kalbimi fethedebilirdi çok acele yazılmış gibi ..yazım olarak biraz senaryo kıvamında ....
Yinede...emeğe ve fikre saygı duyuyorum
Ve bu senaryo keşke.gerçekleşse demekten kendimi alamıyorum ...keşke.Mustafa Kemal Paşanın mavi gözlerine.bir kez daha.bakabilsek ...
256 syf.
·Beğendi·9/10
Hiç sevdiğiniz birini değerlendirme şansınız oldu mu? Ya da ülke olarak ‘Kutsal’ saydığınız bir değeri DEĞERLENDİRME yaptığınız? Evet, bu kitapta bunu yapmanın zorunluluğunu yaşıyoruz. İyi ki fiyatı 2.5K olarak belirlenmemiş diyelim. Neyse, sorunumuza odaklanalım sonra kitabı değerlendiririz. Bir kitap konusu belirliyoruz. Kitabın yürüyeni iyi, idare eder sizi. Ancak kitabın konusu şu: ATATÜRK.
Kitabın başında da verildiği gibi bir GEN devinimi yapılıyor. Dünyada gelişimi anlatılıyor. Hatta Mendel öncelik veriyor kitaba. İlk bölüm ona ayrılıp sonra kitaba giriliyor. Bu tarzı pek görmemiştim. Genelkurmay bir toplantı yapıyor ve ‘Çok Gizli’ olduğu belirtilen GEN projesinde Kutsalımız, Atamız kitaba konu ediniliyor. Genleri kopyalanarak yeniden Dünya’ya getirebilir ve bir birlik sağlayabilir miyiz diye. Açıkçası ‘Fikir’ olarak harikulade. Ancak, özellikle Atatürkçü düşünceye sahip kardeşlerime sormak istiyorum! Atamızın konu edinildiği bir filmi, diziyi ya da afişi ya da sadece üzerinde resminin olduğu bir ‘Nesneyi’ objektif olarak değerlendirebiliyor musunuz? Hayır. Ancak bundan sonra söyleyeceklerimde yanlışlık görecek olan İleri Seviyede Zekaya sahip kardeşlerim olursa; eleştirilerim Kutsalımıza değil, Kutsalımızı konu edinenlere olacaktır. Şimdi kitaba geçelim. Bundan sonrasını okumasanız da olur. Spoiler olacaktır sonra fırça atmayın.
Mendel’in yaptığı projelerle başlayıp Haziran 1998’de Genelkurmay toplantısıyla ilerleyen bir başlangıç görüyoruz. Aynı anda Jacksonville – ABD’de de Nermin Hanım ve Mehmet Bey (oğulları Serkan da var, ki hazır yeri gelmişken kişileri de ortaya dökmekte fayda var) olaya dahil oluyorlar. Evlilik yıldönümü kutlamasında Amerika, Türk Genelkurmayından gelen bir pasta ve içindeki notla beraber -bende de büyük heyecan ve beklenti- kitaba başladık.
Japonya’dan getirilecek cihazlar, iş birliği, ihanetler ve bende oluşan bir İsrail taraflılığı var. Durun! Bunu da açıklayayım. Farkında mısınız küçücük ülkede bütün millet sadece birbirine güveniyor ve asla ihanet etmiyorlar. Bizde ne kadar acı ki; camiye gidince bile insanlar montunu önüne ayakkabısını yanına koyuyor. Ayakkabı çalınacak korkusu var. Hayranlığım, ‘Biz de böyle olabilirdik’ düşüncesinden ileride değil, yanlış anlaşılmasın.
Neyse, ne diyorduk? Japonya’dan getirilecek cihazlar, yapılan ihanetler ve büyük kovalamacalar. Askeri operasyonlar derken kitap gerçekten de coştukça coşuyor ama böyle bir şey eksik gibi. Hani bazen oturur, eğlenir, eksik bir şey olduğunu düşünür ama o eksikliği bir türlü bulamazsınız ya hani, öyle bir eksiklik…
Sonrasında Serkan (kendinden parantez içinde bahsetmiştim) İstanbul’da Can diye biriyle tanışıyor yakın oluyor ve onun Psişik güçleri olduğunu okuyoruz. Bilim kurguya mı kaçıyoruz yoksa gerçekten de böyle insanlar var mı diye bu konuda da araştırılmış kitaplar aramaya başladım. Elinizde varsa ya da bilginiz varsa bana söyleyin ben ona göre temin edeyim.
Sonu da fena değildi ve gelecek kitap adına da umut verdi. Hani tek farklılık gelecek kitabı yazanın Selçuk Balkan olması. Orkun Uçar – Burak Turna ikilisi gibi olacaksa bunu da sıkıntı etmem ama oldukça farklı iki kitap görürsem üzülürüm. En kısa zamanda o kitabı da temin etmeyi umuyorum. Ah, bu arada diğer kitabın adı 2023 – Kader Mızrağı olarak geçiyor. Kendinize her daim en iyi şekilde bakmanız dileğimle iyi günler, keyifli okumalar diliyorum..
256 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Fena değil diyebileceğim bir siyasi kurgu romanı. ABD ve İsrail'in Ortadoğu politikasından rahatsız olan Türkiye, gücünü göstermek için çok farklı bir proje planlamaktadır. Genelkurmay'ın hazırladığı plan doğrultusunda Mustafa Kemal Atatürk tekrardan gen teknolojisi kullanılarak dünyaya getirilecek ve barış tesisi için çalışacaktır. Bunun için Gökçeada'da gizli bir tesis kurulur ve ABD'de Lake Enstitüsünde çalışan doktor Mehmet Türkiye'ye getirilir. Sahte bir ölümle izi kaybettirilir ve proje başlatılır. Mehmet'in oğlu Serkan babasının ölüm haberini alınca yıkılır. Kendisi de çok tehlikeli bir virüs icat etmiştir. Bu arada kız arkadaşı Ece de ondan ayrılır. Aslında Ece Serkan'ın icadının Genelkurmay bünyesinde tutulması için bulunan bir ajandır. CIA ve MOSSAD'a rağmen proje acaba başarılı olabilecek midir? Eğer başarılı olursa dünyadaki güçlerin bu durum tepkisi ne olacaktır? Aşırı sürükleyici olmasa da kendini okutan bir kitap.
256 syf.
·1 günde
Aslında çok güzel başlıyor fena da gitmiyor ama gene de eksikler mevcut ve bu da okurken çok rahatsız ediyor. Kitabın konusu da oldukça orjinal aslında Mustafa Kemal Atatürk'ün klonlanması üzerine kurulu. Aslında buna benzer bir kitabı Metal Fırtına 2-Kayıp Naaşta görmüştük ama iki kitap da biribrinden çok farklı. Politik kurgu tarzı kitap seviyorsanız kaçırmayın derim ama sonu çok açıkta kaldı yarım bir kitap gibi. Bunu göz ardı etmeyin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Balkan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.