Nicole Jordan

Nicole Jordan

Yazar
7.1/10
85 Kişi
·
277
Okunma
·
8
Beğeni
·
2761
Gösterim
Adı:
Nicole Jordan
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri, 1954
Nicole Jordan Oklahoma'da doğdu. Babası ABD Ordusu'ndaydı, bu yüzden aile Jordan aslında Almanya'daki liseden mezun olurken sık sık taşındı. Romantik romanlara olan sevgisini aşılayarak annesine inanır. Annesi on yaşındayken Pride and Prejudice ve Scarlet Pimpernel'den yüksek sesle okumaya başlamıştır. Kısa bir süre önce Victoria Holt ve Mary Stewart romantizmini okuyordu.

Ürdün, Georgia Tech'den inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra sekiz yıl Procter & Gamble için imalat müdürlüğü yaptı ve tek kullanımlık çocuk bezi ve tuvalet dokusu yaptı. Laurie McBain'in Tears of Gold adlı romanını okuduktan sonra Ürdün kendi hikayelerini yazmayı hayal etmeye başladı. Ürdün, "Şimdi yapın - hayallerini keşfetmek için yaşlı kalmanızı bekleme" konusuyla bir hedef belirleme atölyesine katıldıktan sonra, evine gitti ve fikirlerinden birisini uzun süredir yazmaya başladı. Zebra kitapları, dört yıllık yarı zamanlı yazma ve düzenleme ile birçok reddinin ardından ilk öyküyü 1985 yılında satın aldı.

Ürdün ve kocası Atlanta'dan Utah'a taşındı. Bir Irish Thoroughbred olan Irish Outlaw adlı bir atı var. Ürdün sıklıkla gösterilerde onunla yarışıyor.
376 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Çingene lanetini yenebilecek birisi varsa bu ancak yakışıklı ve kışkırtıcı wycliff lordu olabilrdi ama sorun çingene laneti değilde güven ise o zaman ne olacaktı?
Güzel bir kitaptı
294 syf.
·2 günde·8/10
Ahlaksız Teklif
Notorious Serisi 1
Nicole Jordan
Hmm hmm hmm...
Ne desem ki fena değildi
Özelikle Vanessa abisinin borçları ve yaptığı şey yüzünden Damienin tüm isteklerine evet demesi
İşler istediği gibi giden Damien kızımızın varlığına tavrına ve kardeşinin üzerinde ki etkilerine baktıkça değişmeye başlar. Gelin görün ki hayatını istediği şekilde sürdürmek bu süreçte zor olacaktır. Cemiyetin en ahlaksız grubunun başıdir tahmin ettiğiniz üzere ama bu durum Vanessa ile değişime uğrayacaktır
Daha eğlenceli bir kitap beklemiştim ağır ama güzel devam etti
+ li sahneleri vardı ama ne bileyim basitçe geçiştirilmis geldi bana
Çok çok iyi diyemiyorum his verme açısından ama ilerleyis güzeldi şimdi sıra ikinci kitapta bakalım ikinci çapkın hovardanin aşkı beni çekecek mi
376 syf.
·1 günde·9/10
Arzunun Kıyısında
Notorious Serisi 3
Nicole Jordan
Sonunda seri kendini buldu . Heyecanla okudum tüm sayfaları
Beğendim özelikle erkek kahramanımızı
Kızımız da yerli yerindeydi. Kehanet olayı ve ikisinin arasında ki durumu ile farklı bir tat bıraktı. Ama şu saate kadar beni ayakta tuttu demekki güzel bir kitaptı
Her neyse tutku aşk hersey tadında hoş ve güzeldi
Özelikle sonda ki görülen rüya..
294 syf.
·Beğendi·10/10
Bir Nicole Jordan kitabı ile beraberiz..
Kahramanlarımız Damien ve Vanessa ....
Vanessa'nın ağabeyi Aubrey bir iddia üzerine Damien'in kız kardeşini baştan çıkarır ve Onu Onunla kaçmasına ikna eder. gerçeği öğrenen Olivia (Damien'in kız kardeşi) kaçarken merdivenlerden düşer ve kötürüm kalır. Damien de bunun intikamını almak için Aubrey'le kumar oynar ve tüm servetini hatta oturdukları evi bile kumarda kazanır. Bu olayı öğrenen Vanessa Damien ile konuşmaya gider. damien de Vanessa'dan tüm yaz boyunca Onun metresi olmasını ister. Mecburen Vanessa kabul eder.
Damien çok çapkın , yakışıklı, zengin bir adamdır. Çokça sevgilisi ve metresi olmuştur. Ama bir türlü gerçek mutluluğu gerçek tatmini yaşayamaz.
Vanessa ise bir duldur. Çok çekici, güzel , akıllı, masum bir o kadar da evliliğinden yara almış bir kadındır. Çok çekingendir. Damien Onun bu çekingenliğini atması için çok uğraşır hayatın da hiç olmadığı kadar mutlu olmasını sağlar. Damien Vanessa'ya tutkuyu ve şehveti öğretirken kendisi de çok inkar etse bile aşkı ve sevmeyi öğrenmiştir. Damien bu aşk illetine inanmamaktadır ve kurtulmak için çok uğraşır ama ne çare. Aşk kapıyı bir kere çalmıştır. Ondan uzaklaşmayı dener Damien ama bu da işe yaramaz. Vanessa için de durumlar aynıdır aslında ama birbirlerine bir türlü açılamazlar..En sonun da Vanessa Damien'i terk eder. Damien yıkılır...
Bu arada Olivia'nın hastalığında iyileşmeler olur ve Aubrey'de Olivia'ya yaptıkları için çok pişmandır. Ve onu sevdiğini anlar. Olivia'yı da sevdiğine inandırır. Sonunda evlenmeye karar verirler. Tabi ki Damien ilk başta buna çok karşı çıkar.Ve sonunda ikisinin evlenmesine ve aşklarına inanmaya karar verir.
Damien tekrardan Vanessa'yı kazanmak için uğraşmaya başlar. Bunu nasıl mı yapar? Şöyle ki hovardalığı bırakır ve hayatında çok etkili değişiklikler yapar...
Ben kitabı beğendim... Tavsiye ederim... Mutlu sonları olan kitaplara bayılıyorum....
400 syf.
·3 günde·7/10
Tutku Mevsimi
Notorious Serisi 2
Nicole Jordan
Şimdi yorum yapmak istiyorum ama yazmakta içimden gelmiyor aslında kitabı beğendim ama bir o kadar da kızdım. Bir bayan karekteri boğmak istedim . Yahu ne inatçı birseydi öyle. Herşeyi ile yaklaşan korkusuz kız öyle ketum oldu ki kitabın ortalarında oğlumuzun yerinde olsa çoktan bırakıp gitmiştim. Tamam birazcık ağırdan al ne bileyim istemiyorum yok git ama bir o kadarda iste garip bu kitapta itici geldi bu durum
Son yüz sayfa da hadi biraz düzeldi kız son elli de ise sonunda diyerek okudum kıza hak vermedim bilmiyorum yaşantısı durumu bile kurtarmadı durumu bende
Neyse +li sayfaları daha etkiliydi birinci kitaba göre ve aşk ben çok hissetmedim benim için çok çok iyi bir kitap değildi ama okumadan asla geçemezdim merakla üçüncü kitabı okumak istiyorum o denli eleştirsemde
294 syf.
·Beğendi·4/10
Bu ara dönem romanlarına sardım ve bu kitap karşıma çıktı.Fazlasıyla vasat bir kitaptı.Baş karakterler bence sıkıcıydı ve ben duygularını hissedemedim.Ben adamın biraz zalim olmasını beklerdim ama adam hemen şevkatli bir ruha büründü.Kadının abisi kız kardeşini kötürüm bırakmış biraz nefret et değil mi:-DBu konuyu vereceksin Brenda Joyce'a duygular şelale olsun.Kitap zaten bence çok oldu bittiye gelmiş gibiydi.Aradan hep haftalar geçiyor.Karakterleri ilk zamanları bence daha ayrıntılı işlenmeliydi.Ben sevmedim.Eğer tutkulu,romantik ve sizi melankolik bir ruha sokacak kitap arıyorsanız bunu es geçin.Ve ve allahım yayın evleri yazarın kafasına silah mı dayıyor acaba.Nasıl bir kapak bu:-/
408 syf.
·5 günde·6/10
Yazarın iki kitabını okuduktan sonra yeni çevrilen kitabının konusu güzel olursa bir şans vermeyi düşünmemle kitabı okudum bitirdim.

Kitabın başında çiftimizi birbirine aşık bir şekilde görüyoruz ancak ben tanıştıkları andan ayrılıklarına kadar geçen süreyi oradan da asıl konuya gelinmesini isterdim, ara paragraflarda nasıl tanıştıklarının ve ayrıldıklarının anlatılmasını değil.

Julienne birçok okuyucuya kendini sevdirecek bir karaktere sahip. Dıştan normal bir insan gibi dursa da içinde fazlasıyla acı bulunduran ve kocaman bir yüreği olan bir kadın var karşımızda.

Dare ise... Ben şahsen onu da çok sevdim. Değişim üstüne değişim geçiren bir karakteri tanımış oldum. Önceden boş bir hayat, Julienne'yle ayrılıklarından sonra daha da boş bir hayata düşmüş olması ve yedi sene sonra Julienne'yi elde etmek için gösterdiği çabalar gayat başarılı bir şekilde aktarılmıştı.

Ama bunların dışında kitabın çok da istenileni vermedi bence.

En önemli eksiği aksiyondu. Yazar konu olarak gayet aksiyonlu bir şey seçmiş ama romantizmle dengelemeyi başaramamış. Sürekli Caliban kim diye araştırıldı duruldu. Asıl maceranın başlaması gereken yerde (17. bölüm) hep bir durağanlık sonrasında oldu da bitti bir hava vardı. Romantizm fazlaca ön plandaydı.

Konuşmadan çok iç sesler mevcuttu. Hadi onu geçtim bu iç seslerin bir süre sonra kendini tekrar etmesi hoş değildi.

Kitabın sadece Julienne, Dare, Lucian ve şu an adını hatırlayamadığım Julienne'den hoşlanan diğer adamın üzerinden gidilmesi bir süre sonra sıktı.
408 syf.
·2 günde·8/10
Günah Prensi
Notorious Serisi 5
Nicole Jordan
Ve bir serinin daha sonuna geldim
Güzel bir seriydi. En çok sanırım üçüncü kitabı beğendim bu kitapta da onları görmekten mutluluk duydum.
Bu kitaba gelince dare onun eşsiz duruşunu ve aşkını okudum
Kızın kalbini kırdığını ve ondan intikam almak isteyisini okuyacağımı düşünüyordum ama olaylar öyle olmadı tabi
Kızımız eşsizdi bana göre
Ve aşkı tertemiz
Okuyunca hak vereceksiniz
Şimdi yeni serüvenleri okumaya gidiyorum
376 syf.
·Puan vermedi
İlk iki kitaba göre daha iyi ama pek çok historicala göre vasat bir kitap. Ayrıca erkek karakter okuduğum en berbat karakterlerden birisiydi. Genel olarak kıza acıyarak okudum. Bencil, pislik, despot, düşüncesiz birisiydi. Son elli sayfada düzelir gibi oldu. Ama kesinlikle o kızı hak etmiyordu.
Serileri yarım bırakamıyorum ama cidden bunu bırakmak istiyorum.
368 syf.
·2 günde·8/10
Şehvetin Esiri
Notorious Serisi 4
Nicole Jordan
Güzel acıklı bir hikayeydi. Hepsinin ayrı ayrı hikayesi ve birbirine bağlayan yönü
Raven ilk üç kitapta da görmüştük bu asi Kızımızı ama hiç göründüğü gibi biri olmadığını kitabı okudukça anlıyoruz. Ve sean ah ona ne kadar kızılsada hikayesine ben çok üzüldüm hatta gözlerim doldu inanın. Gerçeklik durumu gerçekten acıydi ve sonu gerçekten hepsi için dönüm noktası oldu.
Kell o nasıl güzel bir abilik öyle bir insan bir kardeşi için daha neler yapabilirdi ki!
Sean in Raven i kaçırması ile başladı hikaye ve içine çekti herseyi güzeldi ben beğendim kısa ama özel bir hikaye olmuş

Yazarın biyografisi

Adı:
Nicole Jordan
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri, 1954
Nicole Jordan Oklahoma'da doğdu. Babası ABD Ordusu'ndaydı, bu yüzden aile Jordan aslında Almanya'daki liseden mezun olurken sık sık taşındı. Romantik romanlara olan sevgisini aşılayarak annesine inanır. Annesi on yaşındayken Pride and Prejudice ve Scarlet Pimpernel'den yüksek sesle okumaya başlamıştır. Kısa bir süre önce Victoria Holt ve Mary Stewart romantizmini okuyordu.

Ürdün, Georgia Tech'den inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra sekiz yıl Procter & Gamble için imalat müdürlüğü yaptı ve tek kullanımlık çocuk bezi ve tuvalet dokusu yaptı. Laurie McBain'in Tears of Gold adlı romanını okuduktan sonra Ürdün kendi hikayelerini yazmayı hayal etmeye başladı. Ürdün, "Şimdi yapın - hayallerini keşfetmek için yaşlı kalmanızı bekleme" konusuyla bir hedef belirleme atölyesine katıldıktan sonra, evine gitti ve fikirlerinden birisini uzun süredir yazmaya başladı. Zebra kitapları, dört yıllık yarı zamanlı yazma ve düzenleme ile birçok reddinin ardından ilk öyküyü 1985 yılında satın aldı.

Ürdün ve kocası Atlanta'dan Utah'a taşındı. Bir Irish Thoroughbred olan Irish Outlaw adlı bir atı var. Ürdün sıklıkla gösterilerde onunla yarışıyor.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 277 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 80 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.