Nur Ötken

Nur Ötken

Yazar
8.0/10
16 Kişi
·
47
Okunma
·
7
Beğeni
·
708
Gösterim
Oysa günebakanlar yaralıydı,aşıktı.Güneş gözlerinin önünden kayboldugunda solarlardı.Bende bir yalnız günrbakandım
"Günebakanlar hep acı çekerdi. Güneşe aşıklardı ve sürekli o nereye giderse oraya çevirirlerdi yüzlerini. Sadece izleyebilirlerdi onu, ulaşamazlardı, engelleri vardı."
Nur Ötken
Müptela Yayınları
"Ben bu adamı, kendim yapayalnız kalacak bile olsam, o yalnızlıktan çekip çıkaracaktım. Tüm soru işaretlerim bir yana, ona yardım edecektim. Annesi, dostu olacaktım."
Nur Ötken
Müptela Yayınları
Çarpıcı bir başlangıç bölümü ile daha ilk sayfalardan ilgimi çekerek okumaya başladım. Üniversite Eğitimini yarım bırakarak eğitimini aldığı bakıcılık işini çok sevdiği yatalak olan Zeliha Hanım 'a bakarak yapan Nazlı farkında olmadan Zeliha Hanım 'ın savcı oğlu Eymen 'e aşık oldu. Ancak bilmediği Eymen 'nin Nazlı 'yı iki yıl önce gördüğü andan itibaren platonik aşık olduğu. Konusu ve akışı çok fazla aksiyon içermese de keyif veren ve dinlendiren bir okunuşu var kitabın. Sanırım psikolojik romantik roman diye tanımlasam yeridir. Yazarın daha önce Seher Vakti adlı kitabını da beğenerek okudum.
Kitap gerçekten çok hoştu. Kafam dağılsın diye biraz okumaya başlamıştım ki sonrası aktı gitti. Tek sıkıntım sanırım betimlemelerdendi. Biraz fazla tutulmuş gibi geldi bana ama yine de güzel bir anlatıma sahip olduğu için fazla da sorun etmedim.

Konusu ise bakımını üstlendiği Zeliha Özalp'in ölmeden önce kendisine emanet bıraktığı oğluyla ne yapacağını bilmeyen Nazlı'nın Eymen ile ilişkisi anlatılıyor. Kendisini ördüğü duvarların arkasına saklayan Eymen'in o kabuğunun ardında neler varmış neler...
|Bir Yalnız Günebakan ~ Nur Ökten |
°
Kızımız Nazlı, kendisi üniversiteyi yarıda bırakıp ailesine yük olmamak için çalışan genç bir kız. Son iki yıldır Zeliha Özalp isimli yaşlı kadına bakıcılık yapıyor. Zamanla Zeliha hanım ona bir patrondan daha yakın oluyor. Tabii asıl patronu oğlu Eymen Özalp. Adamımız hukukçu, başarılı, başından bir evlilik geçmiş ve insanlara mesafeli biri. İki yıldır Nazlı'yla iletişimi toplamda birkaç sayfadan ibaret. Her sabah Nazlı zile bastığında hemen açan adam.
Hikayemiz Zeliha hanımın ölmeden önceki son gecesinde Nazlı'yı yanına çağırıp "Eymen sana emanet." demesiyle başlıyor. Nazlı vasiyete uyacak mı? Ya da yaptıklarının tek amacı vasiyeti yerine getirmek mi?
Aslında her şeyin bildiği şeylerden uzak olduğunu öğrenen Nazlı'nın sınavı başlıyor. Arka kapak yazısında dediği gibi "Her aşk bir masala benzer, ama bazı masallarda mücadele etmek zorunda kalan prens değil, prensestir." Bu masalda da prenses kendini ispatlamaya çalışıyor. Bu arada araya giren başka insanlar ve Eymen'in geçmişten gelen eski karısı olan Peri ile savaşmak zorunda kalıyor. Şu an spoiler olmaması için tam açıklayamıyorum ama kitabın sonralarına doğru Peri ile olan iletişim ve yakınlık hiç hoşuma gitmedi
Bizim başlarda klasik soğuk adam sandığımız adamın ise içinde şairane bir ruh yatıyormuş o kısımları sevdim. Peri'yle ilgili olan kısımlar haricinde kısa sürede okunan hoş bir hikayeydi.
Son derece etkilendiğim kitaplardan biriydi. Anlatımı çok güzel ve duyguları size çok iyi şekilde aktarabiliyor.Özellikle günlükteki yazıların anlatımına bayıldım. Çok güzeldi gerçekten. Yazarın yolu açık olsun .....
İlk defa okuduğum bir yazar. Doğrusu kitabın başlarında biraz durağan bir başlangıç olduğunu düşündüm ancak sayfalar ilerledikçe konusu, hikayesi, olayları anlatım tarzı aldı götürdü resmen. Gerçek sevgi, annelik, bakış açısı, aşk, dostluk, güven vb. gibi bir çok güzel konuları akıcı bir üslup ile harmanlayıp bize sunan yazara ve @postigayayinevi ne teşekkür ediyorum.
Erkek karakterini biraz naif bulduğum sıkılmadan okunabilecek bir aşk romanıydı :)

Nazlı üniv. yarım bırakan bir kızımız, ailesine yük olmamak için yatalak bir hasta olan Zeliha Özalp'e bakmaya başlar, tam iki yıl boyunca onunla ilgilenen Nazlı ve yaşlı kadın arasında bir anne kız ilişkisi oluşmuştur.

Zeliha hanımın, Eymen adında, eşinden boşanmış savcı bir oğlu var, sessiz kendi halinde bir adam, işe gitmediği zamanlarda odasından pek çıkmayan sürekli defterine yazılar veya şiirler gibi bir şeyler karalayan biri. Nazlı ile sesiz bir anlaşma yapmışlar sanki, onca zaman zarfında, işe gidiş gelişlerde açılan kapılardaki karşılaşmalar ve bir iki kısa muhabbetin dışında, pek konuşmamış ve bir araya gelmemişler.

Fakat yaşlı kadının vefatıyla her şey değişmeye başlayacaktır, özellikle Zeliha hanım oğlu Eymen'i Nazlıya emanet ettiğinde, Nazlı kendini bu yakışıklı ve naif adamın çekiciliğine iyice kaptıracaktır, birbirlerinden habersiz kalplerinde yaşadıkları sessiz aşkları gün yüzüne çıkmaya başladığında, geçmişten gelen eski bir eş ve yeni bir kadın bu ikilinin aşklarını sınayacaktır :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Nur Ötken
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 47 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.