P. J. Parrish

P. J. Parrish

Yazar
8.0/10
152 Kişi
·
374
Okunma
·
12
Beğeni
·
2.142
Gösterim
Adı:
P. J. Parrish
Unvan:
Amerikalı İki Yazar Kızkardeş
Doğum:
Detroit, Amerika Birleşik Devletleri
Kelly Nichols

Kristy Montee
... Fransızlar kolay kolay sizi ailelerinin arasına sokmazlardı. Bunu yapmaları sizi kendilerinden biri gibi gördükleri anlamına geliyordu.
Evde olmayı seviyorum. Hiç bilmediğim bir yere basıp gidemem. Senin kadar cesur değilim.
...
Cesur beni anlatan bir kelime değil.
Ayaklarımdan biri yitip gitmekte olan mesleğime adadığım geçmişimde, diğeriyse hep daha iyi şeyler başaracağıma inandığım geleceğimde takılıp kalmıştı.
432 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
1K Arkadaşlarımın olumlu Yorumları üzerine merakla ve severek okudum. Matt ve Eve ile seri cinayetleri çabucak çözdük. Bulmacalar, ipuçları güzel hazırlanmış. Konu dağılmadan akıcı bir şekilde içine aldı beni. Son dakikada da ters köşe final iyi oldu.... Bu tür sevenler için tavsiye ederim arkadaşlar, sıkılmadan keyifle okuyabilirsiniz. Sevgiyle kalın :)
432 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
Kitabı kimse tavsiye etmedi, daha önce de kitabı ve yazarını hiç bir yerde duymadım. Kitap fuarını gezerken gördüm. Kitabın kapağı dikkatimi çekti( çello), arka sayfayı okudum ve aldım. İyi ki almışım...
Polisiye-gerilim seviyorum, bir de psikolojik polisiye olunca daha bir güzel oldu:))
Kitabın konusuna gelince; Gazeteci Matt Owens kardeşiyle barda eğlenirken birden Kardeşi Mandy ortadan kaybolur ve ertesi gün cesedini bulurlar. Polisin gözünden kaçan Mandy’nin iPod’una sonradan yüklenmiş bir şarkı ve onun sözleridir. Matt bu ipucunu takip ederek kendini Paris’te bulur, karşısında bir seri katil vardır. Paris’te tanıştığı polis olan Eve ile katili kovalamaya başlarlar.
Kitapta katil belli...
Cinayet, çaresizlik, gerilim, cinsel şiddet, istismar... Heyecan hiç eksilmiyor. Akıcı bir dil kullanmış yazar, kurgu da güzel...
Kitapta mekanların gerçek yerlerden seçilmiş olması güzeldi. Bu arada Paris’in altında tünellerin ve yeraltı mezarlarının olduğunu da öğrenmiş oldum.
Ben çok beğendim. Tavsiye ederim...
432 syf.
·10/10
Matt Owens kardeşi Mandy'i yanına davet etmişti.Kardeşi ile eğlendikleri sırada bir anlık dalgınlığı ile Mandy'nin kayıp olduğunu fark eder.Eski sevgilisi olan polis Nora araştırmalarının sonucunu Matt'e bildirdiğinde,Matt kardeşinin İpodun da ona ait olmayan bir müzik parçasını takip ederek kendini Paris'te bulur.Burada ki araştırmaları Dedektif Eve ile derinleştikçe bir seri katilin peşinden iz sürdüklerini anlarlar...
Kurgusu harika bir kitap,polisiye gerilim sevenlere tavsiye ederim
432 syf.
·6/10
Beklentim arttı aldığım zevk azaldı maalesef:(
Bana sıradan geldi yapılan yorumları haksız buldum bu sitede değil kitapta basılı olan yorumlar,şarkılar etkilemedi ipuçları ile bir yere varmaya amaçlanmış gizem yok,elimden bıraktım etkisi altında kalmadım dediğim gibi sıradan bir polisiye gibi geldi. Çok fazla polisiye okuduğum için artık benim için beğenme kalitesi yükselmiş olabilir. Bunun dışında Pierre'in hamlesi çok güzeldi Matt'i ve Nora'yı daha fazla yan yana görmek isterdim ve Mandy'nin Hélène'yi daha fazla anımsatmasını isterdim. Konu güzel yazım basit. Okunmasına gelirsek;okunur ama beklenti stabilse:)
432 syf.
·8/10
Benim için bir polisiye gerilim şaheseri diyebilirim. Okurken hiç sıkılmıyorsunuz. Aslında katili en başından biliyor olmanıza rağmen akıcılığından hiçbir şey kaybetmemiş.
Müzik ve cinayetin harmanlandığı kitapta kurbanlarını öldürdükten sonra yanlarına bir şarkı bırakan katil ve kardeşide bu kurbanlar arasına girdiği için katili arayan bir gazeteci..
Bu türü sevenlerin gözden kaçırmaması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Keyifli okumalar..
432 syf.
·9/10
Kitap gazeteci Matt'in kardeşiyle gittiği bir barda başlıyor. Matt kardeşinden gözünü bir anlığına ayırıyor ve geri baktığında kardeşini göremiyor. Tüm barı aramasına rağmen kardeşini bulamıyor. Bir gün sonra terk edilmiş bir evde kız kardeşinin çıplak cesedi bulunur. Ve Matt kardeşini ölümünü araştırmaya başlar. Kardeşinin cinayetiyle ilgili tek ipucu vardır. Kız kardeşinin kaçırıldığı saatlerde Ipod'una yüklenmiş bir şarkı. "Pariste Bir Sevgili... Başını Kestim..." Matt bu ipucunun başka cinayetleri de işaret ettiğini düşünerek Paris'e gider olaylar gelişir...
Miami'de başlayıp, Paris'in arka sokaklarına, oradan karanlık yer altı tünellerine kadar uzanan bir olay örgüsü sizleri bekliyor, kitapta olaylar Matt'in ağzından aktarılırken, katili yazarın ağzından dinliyoruz.Kitap güzel ama bazı bölümlerinde aşırı ayrıntılara girdiğini ve bölümleri boğduğunu düşünüyorum.
432 syf.
·16 günde·Beğendi·9/10
Ya severek dinlediğiniz sıradan bir şarkı, bir gün 'ölüm şarkı'nız olursa?
Beş farklı ceset... Beş farklı yer... Beş farklı kadın...
Aynı katıl tarafından öldürülmüş olmaları dışındaki tek ortak noktaları, sarışın olmalarıydı. Birbiriyle olan bağlantılarındansa kimsenin haberi yoktu. Ta ki gazeteci Matt Owens gözlerini bir anlığına kız kardeşinden ayırana kadar...

Harika bir psikolojik polisiye kitabı okudum. Seri katillerin psikolojisini incelediğimiz zaman, çocukluk dönemlerinde yaşadıkları sıkıntılar çıkıyor her defasında gün yüzüne. Bu kitapta da katilimiz sıra bir süre de olsa akıl hastanesinde kalmış.

Şarkılar sizinle oyun oynuyor. Ipuçlarını kovalarken aslında ne kadar zeki bir katille karşı karşıya olduğunuzu anlıyorsunuz. Ben çok beğendim ve tavsiyedir.
432 syf.
·20 günde·Beğendi·8/10
~ “Ya severek dinlediğiniz sıradan bir şarkı, bir gün Ölüm Şarkı’nız olursa?” ~

Şu cümle kitaba başlamam için bile yetmişti. Benim ilk diyebileceğim cinayet~gerilim~polisiye kitabım oldu. Ara sırada bu tarzda kitapları da okuyabilirmişim. Güzel bir farklılık kattı :)

Kitabı kısmen yarım saat önce bitirdim. Çok duygu karmaşasındayım. Resmen tüm kitap bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Okuduğum her sayfanın yazıları canlandırılmış hali direk kafamda oluşmuştu. Aslında kitap okuyordum ama ben o an bir gerilim filminin tam ortasındaydım. Bende aynen bu şekilde bir etki oldu

Çelloya olan sevgim ise kitaba olan ilgimi daha da arttırmıştı.

Okuduğum için mutluyum. Karakterlerin bazı has özelliklerinden etkilendiğimi fark ediyorum. Bana birçok şey kattı.

Yazar, kalemini akıcı ve okuyucuyu yormayan bir dille ele almış. Olay örgüsü ise bir okuyucu sıkmayacak şekilde ilerletilmişti

Katilimiz kitabın ilk sayfasından size kendini tanıtıyor... Ben okuduğum süreçte katil kim? sorusu yerine başka sorular üzerinde düşündüm.
Peki bir insanı bu duruma düşüren ne? İnsanlıktan çıkaran, duygularını yitirmesi ve canileşmesi... vb.


Kitapta gazeteci Matt Owens’ın çaresizliğiyle baş koyduğu yoldaki ipuçlarıyla heyecanlı bir süreç sizi bekliyor
Eğer ki sizde o gizemin arkasındaki sırrı merak ediyor ve tarzınıza uygun bir kitap olduğunu düşünüyorsanız (yada benim gibi bir ilk yapacaksanız) hiç bekletmeden kitabı alın ve okuyun!

İyi Okumalar :)
432 syf.
·Beğendi·9/10
Mükemmel bir kurgu ve sürükleyici bir romandı gerçekten. Her şey çok tatmin edici bir şekilde bitti ve özellikle mekanların gerçek yaşamdaki yerlerden seçilmiş olması hem yeni şeyler öğrenme hem canlandırma açısından çok iyi düşünülmüş bir ayrıntı. Sonunu biran önce öğrenmek isteyeceğiniz bir kitap.
432 syf.
·Beğendi·10/10
Mükemmeldi. Sürükleyici bir kitap okumak isteyenler bu kitabı hemen edinsin. Baştan sonra merak ve bitirme hırsı ile okuyacağınızı söyleyebilirim.

Yazarın biyografisi

Adı:
P. J. Parrish
Unvan:
Amerikalı İki Yazar Kızkardeş
Doğum:
Detroit, Amerika Birleşik Devletleri
Kelly Nichols

Kristy Montee

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 374 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 145 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.