Ölüm Şarkısı

8,1/10  (95 Oy) · 
205 okunma  · 
70 beğeni  · 
2.859 gösterim
Ya severek dinlediğiniz sıradan bir şarkı, bir gün 'Ölüm Şarkı'nız olursa?

Beş farklı ceset... Beş farklı yer... Beş farklı kadın...

Aynı katil tarafından öldürülmüş olmaları dışındaki tek ortak noktaları, sarışın olmalarıydı. Birbirleriyle olan bağlantılarındansa kimsenin haberi yoktu. Ta ki gazeteci Matt Owens, gözlerini bir anlığına kız kardeşinden ayırana kadar...

Miami Beach'te yaşayan kardeşini ziyarete gelen Mandy Owens, bir gece kulübünde eğlendikleri sırada aniden ortadan kaybolur. Çok geçmeden eski bir otel odasında cesedi bulunduğunda, suçluluk duygusuyla mücadele eden Matt'in elinde katile ulaşmak için tek bir ipucu vardır. Kaçırıldığı saatlerde kız kardeşinin iPod'una yüklenmiş olan tüyler ürpertici bir şarkı ve onun sözleri.

Paris'te bir sevgili... Başını kestim...

Matt, bu ipucunun Paris'te işlenmiş bir cinayeti işaret ettiğini fark ettiğinde kendini kusursuzca kurgulanmış bir bulmacanın içinde bulur. Peki, bir sonraki kurbanını seçmeden önce bu saplantılı katilin aklını okuyabilecek kadar zeki midir?

Artık duyduklarınıza inanmayın. Bu oyunda hiçbir nota, hiçbir şarkı göründüğü kadar masum değil.

"Bu katilin hastalıklı aklının içine girdiğinizde çok şaşıracak ve bu kitaptan sonra şarkılara bir daha aynı gözle bakamayacaksınız."
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789759996598
 • Orijinal Adı:
  The Killing Song
 • Çeviri:
  Berna Kahraman
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

1K Arkadaşlarımın olumlu Yorumları üzerine merakla ve severek okudum. Matt ve Eve ile seri cinayetleri çabucak çözdük. Bulmacalar, ipuçları güzel hazırlanmış. Konu dağılmadan akıcı bir şekilde içine aldı beni. Son dakikada da ters köşe final iyi oldu.... Bu tür sevenler için tavsiye ederim arkadaşlar, sıkılmadan keyifle okuyabilirsiniz. Sevgiyle kalın :)

Nurhan Işkın 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Matt Owens kardeşi Mandy'i yanına davet etmişti.Kardeşi ile eğlendikleri sırada bir anlık dalgınlığı ile Mandy'nin kayıp olduğunu fark eder.Eski sevgilisi olan polis Nora araştırmalarının sonucunu Matt'e bildirdiğinde,Matt kardeşinin İpodun da ona ait olmayan bir müzik parçasını takip ederek kendini Paris'te bulur.Burada ki araştırmaları Dedektif Eve ile derinleştikçe bir seri katilin peşinden iz sürdüklerini anlarlar...
Kurgusu harika bir kitap,polisiye gerilim sevenlere tavsiye ederim

Sinem Atılgan 
02 Eki 2015 · 6/10 puan

Beklentim arttı aldığım zevk azaldı maalesef:(
Bana sıradan geldi yapılan yorumları haksız buldum bu sitede değil kitapta basılı olan yorumlar,şarkılar etkilemedi ipuçları ile bir yere varmaya amaçlanmış gizem yok,elimden bıraktım etkisi altında kalmadım dediğim gibi sıradan bir polisiye gibi geldi. Çok fazla polisiye okuduğum için artık benim için beğenme kalitesi yükselmiş olabilir. Bunun dışında Pierre'in hamlesi çok güzeldi Matt'i ve Nora'yı daha fazla yan yana görmek isterdim ve Mandy'nin Hélène'yi daha fazla anımsatmasını isterdim. Konu güzel yazım basit. Okunmasına gelirsek;okunur ama beklenti stabilse:)

Furkan 
23 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Benim için bir polisiye gerilim şaheseri diyebilirim. Okurken hiç sıkılmıyorsunuz. Aslında katili en başından biliyor olmanıza rağmen akıcılığından hiçbir şey kaybetmemiş.
Müzik ve cinayetin harmanlandığı kitapta kurbanlarını öldürdükten sonra yanlarına bir şarkı bırakan katil ve kardeşide bu kurbanlar arasına girdiği için katili arayan bir gazeteci..
Bu türü sevenlerin gözden kaçırmaması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Keyifli okumalar..

Zarif'Hanım 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap gazeteci Matt'in kardeşiyle gittiği bir barda başlıyor. Matt kardeşinden gözünü bir anlığına ayırıyor ve geri baktığında kardeşini göremiyor. Tüm barı aramasına rağmen kardeşini bulamıyor. Bir gün sonra terk edilmiş bir evde kız kardeşinin çıplak cesedi bulunur. Ve Matt kardeşini ölümünü araştırmaya başlar. Kardeşinin cinayetiyle ilgili tek ipucu vardır. Kız kardeşinin kaçırıldığı saatlerde Ipod'una yüklenmiş bir şarkı. "Pariste Bir Sevgili... Başını Kestim..." Matt bu ipucunun başka cinayetleri de işaret ettiğini düşünerek Paris'e gider olaylar gelişir...
Miami'de başlayıp, Paris'in arka sokaklarına, oradan karanlık yer altı tünellerine kadar uzanan bir olay örgüsü sizleri bekliyor, kitapta olaylar Matt'in ağzından aktarılırken, katili yazarın ağzından dinliyoruz.Kitap güzel ama bazı bölümlerinde aşırı ayrıntılara girdiğini ve bölümleri boğduğunu düşünüyorum.

Sena 
01 Tem 01:18 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Kitap bir seri katil ve seri katilin kurbanlarından birinin abisinin katilin peşine düşme serüvenini anlatiyor.kitabı başlarındayken kitabın adının içerigine oranla iddialı olduğunu dusundum çünkü konu aslında biraz klişeydi bir katil suç mahalinde bırakılan belli bir anlama sahip şarkılar ve de şarkı sözleri ve zeki bir gazetecinin katilin izi sürmesi konu olunca kitabın sonunda katil bulunur ve herkes muradına erer diye bir düşünce hasıl olunca ,kafamda haliyle kitabı biraz bitsin diye okumuş oldum .Olay kurgusu aman aman değildi etkilenmedim açıkçası kitabi okurken bir şey dikkatimi çekti kitabın başında katilin tam bir psikopat olduğunu düşünüyor ve bu ondan bunca masum kızı korkunç şekillerde öldürdügü için nefret ediyordum ama sonra olayın babasının ona yaptığı zorbaliklari istemedigi halde saatlerce keman caldirmasini annesinden zorla kopartılışını öğrenince o an bu psikopat kişiliğe saşirmamam gerektiğini farkettim .
İnsanın geçmişte yaşadığı her şey geleceğine iyi ya da kötü bir iz bırakıyor .Bu yüzden anne babalara ithafen çocuklarınızı özenle yetiştirin onları sevginizde mahrum etmeyin ve özellikle babalar çocuklarınızla sohbet edin onların iç dünyasını arasıra .keşfedin bu ileride sizin için bir kazanç mahiyetinde olacaktır.hiç bir şey için onları zorlamayın bırakın istedikleri alanda yükselsinler.Hiç bir şey sağlıklarından önemli değil yoksa farkında olmadan psikolojisi bozuk bireyler ve de geleceğin potansiyel suçlularını yetiştirebilirsiniz.
Kitabin sonunda katil ölüyor .Düşünüyorum evet beà tane hayatı yok etmiş biri topluma faydası yok zararı çok ama yinede öldürülmeyi hakediyor muydu ?mutlu son bu olmamalıydı bu mutlu bir son değildi.Kesinlikle değildi ve işin daha da sinir bozucu tarafı, katili öldüren kişinin bu yüzde yüzden hapse girmemesi suçunun örtbas edilmesi. Bu son içime sinmedi.
Kitabın diline gelecek olursak akıcı degildi gereginden fazla betimleme yapilmisti bence ama yinede olaylar diyaloglarla okutturdu kendini kitabı tavsiye etmem neden derseniz okunacak çok kitap var ve zaman geçiyor!

Buse Demir 
08 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabı henüz bitirdim. Sonu tahmin edilebilir bir cinayet romanıydı. Hatta öyle ki katil en başından belliydi. Olayların hızlıca çözülmesi benim ilgimi çok aşağılara çekti. Çok az delille hiç yanılmadan dogru sonuca ulaşmak biraz acemiceydi. Olaylar yeterince iyi kurgulanmış değildi. Yine başlangıç olarak okunabilir kitap. Yalnız cinayet kitaplarının kurduysaniz sizi de bende olduğu gibi heyecanlandirmayacaktir.

Dilara Karakaya 
10 Oca 23:19 · Kitabı okudu · 35 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk sayfasından son sayfasına kadar elinizden bir saniye bile bırakamayacağınız bir kitap. Kitaptaki ip uçları adete ince ince düşünülmüş ve mükemmelleştirilmiş. Kurgu desen harika herkesin soluksuz okuyacağı türde bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.

Fatoş Çetiner 
22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmeldi. Sürükleyici bir kitap okumak isteyenler bu kitabı hemen edinsin. Baştan sonra merak ve bitirme hırsı ile okuyacağınızı söyleyebilirim.

gökhan biçer 
27 Mar 19:39 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

kitap oldukça çarpıcı ve heyecan dolu özellikle gazeteci matt owens,n katili yakalama ve seri katilin bıraktığı bulmacayı çözmek kendi kendinize soruyorsunuz bir şarkı katili yakalamak için tek ipucu çözmek lazım mükemmel bir kitap

3 /

Kitaptan 24 Alıntı

Sinem Atılgan 
02 Eki 2015 · İnceledi · 6/10 puan

Her kadın yaşamı boyunca bir an için bile olsa ortamdaki en güzel kadın olmayı başarabilmelidir.

Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 5)Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 5)
Sinem Atılgan 
 02 Eki 2015 · İnceledi · 6/10 puan

Yaklaşık üç haftadır, bir adamdan çok bir hayalet peşinde koşmuştum. Ancak şu an kız kardeşini öldüren adamın yüzüne bakıyordum.

Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 286)Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 286)
Nurhan Işkın 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Yüreğim hala sızlıyordu.Eğer görebilseydi Mandy 'nin Paris'i çok seveceğini biliyordum.Ayrıca şu ana kadar kardeşim için tek bir damla gözyaşı bile dökememiştim.

Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 146)Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 146)
Sinem Atılgan 
 02 Eki 2015 · İnceledi · 6/10 puan

Ben bir yazarım... Kelimelere dökebilmek için görüntülere, hikayeleri oluşturabilmek için de kelimelere ihtiyacım var. Benim aklım böyle çalışır.

Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 206)Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 206)
Sinem Atılgan 
02 Eki 2015 · İnceledi · 6/10 puan

Hayatımda hiçbir zaman kendimi bir yere ait olarak görmemiştim fakat o an benimle olan anneme,babama ve bütün çocukluğuma rağmen kendimi dayanılmaz bir şekilde yalnız hissettim. Ölüm dışında her şey uzaktı sanki bana,her şey boştu.

Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 104)Ölüm Şarkısı, P. J. Parrish (Sayfa 104)
3 /