Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük 1. Kitap

6,8/10  (270 Oy) · 
1.462 okunma  · 
155 beğeni  · 
4.667 gösterim
Tek istediğim, battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı.
Sanal dünyanın merak edilen ünlüleri raflarda yerini alıyor. Dizüstü Edebiyat Dizisi başlıyor. İlk kitap çılgınlar gibi takip edilen, Türkiyede en fazla izleyicisi olan kişisel blogun yazarı Pucca. Herkes onu ve yazacağı kitabı merak ediyordu. Aynaya son kez baktım, Kızım PuCCa, Allah kahretsin seni, çok harikasın lan sen! dedim.
PuCCa çok ayıp!
PuCCa çok komik!
PuCCa âşık!
PuCCa beter bişi!
Ve sonunda, paparazziler peşinde koşmadığı halde her şeyi anlattı
PuCCa, aferin, iyi b*k yedin!
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  357
 • ISBN:
  9786054054381
 • Çeviri:
  Ebru Demetgül
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitabi okumaya basladigim andan itibaren ortak bir nokta ariyordum...nasil bu kadar bana benziyor diye ve buldum sonunda "ikizler burcu olan Pucca" :))
Kesinlikle begenerek ve kahkahalarla okudum...kafa dagitmak isteyenlere birebir komedi denilebilir ...biraz argo ama o kadar yerindeki hersey hic goze batmiyor-en azindan benim gozume batmiyor- :))simdiden keyifli okumalar...

. 
20 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ya ben bu kitabı hangi kafayla okumuşum ve hatta bu kitabı okumamdaki sebebi ve sonucu bile anlayamamışım dediğim bir eserdir.:) eğlenceli, zaman kaybı denemez ama edebi değeri olan bir eser hiç ama hiç denilemez. Çok bir beklenti içinde olmayan ve boş vakti olan bir okuyucu için ideal bir kitaptır.

Şiirkolik 
01 Tem 08:34 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Gülmek isteyenlere bu kitabı öneririm pucca başından gecenleri mizahi dille anlatmış ki gülmeden edemiyorsunuz herkesler okusun herkeslere oneriyorum

Bugün kitapçıda gezerken gördüm ki pucca'nın yeni kitabı çıkmış, ehh ben de zamanı geri sarayım ilk kitabı hakkındaki görüşlerimi yazayım dedim.

İlk kitap çıktığında ortaokuldaydım. Bütün yaşıtlarımın elinde bu kitap, bir tek ben okumuyorum. Ara sıra da "bu ne böyle" "bu edebiyat mı" "gidin başka şey okuyun" tadında nasihatler verip veriştirirdim. Diğer kitaplar gibi koca bulma sanatının derinliklerine inen ve kadını aşağıladığını düşündüğüm kitap serilerindendi işte benim için. Kitap okuma dersimiz gelip çattığında ise okuduğum kitabı evde unuttuğumu farkeden ben, sınıfta kalem ve silgiden sonra en çok bulunan bu kitabı ödünç aldım. Daha sonra ise önyargılarımdan utandım diyebilirim. Genel itibariyle ne edebiyat ne de öğretici bir unsur içeriyor. Normal senin, benim gibi birinin günlüğü işte. Bu kadar çok satılmasının ve benim diğer kitaplarını okumamın tek sebebi ise mizah. Peki bu kitabı edebiyat ve öğreticilik içermiyor diye yerin dibine sokmak doğru mu? Bence kesinlikle değil. Çünkü bambaşka bir tür gibi bu tarz kitaplar. İnternet dili içeriyor bolca. Herhangi bir arkadaşınızla mesajlaşıyormuşcasına ana karakterle bir iletişim halindesiniz. Okurken gülüyorsunuz bolca. Kız grubunuzda bulunan bir kız pucca.

Gel gelelim neden bu kadar uzun uzun yazdığıma. Pucca okuyan kız, bilmem neyi okuyan kız tabirlerine ve aşağılamalarına son zamanlarda epey bir rastladım. Toplum kitap okumaktan o kadar uzak ki kitap okumanın karşılığı bilgi edinmek olmuş, bu çok yanlış. Nasıl her zaman bergman filmi izlemek istemiyorsam, her zaman da uzun uzun felsefi metinler okumak istemeyebilirim. Çok doğal. Bu kitapları okumanın sahilde oturmaktan bir farkı yok işte. Haz duyusu mevcut. Bir insanın boş olup olmadığına bu tarz romanlar okuyup okumamasına bakarak karar verilmez. Sadece bu tarz kitaplar mı okuyor, diye sormak daha doğru olur. Tabii benim fikrim.

büşra koç 
18 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

okuduğumda gülmekten kırıldığım bir kitap kitapda kullanılan üslup kesinlikle bizden biriymiş gibi bir hava katıyor gerçekten 3 günde bitirdiğim ve bitirdiğimde üzüldüğüm bir kitap çünkü tamamen samimi doğal ve içten bir yazar kitabın her sayfasında kendinizden bir parça bulabilirsiniz hatalarımız rezilliklerimiz bizi insan yapan şeyler ve bunu en iyi bu kitapda anlayabiliyoruz

Cizgilidefter 
 01 Tem 12:13 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Şuan okuyorum kutuphanedeyim sesli gulemedigim icin okumaya ara vermem gerekiyor ama gercekten komik bir kitap kizlara tavsiye ediyorum :D diye not yazmistim ama cok argo kelime oldugunu belirtmek isterim oğrendigim bilgiye gore hadi insallah filmi senaryosu bu kitaba aitmis nette araştirabilirsiniz. Ben argo kelimelerin coklugundan dolayi devam edemedim belki bitiren cikar :)))

Yasemin Yavuz 
02 Ara 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Gizlice birinin günlüğünü okuyormuşcasına, rahatsızlık verici bir yandan da karşı konulamaz.Öyle ki kafa boşaltmak için, sıkıntılı zamanda, tebessüm etmeyi bırak kıkır kıkır güldüren her birimizin günlük yaşantısından kesitler bulduğu hikayeler içeriyor.

Zeynep Y. 
22 Tem 2013 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Her sayfasında küfür yarışına girilmiş bir anlatımı olan bu kitabın bana kesinlikle hitap etmediğini söyleyebilirim.

zeynep uzun 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bir umut güzel bir şey çıkar diye okumuştum. Kitapları yarım bırakmayı sevmediğim içinde ilk defa bir kitabı zorla bitirmiştim. Hüsrana uğradım. Bana göre değilmiş ve diğer serilerini de bu yüzden okumak istemedim. Bu kitabı okuyup da kendilerinden bir şey bulanları anlayamayacağım sanırım :)

Hatice Sultan 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Çevremdeki herkesin lise döneminde okuduğu kitap hatta seri..Benimde lime şans eseri geçti kimmiş bu pucca dedim okumaya başladım.Ben kitabı coğu zaman birşeyler öğrenmek için okumam bu da öyle bi kitap tamamen makara.Ben okurken çok eğlendim kullanılan argolar, küfürler bazen fazlaya kaçsada beni çok rahatsız etmedi.sonuçta bir bayanın kendi iç dünyası, düşünceleri anlatılıyor.Kitapta anlatılanlar benim yaşam tarzıma aykırı olsada artık günümüzde olağan sayılar şeyler.Bu neden herkesin okuyup beğeneceğini düşünmüyorum kimilerimiz için aşırıya kaçan bir anlatım ve olay örgüsü olabilir bu nedenle beğenilmeyebilir.

4 /

Kitaptan 28 Alıntı

:D
Şey gibi işte ... böyle D K N Y ’nin vitrinlerine bakıp bakıp,iç geçirdikten sonra, kalkıp aynısı pazarda var diyerek 5T L ’ye aldığın penyeler. Kimisi iyi çıkıyor da, bu sefer yanılmıştım.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 1)Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 1)

İlk üç dört ay her şey gayet sıradandı.Sonra bu çocuğun içine bir öküz kaçtı, bir daha tövbe Allah
çıkartamadım o hayvanı

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
başak 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kıskançlık çok kötü bir şey ama, kaburga kemiklerimin içinde saklamak istiyorum onu."

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Ebrar Erdal 
15 Nis 17:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlle kıyaslayacağız birileriyle kendimizi.Bu acı veriyor ama verdiği acı kadar garip bir hazzı da var.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 271)Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 271)
Tuncay YILDIRIM 
 09 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

biliyorum
Arasam, biliyorum açmayacak ya da açıp kalbimden geçen her şeyi bozacak. Dönsem , biliyorum özlediklerim aynı olmayacak.Başlasak, biliyorum birbirimizden daha çok nefret edecegiz. Bu kadar şeyi biliyorum ama soluk borumu kesip,burnumun ucunda oluşan sızıya dönüşen hissi ne yapacağım bilmiyorum.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Sinem Angun 
19 Haz 13:07 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" zaten bir kadın pişman olmuşsa yaptığından , işin en başında döner . yok dönmediyse eğer , daha beklemenin alemi yoktur . o karı hayatta dönmez . "

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Ebrar Erdal 
15 Nis 02:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yanlış zaman yanlış insan, tutunmak imkânsız,
Bıktım trıvırı sevdalardan

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 201)Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 201)
Hatice Sultan 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bir gün aynaya bakıyordum çok güzeldim,gözlerimi kapadım.Bir açtım; seksen yıl geçmiş

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca

Koskoca hayatında neler gördü geçirdi; ne aşklar,ne kavgalar,ne ülkeler gördü,ne şehirlerde yaşadı,paranın içinde yüzdü... ama şimdi hepsi kayboldu. Boşuna yaşamış gibi sanki. Ölüm çok ilginç bir şey. En kötüsüne bile yakışmıyor. Bir insanı kaybettiğini anladığında, her şeyiyle iyi olarak aklına kazınıyor. Ve ancak kaybettiğinde, her yapılana bir bahane bulabiliyorsun...

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 240)Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 240)
3 /