Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük 1. Kitap

6,9/10  (190 Oy) · 
1.105 okunma  · 
102 beğeni  · 
3.785 gösterim
Tek istediğim, battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı.
Sanal dünyanın merak edilen ünlüleri raflarda yerini alıyor. Dizüstü Edebiyat Dizisi başlıyor. İlk kitap çılgınlar gibi takip edilen, Türkiyede en fazla izleyicisi olan kişisel blogun yazarı Pucca. Herkes onu ve yazacağı kitabı merak ediyordu. Aynaya son kez baktım, Kızım PuCCa, Allah kahretsin seni, çok harikasın lan sen! dedim.
PuCCa çok ayıp!
PuCCa çok komik!
PuCCa âşık!
PuCCa beter bişi!
Ve sonunda, paparazziler peşinde koşmadığı halde her şeyi anlattı
PuCCa, aferin, iyi b*k yedin!
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  357
 • ISBN:
  9786054054381
 • Çeviri:
  Ebru Demetgül
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
. 
20 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ya ben bu kitabı hangi kafayla okumuşum ve hatta bu kitabı okumamdaki sebebi ve sonucu bile anlayamamışım dediğim bir eserdir.:) eğlenceli, zaman kaybı denemez ama edebi değeri olan bir eser hiç ama hiç denilemez. Çok bir beklenti içinde olmayan ve boş vakti olan bir okuyucu için ideal bir kitaptır.

Zeynep Y. 
22 Tem 2013 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Her sayfasında küfür yarışına girilmiş bir anlatımı olan bu kitabın bana kesinlikle hitap etmediğini söyleyebilirim.

büşra koç 
18 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

okuduğumda gülmekten kırıldığım bir kitap kitapda kullanılan üslup kesinlikle bizden biriymiş gibi bir hava katıyor gerçekten 3 günde bitirdiğim ve bitirdiğimde üzüldüğüm bir kitap çünkü tamamen samimi doğal ve içten bir yazar kitabın her sayfasında kendinizden bir parça bulabilirsiniz hatalarımız rezilliklerimiz bizi insan yapan şeyler ve bunu en iyi bu kitapda anlayabiliyoruz

zeynep uzun 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bir umut güzel bir şey çıkar diye okumuştum. Kitapları yarım bırakmayı sevmediğim içinde ilk defa bir kitabı zorla bitirmiştim. Hüsrana uğradım. Bana göre değilmiş ve diğer serilerini de bu yüzden okumak istemedim. Bu kitabı okuyup da kendilerinden bir şey bulanları anlayamayacağım sanırım :)

Yasemin Yavuz 
02 Ara 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Gizlice birinin günlüğünü okuyormuşcasına, rahatsızlık verici bir yandan da karşı konulamaz.Öyle ki kafa boşaltmak için, sıkıntılı zamanda, tebessüm etmeyi bırak kıkır kıkır güldüren her birimizin günlük yaşantısından kesitler bulduğu hikayeler içeriyor.

Hatice Sultan 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Çevremdeki herkesin lise döneminde okuduğu kitap hatta seri..Benimde lime şans eseri geçti kimmiş bu pucca dedim okumaya başladım.Ben kitabı coğu zaman birşeyler öğrenmek için okumam bu da öyle bi kitap tamamen makara.Ben okurken çok eğlendim kullanılan argolar, küfürler bazen fazlaya kaçsada beni çok rahatsız etmedi.sonuçta bir bayanın kendi iç dünyası, düşünceleri anlatılıyor.Kitapta anlatılanlar benim yaşam tarzıma aykırı olsada artık günümüzde olağan sayılar şeyler.Bu neden herkesin okuyup beğeneceğini düşünmüyorum kimilerimiz için aşırıya kaçan bir anlatım ve olay örgüsü olabilir bu nedenle beğenilmeyebilir.

Tüm serisini eğlenerek okumuştum. Edebi açıdan zevk vermesini arayanlara göre değil, fakat günlük konuşma dilinde ve oldukça içimizden biri. Esprili kalemiyle kitabını ilgi çekici kılmış ve çerez tadında okunuyor.

Fatma 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kitaptada puccanın her zaman olduğu gibi hayatını konu alınmıştır. Sevdiği adam ile yaşadıkları mutlu, hüzülü , sinirli, eğlenceli her anını paylaşmıştır. Hem komik bir dili vardır hem de geçmişinden kalan hüzünlü bölümleri de vardır. Yaşadığı zorlukları kitaba dökerek içini rahatlatmayı seven türden birinin kitabı

Seda Şimşek 
01 Şub 11:27 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

içimde küfüre dair bildiğim en güzel kelimeleri nasılda sıralamış çuk oturtmuş ve benim hakkımda ne düşünürler demeden ne hissediyorsa yazmış okuması zevkli eğlenceli kitap

Bayan Okur 
14 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Pucca muhteşem eğlenceli bir dille yazmış kendini. Dizüstü edebiyat serisinde bir numarayı hak eden isim kesinlikle pucca dır.

3 /

Kitaptan 9 Alıntı

başak 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kıskançlık çok kötü bir şey ama, kaburga kemiklerimin içinde saklamak istiyorum onu."

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Tuncay YILDIRIM 
 09 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

biliyorum
Arasam, biliyorum açmayacak ya da açıp kalbimden geçen her şeyi bozacak. Dönsem , biliyorum özlediklerim aynı olmayacak.Başlasak, biliyorum birbirimizden daha çok nefret edecegiz. Bu kadar şeyi biliyorum ama soluk borumu kesip,burnumun ucunda oluşan sızıya dönüşen hissi ne yapacağım bilmiyorum.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Hatice Sultan 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bir gün aynaya bakıyordum çok güzeldim,gözlerimi kapadım.Bir açtım; seksen yıl geçmiş

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Hatice Sultan 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

''Dahi'' anlamındaki 'de' gibiyim yemin ederim,bir kelimenin bile anlamını değiştiremeyecek kadar salağım.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca

Dayak mı dersin, kıskançlık mı, küfür mü, çapkınlık mı, ilgisizlikle fazla ilgi arasında dengeleri bozması mı, yani bir ilişkide olmaması gereken ne varsa, bizim ilişkimizde vardı.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 6)Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 6)
ebru tepe 
25 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Doktor koca'' hayaliyle yanıp tutuşan kızları anlamak çok zor. Zaten bir onları anlamıyorum, bir de üniforma için deliren hatunları.Asker, polis, Tansaş güvenlik görevlisi, ölüp bitiyorlar bunlar için.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca

Milletin işi gücü yokmuş gibi, “H ahaha saf bir kız bulduk, hadi onla dalga geçip iyi niyetini suiistimal edelim,” diye düşündüğünü sanır.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 13)Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 13)

İLHAN ŞEŞEN SENDROMU:

Artık heriften umudu kesmişsindir. “Ulan bari bir selam ver de dost olalım” diye içinden geçirirsin. Bazı şeyler için geç kalındığının farkına varırsın. Dönse bile, bilirsin, eskisi gibi olmayacak hiçbir şey. Düne kadar ağladığın anılar, bu dönemde gülümsetir seni. Şarkılarda ciğerini parçalayarak ağlamak gelmez içinden, sadece dalarsın öyle. Mutlaka başka biri daha vardır bu dönemde, kıyaslarsın sürekli ikisini. Kafanda biriktirdiğin konuşmalar, bu dönemde “soft”laşır. “Şu köşeden çıksa şimdi, suratına bakmayacağım,” dediğin anlar geçmişte kalmıştır. Canını acıtan şeyler artık koymamaya başlar. Nefes almaya başladığım fark edersin... Böylelikle bir aşkın daha sonuna gelmişsindir.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 14)Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca (Sayfa 14)