Allah Beni Böyle Yaratmış Pucca Günlük 3

7,1/10  (145 Oy) · 
826 okunma  · 
113 beğeni  · 
2.856 gösterim
Sanal âlemin en bilinen isimlerinden PuCCa, hikâyelerine kaldığı yerden devam ediyor. İlk kitabı "Küçük Aptalın Büyük Dünyası" ile bol bol güldüren, ikinci kitabı "Ve Geri Kalan Her Şey" ile yer yer hüzünlendiren PuCCa, serinin üçüncü kitabı "Allah Beni Böyle Yaratmış"ta "Ayaklarına kadar uzanan simsiyah montu ile Kenan İmirzalıoğlunun içerisine bisiklet pompasıyla hava basmışlar gibi duruyordu" diye tanımladığı, şimdiye kadar hiç yazmadığı Ankaralıyla ilişkisini ve üniversite hayatını anlatıyor... 

"Yediğini, içtiğini, gezdiğini gördüğünü değil, bize başına neler geldiğini söyle" dedirten tek yazar olma özelliğini kimselere kaptırmayan PuCCa, bu kez de ilk paragraftan itibaren onu neden bu kadar sevip merak ettiğimizi bize yeniden kanıtlıyor.

Bu arada, bizden duymuş olmayın ama, yine çok güleceğiz!
 
Güler Bilkay Aygün 
15 Haz 00:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okurken bazen kahkahalarla güldüğüm, kafa yormadan okuyabileceğiniz çok eğlenceli bir kitap. Benim gibi mizah seviyorsanız bu kitabı da seveceksiniz.

arzu algayır 
28 Haz 14:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ilk iki kitabı da okuduğum için pucca'ya ve konuya aşinaydım. Yine güldüm eğlendim. 12 saatlik uzun otobüs yolculuğunda gidecek en ideal kitaptı bence. Ama çok sağlam bir hafızaya sahip olduğum için kendimi kötü hissettim. ilk iki kitapta aktarılanlarla örtüşmeyen şeyler vardı bu kitapta. üzüldüm açıkçası keşke yalan da olsa anlaşılmaz olsaydı ve biz gerçek sansaydık her kelimeyi.

Deliler Cumhuriyeti 
24 Mar 14:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dizüstü edebiyatının iki başarılı yönü var; biri serinin ismi, öbürü de serideki kitapların kapak tasarımları. Gerisi maalesef fiyasko. Çok daha fazla Şeyler vaadediyordu bana oysa.

Nurşah Coşkun 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ilk kitabına ne gülmüştüm ne kadar açık sözlü demiştim sonradan yalanlarını yakalamasam ne iyiydi .Edebi hiçbir yönün olmadı zaten ama dürüstün sanmıştım ne hata.

başak 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Pucca günlük herkese önerebileceğimiz bir kitap bence. Hem sürükleyici hemde samimi olduğu için insan hiç sıkılmadan okuyabiliyor. Tavsiye ederim pişman olmazsınız...

hfulyacetinka 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

"Yediğini, içtiğini, gezdiğini gördüğünü değil, bize başına neler geldiğini söyle" dedirten tek yazar olma özelliğini kimselere kaptırmayan PuCCa, bu kez de ilk paragraftan itibaren onu neden bu kadar sevip merak ettiğimizi bize yeniden kanıtlıyor.

Bu arada, bizden duymuş olmayın ama, yine çok güleceğiz!

Betül Aka 
11 Tem 20:46 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Canım kitap okumak istediğinde ama ciddi bir şeyler okuyasım gelmediğinde okunan kitaplardan. Pucca'yı seviyorum, bu kitabı da çerezlik olarak sayıyorum.

Gamze Ay 
01 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Yasadiklari seyler o kadar gercek o kadar bizden ki insan surekli kendini koyuyor yerine. Son 50 kusur sayfaya kadar gulmedigim bir sayfa yoktu. Ama gel gelelim konu ayrilik olunca karakterler gercekte olsa sahte de olsa okumasi koyuyor insana. Bir iki yerde ben de sovmus olabilirim gunlukteki esas oglan olan Ankarali'ya :) PuCCa kitaplarini hic sikilmadan, bolca eglenerek okudugum bi yazar. Umarim bu kitaplarin devamlari da gelir.

Elif korkmaz 
22 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Seninle ilk tanıştığımızda iyiliğine inanmıyordum, ayrıldığımızda ise kötülüğüne. Şimdi, sanki seninle büyümemiş, onca şeyi yaşamamış, hatta hiç tanışmamış gibiyim.
Bu zamana kadar okumadıysanız mutlaka okumalısınız kitap bittiğinde mutlaka diğer kitaplarını okumalıyım hemen diyeceksiniz :)

Hatice Sultan 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

İlk iki kitabını okuduğumda işte aradığım mizah bu demiştim.Serini bu kitabıda güzel hemencik bitti yine çok akıcı bir dil akıcı olaylar var fakat geçmişte olayların anlatılması kitaplar arasındaki bağlantıyı koparmış bence biraz kafa karıştırıcı olmuş..İlk iki kitapta ne kadar güldüysem bu kitapta bir o kadar sinir oldum.

2 /

Kitaptan 31 Alıntı

“ Bazı şarkılar vardır hani, zamanında o kadar çok dinleyip acı çekip bıkmışsındır ya o şarkıdan , öyle bir anda karşına çıkar ki şarkıyı çevirmek istersin, bir taraftan da mutlu olursun çıktığına , yeniden o acıyı çekmek garip bir şekilde hoşuna gider ve artık o acının canını deşmediğini bilmek..''

Allah Beni Böyle Yaratmış, PuccaAllah Beni Böyle Yaratmış, Pucca

Daha dün Burger King'de yemek yediğim hatun şimdi bana emperyalizmin ruhumuza açtığı derin yaralardan bahsediyor.

Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 18)Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 18)
Gülden Gültekin 
18 Kas 18:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir sırrımız var, birbirimizle paylaşmaya bile korktuğumuz.

Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 115)Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 115)
Tuncay YILDIRIM 
12 Haz 14:05 · Kitabı okudu · 8/10 puan

“ Sana bilmeden bir şey mi yaptım ben?”
“Yo, nereden çıktı o?”
“İki gündür bir afra tafra...”
Tam bir şey söyleyecek gibi oldu, sonra etrafına baktı vazgeçti.
“Neyse boşver.”
İşte bir insana işkence etmenin en kötü yolu. Bir şey der
gibi yapıp sonrasında “neyse boşver” dediğiniz an karşı taraf
onu öğrenmek için çıldırır ve yapmadığı şey kalmayacaktır.

Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 70)Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 70)
Gülden Gültekin 
19 Kas 12:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kahramanım beni kurtarmak yerine, öldürmeyi tercih etti.

Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 325)Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 325)
Gülden Gültekin 
18 Kas 13:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Seninle ilk tanıştığımızda iyiliğine inanmıyordum, ayrıldığımızda ise kötülüğüne. Şimdi, sanki seninle büyümemiş, onca şeyi yaşamamış, hatta hiç tanışmamış gibiyim.   

Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 7)Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 7)
4 /