Allah Beni Böyle Yaratmış Pucca Günlük 3

7,2/10  (125 Oy) · 
681 okunma  · 
87 beğeni  · 
2.462 gösterim
Sanal âlemin en bilinen isimlerinden PuCCa, hikâyelerine kaldığı yerden devam ediyor. İlk kitabı "Küçük Aptalın Büyük Dünyası" ile bol bol güldüren, ikinci kitabı "Ve Geri Kalan Her Şey" ile yer yer hüzünlendiren PuCCa, serinin üçüncü kitabı "Allah Beni Böyle Yaratmış"ta "Ayaklarına kadar uzanan simsiyah montu ile Kenan İmirzalıoğlunun içerisine bisiklet pompasıyla hava basmışlar gibi duruyordu" diye tanımladığı, şimdiye kadar hiç yazmadığı Ankaralıyla ilişkisini ve üniversite hayatını anlatıyor... 

"Yediğini, içtiğini, gezdiğini gördüğünü değil, bize başına neler geldiğini söyle" dedirten tek yazar olma özelliğini kimselere kaptırmayan PuCCa, bu kez de ilk paragraftan itibaren onu neden bu kadar sevip merak ettiğimizi bize yeniden kanıtlıyor.

Bu arada, bizden duymuş olmayın ama, yine çok güleceğiz!
 
Deliler Cumhuriyeti 
24 Mar 14:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dizüstü edebiyatının iki başarılı yönü var; biri serinin ismi, öbürü de serideki kitapların kapak tasarımları. Gerisi maalesef fiyasko. Çok daha fazla Şeyler vaadediyordu bana oysa.

Nurşah Coşkun 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ilk kitabına ne gülmüştüm ne kadar açık sözlü demiştim sonradan yalanlarını yakalamasam ne iyiydi .Edebi hiçbir yönün olmadı zaten ama dürüstün sanmıştım ne hata.

başak 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Pucca günlük herkese önerebileceğimiz bir kitap bence. Hem sürükleyici hemde samimi olduğu için insan hiç sıkılmadan okuyabiliyor. Tavsiye ederim pişman olmazsınız...

hfulyacetinka 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

"Yediğini, içtiğini, gezdiğini gördüğünü değil, bize başına neler geldiğini söyle" dedirten tek yazar olma özelliğini kimselere kaptırmayan PuCCa, bu kez de ilk paragraftan itibaren onu neden bu kadar sevip merak ettiğimizi bize yeniden kanıtlıyor.

Bu arada, bizden duymuş olmayın ama, yine çok güleceğiz!

Gamze Ay 
01 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Yasadiklari seyler o kadar gercek o kadar bizden ki insan surekli kendini koyuyor yerine. Son 50 kusur sayfaya kadar gulmedigim bir sayfa yoktu. Ama gel gelelim konu ayrilik olunca karakterler gercekte olsa sahte de olsa okumasi koyuyor insana. Bir iki yerde ben de sovmus olabilirim gunlukteki esas oglan olan Ankarali'ya :) PuCCa kitaplarini hic sikilmadan, bolca eglenerek okudugum bi yazar. Umarim bu kitaplarin devamlari da gelir.

Elif korkmaz 
22 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Seninle ilk tanıştığımızda iyiliğine inanmıyordum, ayrıldığımızda ise kötülüğüne. Şimdi, sanki seninle büyümemiş, onca şeyi yaşamamış, hatta hiç tanışmamış gibiyim.
Bu zamana kadar okumadıysanız mutlaka okumalısınız kitap bittiğinde mutlaka diğer kitaplarını okumalıyım hemen diyeceksiniz :)

Hatice Sultan 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

İlk iki kitabını okuduğumda işte aradığım mizah bu demiştim.Serini bu kitabıda güzel hemencik bitti yine çok akıcı bir dil akıcı olaylar var fakat geçmişte olayların anlatılması kitaplar arasındaki bağlantıyı koparmış bence biraz kafa karıştırıcı olmuş..İlk iki kitapta ne kadar güldüysem bu kitapta bir o kadar sinir oldum.

EBRU ÇABUKEL 
19 May 16:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendiyle alay eden ve hayatı ti ye alan genç bir kadının ağzından dinlediğim hikayelerdi. Çok beğenerek okudum. Eğlenceli, muzip, bir o kadar da güzel bir kitap..

Rumeysa Demirel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her genç kızın kendini illaki birkaç sayfasında bulabileceği bir seri :) puCCa benim gizli benliğim.

Kitaptan 4 Alıntı

“ Bazı şarkılar vardır hani, zamanında o kadar çok dinleyip acı çekip bıkmışsındır ya o şarkıdan , öyle bir anda karşına çıkar ki şarkıyı çevirmek istersin, bir taraftan da mutlu olursun çıktığına , yeniden o acıyı çekmek garip bir şekilde hoşuna gider ve artık o acının canını deşmediğini bilmek..''

Allah Beni Böyle Yaratmış, PuccaAllah Beni Böyle Yaratmış, Pucca
Ahsen Öztürk 
13 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bazı sabahlar böyle uyanır uyanmaz keşke yaşadıkların bir kâbus olsa dersin hani, hatta uyandığında pişman olursun, dizlerini iyice kendine çekip yorganın içinde tekrar uyumaya çalışırsın."

Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 37)Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 37)
Ahsen Öztürk 
13 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Uzatmalı, sürünmeli ilişkilerin en kötü yanı ayrılıp ayrılmadığını bir türlü anlayamıyorsun. Adam aldı bütün eşyaları gitti, beni aramıyor ama ben hâlâ kendimi onun sevgilisi gibi hissediyorum, acaba geri zekâlı mıyım? Evet, kesin öyleyim..."

Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 311)Allah Beni Böyle Yaratmış, Pucca (Sayfa 311)
Sibel özgür 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ok ne lan, ok ne g*t lalesi! Sana mantıklı bir sürü şey söyledim de söylediğin tek şey ok mu? OK sensin pislik! ya saçmalama, bu ilişki olmalı falan diye diretsene, bana yalvarsana, ağlasana köpek! Ok ne?

Allah Beni Böyle Yaratmış, PuccaAllah Beni Böyle Yaratmış, Pucca