Evrenden Torpilim Var (İstemek Olmanın Yarısıdır)Aykut Oğut

·
Okunma
·
Beğeni
·
5.632
Gösterim
Adı:
Evrenden Torpilim Var
Alt başlık:
İstemek Olmanın Yarısıdır
Baskı tarihi:
Şubat 2015
Sayfa sayısı:
318
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050924855
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Novus Yayınları
275. baskısıyla Aykut Oğut'tan Evrenden Torpilim Var…

Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalmaya çalıştığınız, günlerce tek kelime bile konuşmadığınız oldu mu? Dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz… Annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu? Benim oldu!

Peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız… O ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız… 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz… Yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz… Elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz… Her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu? Benim oldu! Nasıl mı? Gelin anlatayım… "İstemek olmanın yarısıdır!"
(Tanıtım Bülteninden)
Hani derler ya, herkes kendi kaderini kendisi belirler. Hatta derler ya demeyeyim. Bunu bende derdim. Ama gelin görün ki inanıyor muydum buna? Hayır. Benim inancım sadece önümüze çıkan seçeneklerde yaptığımız seçimler sonucu kaderimizi belirlemekti.
Oysa Aykut abimiz herkesin dediği (tabii bizzat benim de dediğim) sözün doğruluğunu gösterdi.
Evet arkadaşlar, kaderimiz yani yaşadığımız hayatta olan her şey bizim elimizde. En ufak şeyler bile.

Kitabın başında ve içindeki bir kaç yerde katılmadığım yerler oldu evet, ama genele bakarsak benden bir şey almadı ve aksine çok şey kazandırdı.
Hayatın amacını öğrenmiş bulundum. Enerji denilen şeyi keşfettim. (Hatta şok etti.) Ego denilen şeyi yani kendimi tanıdım bizzat. Anın içinde kalmayı öğrendim. İstemek konusunda zaten bayaa iyiyimdir ama ara sıra düştüğüm 'umutsuzluk' halinden kurtuldum diyebilirim.
Aynı zamanda kitapta yürümeyen ilişkiler, olmayan para, ilerlemeyen kariyer, yalan söyleme hastalığı, sinir sorunu, özgüven eksikliği hakkında o kadar doyurucu bilgiler var ki. Resmen kitabı okuduğum süre zarfında daha dik yürümeye başladım. (güvensiz bir insan olduğum doğrudur ama yeneceğim..)
Kitapta yazan egsersizleri bu sabah itibariyle yapmaya bile başladım. Sonuca kendim bile şaşırdım. Güne daha dinç ve daha pozitif başlamıştım ve bu ders çalışan bir insan için devrimdir. Hatta egzersizleri not edip gerekli yerlere yapıştıracağım. 

Son olarak da, kitapta olan egzersizlere kendi egzersizimi de eklemek isterim.
Eğer bir şeyi çok istiyorsanız, (ev, araba, sevgili vs.) o şeyde olmasını istediğiniz tüm özellikleri bir kağıda yazın. En ince ayrıntısına kadar. Sonra sürekli dualarınızda o kağıda yazdıklarınızı birebir isteyin. Sonuç harika olacak. (denenmiş ve tam sonuç alınmıştır.)

Bu arada bu kitabı bana hediye eden değerlime teşekkür ediyorum. (O kendini bilir.)

Kişisel gelişim seviyorsanız bu kitabı okuyun.
Eğer kişisel gelişim sevmiyorsanız bu kitabı MUTLAKA okuyun.
Keyifli okumalar...
Yazarın kendi hayatını anlattığı ve zor baş edebileceği hayatını nasıl olumsuzdan olumluya çevirdiğini anlattığı bu eser, Kişisel Gelişim kitabı olmaktan ziyade başarının kitabı...
İnsanın hedeflerini belirleyip, amaçına uygun yaşaması halinde başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığının anlatıldığı güzel bir eser...
Kişisel Gelişim kitapları okuyanlara tavsiye ederim...
Uzun süre kitapçılarda aradım kitabı...Baskısı yoktu..Sonra tesadüfen gördüm ve aldım.Beni en çok etkileyen ofisimizde veya başka yerde,her ne sıkıntı yaşıyorsak her şeyi gülümseyerek karşılamamız gerektiğini söylediği bölümdü...Egomuzun çocukluğumuzdan geldiğini ve nasıl yeneceğimizi anlatıyor...Aydınlatıcı bir kişisel gelişim kitabı...
Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı, beğenerek okudum. Kitabı okuduktan sonra bazı şeylerin farkında oldum. Aslında her şeyin bizim elimizde olduğunu, evrenden sınırsız dilek hakkına sahip olduğumuzu, biz istedikten sonra her şeyin olabileceğini, ego kavramını ve daha bir sürü şeyi bu kitap sayesinde öğrendim. Ben sıkılmadan okudum. Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.
Evren, enerji, düşünce gücü kitapları arasında şimdiye kadar okuduğum anlatımı en komik kitap diyebilirim sık sık yüzünüzü güldürürken aslında negatif duygu durumlarından kendimizi nasıl kurtaracağımızı pozitife nasıl daha kolay geçebileceğimizi seçenekler sunarak anlatan Aykut Oğut kendi hayatından örneklere de kitapta hayli yer vermiş ben beğendim diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum sizlere de tavsiye ederim
Kendimi ne zaman kötü hissetsem kitaplığımdan bu kitabı indirip işaretlediğim bölümlerini okuyorum. İnsan kimi zaman böyle bir kitaba ihtiyaç duyuyor. Kitabın en çok beğendiğim özeliği nasıl daha pozitif olabiliriz sorusuna egzersizlerle cevap verebilmesi. Bunun yanında ego ile ilgili yanlış algılarında önüne geçmek için önemli bir eser. Benim beğendiğim eserler arasında ve orada olmayı da sonuna kadar hak eden bir kitap.
Kişisel gelişim kitapları içinde okuduğum en eğlenceli kitap. Edebi yazmak yerine günlük konuşma tarzında yazmış olması kitabı akıcı hale getiriyor. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsak önce kendimizi ve düşüncelerimizi bakış açımızı değiştirmek gerekir.Olumlu yada olumsuz düşünmek tamamiyle bizim elimizde kimse bu gücü bizden alamaz kendimiz dışında. Hayatınızı degistirmek istiyorsanız önce kendinizden başlamanız gerekir.
Bildiğimiz kişisel gelişim kitaplarından farklı ve birçok yanlısı düzelten mükemmel bir kitap. Negatiflikten uzak, her zaman pozitife yakın olmayi ogreten, istediklerimize nasıl ulasabilecegimizi gösteren formüller var icerisinde...
Aykur Ogut kişisel gelişim kitaplarındaki sıkıcılığı atmış ve kişisel gelişim kitabının eğlenerek okumamızı sağlamıştır. Bu kitabın bana katkıları fazlaca oldu . Herkese tavsiye ederim.
Kitap motivasyon bakımından başarılı olsa da farklı olma çabası içinde olan yazar ve 'bakın bu kitap diğerlerine benzemiyor' diye bağıran cümleler, bende yazarın diğer kitaplarını okuma isteği uyandırmadı.
Egonun gerçek kavramını ve kendimizin farkında olmanın önemini işlerken inanç konusunda biraz eleştiriye açık tespitlerde bulunmuş yazar.
Gözüme takılan bir diğer nokta ise cümle aralarında bahsettiği ikinci bölüm beşinci bölüm gibi bölüm isimlerinin kitapta numaralandırılmış bölümler halinde karşımıza çıkmaması.
Genel olarak bakmak gerekirse bende ortanın altında bir etki bıraktı.
Kişisel gelişim alanında okuduğum kitaplar arasında çok fazla benzer kelime yakalıyorum hatta bazı örnekler aynı oluyor fakat bu kitapta farklı bir enerji vardı. Her cümlesinde boğazımdaki düğümün bi tık çözüldüğünü hissettim. Özellikle de yazarın bizzat deneyimlerini paylaşması çok samimi bir okur-yazar ilişkisi kuruyor. Yazarın bahsettiği kavramlara aşinaydım ama düşüncelerimi şekillendirmekteki yanlışlarımı çok net gördüm. Evet, evren sonsuz bir hizmet sunuyordu... Okyanuslar önüme serilmişken elimde bir tasla koşuşturuyor olmamdaki saçmalığı gördüm.
Sonlarına doğru http://www.ayratown.com adlı bi siteden bahsetti hemen buldum ve katıldım, artık oralıyım.
Daima pozitif enerjimizi koruyabilmemiz temennisi ile...
Mutlaka -ihtiyaç anında- okuyun. :)
Herkesin sizi onaylamasını, sevmesini istiyorsanız, İYİ ŞANSLAR! Çünkü yok öyle bir şey!
Aykut Oğut
Sayfa 230 - Doğan Novus yay.
...HER AN GÜLÜMSEYECEK BİR ŞEY bulabilirsiniz. Yeter ki bakmayı bilin.
Aykut Oğut
Sayfa 174 - Doğan novus yay.
"Sana hayat boyu mutluluk garanti ediyorum. Hayatın her dakikasını, hatta her sanıyesini, sonsuz bir mutluluk içinde geçireceksin. Karşılığında bir tek şey olacak; hayatın boyunca bir yatağa yapışmış şekilde, parmağını bile kıpırdatmadan yaşayacaksın. Anlaştık mı?"
diye sorsam. Ne dersiniz?
Size şunu sorayım,
Sizce tanrı mükemmel ve kusursuz mu?
Bir çoğunuz buna evet diyecektir.
Öyle olmasına rağmen tanrıyı sevmeyenler var.
Hadi bakalım birde burdan yakın. Tanrı bile herkesin onayını almıyorken size ne oluyor da herkesin onayını alma hayali ile yaşıyorsunuz?
Adamın biri sihirli lambayı bulur ovuşturmaya başlar. Kısa bir süre sonra bir cin belirir ve adama, 3 dilek hakkı olduğunu söyler. Adam oldukça uyanıktır ve cine şöyle der:
- Hayatta her istediğimi yapabilme, düşündüğüm her şeyi gerçekleştirebilme ve bu gücün hiç bitmemesini diliyorum.
Cin kısa bir duraklamadan sonra gülümseyerek adama bakar ve:
"Zaten sizde olan bir gücü size veremem" der.
Aykut Oğut
Sayfa 43 - 44 - Doğan Novus yay.
BELKİ
- Babanızın bir sözü kulağınıza küpe oldu: "Para bu, geldiği gibi gider."
Karar: Para böyle bir şeyişte. Her zaman gelecek ve gidecek.

- Bir eşya kırdınız ve anneniz size bağırırken " Parayla alınıyor bu, nasıl zor kazanıyorum ben o parayıbiliyor musun? dedi.
Karar: Para dediğin zor kazanılır.

- Aylık harçlığınızı alırken babanız ya da anneniz şaka olsun diye "Hak etmedin bu ay ama hadi al bakalım" dedi.
Karar: Parayı sürekli hak etmek zorundayım.

- Çocukken, bir şekilde zengin insanları gözleme fırsatınız oldu. Televizyonda izlediniz, evinize geldiler, okuldaki sıra arkadaşınızın evine gittiniz ve ailesiyle ilgili gördükleriniz hiç hoşunuza gitmedi.
Karar: Para insanı bu hale getiriyor. Parayı bir anda o insanların yaşadıkları sorunlarla bağdaştırdınız.

- ailenizin işleri son derece iyi giderken, birden bir maddi sıkıntı içine düştünüz.
Karar: Bak o kadar iyi giden işler bir anda bozuldu, para dediğin her an gidebilir.

- Okul sıralarında bir şeyler yapıp satmaya başladınız ve aileniz size " Bu kadar paragöz olma " dedi.
Karar: Ailem ne derse haklıdır. Ben çok paragöz biri olmayacağım. Azparamolsun daha iyi.

Şunu da ben ekleyeyim; "Azıcık aşım, ağrısız başım " , " Büyük başın büyük derdi olur". Ve benzeri paranın önemsizliği üzerine söylenmiş nice sözler kulaklarımıza dolarken bizim kanaat getirdiğimiz şu oldu yıllar içinde: Olmasa da olur!

EVREN SİZE, ALDIĞINIZ KARARLARA UYGUN BİR GERÇEKLİK HAZIRLADI!
Aykut Oğut
Sayfa 168 - doğan Egmont Yayıncılık

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Evrenden Torpilim Var
Alt başlık:
İstemek Olmanın Yarısıdır
Baskı tarihi:
Şubat 2015
Sayfa sayısı:
318
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050924855
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Novus Yayınları
275. baskısıyla Aykut Oğut'tan Evrenden Torpilim Var…

Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalmaya çalıştığınız, günlerce tek kelime bile konuşmadığınız oldu mu? Dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz… Annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu? Benim oldu!

Peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız… O ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız… 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz… Yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz… Elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz… Her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu? Benim oldu! Nasıl mı? Gelin anlatayım… "İstemek olmanın yarısıdır!"
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 609 okur

  • Kübra
  • Seda
  • Emre Yılmaz
  • Damla
  • Muskulpesent
  • Ync
  • Rumeysa
  • MERİYA
  • Gökhan Yıldız
  • Anna Molly

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.3
14-17 Yaş
%3.8
18-24 Yaş
%14.8
25-34 Yaş
%21.5
35-44 Yaş
%37.3
45-54 Yaş
%14.4
55-64 Yaş
%1.9
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%81.4
Erkek
%18.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.8 (49)
9
%13.6 (24)
8
%21.6 (38)
7
%18.8 (33)
6
%5.7 (10)
5
%5.1 (9)
4
%2.8 (5)
3
%2.3 (4)
2
%0.6 (1)
1
%1.7 (3)

Kitabın sıralamaları