Evrenden Torpilim Var İstemek Olmanın Yarısıdır

8,1/10  (69 Oy) · 
295 okunma  · 
45 beğeni  · 
2.949 gösterim
275. baskısıyla Aykut Oğut'tan Evrenden Torpilim Var…

Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalmaya çalıştığınız, günlerce tek kelime bile konuşmadığınız oldu mu? Dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz… Annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu? Benim oldu!

Peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız… O ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız… 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz… Yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz… Elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz… Her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu? Benim oldu! Nasıl mı? Gelin anlatayım… "İstemek olmanın yarısıdır!"
(Tanıtım Bülteninden)
Nurhan Işkın 
11 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın kendi hayatını anlattığı ve zor baş edebileceği hayatını nasıl olumsuzdan olumluya çevirdiğini anlattığı bu eser, Kişisel Gelişim kitabı olmaktan ziyade başarının kitabı...
İnsanın hedeflerini belirleyip, amaçına uygun yaşaması halinde başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığının anlatıldığı güzel bir eser...
Kişisel Gelişim kitapları okuyanlara tavsiye ederim...

Zühal Uğur 
07 May 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Uzun süre kitapçılarda aradım kitabı...Baskısı yoktu..Sonra tesadüfen gördüm ve aldım.Beni en çok etkileyen ofisimizde veya başka yerde,her ne sıkıntı yaşıyorsak her şeyi gülümseyerek karşılamamız gerektiğini söylediği bölümdü...Egomuzun çocukluğumuzdan geldiğini ve nasıl yeneceğimizi anlatıyor...Aydınlatıcı bir kişisel gelişim kitabı...

Yaren Sıla Koç 
 14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı, beğenerek okudum. Kitabı okuduktan sonra bazı şeylerin farkında oldum. Aslında her şeyin bizim elimizde olduğunu, evrenden sınırsız dilek hakkına sahip olduğumuzu, biz istedikten sonra her şeyin olabileceğini, ego kavramını ve daha bir sürü şeyi bu kitap sayesinde öğrendim. Ben sıkılmadan okudum. Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.

Evren, enerji, düşünce gücü kitapları arasında şimdiye kadar okuduğum anlatımı en komik kitap diyebilirim sık sık yüzünüzü güldürürken aslında negatif duygu durumlarından kendimizi nasıl kurtaracağımızı pozitife nasıl daha kolay geçebileceğimizi seçenekler sunarak anlatan Aykut Oğut kendi hayatından örneklere de kitapta hayli yer vermiş ben beğendim diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum sizlere de tavsiye ederim

Ukte Yüksel 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kendimi ne zaman kötü hissetsem kitaplığımdan bu kitabı indirip işaretlediğim bölümlerini okuyorum. İnsan kimi zaman böyle bir kitaba ihtiyaç duyuyor. Kitabın en çok beğendiğim özeliği nasıl daha pozitif olabiliriz sorusuna egzersizlerle cevap verebilmesi. Bunun yanında ego ile ilgili yanlış algılarında önüne geçmek için önemli bir eser. Benim beğendiğim eserler arasında ve orada olmayı da sonuna kadar hak eden bir kitap.

İsmail Altun 
 22 Ara 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Allah Buyuruyor ki :
Eğer yer yüzündekilerin çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar. En'am Suresi 116.Ayet

Bu kitap 280. kez basılmış ve insanlar bu kitabı Almış okumuş Allah'a inanda almıştır inanmayan da eminim buna Ama inançlı cahiller bu kitabı nasıl okudunuz ben anlamadım ben bu kitabı daha 20. sayfaya gelmeden parçaladım ve çöpe attım Allah'ı tanımayan bir varlık hikayesinde Allah'ın deneyim kazanmış olduğunu söylüyor haşa Allah mutlak güç hikmet deneyim ne dersen de hepsinin sahibi o ol der olur sahibi olduğu için ihtiyaç duymaz bu zırvalıklara biz Allah ile kendimizi asla kıyas edemeyiz önce Yaratan'ı tanıyın yani Allah'ı sonra Hakkında konuşun hiç düşünmez misiniz ?

Tugba kaya 
05 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kişisel gelişim kitapları içinde okuduğum en eğlenceli kitap. Edebi yazmak yerine günlük konuşma tarzında yazmış olması kitabı akıcı hale getiriyor. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsak önce kendimizi ve düşüncelerimizi bakış açımızı değiştirmek gerekir.Olumlu yada olumsuz düşünmek tamamiyle bizim elimizde kimse bu gücü bizden alamaz kendimiz dışında. Hayatınızı degistirmek istiyorsanız önce kendinizden başlamanız gerekir.

Deryslckela 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Aykur Ogut kişisel gelişim kitaplarındaki sıkıcılığı atmış ve kişisel gelişim kitabının eğlenerek okumamızı sağlamıştır. Bu kitabın bana katkıları fazlaca oldu . Herkese tavsiye ederim.

Merve 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bakış açısını değiştiren bir kitap. Evrene hep bize karşı bir garezi varmış gibi değil de . Bizim istediğimizi yapacak bir dost gibi davranmamizi gerektiren bir düşünce yapısı. Hayatta aslında çoğu zaman kullandığımız gibi iyi düşün iyi olsun ..

Veysiye Celen 
18 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şu konuda hepimiz hemfikir olalım gerçekten evrenden torpilliyiz aslında ama bunu farketmiyoruz. "İyi düşün iyi olsun" mantığını çok keyifli şekilde ve yaşanmış örneklerle anlatması güzel...

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

"Sana hayat boyu mutluluk garanti ediyorum. Hayatın her dakikasını, hatta her sanıyesini, sonsuz bir mutluluk içinde geçireceksin. Karşılığında bir tek şey olacak; hayatın boyunca bir yatağa yapışmış şekilde, parmağını bile kıpırdatmadan yaşayacaksın. Anlaştık mı?"
diye sorsam. Ne dersiniz?

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 249)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 249)
Ukte Yüksel 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Sabah kalktığınızda, hayallerinizi düşünüp gülerek mi güne başlıyorsunuz, yoksa etrafınıza bakıp, hala gerçekleşmediklerini görüp, buruk bir şekilde mi kalkıyorsunuz?"
"İstediğiniz şeye mi? Yoksa 'onun olmaması' ihtimaline mi AİTSİNİZ?

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 99)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 99)
Cemre Kara 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Beyaz bir kağıdın üzerinde resim yapabilmek için Siyah kullanmak zorundasınız.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 62)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 62)
Cemre Kara 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Evet parayla saadet olmaz ama borçla kesin mutsuzluk kapısını zorlarsınız

Evrenden Torpilim Var, Aykut OğutEvrenden Torpilim Var, Aykut Oğut
Tugba kaya 
05 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sinir ve öfke , korkunun şekil değiştirmiş halidir.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 266)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 266)
Cemre Kara 
 28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Kitaba başlarken şunları aklınızdan çıkarmayın: 1- Hayatta Size bir şey öğretebilecek en iyi hoca "Bana ihtiyacın yok, ama o kadar istiyorsan gel çayımı iç" diyen hocadır. 2- İşinize en çok yarayacak kitap, "Aslında bu kitaba bir kereden fazla ihtiyacınız yok" diyen kitaptır. 3- Size,kafanız her karıştığında, en doğru cevabı verebilecek kişi, her sabah aynaya baktığınızda gördüğünüz kişidir.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 19)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 19)
Yaren Sıla Koç 
10 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

''Sakın unutmayın. Esas öğretmen kalbiniz, esas öğreti sizsiniz!''

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 316 - Doğan Novus)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 316 - Doğan Novus)
Tugba kaya 
28 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Her gece hangi enerjiyle yatağa girdiseniz, sabah aynı enerjiyle kalkarsınız.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 48)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 48)
Tugba kaya 
28 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ya geminin kaptanı olduğumuzu kabul eder ve gemiyi istediğimiz yere götürürüz yada kaptanın biz olduğunu kabul etmez ve YİNE DE gemiyi istediğimiz yere götürdüğümüzü bilmeksizin bunu yaparız

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 29)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 29)
2 /