Evrenden Torpilim Var (İstemek Olmanın Yarısıdır)

·
Okunma
·
Beğeni
·
11336
Gösterim
Adı:
Evrenden Torpilim Var
Alt başlık:
İstemek Olmanın Yarısıdır
Baskı tarihi:
Şubat 2015
Sayfa sayısı:
318
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050924855
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Novus Yayınları
Baskılar:
Evrenden Torpilim Var
Evrenden Torpilim Var
275. baskısıyla Aykut Oğut'tan Evrenden Torpilim Var…

Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalmaya çalıştığınız, günlerce tek kelime bile konuşmadığınız oldu mu? Dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz… Annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu? Benim oldu!

Peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız… O ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız… 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz… Yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz… Elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz… Her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu? Benim oldu! Nasıl mı? Gelin anlatayım… "İstemek olmanın yarısıdır!"
(Tanıtım Bülteninden)
318 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Hani derler ya, herkes kendi kaderini kendisi belirler. Hatta derler ya demeyeyim. Bunu bende derdim. Ama gelin görün ki inanıyor muydum buna? Hayır. Benim inancım sadece önümüze çıkan seçeneklerde yaptığımız seçimler sonucu kaderimizi belirlemekti.
Oysa Aykut abimiz herkesin dediği (tabii bizzat benim de dediğim) sözün doğruluğunu gösterdi.
Evet arkadaşlar, kaderimiz yani yaşadığımız hayatta olan her şey bizim elimizde. En ufak şeyler bile.

Kitabın başında ve içindeki bir kaç yerde katılmadığım yerler oldu evet, ama genele bakarsak benden bir şey almadı ve aksine çok şey kazandırdı.
Hayatın amacını öğrenmiş bulundum. Enerji denilen şeyi keşfettim. (Hatta şok etti.) Ego denilen şeyi yani kendimi tanıdım bizzat. Anın içinde kalmayı öğrendim. İstemek konusunda zaten bayaa iyiyimdir ama ara sıra düştüğüm 'umutsuzluk' halinden kurtuldum diyebilirim.
Aynı zamanda kitapta yürümeyen ilişkiler, olmayan para, ilerlemeyen kariyer, yalan söyleme hastalığı, sinir sorunu, özgüven eksikliği hakkında o kadar doyurucu bilgiler var ki. Resmen kitabı okuduğum süre zarfında daha dik yürümeye başladım. (güvensiz bir insan olduğum doğrudur ama yeneceğim..)
Kitapta yazan egsersizleri bu sabah itibariyle yapmaya bile başladım. Sonuca kendim bile şaşırdım. Güne daha dinç ve daha pozitif başlamıştım ve bu ders çalışan bir insan için devrimdir. Hatta egzersizleri not edip gerekli yerlere yapıştıracağım. 

Son olarak da, kitapta olan egzersizlere kendi egzersizimi de eklemek isterim.
Eğer bir şeyi çok istiyorsanız, (ev, araba, sevgili vs.) o şeyde olmasını istediğiniz tüm özellikleri bir kağıda yazın. En ince ayrıntısına kadar. Sonra sürekli dualarınızda o kağıda yazdıklarınızı birebir isteyin. Sonuç harika olacak. (denenmiş ve tam sonuç alınmıştır.)

Bu arada bu kitabı bana hediye eden değerlime teşekkür ediyorum. (O kendini bilir.)

Kişisel gelişim seviyorsanız bu kitabı okuyun.
Eğer kişisel gelişim sevmiyorsanız bu kitabı MUTLAKA okuyun.
Keyifli okumalar...
318 syf.
·Beğendi·8/10
Çok beklettim bu kitabı da içeriği boşsa diye. Aslında bi tarz kitaplara biraz önyargılıydımm ama okudukça iyi eserlerle karşılaştıkça artık kendimi daha çok zorluyorum bu tarz kitapları okumak için Başlamadan önce boş bir kitapsa vakit kaybedeceğim diye düşündüm ama başlayınca çok şükür yanıldığımı gördüm SOhbet havasında insanın kendi kendiyle konuşması ve dinlenmesi gibi. Bilindik şeyleri söylese de bunu öyle tatlı yapmış ki sıkıcı bir tekrardan çıkmış öneriler. İyi okumalar var olun
264 syf.
·3 günde
Gerçekten iyi yönde motive eden kişisel gelişim kitabı.Genel olarak insanlarla empati kurmayı tema alıyor.Aykut Oğut un okuduğum ilk kitabı kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
318 syf.
·Puan vermedi
Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı. Bana çok şey kattı ve en sevdiğim kitablardan oldu. Çok sevmemin nedeni kitabın hikaye tarzında olması ve yazarın kendi başına gelen olaylarla konuları anlatmaya çalışması. Bu kadar az okunmasına üzülüyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
318 syf.
·Beğendi·9/10
Yazarın kendi hayatını anlattığı ve zor baş edebileceği hayatını nasıl olumsuzdan olumluya çevirdiğini anlattığı bu eser, Kişisel Gelişim kitabı olmaktan ziyade başarının kitabı...
İnsanın hedeflerini belirleyip, amaçına uygun yaşaması halinde başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığının anlatıldığı güzel bir eser...
Kişisel Gelişim kitapları okuyanlara tavsiye ederim...
318 syf.
·Beğendi·9/10
Yazardan okuduğum ikinci kitap, samimiyetine ve üslubuna bayılıyorum. Fazla kişisel gelişim kitapları okumadım ama diğer kitaplarla aradasındaki farkı sadece öğretisi ile değil üslubuyla başladı benim için. Enerji yayan varlıklar olarak aslında bir mıknatıs gibi çalışıyoruz, karamsar düşüncelerle negatif olayları ve olumlu düşüncelerle pozitif olayları hayatımıza çekiyoruz. Bu kadar mı?
Hayır. Kitapta daha yeni tanıştığım birçok konu var. Kendi hayatından örnekler vererek anlatıyor, ayrıca kitabın sonunda uygulayabileceğimiz egzersizler var. Hayatınıza muhakkak farkındalık katacak bir kitap.
318 syf.
·8/10
Uzun süre kitapçılarda aradım kitabı...Baskısı yoktu..Sonra tesadüfen gördüm ve aldım.Beni en çok etkileyen ofisimizde veya başka yerde,her ne sıkıntı yaşıyorsak her şeyi gülümseyerek karşılamamız gerektiğini söylediği bölümdü...Egomuzun çocukluğumuzdan geldiğini ve nasıl yeneceğimizi anlatıyor...Aydınlatıcı bir kişisel gelişim kitabı...
318 syf.
·6/10
Bu kitabı çok beğenmedim fakat bitirdim. Bir arkadaşımdan ödünç almıştım kitabı. Ayıp olmasın diye hızlıca okudum. Belki bu kitabı ben alsam iki üç ayda zor bitirirdim. Bana hitap etmiyorda olabilir. Bilmiyorum. Beğenmedim ben.
318 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı, beğenerek okudum. Kitabı okuduktan sonra bazı şeylerin farkında oldum. Aslında her şeyin bizim elimizde olduğunu, evrenden sınırsız dilek hakkına sahip olduğumuzu, biz istedikten sonra her şeyin olabileceğini, ego kavramını ve daha bir sürü şeyi bu kitap sayesinde öğrendim. Ben sıkılmadan okudum. Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.
318 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı başlarda beğenmiştim yarıya kadar gerçekten güzel demiştim. Fakat anlatılan hep evrenin her şeyi verecek demesi önyargıyla yaklaşmama sebep oldu. Evren derken tanrı'yı kast etmiyor. Kitap bu kısımda üzdü beni biraz. Böyle düşününce de sonlarda devam etmek istemedim ama bitirdim. Güzel teknikler ve bakış açısı var. Hepsini doğru bulduğum söylenemez. Mutluluk sadece hedefimizi gerçekleştirdiğimizde elimize gelecek bir şey olmamalı. Bu bir ruh halidir en küçük şeye bile mutlu olup gülümseyebilirsiniz bir sebebi olmasına da gerek yok. Mutlu olup hedefe kavuşmak her insanın elinde. Başarı yolunda çalıştığınızda her an keyif duymak çok zor fakat zaten hayatta mutlu olan insanlar için bu yol çok keyifli geçecektir. Kitapta bir yola girerken olmaması ihtimalini düşünmeyin diyor fakat bu ihtimal hayatımızda her an var olmalı. Hayatın gerçeklerini görmeyerek kendimizi kandıramamalıyız. Evet olmayabilir fakat biz olması için çalışıyoruz. Aslında insanların yapması gereken kendilerine hayata pozitif bakan bir pencere açmaları. O zaman yaşamanız daha keyifli ve yaşanabilir olacaktır. Mutlu günler dilerim
318 syf.
Evren, enerji, düşünce gücü kitapları arasında şimdiye kadar okuduğum anlatımı en komik kitap diyebilirim sık sık yüzünüzü güldürürken aslında negatif duygu durumlarından kendimizi nasıl kurtaracağımızı pozitife nasıl daha kolay geçebileceğimizi seçenekler sunarak anlatan Aykut Oğut kendi hayatından örneklere de kitapta hayli yer vermiş ben beğendim diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum sizlere de tavsiye ederim
Size şunu sorayım,
Sizce tanrı mükemmel ve kusursuz mu?
Bir çoğunuz buna evet diyecektir.
Öyle olmasına rağmen tanrıyı sevmeyenler var.
Hadi bakalım birde burdan yakın. Tanrı bile herkesin onayını almıyorken size ne oluyor da herkesin onayını alma hayali ile yaşıyorsunuz?
Adamın biri sihirli lambayı bulur ovuşturmaya başlar. Kısa bir süre sonra bir cin belirir ve adama, 3 dilek hakkı olduğunu söyler. Adam oldukça uyanıktır ve cine şöyle der:
- Hayatta her istediğimi yapabilme, düşündüğüm her şeyi gerçekleştirebilme ve bu gücün hiç bitmemesini diliyorum.
Cin kısa bir duraklamadan sonra gülümseyerek adama bakar ve:
"Zaten sizde olan bir gücü size veremem" der.
Aykut Oğut
Sayfa 43 - 44 - Doğan Novus yay.
İnternetten sipariş vermek veya restoranda yemek ısmarlamak ile yaşam arasındaki fark nedir? Eğer şu ana kadar internetten bir şey ısmarlamadıysanız bile eminim hepiniz bir kere olsun bir restoranda yemek ısmarlamışsınızdır. Yaşam da aynı şekilde işler. Evren’i garsonunuz olarak görün. Siz ne ısmarlarsanız, o servis edilecektir. … Restoranda sipariş verdikten sonra, Yemeğinizin geleceğini bildiğiniz için, mutlu mutlu arkadaşlarınızla sohbetinize devam edersiniz. Hatta o sırada size "sen ne yiyeceksin" diyen arkadaşınıza: "Çıtır tavuklu salata" dersiniz. Şu ana kadar, şöyle bir konuşma yaptınız mı ya da tanık oldunuz mu? -Sen ne ısmarladın? -Çıtır tavuklu salata.. Getirip getirmeyeceklerinden pek emin değilim. -Niye yahu? -Belki hak etmiyorumdur. Hem bak şimdi sana da söyledim ne istediğimi, nazar değebilir. Enerjisi kaçabilir. Ayrıca istediklerimi elde etmek için çok çalışmam lazım, ama ben bu salatayı hak etmek için hiçbir şey yapmadım ki. -??????? -Hem mutfakta ki şefi de tanımıyorum. Adam, ya gıcıklık olsun diye yapmazsa salatamı? Ay dur ben garsonla bi daa konuşayım. Gidin üç kere garsona sorun, şefin başına dikilin salatayı hazırlıyor mu diye, restoranın müdürünü çağırtın salatanızı sormak için, gidin tek tek bütün müşterilere sorun, onlar bu ana kadar istedikleri yemekleri yiyebilmişler mi? Annenizi arayın, bir daha şefin yanına gidin, Telli Baba’ya adak adayın, worshop’lara katılın, fal baktırın, yine garsona sorun. Meditasyon yapın. Sonra restorandan kovulduğunuzda dönün yanınızdaki arkadaşınıza ve; "Bak ben sana demiştim, nazar değdi işte," deyin. Rahat bırakın şef işini yapsın, Rahat bırakın kurye işini yapsın, Rahat bırakın EVREN işini yapsın. Evren’e ne zaman dikte etmeye kalktıysam çuvalladım, ne zaman işine burnunu soktuysam çuvalladım. İstediklerim gerçekleşmediği gibi, istemediklerim gerçekleşti. Bir kere söylemeniz yeter. Koskoca Evren bu, aptal değil. Sadece siparişinizin kapıya teslim edileceğine inanın. Evren sizin kafanızdaki plana göre yapmayabilir, kendi kafasına göre sizi, size en uygun şekilde, hedefe doğru taşıyor zaten, ama yolda, gidişattan korktuğumuz için, ikide bir "Ay yok bunu istemiyorum, bak şunu istemiyorum," diye enerji değiştiren biziz. Evren her seferinde yeni enerjimize göre ayarlamalar yapıyor.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Evrenden Torpilim Var
Alt başlık:
İstemek Olmanın Yarısıdır
Baskı tarihi:
Şubat 2015
Sayfa sayısı:
318
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050924855
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Novus Yayınları
Baskılar:
Evrenden Torpilim Var
Evrenden Torpilim Var
275. baskısıyla Aykut Oğut'tan Evrenden Torpilim Var…

Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalmaya çalıştığınız, günlerce tek kelime bile konuşmadığınız oldu mu? Dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz… Annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu? Benim oldu!

Peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız… O ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız… 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz… Yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz… Elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz… Her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu? Benim oldu! Nasıl mı? Gelin anlatayım… "İstemek olmanın yarısıdır!"
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 1.598 okur

  • Kitaperest
  • Figen Güneş
  • Burak Türkmen
  • Hilal Sağıroğlu Üstün
  • Ali Yılmaz
  • Mehmet Kulaçoğlu
  • Feryal iflazoglu
  • Yüksel
  • Mert başkaya
  • Beyza garip

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.3
14-17 Yaş
%3.8
18-24 Yaş
%14.8
25-34 Yaş
%21.5
35-44 Yaş
%37.3
45-54 Yaş
%14.4
55-64 Yaş
%1.9
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%81.4
Erkek
%18.6

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%23 (98)
9
%9.6 (41)
8
%18.3 (78)
7
%13.1 (56)
6
%5.6 (24)
5
%3.3 (14)
4
%2.8 (12)
3
%1.2 (5)
2
%0.9 (4)
1
%0.9 (4)

Kitabın sıralamaları