Evrenden Torpilim Var İstemek Olmanın Yarısıdır

8,1/10  (97 Oy) · 
368 okunma  · 
76 beğeni  · 
3.170 gösterim
275. baskısıyla Aykut Oğut'tan Evrenden Torpilim Var…

Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalmaya çalıştığınız, günlerce tek kelime bile konuşmadığınız oldu mu? Dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz… Annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu? Benim oldu!

Peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız… O ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız… 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz… Yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz… Elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz… Her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu? Benim oldu! Nasıl mı? Gelin anlatayım… "İstemek olmanın yarısıdır!"
(Tanıtım Bülteninden)
Nurhan Işkın 
11 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın kendi hayatını anlattığı ve zor baş edebileceği hayatını nasıl olumsuzdan olumluya çevirdiğini anlattığı bu eser, Kişisel Gelişim kitabı olmaktan ziyade başarının kitabı...
İnsanın hedeflerini belirleyip, amaçına uygun yaşaması halinde başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığının anlatıldığı güzel bir eser...
Kişisel Gelişim kitapları okuyanlara tavsiye ederim...

Zühal Uğur 
07 May 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Uzun süre kitapçılarda aradım kitabı...Baskısı yoktu..Sonra tesadüfen gördüm ve aldım.Beni en çok etkileyen ofisimizde veya başka yerde,her ne sıkıntı yaşıyorsak her şeyi gülümseyerek karşılamamız gerektiğini söylediği bölümdü...Egomuzun çocukluğumuzdan geldiğini ve nasıl yeneceğimizi anlatıyor...Aydınlatıcı bir kişisel gelişim kitabı...

Yaren Sıla Koç 
 14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı, beğenerek okudum. Kitabı okuduktan sonra bazı şeylerin farkında oldum. Aslında her şeyin bizim elimizde olduğunu, evrenden sınırsız dilek hakkına sahip olduğumuzu, biz istedikten sonra her şeyin olabileceğini, ego kavramını ve daha bir sürü şeyi bu kitap sayesinde öğrendim. Ben sıkılmadan okudum. Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.

Evren, enerji, düşünce gücü kitapları arasında şimdiye kadar okuduğum anlatımı en komik kitap diyebilirim sık sık yüzünüzü güldürürken aslında negatif duygu durumlarından kendimizi nasıl kurtaracağımızı pozitife nasıl daha kolay geçebileceğimizi seçenekler sunarak anlatan Aykut Oğut kendi hayatından örneklere de kitapta hayli yer vermiş ben beğendim diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum sizlere de tavsiye ederim

Meryem kocak 
31 Mar 10:52 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Bildiğimiz kişisel gelişim kitaplarından farklı ve birçok yanlısı düzelten mükemmel bir kitap. Negatiflikten uzak, her zaman pozitife yakın olmayi ogreten, istediklerimize nasıl ulasabilecegimizi gösteren formüller var icerisinde...

Ukte Yüksel 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kendimi ne zaman kötü hissetsem kitaplığımdan bu kitabı indirip işaretlediğim bölümlerini okuyorum. İnsan kimi zaman böyle bir kitaba ihtiyaç duyuyor. Kitabın en çok beğendiğim özeliği nasıl daha pozitif olabiliriz sorusuna egzersizlerle cevap verebilmesi. Bunun yanında ego ile ilgili yanlış algılarında önüne geçmek için önemli bir eser. Benim beğendiğim eserler arasında ve orada olmayı da sonuna kadar hak eden bir kitap.

Kişisel gelişim alanında okuduğum kitaplar arasında çok fazla benzer kelime yakalıyorum hatta bazı örnekler aynı oluyor fakat bu kitapta farklı bir enerji vardı. Her cümlesinde boğazımdaki düğümün bi tık çözüldüğünü hissettim. Özellikle de yazarın bizzat deneyimlerini paylaşması çok samimi bir okur-yazar ilişkisi kuruyor. Yazarın bahsettiği kavramlara aşinaydım ama düşüncelerimi şekillendirmekteki yanlışlarımı çok net gördüm. Evet, evren sonsuz bir hizmet sunuyordu... Okyanuslar önüme serilmişken elimde bir tasla koşuşturuyor olmamdaki saçmalığı gördüm.
Sonlarına doğru http://www.ayratown.com adlı bi siteden bahsetti hemen buldum ve katıldım, artık oralıyım.
Daima pozitif enerjimizi koruyabilmemiz temennisi ile...
Mutlaka -ihtiyaç anında- okuyun. :)

İsmail Altunbüker 
 22 Ara 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Allah Buyuruyor ki :
Eğer yer yüzündekilerin çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar. En'am Suresi 116.Ayet

Bu kitap 280. kez basılmış ve insanlar bu kitabı Almış okumuş Allah'a inanda almıştır inanmayan da eminim buna Ama inançlı cahiller bu kitabı nasıl okudunuz ben anlamadım ben bu kitabı daha 20. sayfaya gelmeden parçaladım ve çöpe attım Allah'ı tanımayan bir varlık hikayesinde Allah'ın deneyim kazanmış olduğunu söylüyor haşa Allah mutlak güç hikmet deneyim ne dersen de hepsinin sahibi o ol der olur sahibi olduğu için ihtiyaç duymaz bu zırvalıklara biz Allah ile kendimizi asla kıyas edemeyiz önce Yaratan'ı tanıyın yani Allah'ı sonra Hakkında konuşun hiç düşünmez misiniz ?

madschatz 
05 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kişisel gelişim kitapları içinde okuduğum en eğlenceli kitap. Edebi yazmak yerine günlük konuşma tarzında yazmış olması kitabı akıcı hale getiriyor. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsak önce kendimizi ve düşüncelerimizi bakış açımızı değiştirmek gerekir.Olumlu yada olumsuz düşünmek tamamiyle bizim elimizde kimse bu gücü bizden alamaz kendimiz dışında. Hayatınızı degistirmek istiyorsanız önce kendinizden başlamanız gerekir.

Deryslckela 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Aykur Ogut kişisel gelişim kitaplarındaki sıkıcılığı atmış ve kişisel gelişim kitabının eğlenerek okumamızı sağlamıştır. Bu kitabın bana katkıları fazlaca oldu . Herkese tavsiye ederim.

3 /

Kitaptan 29 Alıntı

"Sana hayat boyu mutluluk garanti ediyorum. Hayatın her dakikasını, hatta her sanıyesini, sonsuz bir mutluluk içinde geçireceksin. Karşılığında bir tek şey olacak; hayatın boyunca bir yatağa yapışmış şekilde, parmağını bile kıpırdatmadan yaşayacaksın. Anlaştık mı?"
diye sorsam. Ne dersiniz?

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 249)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 249)
Melike Altıntaş 
24 Mar 11:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Size şunu sorayım,
Sizce tanrı mükemmel ve kusursuz mu?
Bir çoğunuz buna evet diyecektir.
Öyle olmasına rağmen tanrıyı sevmeyenler var.
Hadi bakalım birde burdan yakın. Tanrı bile herkesin onayını almıyorken size ne oluyor da herkesin onayını alma hayali ile yaşıyorsunuz?

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 200)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 200)
Yasemin Kahveci 
28 Mar 15:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

EGO OYUNLARI - ÇOCUKLUKTA ALINAN KARARLAR
BELKİ
- Babanızın bir sözü kulağınıza küpe oldu: "Para bu, geldiği gibi gider."
Karar: Para böyle bir şeyişte. Her zaman gelecek ve gidecek.

- Bir eşya kırdınız ve anneniz size bağırırken " Parayla alınıyor bu, nasıl zor kazanıyorum ben o parayıbiliyor musun? dedi.
Karar: Para dediğin zor kazanılır.

- Aylık harçlığınızı alırken babanız ya da anneniz şaka olsun diye "Hak etmedin bu ay ama hadi al bakalım" dedi.
Karar: Parayı sürekli hak etmek zorundayım.

- Çocukken, bir şekilde zengin insanları gözleme fırsatınız oldu. Televizyonda izlediniz, evinize geldiler, okuldaki sıra arkadaşınızın evine gittiniz ve ailesiyle ilgili gördükleriniz hiç hoşunuza gitmedi.
Karar: Para insanı bu hale getiriyor. Parayı bir anda o insanların yaşadıkları sorunlarla bağdaştırdınız.

- ailenizin işleri son derece iyi giderken, birden bir maddi sıkıntı içine düştünüz.
Karar: Bak o kadar iyi giden işler bir anda bozuldu, para dediğin her an gidebilir.

- Okul sıralarında bir şeyler yapıp satmaya başladınız ve aileniz size " Bu kadar paragöz olma " dedi.
Karar: Ailem ne derse haklıdır. Ben çok paragöz biri olmayacağım. Azparamolsun daha iyi.

Şunu da ben ekleyeyim; "Azıcık aşım, ağrısız başım " , " Büyük başın büyük derdi olur". Ve benzeri paranın önemsizliği üzerine söylenmiş nice sözler kulaklarımıza dolarken bizim kanaat getirdiğimiz şu oldu yıllar içinde: Olmasa da olur!

EVREN SİZE, ALDIĞINIZ KARARLARA UYGUN BİR GERÇEKLİK HAZIRLADI!

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 168 - doğan Egmont Yayıncılık)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 168 - doğan Egmont Yayıncılık)
Cemre Kara 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Beyaz bir kağıdın üzerinde resim yapabilmek için Siyah kullanmak zorundasınız.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 62)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 62)

ALTIN KURAL
Para sorununuz hangi şekilde olursa olsun, ilk yapmanız gereken GELİRİNİZİ GİDERİNİZDEN daha yukarıda tutmak ya da bir diğer deyişle GİDERİNİZİ GELİRİNİZİN altına indirmek, ay sonunda pozitifte kalmak. Ay sonunda, biriktirdiğiniz 10 TL bile olsa, bu sizi pozitife taşıyacak ilk adımdır.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 157)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 157)
Ukte Yüksel 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Sabah kalktığınızda, hayallerinizi düşünüp gülerek mi güne başlıyorsunuz, yoksa etrafınıza bakıp, hala gerçekleşmediklerini görüp, buruk bir şekilde mi kalkıyorsunuz?"
"İstediğiniz şeye mi? Yoksa 'onun olmaması' ihtimaline mi AİTSİNİZ?

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 99)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 99)
Cemre Kara 
 28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Kitaba başlarken şunları aklınızdan çıkarmayın: 1- Hayatta Size bir şey öğretebilecek en iyi hoca "Bana ihtiyacın yok, ama o kadar istiyorsan gel çayımı iç" diyen hocadır. 2- İşinize en çok yarayacak kitap, "Aslında bu kitaba bir kereden fazla ihtiyacınız yok" diyen kitaptır. 3- Size,kafanız her karıştığında, en doğru cevabı verebilecek kişi, her sabah aynaya baktığınızda gördüğünüz kişidir.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 19)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 19)
Yasemin Kahveci 
07 Mar 10:07 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

SU UYUR EGO UYUMAZ!
EGO = BEN( Latince)
Hayatla ilgili GİZLİ DÜŞÜNCELERİNİZ 0 - 10 yaş arası en yoğun biçimde şekillenir.

EGOnuz SİZ DEĞİLSİNİZ!!!

EGO sizin KÜÇÜK YAŞLARDAKİ haliniz!

Küçükken yaşadığınız bir olay ve bu olay karşısındanhissettikleriniz yüzünden " masumca " vardığınız sonuç, EGO için bir KARAR niteliği taşır. O andan itibaren de EGO, hayatınızı, o karara uygun bir şekilde yaşamanızı sağlar.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 61 - doğan novus)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 61 - doğan novus)
madschatz 
05 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sinir ve öfke , korkunun şekil değiştirmiş halidir.

Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 266)Evrenden Torpilim Var, Aykut Oğut (Sayfa 266)
Cemre Kara 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Evet parayla saadet olmaz ama borçla kesin mutsuzluk kapısını zorlarsınız

Evrenden Torpilim Var, Aykut OğutEvrenden Torpilim Var, Aykut Oğut
3 /