Paula Weston

Paula Weston

Yazar
8.4/10
126 Kişi
·
293
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.452
Gösterim
"Ona aşık mıydın?"
"Evet."
...
...
"Ne kadar oldu?"
"On beş yıl, dört ay... Haftaları ve günleri bilmiyormuşum gibi yapacağım."
"O zamandan beri onu hiç gördün mü?"
"Uzaktan. Çocuklarıyla. . ."
Paula Weston
Sayfa 174 - Yabancı
Hüzününü eski bir yara izi gibi taşıyor. Her zaman orada ama görmek için iyice bakmanız gerekir.
"Hadi ama. .. Bunlar beyin cerrahı olmayabilirler ama o kadar da aptal değiller."
Bana kısaca bir bakıp tekrar aynayı kontrol etti. "Bunlar insan. Tabii ki de o kadar aptallar."
Paula Weston
Yabancı
336 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Merhaba yine bir seri ile geldim. Ve yine fantastik roman düşmüş meleklerin ve onların çocuklarının olduğu bir dünya... iblislerin ve şeytanların da... böyle söyleyince klişe gibi gelebilir. Ama yazarın olay örgüsü çok ilginçti. Konuların birbiriyle ilgisi çok iyi ayarlanmış bence. Tabii ilk kitapta biraz olaya giremiyorsunuz. Ama bu daha da merak etmenizi sağlıyor. Ve ikinci kitaptan da itibaren seri sizi içine çekiyor. Bu tarz romanlar her zaman favorim olacak. Kesinlikle tavsiyemdir. Puanim:4,5/5
376 syf.
·Beğendi·9/10
Okuduğum en güzel serilerden biriydi bu. finalide gayet heyecanlıydı herşey ortaya çıktı ve tam yerinde uzatmadan bitti. Gerçi babalarıyla olan ilişkilerini hala merak ediyorum daha fazla yazılabilirdi.
352 syf.
·2 günde·8/10
️Serinin üçüncü kitabı olan Işıltı'yı bir günde bitirdim. Serinin en sevdiğim kitabı oldu. Gaby geçen sene hafızasını kaybetmesine neden olan olayları hatırlayacak mı? Rafa ile aralarındaki tutku dolu gerilim nereye varacak? Düşmüşleri bulup kaderlerini gerçekleştirecekler mi? Okurken hiç sıkılmadım ve bitirir bitirmez son kitap Ateş'e başladım.
️Evet, ilk kitaptan sonra serinin devamından korkmuştum ama şimdi iyi ki devam etmişim diyorum!
Kitabın ilk sayfaları o kadar çok sıkıcı ve acemice yazılmış geldi ki daha önce bırakacaktım ama hakkında yapılan yorumlardan ötürü biraz daha devam etmem gerektiğini düşünüp yarısına kadar geldim. Kitaptaki diyalogları sevmedim aynı şekilde karakterleri de, kitabın diğer sayfalarını ya da serinin diğer kitaplarını merak etmediğimden de bırakmaya karar verdim. Lisedeyken hush hush serisini okuyup sevdiğimden söylüyorum, bu kitabı da 14-18 yaş aralığı sevebilir ama 18 üzerinin seveceğini düşünmüyorum.
336 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kitap, özgün kurgusu ve akıcı anlatımıyla bir solukta okunan cinstendi. Kitap boyunca hissedilen gizem havası ise mükemmeldi. Kitap hakkındaki tek olumsuz şey, bence diliydi. Çevirmenin kendisi yaptığı bir biçim de olabilir ya da kitabın orjinal dilinde olan bir dilin Türkçeleştirilmiş halidir, bilemiyorum ama sadece okurken göze bunlar batıyordu. Buna rağmen çok rahatsız edici bir dil değil, kitaba uyum sağlıyor. Bence kesinlikle okunmalı. Umarım serinin devamı da bu kadar güzeldir.
376 syf.
·3 günde·8/10
Bu serinin bitmesini hiç istemedim...

Çok keyifli bir seyirdi. Son kitapla seri boyunca cevabını merak ettiğim tüm sorular yanıtlandı. Tüm gizemler çözüldü. Kitabın içeriği bu yönde olunca bitirmemek için verdiğim tüm çaba boşa gitti.

Gençlik kitaplarından hoşlanan, fantastik seven okurlara rahatlıkla önerebilirim.

Ayrıca okuyamama dönemi gibi bir sıkıntınız varsa size ilaç gibi gelecektir

Seri sıralaması şöyle:

1. Gölgeler
2. Sis
3. Işıltı
4. Ateş

Bu arada son kitabın kapağına ayrı bayıldım.
376 syf.
·7 günde·7/10
İlk kitapta karakterleri sevemediğimi ve olayların içine giremediğimi yazmıştım yorumuma. İkinci kitap olan Sis için duygularım olumlu yönde oldu. Artık Gaby ve Rafa'yı daha iyi tanıyorum. Hareketlerinin nedenlerini daha iyi anlıyorum. Yan karakterleri de çözmeye başlayınca kitap hoşuma gitmeye başladı. Bu bir seri olduğu için yaşanan olayları yazıp spoiler vermek istemiyorum elbette. Özellikle bir olay var ki kitabın gidişatını değiştirdi ve hikayeyi daha fazla merak etmeme sebep oldu. Az sonra üçüncü kitap olan Işıltı'ya başlıyorum. Bence bu seri sonunda favorilerimden olabilir!
376 syf.
·7/10
Gizemli bir seri. Başlarda biraz adaptasyon sorunu yaşadım ama yazar minik hatırlatmalarla boşlukları doldurmuş. Yarıdan sonra da epey sürükleyici oldu. Sonlara doğru heyecan aldı başını gitti filan. Tam gaz kendimi kaptırmıştım. Sonra baktım ki teşekkür notuyla bakışıyoruz. İlk kitabı beğenenler ikinci kitap için hiç tereddüt etmesinler.

http://angelssbooks.blogspot.com.tr/...by-paula-weston.html
336 syf.
·9/10
Benim icin kitabın en kötü yanı, sadece şimdiki zamanla yazılmış olmasıydı," yapıyorum, kalkıyorum, soruyorum,ediyorum ... " sinir oldum okurken. Onun dışında konuyu sevdim, karakterleri sevdim,rafa'yı daha çok sevdim: ) kitabın başından sonuna kadar olaylar hic eksik olmuyor, müthiş sürükleyici bir kitap. Melekli,iblisli kitapları seviyorsaniz mutlaka okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Paula Weston
Unvan:
Avustralyalı Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 293 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 115 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.