Geri Bildirim
Paula Weston

Paula Weston

8.3/10
85 Kişi
·
187
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.312
Gösterim
Adı:
Paula Weston
Unvan:
Avustralyalı Yazar
“Birçok hikaye gerçek bir şeye dayanır.”
Paula Weston
Sayfa 75 - Yabancı Yayınları
“Bu dünya kötülüklerle dolu.”
Paula Weston
Sayfa 224 - Yabancı Yayınları
"Ona aşık mıydın?"
"Evet."
...
...
"Ne kadar oldu?"
"On beş yıl, dört ay... Haftaları ve günleri bilmiyormuşum gibi yapacağım."
"O zamandan beri onu hiç gördün mü?"
"Uzaktan. Çocuklarıyla. . ."
Paula Weston
Sayfa 174 - Yabancı
"Biz birlikte olduktan sonra nerede olduğumuzun önemi yok."
Paula Weston
Sayfa 70 - Yabancı
Umudun bu kadar boğucu bir şey olabileceğini hiç bilmezdim.
Paula Weston
Sayfa 118
Hüzününü eski bir yara izi gibi taşıyor. Her zaman orada ama görmek için iyice bakmanız gerekir.
Merhaba yine bir seri ile geldim. Ve yine fantastik roman düşmüş meleklerin ve onların çocuklarının olduğu bir dünya... iblislerin ve şeytanların da... böyle söyleyince klişe gibi gelebilir. Ama yazarın olay örgüsü çok ilginçti. Konuların birbiriyle ilgisi çok iyi ayarlanmış bence. Tabii ilk kitapta biraz olaya giremiyorsunuz. Ama bu daha da merak etmenizi sağlıyor. Ve ikinci kitaptan da itibaren seri sizi içine çekiyor. Bu tarz romanlar her zaman favorim olacak. Kesinlikle tavsiyemdir. Puanim:4,5/5
Okuduğum en güzel serilerden biriydi bu. finalide gayet heyecanlıydı herşey ortaya çıktı ve tam yerinde uzatmadan bitti. Gerçi babalarıyla olan ilişkilerini hala merak ediyorum daha fazla yazılabilirdi.
Kitap, özgün kurgusu ve akıcı anlatımıyla bir solukta okunan cinstendi. Kitap boyunca hissedilen gizem havası ise mükemmeldi. Kitap hakkındaki tek olumsuz şey, bence diliydi. Çevirmenin kendisi yaptığı bir biçim de olabilir ya da kitabın orjinal dilinde olan bir dilin Türkçeleştirilmiş halidir, bilemiyorum ama sadece okurken göze bunlar batıyordu. Buna rağmen çok rahatsız edici bir dil değil, kitaba uyum sağlıyor. Bence kesinlikle okunmalı. Umarım serinin devamı da bu kadar güzeldir.
İlk kitapta karakterleri sevemediğimi ve olayların içine giremediğimi yazmıştım yorumuma. İkinci kitap olan Sis için duygularım olumlu yönde oldu. Artık Gaby ve Rafa'yı daha iyi tanıyorum. Hareketlerinin nedenlerini daha iyi anlıyorum. Yan karakterleri de çözmeye başlayınca kitap hoşuma gitmeye başladı. Bu bir seri olduğu için yaşanan olayları yazıp spoiler vermek istemiyorum elbette. Özellikle bir olay var ki kitabın gidişatını değiştirdi ve hikayeyi daha fazla merak etmeme sebep oldu. Az sonra üçüncü kitap olan Işıltı'ya başlıyorum. Bence bu seri sonunda favorilerimden olabilir!
Gizemli bir seri. Başlarda biraz adaptasyon sorunu yaşadım ama yazar minik hatırlatmalarla boşlukları doldurmuş. Yarıdan sonra da epey sürükleyici oldu. Sonlara doğru heyecan aldı başını gitti filan. Tam gaz kendimi kaptırmıştım. Sonra baktım ki teşekkür notuyla bakışıyoruz. İlk kitabı beğenenler ikinci kitap için hiç tereddüt etmesinler.

http://angelssbooks.blogspot.com.tr/...by-paula-weston.html
Kitabın ilk sayfaları o kadar çok sıkıcı ve acemice yazılmış geldi ki daha önce bırakacaktım ama hakkında yapılan yorumlardan ötürü biraz daha devam etmem gerektiğini düşünüp yarısına kadar geldim. Kitaptaki diyalogları sevmedim aynı şekilde karakterleri de, kitabın diğer sayfalarını ya da serinin diğer kitaplarını merak etmediğimden de bırakmaya karar verdim. Lisedeyken hush hush serisini okuyup sevdiğimden söylüyorum, bu kitabı da 14-18 yaş aralığı sevebilir ama 18 üzerinin seveceğini düşünmüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Paula Weston
Unvan:
Avustralyalı Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 187 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 98 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.