Phillip Margolin

Phillip Margolin

Yazar
8.2/10
263 Kişi
·
666
Okunma
·
20
Beğeni
·
1526
Gösterim
Adı:
Phillip Margolin
Unvan:
Yazar
Doğum:
New York, 1944
Ikimizin de isleri bitince seni yemeğe çıkarmak isterim dedi lake.
Beni ararsın. Nancy'nin midesi calkalaniyordu. Yüzündeki gülümsemeyi bozmamak için tüm gücünü harcadı. Lake ofisten ayrılınca gülümsemeyi kesti. Waters kolay lokma olmuştu. Bodrumundaki vahşetten onun sorumlu olacağına inanmıyordu. Lake bodruma giren arka kapıyı biliyor olmalıydı. Waters çalışıyordu, annesi de yatalakti.
Görünmeden evin arkasından girip cesedi bodruma getirmek ve orada kesip biçmek kolay olurdu. Kimliği belli olmayan ihbarı lake'in yaptığından emindi. Ama elinde hiç kanıt yoktu. O'malley yakında tüm dünyaya henry waters'in aradıkları seri katil olduğunu açıklayacak ve kayıp kadınlar dosyası kapanacakti
《Sevgili Brad,
Sana güvenmekle doğru bir şey yaptığımı anladım Kızın cinayetinden aldığım cezanın tamamen feshedildiğini öğrendim Yine de idam edileceğim fakat bununla yaşayabilirim Ne ironik değil mi? İdamıma seni de davet etmek isterdim ancak hassas biri olduğunu biliyorum Şu anki tek üzüntüm mahkumiyetimin feshedilişi için düzenlenen duruşmaya götürülmeyişim Halbuki sevimli mi sevimli serçe parmak koleksiyonumu son bir kez görebilirdim》
Phillip Margolin
Sayfa 461 - Ephesus Yayınları
DUA
DUA 26 Yazardan Tek Bir Hikaye: Adalet'i inceledi.
432 syf.
·10/10
26 yazarın yazdığı bir kitap ve her yazarın kendine özgü farklı yazım şeklinin olduğunu bu kitapta çok daha iyi anlıyorsunuz. Usta yazarlar ve süper hikaye ama daldan dala atlar gibiydi. 26 yazar olduğu söylenmese belki de farketmeyecektik farklı tonları bilemiyorum. Genel olarak ortalamanın üstünde diyebilirim
432 syf.
·44 günde·Beğendi·10/10
SEN UYUYABİLİRSİN AMA VİCDANIN ASLA!
26 yazarın beraber yazdığı fakat başlıklar olmazsa kesinlikle fark edilmiycek bir kitap. Kurgu ve geçişler muhteşem. Ayrıca bu kitaptan gelen ( yazarların parası dışındaki ) tüm para kanser vakıflarına bağışlanıyor. Kessinlikle herkesin kitaplığında olması gereken, herkesin okuması gereken bir kitap. Şiddetle tavsiye ederim.

Ve ben bunu Tess Geritsen 'la tanıdım :-))
382 syf.
·Puan vermedi
Her türde olduğu gibi, çok fazla okuyunca elbette benzerlikler, tekrarlar, falanlar filanlar oluyor (kaçınılmaz olarak). Tüm o “eşsizlik, orijinallik ya da ilk olma halini” konu özellik ve beklentilerinden azade kılıp, elimdeki kitabı, haricen esas aldığım diğer kriterlere göre değerlendiriyorum. Kurgu, tutarlılık, akış, neden-sonuç ilişkisi, ölçüsü değişebilir şiddet/suç vs vs. Sonuç olarak “Phillip Margolin / Vahşi Adalet” iki farklı zaman dilimini kapsayan sıralı anlatımı (zaman zikzaklar da çizebilir, problem olmazdı) neden sonuç ilişkisini doğru kuruşu, kurgusu ve okurunu sorularla bi başına bırakmayan net sonu ile benden geçer not aldı. Üç beş harf hatasıyla sınırlı temiz baskısı, artı şu sıra indirimde olmasını da ekleyip. Tavsiye listeme iliştirdim. Kansız polisiye sevenler için “sert” olabilir. Çok fazla ayrıntı olmamakla birlikte, katil maktül arası işkence sahneleri, baş kahramanlardan birinin hukukçu olmasıyla da kriminal paydası yüksek. Saygılarımla️
Sevgim üzerinize olsun
432 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Yirmi altı yazarın bir araya gelip bir roman yazması bir kişinin roman yazmasından kat kat daha zor ama bu yazarlar zoru başarmış ve akıcı bir roman ortaya koymuşlar. Ayrıca bu kitabı önemli kılan diğer noktada yazarlara yapılan ödemelerin dışında elde edilen karın tamamı Lösemili kişilere hizmet veren bir vakfa bağışlaması, güzel amaç ve özgeri ile hazırlanmış hoş bir roman.
432 syf.
·5 günde·6/10
Puanım aslında 5'ti ancak gelirinin bağış olarak kullanılacak olması takdire değer.

26 yazar bir araya gelip, bir kitabı nasıl yazabilir ki? Kitabın kapağını ilk gördüğümde ve sonrasında bu soru zihnime takıldı ve okuyup görmek istedim. İki yazarın bile ortak kitap çıkarması bana hep şaşırtıcı gelmiştir, bir kitap sadece bir yazara ve onun düşünce dünyasına ait gibi hissederim hep.

"İnsanın hayatta yalnızca tek bir şansı olurdu ve kendisine sunulan bu şansa dört elle sarılması gerekirdi."

Kitabı dışı ile yargılayacak olursak, kitaptan etkileyici bir polisiye çıkabileceğini düşünmüyordum ama yazarların arasında kitaplarını severek okuduğum kişiler de olunca merakım arttı. Her yazar ayrı bir bölüm yazmış ve hepsi bir araya gelince hikaye de kopukluk olmuyor, bu yönden takdire değer bir iş çıkmış. Özele inecek olursak;

"Her şeyden uzaklaşmak ve olanları unutmak için çok çaba sarf ettim ama aslında hiçbir zaman unutmuyorsunuz, sadece yaralarınızın üzerini bir doku kaplıyor ve hayatınıza devam ediyorsunuz."

Kitabın konusu ve ilerleyişi fena değildi, her karakterin penceresinden olayı okumak ve çeşitli açılardan bakmak kitaba yakışmıştı. Kitabın sonuna kadar da bir gizem hakimdi, bu da sizi hikayenin içinde tutmak için iyi bir sebep. Ancak kitapta her şey ortalama seviyede idi, cinayet ve plan güzel ama şaşırtıcı olmaktan yoksun, yazar üslupları ise birbirinden farklı olduğu için bölüm geçişleri ya da aynı karakteri farklı yazarlardan okumak kitaptaki bütünlüğü zedeliyor.

"Hayattaki hiçbir şey basit değildir."

Genel olarak değerlendirecek olursam, ben 26 yazarın çalışmasından daha iyi bir sonuç beklerdim, bir polisiye roman olarak tatmin edici bulmadım. Ancak konu bütünlüğünün sağlanması ve kitabın akıcı bir şekilde yazılmış olması da sıkılmadan bitirmenizi sağlıyor. Kitaba kötü diyemesem de iyi diyemem, okusanız da okumasanız da bir şey kaybetmeyeceğiniz kitaplardan. Şuna da değinmek isterim ki, kitabın (yazarlara ödenen para dışında) gelirin Lösemi & Lenfoma Vakfı'na bağışlanacak olmasından çok hoşlandım.
416 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kanlı Hesaplaşma da zevkle okuduğum bir kitap oldu. Kurgusu hem dikkat çekici hem de çok iyi kurgulanmıştı. Yazarın diğer kitabı Vahşi Adaleti de beğenerek okumuştum. Bundan sonra ne yazsa okurum diyebileceğim yazarlar arasında yerini almış bulunmakta kendileri.
432 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Usta ellerden çıkmış harika bir cinayet romanıydı.
Çok fazla polisiye gerilim okuduğumdan mıdır bilemem ancak kısmen kitabın sonunu tahmin etmiştim.
Kitapta cinayetten daha çok dikkatimi çeken bir konu vardı. İşte tam olarak şu cümle; “...Rosemary ona daha fazlasını verdikçe, Christopher ondan daha çok nefret etmeye başlamıştı.” Aslında çok şey anlatıyor. Ne kadar kendimizden verirsek o kadar eksiliyor, azalıyor ve değersizleşiyoruz. Ölmeyi hak edecek kadar. En azından bu ölmeyi hak etmek meselesi Christopher’ın düşüncesi.

Polisiye/Gerilim kitaplarında hep bir favori dedektifim olmuştur. Jon Nunn. 10 sene boyunca bu olayın peşini bırakmayan adam ve içini kemiren soru: Bu idam haksız yere miydi?

Keyifli okumalar. :)
416 syf.
Kanlı hesaplaşma..
Daha önce bu tarz Bi kitap okumadım.. Ama iyi ki geç kalmadan okudum diyorum..
Ben ne okudum.. Hayalimde neleri canlandırdım..
Hiçbir insan bu kadar kötü olamaz.. Olmamalı.. Kitabın konusu çok farklı yaa..
Güzel bi polise kitabı . Sende Gerilim ve heyacan seviyorsan geç kalmadan okuyabilirsin bu kitabı..
10/10

Alıntı..
"O...Bana yaptıklarını herhangi birine anlatırsam ya da kaçmaya çalışırsam beni öldüreceğini söyledi....Bunu söyleyiş seklini duysaydın....Öylesine sakin,duygudan yoksun...Yapardı biliyorum....Öldürürdü....."

Yazarın biyografisi

Adı:
Phillip Margolin
Unvan:
Yazar
Doğum:
New York, 1944

Yazar istatistikleri

  • 20 okur beğendi.
  • 666 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 361 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları