Phillip Margolin

Phillip Margolin

Yazar
8.1/10
146 Kişi
·
345
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.229
Gösterim
Adı:
Phillip Margolin
Unvan:
Yazar
Doğum:
New York, 1944
"Geçmişi değiştirmenin bir yolu yoktu. Geleceğin ne getireceğini de bilemezdiniz ama başka şansı olmadığını biliyordu...."
"Biliyorsun, acı konusu ile ilgilenmeme neden olan babamdı, ama yaklaşımı bilimsel ya da yaratıcı değildi. Hayal gücü ancak kemer ve yumruğa yeterdi. Ama ben onu gölgede bıraktım, sen de yakında göreceksin."
"O...Bana yaptıklarını herhangi birine anlatırsam ya da kaçmaya çalışırsam beni öldüreceğini söyledi....Bunu söyleyiş seklini duysaydın....Öylesine sakin,duygudan yoksun...Yapardı biliyorum....Öldürürdü....."
"Bir insanın elinde yirmi yedi tane kemik vardır. Bu da sana korkunç acılar çektirmek için yirmi yedi seçeneğim olduğu anlamına gelir."
(Syf.170)
Herşey bir kenara john, doe'yu öldürdü. Oberhurst'un cesedini taşırken ki fotoğrafı ve hunters point's e yaptıklarının ortaya çıkmasının ardından ölüm cezasını garantiledigine eminim.
Elimizdeki kanıtlara bakılırsa şeytanın kendisi olduğuna yemin ediyor. Belki de öyledir. Bu suçlamalardan siyrilamaz. Darius en iyi avukatı tutacaktır. Her istediğini yapacak kadar çok parası var. Istediği kişiyi tutamayacak dedi page betsye bakıyordu. Ve tuttuğu en iyisi olmayacak.
Gerçek canavarlar canavar gibi durmuyordu. Onlar aramızdaydı. Saklaniyorlardi
Ikimizin de isleri bitince seni yemeğe çıkarmak isterim dedi lake.
Beni ararsın. Nancy'nin midesi calkalaniyordu. Yüzündeki gülümsemeyi bozmamak için tüm gücünü harcadı. Lake ofisten ayrılınca gülümsemeyi kesti. Waters kolay lokma olmuştu. Bodrumundaki vahşetten onun sorumlu olacağına inanmıyordu. Lake bodruma giren arka kapıyı biliyor olmalıydı. Waters çalışıyordu, annesi de yatalakti.
Görünmeden evin arkasından girip cesedi bodruma getirmek ve orada kesip biçmek kolay olurdu. Kimliği belli olmayan ihbarı lake'in yaptığından emindi. Ama elinde hiç kanıt yoktu. O'malley yakında tüm dünyaya henry waters'in aradıkları seri katil olduğunu açıklayacak ve kayıp kadınlar dosyası kapanacakti.
- henry waters, bölüm 10
432 syf.
·10/10
26 yazarın yazdığı bir kitap ve her yazarın kendine özgü farklı yazım şeklinin olduğunu bu kitapta çok daha iyi anlıyorsunuz. Usta yazarlar ve süper hikaye ama daldan dala atlar gibiydi. 26 yazar olduğu söylenmese belki de farketmeyecektik farklı tonları bilemiyorum. Genel olarak ortalamanın üstünde diyebilirim
416 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kanlı Hesaplaşma da zevkle okuduğum bir kitap oldu. Kurgusu hem dikkat çekici hem de çok iyi kurgulanmıştı. Yazarın diğer kitabı Vahşi Adaleti de beğenerek okumuştum. Bundan sonra ne yazsa okurum diyebileceğim yazarlar arasında yerini almış bulunmakta kendileri.
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
3 kişi bir araya gelip aynı konu hakkında düzgün bir şekilde derdini anlatamazken, polisiye dünyasının en başarılı 26 ismi bir araya gelerek, devamlılık konusunda gerçekten çok başarılı bir kitap ortaya çıkartıyor. "uyum" dedikleri bu olsa gerek.
432 syf.
·5 günde·6/10
Puanım aslında 5'ti ancak gelirinin bağış olarak kullanılacak olması takdire değer.

26 yazar bir araya gelip, bir kitabı nasıl yazabilir ki? Kitabın kapağını ilk gördüğümde ve sonrasında bu soru zihnime takıldı ve okuyup görmek istedim. İki yazarın bile ortak kitap çıkarması bana hep şaşırtıcı gelmiştir, bir kitap sadece bir yazara ve onun düşünce dünyasına ait gibi hissederim hep.

"İnsanın hayatta yalnızca tek bir şansı olurdu ve kendisine sunulan bu şansa dört elle sarılması gerekirdi."

Kitabı dışı ile yargılayacak olursak, kitaptan etkileyici bir polisiye çıkabileceğini düşünmüyordum ama yazarların arasında kitaplarını severek okuduğum kişiler de olunca merakım arttı. Her yazar ayrı bir bölüm yazmış ve hepsi bir araya gelince hikaye de kopukluk olmuyor, bu yönden takdire değer bir iş çıkmış. Özele inecek olursak;

"Her şeyden uzaklaşmak ve olanları unutmak için çok çaba sarf ettim ama aslında hiçbir zaman unutmuyorsunuz, sadece yaralarınızın üzerini bir doku kaplıyor ve hayatınıza devam ediyorsunuz."

Kitabın konusu ve ilerleyişi fena değildi, her karakterin penceresinden olayı okumak ve çeşitli açılardan bakmak kitaba yakışmıştı. Kitabın sonuna kadar da bir gizem hakimdi, bu da sizi hikayenin içinde tutmak için iyi bir sebep. Ancak kitapta her şey ortalama seviyede idi, cinayet ve plan güzel ama şaşırtıcı olmaktan yoksun, yazar üslupları ise birbirinden farklı olduğu için bölüm geçişleri ya da aynı karakteri farklı yazarlardan okumak kitaptaki bütünlüğü zedeliyor.

"Hayattaki hiçbir şey basit değildir."

Genel olarak değerlendirecek olursam, ben 26 yazarın çalışmasından daha iyi bir sonuç beklerdim, bir polisiye roman olarak tatmin edici bulmadım. Ancak konu bütünlüğünün sağlanması ve kitabın akıcı bir şekilde yazılmış olması da sıkılmadan bitirmenizi sağlıyor. Kitaba kötü diyemesem de iyi diyemem, okusanız da okumasanız da bir şey kaybetmeyeceğiniz kitaplardan. Şuna da değinmek isterim ki, kitabın (yazarlara ödenen para dışında) gelirin Lösemi & Lenfoma Vakfı'na bağışlanacak olmasından çok hoşlandım.
382 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Sürükleyici bir kitap, işlenen cinayetler yıllar öncesine dayanıyor ve aklınızdaki katil sürekli değişiyor. Cinayet, polisiye türünde roman okumayı seviyorsanız tavsiye ederim.
382 syf.
·9 günde·8/10
Okuduktan çok uzun süre sonra ikinci defa okuduğum kitaplardan.Adı ve kapağı sizde ne uyandiriyorsa onu başarılı bir şekilde yaşatan harika bir kitap.
Bu tarz kitaplardan edebiyat şiirselliği yada sizi daha iyi, daha donanımlı bir insan yapicak bilgi kaynakligi beklememek gerekiyor. Bu kitabı okuyup aydınlanacak biri yoktur sanırım. O halde bu kitaplar ne için okunur ? Bence rutin hayatınıza bir adrenalin katmak için. Zekice bir kurguya dahil hissedip empati duygunuzu güçlendirmek için. Bu kitap işte bunlar için gayet ideal. Tıpkı adı gibi vahşi bir kitap.Cinayetler,polisler, avukatlar, doktorlar derken kitabın açık ara süpriz sonlu finaline kadar hiç durmadan ilerleyen bir hareketliliği var. Biraz kafanızı dağıtıp gerilim arıyorsanız, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim
254 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Oldukça güzel bir polisiye roman. David Nash adında meşhur bir avukat Tom Gaunt adlı bir şahsın cinayet davasında vekaletini alır ve onu kurtarır. Bu dava ile iyice meşhur olur. Bu arada da fuhuş suçunu azaltmaya çalışan Darlene fahişe kılığına girer. Ortağı Ortiz de onu koruyacaktır ancak müşterisi Darlene'i öldürür ve Ortiz'i yaralar. David'in bir kadınla yasak bir ilişkisi olmuştur. Ortiz bir gün mahkeme binasında Darlen'in katilini gördüğünü iddia eder. Adam avukat Larry Stanford'dur. Eşi Jenny ise David'in yasak ilişki yaşadığı kadındır. Eski eşi savcı Monica, Ortiz ve pek çok isim Larry'yi hapse attırmak için uğraşır ve David sayesinde de başarırlar. Ama gerçek katil beklenmedik bir isimdir ve David'e suçunu itiraf edecektir. Ancak bu bir sır olduğundan David'in yapabileceği tek bir şey vardır. Bu mesleğine mal olacak olsa bile. Soluksuz okunan bir roman.
382 syf.
·6 günde·7/10
Başarılı bir hukuk ve suç romanıydı. Çok fazla polisiye roman okuduğum için katili en başta anlamış olmama rağmen hedef şaşırtma numaraları gayet iyiydi. Konusu çok özgün olmasa da soluksuz okudum diyebilirim.
432 syf.
·5/10
Tam anlamıyla hayal kırıklığı. İsminden mi aldanıp okumaya başladım bilmiyorum ama baladığımı da genelde bitirmek gibi bir huyum var. Hollywood'un ne kadar klişesi varsa bu kitapta toplanmış. Kurgu vasat, edebi herhangi birşey beklemeyin. Sadece akıcı. Bunun yerine Cehennem Silahı serisinden herhangi birini de açıp seyredebilirsiniz. Tekrar bile olsa sıkmaz.
432 syf.
·11 günde·Beğendi·8/10
Severek okudum. 26 yazardan Bi hikaye. Adalet eninde sonunda yerini bulur.

Rosemary. Kocası için kendinden vazgeçen bir kadın. Kocası müzede çalışan bir hırsız. Tabloları çalarak yüksek paralara satıyor. Ve bir gün ortadan kayboluyor. Aradan zaman geçer ve ölü bulunur. Tüm işaretler Rosemary'i katil olarak gösterir ve idama mahkum olur.

Devamını kitaptan okuyunuz. ️ tavsiye edilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Phillip Margolin
Unvan:
Yazar
Doğum:
New York, 1944

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 345 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 185 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları