Rachel Vincent

Rachel Vincent

Yazar
7.6/10
254 Kişi
·
841
Okunma
·
27
Beğeni
·
2884
Gösterim
Adı:
Rachel Vincent
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD, 1978
1978 doğumlu Amerikalı yazar Rachel Vincent iki çocuğu, iki kedisi ve kocasıyla birlikte Oklahoma'da yaşıyor.
Rachel, göründüğünden daha yaşlı ve hissettiğinden daha genç olduğunu söylüyor.
"Diğer dişi kedilerin benim gibi düşünmeye başlamalarından korkmuyorsunuz. Düşünmeye başlayacaklarından korkuyorsunuz, nokta! Kendi fikirleri olan bir kadınla ne yapacağınızı bilemezsiniz ve ağzının hafifçe açılmasıyla boş boş bakman bunu kanıtlıyor."
...Vezir benim en sevdiğim taştı; o ve şah, kral ve kraliçe gibiydi. Ve vezir gerçek hayatta tanıdığım kadınların aksine güçlüydü. Görevi, eşini ne pahasına olursa olsun korumaktı, çünkü şah zayıf ve pratikte savunmasızken -bir karede tek kez ilerleyebilir-vezir tahtada hiçbir sıralama olmadan ilerleyen en güçlü taştı...
496 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Fantastik türde bir kitap. İçinde kedi adamlar var. Yazarın bu yeni türü bize tanıtması gerekiyor en başta ama ben bu tür kitaplarda şöyle yapıyoruz, şu tür insanlarız, şu özelliklerimiz var gibisinden doğrudan anlatımları sevmiyorum. Daha çok yine ayrıntılı bilgiler içeren ama bu bilgilerin satır aralarında saklı olmasını, olay örgüsü içinde direkt anlatılmadan hissettirilmesini seviyorum. Kitabın ilk 100 sayfasında bu yüzden gerçekten sıkıldım ve bir ara yarım bırakıp sonra tekrar dönmeyi düşündüm ama biraz daha devam edince Kızın düşünce yapısını, karakterini, tutarsızlıklarını sevmeye başladım.

Konusuna değinecek olursam kedi adam türümüz var. Bu insanlar daha doğrusu yarı insanlar konsantre olarak panter gibi bir kediye dönüşebiliyorlar. Grup halinde yaşıyorlar ve bir liderleri var. Türlerinde dişi sayısı az olduğu için dişiler çok kıymetli. Belli bir yaşa gelinde nesillerini devam ettirebilmek için çocuk doğurmaları gerekiyor.Grubun liderinin kızı ve ana karakterimiz Faythe kendisinin çocuk doğurma makinesi olarak görüldüğünü düşündüğü, kendi geleceğinin önceden planlanmasına dayanamadığı ve özgür ruhlu olduğu için grubundan kaçıp özgürlük arayışında. Tabi tüm kaçış çabaları olumsuz sonuçlanması sonucu üniversiteye gitmek için babasıyla anlaşma yapıyorlar. Neyse konusunu biraz fazla uzattım ilginizi çektiyse okuyun. :))

İlk kısımlar etrafı, karakterleri tanımakla geçse yarısından sonra macera başlıyor ve kitap akıcılığını kazanıyor. Çevirisi güzeldi. Fantastik ve Bilim-Kurgu kitaplarında edebi değer beklemediğim için dili hakkında yorum yapmıyorum.
Bu arada şu kedi içgüdüsü olayını hiç sevmedim bir şeyleri parçalamak istemek ve daha kötüsü o bir şeylerin bir insan olması hoş değildi. Bu ikisi dışında kitabı sevdim.
Keyifli okumalar. =))
488 syf.
·18 günde·8/10
Bu seri her kitapta daha iyi bir hal alıyor. Yeni karakterler o kadar güzel bir şekilde ekleniyor ki asla tuhaflık hissetmiyorsunuz. Zaten kitap konu itibariyle gayet orijinal bir hikayeye sahip. Kedi adamlar yeterice harikayken birde dönüşüm geçirebilen ayılar eklendi ve tüm konu ekstra muhteşem bir hale geldi.
Kitap elimde biraz süründü normalde 2 veya 3 günde bitirebilirdim ama final zamanıma denk geldi ve pek okumaya fırsat bulamadım. Okuduğum süre sizi yanıltmasın. Birçok kişi seriyi ilk kitabı okuduktan sonra bırakıyor. Büyük hata okumaya devam edin ne demek istediğimi anlayacaksınız .
448 syf.
·6 günde·8/10
Serilerin ikinci kitapları genellikle sevilmez. Ama ben bu kitabı ilk kitaba oranla daha fazla sevdim.
Feminist yaklaşımlar gerçekten çok hoşuma gitti. Bir erkeğin yapabileceklerini bir kadının da yapabileceğini okumak güzeldi.
Aynı zamanda birçok kitapta gördüğümüz kurtadamlar gibi fazla bilindik fantasik bir öğe yerine kedi adamlar kedi kadınların kullanılması da gayet orijinaldi.
Kitapta müstehcen kısımlar vardı ama beni rahatsız etmedi. Küçük yaştaki okuyucuların okumaması tavsiye edilir.
496 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap çok güzel ama bazı yerlerde çok fazla 18 yaş üstüne girmiş buna rağmen akıcı bir dili var.kitap daha çok hayal gücümüze hitap ediyor elime aldigim gibi bitirdim sa Baha kadar uyulmaması kitabı bitirmek için.
312 syf.
·8/10
Onca vampirden, kurtadamdan, melekten sonra değişik bir şeyler okumak güzel. Eksikleri yok değil ama insan böyle bir kitabı da mükemmel olduğu için okumaz diye düşünüyorum. Bir fantastik roman serisinden beklenebilecek ölçütlerin çoğunu karşılıyor. Aksiyon, aşk, doğa üstü yaratıklar ve diğerleri. Kısaca sürükleyici ve eğlenceli.
496 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kedi insanların dünyası bana göre değilmiş. Kitapta kedi kadınlar ve kedi adamlar var. Yazarın böyle farklı bir dünya yaratması hoşuma gitse de kedi insanlara alışmam uzun sürdü. Mike'a bayıldım çok sevdiğim biri oldu.

Oldukça akıcı bir fantastik kitaptı ama daha fazlası yoktu bence. Seriye devan etmeyi düşünmüyorum çünkü seri çok uzun ve ilk kitabına bayılmadım. Herkesin sevebileceği bir kitap değil özellikle de kedileri sevmeyen insanlardan biriyseniz pek ısınmazsınız kitaba.
496 syf.
·7/10
Mükemmel bir kurgu ve harika bir kitaptı diyemeyeceğim. Can sıkıntısından okudum. Bazı mantık hataları vardı. Yazar kusursuz bir tür yaratmış gibi anlatıyordu ama diğer yandan sürekli ana karakterin yaptığı ve yapmaya çalıştığı hatalar göz önündeydi.
496 syf.
·8/10
Dönüşüm Serisi vol. 1 :) Kitap elimde 1 ay süründü. Ne zaman okumaya kalksam iş çıktı. Başlarda ana karaktere olan sinirimden okumakta zorlandım. Çünkü yok böyle biip bir kız!! Ama yarıdan sonra güzel bir aksiyon başladı. Serinin çok olumlu eleştirileri var. Bu yüzden ilk kitapla karar vermemek lazım. Yalnız Faythe'in sizi epey sinir edeceğine garanti verebilirim :) Kapaklara da bayıldım :)
296 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Merhaba arkadaşlar. Serinin ikinci kitabı olan ruh kapaninida sonunda bitirdim. Üçe geçmeden önce ufak bir yorum yazmak istedim. Tabiki ilk kitaba göre biraz daha az olay vardı ama yinede güzel ve sürükleyici bir kitaptı. Seriyi baya sevdim şimdilik. Konu ve kişi farklılıkları olması seriyi sıkıcı olmaktan çıkarmış. Tabiki ana karakterler hala aynı ama yan karakterler ve başka bir macera olması daha güzel olmuş. Şimdi 3. Kitabı okumaya gidiyorum. Ama siz bu seri indirimdeyken bence bi göz atın derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rachel Vincent
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD, 1978
1978 doğumlu Amerikalı yazar Rachel Vincent iki çocuğu, iki kedisi ve kocasıyla birlikte Oklahoma'da yaşıyor.
Rachel, göründüğünden daha yaşlı ve hissettiğinden daha genç olduğunu söylüyor.

Yazar istatistikleri

  • 27 okur beğendi.
  • 841 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 334 okur okuyacak.
  • 19 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları