1000Kitap Logosu
Ransom Riggs
Ransom Riggs
Ransom Riggs

Ransom Riggs

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
3.024 Kişi
8,2bin
Okunma
219
Beğeni
8,7bin
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar ve Film Yapımcısı
Doğum
Maryland, 3 Şubat 1979
Ölüm
-
Yaşamı
Amerikalı yazar ve film yapımcısıdır. 1979 yılında Maryland'da 200 yıllık bir çiftlikte doğdu ve Florida'da büyüdü. Kenyon Koleji'nde İngiliz edebiyatı ve Güney Kaliforniya Üniversitesinde filmcilik üzerine eğitim aldı.
Şirin
Günler Haritası'nı inceledi.
520 syf.
·
28 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bu nasıl bir son, şoktayım şu an! Ransom Riggs'i tebrik ediyorum, okurun merakını söndürmeden bir seriyi devam ettirebilmek her yazarın harcı değil malum. İlk üçleme serinin birinci sezonu gibiyken, dördüncü yani bu kitabın sonu beni ikinci sezona başlıyormuşum gibi hissettirdi. Meğer tuhafların evreni, açığa kavuşturulmayı bekleyen yüzlerce soru işaretiyle dolu uçsuz bucaksız bir kara delikmiş... Son iki kitabın da Türkçeye çevrilmesini dört gözle (ve meraktan çatlayarak) bekliyor olacağım.
Günler Haritası
8.7/10
· 338 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Sultan
Günler Haritası'nı inceledi.
520 syf.
·
3 günde
·
4/10 puan
Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları serisinde dördüncü kitap Günler Haritası’da bitti. Beşincisi çıkmasına rağmen henüz çevirisi olmadığı için Günler Haritası son kitap gibiydi bana göre. Ve sevemediğim bir kitaptı... Diğer üç kitaba göre aşırı sevimsiz buldum. Yazar yeni bir şey yapacağım diye seriyi mahvetmiş bence. İlk 200 sayfa beni öldürdü. Sonrası ise çok da hoşuma gitmedi. Lise yıllarımda olsaydım bu seriyi delirircesine okurdum galiba ama bana hitap etmedi. Seri ilk kitapla beraber ilgimi çekse de devamı biraz hüsrandı sanki. Yeni kitap bizlerle buluşsa bile okumayı düşünmüyorum açıkçası. Tuhaf Masallar kitabını okumak istiyorum ama. Farklı masallar güzel olabilir. Fantastik kitapları sevmeme rağmen bu seri beni tatmin etmedi.
Günler Haritası
8.7/10
· 338 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Miraçnur
Ruhlar Kütüphanesi'ni inceledi.
504 syf.
·
Puan vermedi
Tek kelimeyle inanılmaz!!! En son ne zaman bir kitabı elimden bırakmayıp her yerde okuduğumu hatırlamıyorum. Bu duyguyu yaşamak muhteşem! İlk 2 kitabı okumuş biri olarak 3. Kitap çok farklı şekilde kurgulanmış. Dil olarak o kadar sade, yalın ve duru ki Aslı Dağlı'nın çevirdiği kitapları araştırmaya başladım şimdiden. Fantastik, bir bakıma bilimkurgu havası veren bu eser okuduğum en güzel serinin baştacı. 4.kitabı yorumlamak için sabırsızlanıyorum.
Ruhlar Kütüphanesi
8.6/10
· 1.261 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11