Reginald Hill

Reginald Hill

Yazar
8.0/10
21 Kişi
·
54
Okunma
·
7
Beğeni
·
967
Gösterim
Adı:
Reginald Hill
Unvan:
İngiliz Suç Yazarı
Doğum:
Batı Hartlepool , Durham, İngiltere, 3 Nisan 1936
Ölüm:
Cumbria , İngiltere, 12 Ocak 2012
Avcılar kurdu yakalayıp bir kafese koydular ve Wolf (kurt) orada yıllarca kaldı, acı çekti, ama bir gün, demir parmaklıkların ona güneşli bir günde çalıların gölgeleri kadar bile engel oluşturmadığı meraklı bir elf onun yalvarışlarına acıyarak, "Acını hafifletmek için ne getirebilirim sana, Wolf?" diye sordu.
Ve Wolf da ona, "Oynamam için düşmanlarımı getir." diye cevap verdi.
544 syf.
İnsandaki intikam duygusunun şiddeti hakkındaki yazılı kanıt. İlk başta pek sürükleyici olmasa da sonlara doğru insanı içine çekiyor. Her düğüm teker teker kendiliğinden çözülüyor.
544 syf.
·Beğendi·7/10
Ne biliyim öyle sevdim. Kütüphaneden sadece kapağını beğendiğim için çantama sıkıştırdığım bir kitaptı. Arka kapak yazısını bile okumamıştım. Böyle rastgele alıp da okumaya başladığımda güzel bir kurguyla karşılaşmayı çok seviyorum.
Baş karakterimiz yine çok zeki. Öyle yakışıklı, karizma genç zengin ve şımarık bir erkek değil Wolf(baş karakter). Bir gözü kör, bir eli sakat ve perişan halde olan bir adam o. Evli ve karısına çok aşık.
Tabi olmazsa olmazımız ihanetler baş gösteriyor ve adamımızın hayatı tamamen değişiyor. Birden kapı tık tık ediyor ve karşısında gıcık mı gıcık bir dedektif ile bir kaç polis beliriyor.
Bundan sonrasını anlatmayayım. :)
Neyse ben sıkılmadan okudum. Yazarın akıcı dili ve kurduğu cümleler gerçekten hoş ve zekice okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.
544 syf.
·Beğendi·7/10
Oldukça akıcı , dikkate değer konusuyla okunası bir kitap olmuş. Özellikle sonunu çok beğendim. Anlatım hataları görmedim. Kitapla ilgili göze batan herhangi bir olumsuzluk olmamasıyla birlikte kitabı bir başyapıt yapacak olumlu durum da yok. Aksiyon/Gizem sevenlere tavsiye ederim
544 syf.
·10 günde·5/10
Arkadaşlarımla beraber okumaya heveslendigimiz ve okumaya başlayınca da tüm şevkimi yerle bir eden kitap.
Olay kurgusu bana basit geldi. Yanı kitabın daha ilk sayfalarında sonu hakkında çok basit tahminlerde bulunabiliyorsunuz. Can sıkıcı kısım ise bunlar doğru çıkması. Yanı çok özgün bir tema yoktu ortada. Bana sıradan geldi.
Ama beni kitaptan en çok soğutan şey karakterler oldu. Hepsi mükemmel karakterler. Hatta bana karakter gibi değil de tip gibi geldiler. Hepsi adeta tek yönlüydü. Karakter duyguları, ifadeleri de fazlasıyla göz ardı edilmişti.
Çok büyük beklentilerle başlarsınız uzun sure elinizde sürünecek bir kitap...
544 syf.
·Beğendi·9/10
Bir intikam ancak bu kadar güzel alınabilir. Kurt avına yavaş yavaş ve sindire sindire gidiyor. Son günlerde okuduğum güzel kitaplardan biri. Kesinlikle tavsiye ediyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Reginald Hill
Unvan:
İngiliz Suç Yazarı
Doğum:
Batı Hartlepool , Durham, İngiltere, 3 Nisan 1936
Ölüm:
Cumbria , İngiltere, 12 Ocak 2012

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 54 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.