Bumerang

8,0/10  (11 Oy) · 
28 okunma  · 
5 beğeni  · 
804 gösterim
Bazı intikamlar öyle keskindir ki döndüğünde seni de yaralar Wolf Hadda'nın hayatı tam bir peri masalı gibidir. Hem başarılı bir girişimcidir hem de rüyalarının kadını ile evlidir.

Fakat bir sabah ansızın çalan kapı her şeyi değiştirir. Wolf, herkesin nefretle baktığı bir suçludur artık. Masumiyetini kanıtlaması ise hiç kolay değildir. Ailesi ve arkadaşlarının da yüz çevirmesiyle Wolf sessizliğe gömülür. 7 yıl boyunca günün her anını intikamını planlayarak geçirdiği hapishanede, terapi için gönderilen psikiyatr onda sıra dışı bir değişim yaratır. Artık konuşuyor ve yeni hayatına döneceği gün için de sabırsızlanıyordur.

Ne var ki uzun bir süre evden uzakta olan Wolf'un, kimsenin sormaya cesaret edemediği bir geçmişi vardır. Ancak o geri dönmüştür ve yanıtlanması zor soruların peşindedir. 7 yıl boyunca içinde biriktirdiği hırs, onu bambaşka bir noktaya götürür.

"Kıvrak zekası, yumruk gibi sert tarzı ve akıl zorlayıcı üslubu… Sonuç: Şiir gibi akıp giden, rakipsiz bir roman."
Financial Times

"Şeytanı kıskandıracak kadar zeki bir yazardan… gerilimin daima had safhada olduğu on numara bir hikaye." ,
Chicago Tribune

"Asla tahmin edemeyeceğiniz bir sona hazır olun."
Publishers Weekly

"Zengin karakterler, zekice diyaloglar ve her satırından keyif alınacak enfes bir hikaye… Tek kelimeyle seçkin..."
Herald Sun

"Bu merak uyandıran romanda her şey alabildiğine sıradışı."
Kirkus

"Karakterler son derece gerçekçi ve her an tetikte gibiler. Hiç beklenmedik bir yola sürüklenen bu peri masalı sizi derinlere, çok derinlere çekecek."
Chicago Tribune

"Güç ve güzelliğin olağanüstü hikayesi."
The Times

"Bumerang, bir efsanenin sonsuz gücüne sahip, daha önce hiç okumadığınız türde bir hikayeyi dolu dolu bir gerilim ve gizemle harmanlayan eşsiz bir roman."
The Evening Standard

"Hill'in anlatım tarzı… harikulade; diyaloglar kıvrak ve nükteler birinci kalite. Dildeki ustalığı hayranlık uyandırıyor."
Daily Telegraph

"Dört dörtlük bir yazardan mit ve metaforlar arasında gidip gelen son derece zarif bir ustalık örneği." The Age

"Büyüleyici bir hikaye, yazarın üslubu harika… Yalnızca edebi güzelliği için değil, bir solukta okunabilecek kadar akıcı olduğu için de kaçırılmamalı."
Keighley News

"Reginald Hill'in yazdığı her bir kitap bir başyapıt."
Literary Review
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786054629312
 • Orijinal Adı:
  Woodcutter
 • Çeviri:
  Enver Günser
 • Yayınevi:
  Koridor Yayınları
 • Kitabın Türü:

İnsandaki intikam duygusunun şiddeti hakkındaki yazılı kanıt. İlk başta pek sürükleyici olmasa da sonlara doğru insanı içine çekiyor. Her düğüm teker teker kendiliğinden çözülüyor.

Sibelbala 
20 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Oldukça akıcı , dikkate değer konusuyla okunası bir kitap olmuş. Özellikle sonunu çok beğendim. Anlatım hataları görmedim. Kitapla ilgili göze batan herhangi bir olumsuzluk olmamasıyla birlikte kitabı bir başyapıt yapacak olumlu durum da yok. Aksiyon/Gizem sevenlere tavsiye ederim

Kanatsız Kitap 
10 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 5/10 puan

Arkadaşlarımla beraber okumaya heveslendigimiz ve okumaya başlayınca da tüm şevkimi yerle bir eden kitap.
Olay kurgusu bana basit geldi. Yanı kitabın daha ilk sayfalarında sonu hakkında çok basit tahminlerde bulunabiliyorsunuz. Can sıkıcı kısım ise bunlar doğru çıkması. Yanı çok özgün bir tema yoktu ortada. Bana sıradan geldi.
Ama beni kitaptan en çok soğutan şey karakterler oldu. Hepsi mükemmel karakterler. Hatta bana karakter gibi değil de tip gibi geldiler. Hepsi adeta tek yönlüydü. Karakter duyguları, ifadeleri de fazlasıyla göz ardı edilmişti.
Çok büyük beklentilerle başlarsınız uzun sure elinizde sürünecek bir kitap...