Ryan Holiday

Ryan Holiday

Yazar
7.9/10
8 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
646
Gösterim
Adı:
Ryan Holiday
Unvan:
Pazarlamacı,yazar
Doğum:
Sacramento, 1987
FİİZKSEL ENGELERİMİZDEN DAHA ÇOK ZİHİNSEL ENGELERİMİZ VAR. DAHA ÇOK ZİHİN KASLARIMIZI GÜÇLENDİRMELİYİZ.
ALGILARIMIZ BİR GÜÇ YA DA BİR GÜÇSÜZLÜK KAYNAĞI OLABİLİR.. HASSAS, SUBJEKTİF VE İLERİYİ GÖREMEYEN BİR YAPIMIZ VARSA, YALNIZCA DERTLERİMİZ DERT KATARIZ. YAŞADIĞIM EVRENDE EZİLMEMEK İÇİN ESKİLERİN YAPTIĞI GİBİ, HIRSLARIMIZA VE BU HIRSLARIN HAYATIMIZ ÜZERİNDEKİ DENETİMİNE BİR SINIR KOYMALIYIZ.
SORUN ÖNYARGILARIMIZDA BİZE OLAYLARIN BELLİ BİR ŞEKİLDE OLMASINI YA DA OLMAK ZORUNDA OLDUĞUNU SÖYLÜYOR
Ortaokul 3. sınıftaydık, sınıfın en çalışkan öğrencisi de bendim, hem de hiç çalışmadığım halde. Tüm öğrenciler ''pek çalışkan değil ama çalışsa kesin yapar''dı ama ben çalışmadan da yapıyordum. İronik şekilde sınıfın en tembelleri de en yakın arkadaşlarımdı. Ramazan ayındaydık, 3 4 arkadaş okuldan kaçtık, hepimiz oruçluyduk, gel gör ki okuldan 1 km kadar uzaklaşmıştık ve karşımıza taptaze meyveleriyle bir armut ağacı çıktı, tabi biz durur muyuz? herkes 2 3 armutu afiyetle yedi, yaklaşık 5 10 dakikalık ziyafetten sonra birimiz 'biz oruçlu değil miydik beyler?' dedi, hemen muhalif sesler yükseldi 'iyi ama unutmuştuk unutunca oruç bozulmuyor ki' ve muhalefet kazandı, orucumuza devam ettik.

Kitap mı? okuyun.
Onların her bir timsahı yeterince beslerse timsahın en son kendisini yiyeceğini umuyor. Ben timsaha tamamen yem olmaktan kurtulabileceğimi düsünüyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Ryan Holiday
Unvan:
Pazarlamacı,yazar
Doğum:
Sacramento, 1987

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.