S. G. Browne

S. G. Browne

Yazar
6.7/10
19 Kişi
·
65
Okunma
·
2
Beğeni
·
731
Gösterim
Adı:
S. G. Browne
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sierra Vista, Arizona, Amerika Birleşik Devletleri, 20 Aralık 1965
"Aşk, elinden bırakamadığın ve asla bitmesini istemediğin güzel bir kitap gibidir. Ama Karasevda ve Şehvet sayesinde, hikâyeden keyif almak yerine, hemen son bölüme geçersin."
S. G. Browne
Sayfa 107 - Sonsuz Kitap Yayınları
"Zengin veya fiziksel olarak formda olmaları, zeki olmaları veya üç lisan konuşabiliyor olmaları hiç önemli değil; aşk dilini konuşma becerisine sahip değiller. Bir kadına kendilerini dürüstçe açma becerisine..."
S. G. Browne
Sayfa 83 - Sonsuz Kitap Yayınları
"Çoğu zaman yaşamlarını, yaptıklarının aciz var oluşlarını nasıl etkilediğini fark etmeden at gözlükleri takarak geçiriyorlar."
S. G. Browne
Sayfa 158 - Sonsuz Kitap Yayınları
İnsanlar, yolu kendileri keşfetmek yerine, onlara bir başkasının kılavuzluk etmesini isterler. İşleri batırdıkları takdirde sorumluluk almak istemezler ve suçu bir başkasına atabilmek onlara kendilerini iyi hissettirir.
S. G. Browne
Sayfa 197 - Sonsuz Kitap Yayınları
Amerika Birleşik Devletleri'nde, alışveriş merkezi sayısı lise sayısının iki katıdır. Artık alışveriş merkezleri, kültürel ibadet tapınakları olarak kilisenin yerini aldı. Vatandaşlarını, değerlerini finansal başarı ve materyal yükle ölçmeye teşvik eden bir toplumda, Amerikalılar gelirlerinin büyük bölümünü yüksek eğitime değil; ayakkabılara, saatlere ve mücevherlere harcarlar.
Mutlak değer yoktur. Her durum bir seçim gerektirir. Her insan nasıl tepki vermek istediğini seçer. Ama çoğu zaman, insanlar mutsuz olmayı seçerler. Çoğu zaman bağışlamamayı, öfkeyi seçerler.
S. G. Browne
Sayfa 230 - Sonsuz Kitap Yayınları
Duygusallar biraz teatral davranabilir ve genelde mantık yürütmezler, ayrıca dar görüşlü olmaları da muhtemeldir, dolayısıyla onlarla aydınlatıcı sohbetler yapmayı da bekleyemezsiniz. Bana kalırsa bunun sebebi kendilerini ciddiye almamaları ve pek çok farklı konuyla ilgileniyor olmalarıdır. Ama aynı zamanda değişken olurlar.
S. G. Browne
Sayfa 34 - Sonsuz Kitap Yayınları
380 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
İlk defa bir kitaba ne yorum yazacağım hakkında sıkıntı çekiyorum. Evet gerçekten hayatta okuduğum en değişik kitaptı. Kitap insani duyguların hepsinin ölümsüz birer varlık olduğu ve bu ölümsüz varlıkların insan kılıklarına bürünmüş olarak aslında bazen görünür bazen görünmez olarak aramızda dolaşmaları ve birbirleri ile ilgili diyaloglarını içeriyor. Kader, kısmet, ölüm, şehvet, tutku, dürüstlük, gurur, oburluk, kibir, hırs, kıskançlık evet bu duyguların hepsi ölümsüz varlıklar ve kitap kaderin aşık olmasıyla hayatının tamamen değişmesini anlatıyor. Kitap sonunu hiç tahmin etmediğim bir biçimde ama oldukça tatmin edici bir sonla bitiyor. Bu yorumu okurken sakın kitabı şu vampirli, yada cennetten kovulmuş meleklerin olduğu kitaplarla karıştırmayın. Konu ölümsüz bir varlığın aşka kapılması ile ilgili değil hatta kitapta çok fazla anlatılmıyor bile; yazar size fark ettirmeden insanların yaşadığı duygu karmaşalarını bu dille felsefik olmadan anlatmış. Bence okunmaya değer...
380 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Anlayamadığım duygular doğuran yetmezmiş gibi bi de hakkında ne düşüneceğim bilmediğim bi kitaptı. Şu an bile bu kitabın okuduğum zamanlar beynimde yaptığı etkileri yazamıyor dile getiremiyorum. Ama sonuçta bir "Hayal ürünü". Ve keyifli bi hayal ürünü.. Sonunu hiç sevmedim ve böyle bi son nasıl olabilir diye düşünmeden edemedim.
380 syf.
·9 günde·5/10
Dikkat Spoiler İçerir!

Kapağına vurulduğum kitaplardan biri olan Kader Aşkı Tadınca, benim için tam anlamıyla eğlenceli dediğim bir kitap oldu. Kitapta insanın hayatı kader ve kısmet yolundan oluşan iki ayrım olarak tanımlanır. Kader yolu “kötü kader” kısmet yolu ise “iyi kader” olarak işlenir. Romanda oburluk, şans, adalet, kibir, ihtimal gibi soyut insana özgü özellikler kişileştirme sanatından yararlanarak birer varlık haline gelir. Yazar, söz sanatlarından bir hayli yararlanmış. Olay örgüsü; yaptığı içten sıkılan Kader’in Tanrı’nın kurallarına uymaması ve bir kadına aşık olması sonucunda ortaya çıkan olayları kapsar. Ana fikir; neyi seçersek seçelim; her yol sizi olmanız gereken yere götürür. İster kısmet yolunda olun ister kader yolunda Tanrı’dan başka hiçbir şey sizi yolunuzdan saptıramaz. Tanrı’nın size çizdiği kötü kader de her zaman yeni ve güzel bir başlangıcın habercisidir. Kadere ve kısmete inananlar için farklı ve eğlenceli bir bakışacısı kazandırabilecek bir kitaptır.
380 syf.
·7/10
Okuduğum en ilginç fantasik kitap diyebilirim . Pembe rengine ve ismine aldanmamak lazım kitap aşktan ziyade kader,kısmet insanların tek bir söz veya davranış ile birbirlerinin hayatını nasıl değiştirdiği üzerine...Ayrica insan doğası,duyguları,zaafları da zekice ve esprili bir dille anlatılmış...Sonu ise beklenmedik...
380 syf.
·2 günde·5/10
Anlam veremediğim bir kitap. Daha önce okuduklarıma hiç benzemiyor ve insan doğal olarak ne yazacağını da bilemiyor. Çok kötü değil. Okuyunca zaman dışında bir şey de kaybetmiyorsunuz. Sadece okuduğunuz şeye bir anlam veremiyorsunuz.
380 syf.
·12 günde·Beğendi·7/10
Öncelikle kitabın kapak tasarımı neticesinde ve rengi dolayısıyla bir önyargıya sahip olduğumu söylemeliyim. Her ne kadar kapak tasarımı beni kitaptan soğutsa da içeriğindeki fantastik öykü beni kendisini okumaya sürükledi.
   Değişik bir hikaye var tamemen kurmaca hayattaki bazı olguların, duyuların, duyguların birer hayat bulduğu ölümsüzlükle süslendigi ve bunların yazar için ne ifade ettiğini bir hikaye çerçevesinde anlatıyor.
  Bu arada konu ne kadar fantastik ve ilgi çekici olsa da ( sırf bu yüzden okudum ) üslup biçimi olmamış, çevirmenden mi kaynaklanıyor bilemiyorum lâkin bazı yerlerde akıcılığını yitiriyor.
 Yine de farklı şeyler okumak lazım beğendim..

Yazarın biyografisi

Adı:
S. G. Browne
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sierra Vista, Arizona, Amerika Birleşik Devletleri, 20 Aralık 1965

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 65 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.