Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

S. G. Browne

S. G. BrowneKader Aşkı Tadınca yazarı
Yazar
5.7/10
23 Kişi
100
Okunma
6
Beğeni
1.214
Görüntülenme

Hakkında

Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sierra Vista, Arizona, Amerika Birleşik Devletleri, 20 Aralık 1965

Okurlar

6 okur beğendi.
100 okur okudu.
4 okur okuyor.
29 okur okuyacak.
4 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Aşk, elinden bırakamadığın ve asla bitmesini istemediğin güzel bir kitap gibidir."
Sayfa 107
"Aşk, elinden bırakamadığın ve asla bitmesini istemediğin güzel bir kitap gibidir. Ama Karasevda ve Şehvet sayesinde, hikâyeden keyif almak yerine, hemen son bölüme geçersin."
Sayfa 107 - Sonsuz Kitap YayınlarıKitabı okudu
Reklam
"Zengin veya fiziksel olarak formda olmaları, zeki olmaları veya üç lisan konuşabiliyor olmaları hiç önemli değil; aşk dilini konuşma becerisine sahip değiller. Bir kadına kendilerini dürüstçe açma becerisine..."
Sayfa 83 - Sonsuz Kitap YayınlarıKitabı okudu
İnsanlar, yolu kendileri keşfetmek yerine, onlara bir başkasının kılavuzluk etmesini isterler. İşleri batırdıkları takdirde sorumluluk almak istemezler ve suçu bir başkasına atabilmek onlara kendilerini iyi hissettirir.
Sayfa 197 - Sonsuz Kitap YayınlarıKitabı okudu
"İnsanlara fazla yaklaşma" diyor Karma. "Onlar bulaşıcıdır."
Sayfa 219 - Sonsuz Kitap YayınlarıKitabı okudu
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
380 syf.
·
Puan vermedi
·
6 günde okudu
Anlayamadığım duygular doğuran yetmezmiş gibi bi de hakkında ne düşüneceğim bilmediğim bi kitaptı. Şu an bile bu kitabın okuduğum zamanlar beynimde yaptığı etkileri yazamıyor dile getiremiyorum. Ama sonuçta bir "Hayal ürünü". Ve keyifli bi hayal ürünü.. Sonunu hiç sevmedim ve böyle bi son nasıl olabilir diye düşünmeden edemedim.
Kader Aşkı Tadınca
Kader Aşkı TadıncaS. G. Browne · Sonsuz Kitap Yayınları · 2012100 okunma
380 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Kesinlikle önceki okuduğum hiçbir kitaba benzemiyordu. Şahane miydi, hayır ama farklıydı. Bazen farklılık, mükemmelliktir :)
Kader Aşkı Tadınca
Kader Aşkı TadıncaS. G. Browne · Sonsuz Kitap Yayınları · 2012100 okunma
380 syf.
5/10 puan verdi
·
9 günde okudu
Kader Aşkı Tadınca
Dikkat Spoiler İçerir! Kapağına vurulduğum kitaplardan biri olan Kader Aşkı Tadınca, benim için tam anlamıyla eğlenceli dediğim bir kitap oldu. Kitapta insanın hayatı kader ve kısmet yolundan oluşan iki ayrım olarak tanımlanır. Kader yolu “kötü kader” kısmet yolu ise “iyi kader” olarak işlenir. Romanda oburluk, şans, adalet, kibir, ihtimal gibi soyut insana özgü özellikler kişileştirme sanatından yararlanarak birer varlık haline gelir. Yazar, söz sanatlarından bir hayli yararlanmış. Olay örgüsü; yaptığı içten sıkılan Kader’in Tanrı’nın kurallarına uymaması ve bir kadına aşık olması sonucunda ortaya çıkan olayları kapsar. Ana fikir; neyi seçersek seçelim; her yol sizi olmanız gereken yere götürür. İster kısmet yolunda olun ister kader yolunda Tanrı’dan başka hiçbir şey sizi yolunuzdan saptıramaz. Tanrı’nın size çizdiği kötü kader de her zaman yeni ve güzel bir başlangıcın habercisidir. Kadere ve kısmete inananlar için farklı ve eğlenceli bir bakışacısı kazandırabilecek bir kitaptır.
Kader Aşkı Tadınca
Kader Aşkı TadıncaS. G. Browne · Sonsuz Kitap Yayınları · 2012100 okunma