Geri Bildirim
S. G. Browne

S. G. Browne

7.4/10
10 Kişi
·
32
Okunma
·
0
Beğeni
·
691
Gösterim
Adı:
S. G. Browne
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sierra Vista, Arizona, Amerika Birleşik Devletleri, 20 Aralık 1965
Amerika Birleşik Devletleri'nde, alışveriş merkezi sayısı lise sayısının iki katıdır. Artık alışveriş merkezleri, kültürel ibadet tapınakları olarak kilisenin yerini aldı. Vatandaşlarını, değerlerini finansal başarı ve materyal yükle ölçmeye teşvik eden bir toplumda, Amerikalılar gelirlerinin büyük bölümünü yüksek eğitime değil; ayakkabılara, saatlere ve mücevherlere harcarlar.
"Gerçek şu, Fabio" diyor viskinin geri kalanını da içip, "Aşk, elinden bırakamadığın ve asla bitmesini istemediğin güzel bir kitap gibidir. Ama Kara sevda ve Şehvet sayesinde, hikayeden keyif almak yerine, hemen son bölüme geçersin."
Anlayamadığım duygular doğuran yetmezmiş gibi bi de hakkında ne düşüneceğim bilmediğim bi kitaptı. Şu an bile bu kitabın okuduğum zamanlar beynimde yaptığı etkileri yazamıyor dile getiremiyorum. Ama sonuçta bir "Hayal ürünü". Ve keyifli bi hayal ürünü.. Sonunu hiç sevmedim ve böyle bi son nasıl olabilir diye düşünmeden edemedim.
İlk defa bir kitaba ne yorum yazacağım hakkında sıkıntı çekiyorum. Evet gerçekten hayatta okuduğum en değişik kitaptı. Kitap insani duyguların hepsinin ölümsüz birer varlık olduğu ve bu ölümsüz varlıkların insan kılıklarına bürünmüş olarak aslında bazen görünür bazen görünmez olarak aramızda dolaşmaları ve birbirleri ile ilgili diyaloglarını içeriyor. Kader, kısmet, ölüm, şehvet, tutku, dürüstlük, gurur, oburluk, kibir, hırs, kıskançlık evet bu duyguların hepsi ölümsüz varlıklar ve kitap kaderin aşık olmasıyla hayatının tamamen değişmesini anlatıyor. Kitap sonunu hiç tahmin etmediğim bir biçimde ama oldukça tatmin edici bir sonla bitiyor. Bu yorumu okurken sakın kitabı şu vampirli, yada cennetten kovulmuş meleklerin olduğu kitaplarla karıştırmayın. Konu ölümsüz bir varlığın aşka kapılması ile ilgili değil hatta kitapta çok fazla anlatılmıyor bile; yazar size fark ettirmeden insanların yaşadığı duygu karmaşalarını bu dille felsefik olmadan anlatmış. Bence okunmaya değer...
Okuduğum en ilginç fantasik kitap diyebilirim . Pembe rengine ve ismine aldanmamak lazım kitap aşktan ziyade kader,kısmet insanların tek bir söz veya davranış ile birbirlerinin kaderini nasıl değiştirdiği üzerine...Ayrica insan doğası,duyguları,zaafları da zekice ve esprili bir dille anlatılmış...Sonu ise beklenmedik...
Kesinlikle önceki okuduğum hiçbir kitaba benzemiyordu. Şahane miydi, hayır ama farklıydı. Bazen farklılık, mükemmelliktir :)

Yazarın biyografisi

Adı:
S. G. Browne
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sierra Vista, Arizona, Amerika Birleşik Devletleri, 20 Aralık 1965

Yazar istatistikleri

  • 32 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.