Kader Aşkı Tadınca Aşk Bir Seçim Değil, Felakettir

7,1/10  (7 Oy) · 
22 okunma  · 
6 beğeni  · 
844 gösterim
İnsanların kaderlerini belirlemekten sorumlu olan Kader'in bir insana âşık olunca hayatı altüst olur. Kısmet'le arası bozulur, Tanrı tarafından ciddi biçimde uyarılır...

Sonunda hayatındaki iki önemli şeyden birini seçmek zorunda kalır: İşi mi, yoksa sevdiği kadın mı?

"Kader Aşkı Tadınca sizi ilk kelimeden en sonuncusuna kadar mıhlayacak."
-New York Journal of Books-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  380
 • ISBN:
  9786053845294
 • Çeviri:
  Merve Duygun
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü:
K 
27 May 14:58 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi

Anlayamadığım duygular doğuran yetmezmiş gibi bi de hakkında ne düşüneceğim bilmediğim bi kitaptı. Şu an bile bu kitabın okuduğum zamanlar beynimde yaptığı etkileri yazamıyor dile getiremiyorum. Ama sonuçta bir "Hayal ürünü". Ve keyifli bi hayal ürünü.. Sonunu hiç sevmedim ve böyle bi son nasıl olabilir diye düşünmeden edemedim.

ebru tepe 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk defa bir kitaba ne yorum yazacağım hakkında sıkıntı çekiyorum. Evet gerçekten hayatta okuduğum en değişik kitaptı. Kitap insani duyguların hepsinin ölümsüz birer varlık olduğu ve bu ölümsüz varlıkların insan kılıklarına bürünmüş olarak aslında bazen görünür bazen görünmez olarak aramızda dolaşmaları ve birbirleri ile ilgili diyaloglarını içeriyor. Kader, kısmet, ölüm, şehvet, tutku, dürüstlük, gurur, oburluk, kibir, hırs, kıskançlık evet bu duyguların hepsi ölümsüz varlıklar ve kitap kaderin aşık olmasıyla hayatının tamamen değişmesini anlatıyor. Kitap sonunu hiç tahmin etmediğim bir biçimde ama oldukça tatmin edici bir sonla bitiyor. Bu yorumu okurken sakın kitabı şu vampirli, yada cennetten kovulmuş meleklerin olduğu kitaplarla karıştırmayın. Konu ölümsüz bir varlığın aşka kapılması ile ilgili değil hatta kitapta çok fazla anlatılmıyor bile; yazar size fark ettirmeden insanların yaşadığı duygu karmaşalarını bu dille felsefik olmadan anlatmış. Bence okunmaya değer...

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
11 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kesinlikle önceki okuduğum hiçbir kitaba benzemiyordu. Şahane miydi, hayır ama farklıydı. Bazen farklılık, mükemmelliktir :)

Kitaptan 2 Alıntı

ebru tepe 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Amerika Birleşik Devletleri'nde, alışveriş merkezi sayısı lise sayısının iki katıdır. Artık alışveriş merkezleri, kültürel ibadet tapınakları olarak kilisenin yerini aldı. Vatandaşlarını, değerlerini finansal başarı ve materyal yükle ölçmeye teşvik eden bir toplumda, Amerikalılar gelirlerinin büyük bölümünü yüksek eğitime değil; ayakkabılara, saatlere ve mücevherlere harcarlar.

Kader Aşkı Tadınca, S. G. BrowneKader Aşkı Tadınca, S. G. Browne
Bengi 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Gerçek şu, Fabio" diyor viskinin geri kalanını da içip, "Aşk, elinden bırakamadığın ve asla bitmesini istemediğin güzel bir kitap gibidir. Ama Kara sevda ve Şehvet sayesinde, hikayeden keyif almak yerine, hemen son bölüme geçersin."

Kader Aşkı Tadınca, S. G. BrowneKader Aşkı Tadınca, S. G. Browne