İçindeki Gücün Sırrını Keşfet

7,0/10  (4 Oy) · 
24 okunma  · 
5 beğeni  · 
550 gösterim
Mutlu, güçlü, başarılı olmanın, para kazanmanın ve aşk içinde yaşamanın aslında ne kadar kolay olduğunu siz de bu kitapla göreceksiniz.

Öldü zannedilip morga kaldırılırken 40 günlüktüm. Hamileyken verem oldum. Doktorlar bebeğin de benim de yaşama şansımın olmadığını söylediler. Doğum yaptım, sekiz ay bebeğimi göremedim. Heybeliada Sanatoryumuna yatmak için fakir kâğıdı almak zorunda kaldım. Payton paramız bile olmadığı için hasta halimle hastaneye kadar yürüdüm. Annem babama her kızdığında "Bu adam beni kanser yapacak" derdi. Sonunda kanser olmayı başardı! Çocuk denecek yaşta evlendim ve kaynana şiddetine maruz kaldım. Yalnızdım ve sevilmiyordum. Hayata ilişkin korkularımdan, güvensizliğimden ve dırdırlarımdan dolayı eşimi kendimden uzaklaştırdım. Dibin en son basamağı ise; eşimin susayan oğlumuza su içirebilmek için dayak yemesiydi. Şimdi buradayım.

Sırrı öğrendim. Dualarımı değiştirdim. Niyetlerimi bilinçle oluşturdum. Artık hasta olmayı seçmiyorum. Annem kanseri düşüncü gücüyle ve inançla yendi. Kaynana evi çok uzaklarda kaldı. Mutlu bir evliliğim ve çok sevgili iki oğlum var. Hayallerimin evinde, huzur içinde oturuyorum. Parayla hiçbir derdim yok, evren bana ihtiyacım olanı rahatlıkla gönderiyor. Çok sevdiğim işimi mutlulukla yapıyorum. Üstelik bir de ünlü oldum. Çok seviyor, seviliyorum. Hayat bütün isteklerimi, dileklerimi tüm cömertliğiyle karşılıyor.

Nasıl mı başardım? Her şeyin ama her şeyin içimdeki gücün eseri olduğunu anlayarak.

Ben yaptım oldu...
Şimdi sıra sizde...

Bu kitapta; Düşünme şeklini değiştirdiğinde her şeyi değiştireceğinizi, aşkı, parayı, başarıyı, sağlığı ve istediğimiz her şeyi kendimize nasıl çekeceğimizi, büyüden, nazardan nasıl korunacağımızı, düşünce gücüyle maddeyi nasıl kodlayacağımızı, yavaşlamanın ve farkındalığın önemini, ıstıraplarımızı nasıl sona erdireceğimizi, korkularımızdan, endişelerimizden arınma yollarını, hayallerimizi nasıl gerçekleştirebileceğimizi, günleri, burçları ve bitkileri, değerli taşlar ve anlamlarını, evimizde Feng Shui ile nasıl mucizeler yaratacağımızı, beş elementin hayatımızdaki anlamını ve yaşama dair daha birçok şeyi hayatın bilgeliyle birlikte öğrenip, çeşitli testler eşliğinde kendimizde mucizeler yaratacağız.
(Tanıtım Bülteninden)
Nurhan Işkın 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanın ne ararsa önce kendinde araması gerektigini anlatan bir kitap. Kişisel Gelişim kitapları arasında en yalın ve anlaşır şekilde kaleme alınmış olması sebebi ile, başucu kitabı olacaklardan bir tanesi...

Okudukça kendinizi sorgulayacağınız ve düşünüp ben nerede yalnış yapıyorum cümlesinin cevabını bulacagınız, hayatınıza bakış açınızı değiştirmenize sebep olacak bir eser...

Verdiği örnekler ve olumlama çalışmaları ile düşünce güçünüze etki ederek, kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak...

Nuray Sayarı "kişisel gelişim" kategorisinde kitap yazmış, bence roman yazsın, astroloji yazsın, hatta gazetenin magazin ekine günlük fal yazsın ama kişisel gelişim yazmasın...

Aykut Oğut, Mert Çuhadaroğlu, Rhonda Byrne, Ahmet Şerif İzgören, Üstün Dökmen, Azra Kohen, Şafak Nakajima, Gary Chapman (daha çok yazar var ama listeyi uzatıp sıkılmanıza neden olmayayım) okuduktan sonra Kişisel Gelişim'e daha farklı pencereden bakıyorsunuz, anafikir yenilenmek, dönüşmek, gelişmek, değişmek gibi başlıklar oluyor.

Kayınvalideniz ile sorunlarınız varsa, sağlık problemi yaşadıktan sonra amannnn kafama takmayayım bazı şeyleri görmezden geleyim bazılarını da kabulleneyim moduna girmek isteyenler varsa okuyabilir.

Sanırım yazdığım en acımasız kitap yorumu oldu.

İyi okumalar dilerim.

Gizem Çobanoğlu 
24 Mar 16:54 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bakış açımızı değiştirebildiğimizde hayatımız da değişecek. Ve gerçekten öyle mükemmel anlatım yapılmış ki bi an Nuray Sayarı karşımda konuşuyor gibi hissettim. Herşey Bizde başlar Bizde biter.