Kurt Kapanı Tehlike Ağır ve Yakın

7,4/10  (5 Oy) · 
20 okunma  · 
4 beğeni  · 
817 gösterim
Türkiye 1978'den beri terör belasından bir türlü kurtulamadı. Bunda hem devletin izlediği yanlış politikalar hem de uluslar arası konjonktürün sorumluluğu vardı. Peki devlet nedrede yanlış yapmıştı?

Yazdığı kitaplarla terör kavramına net tanımlar getiren ve okuyucuların büyük ilgisine mazhar olan Erdal Sarızeybek bu kez 'Kurt Kapanı' ile terörün tarihçesini çıkartıyor. Turgut Özal'dan Tansu Çiller'e, Tayyip Erdoğan'dan Genelkurmay'a kimin, nerede, nasıl ve niçin yanlışlar yaptığını etraflıca sorguluyor.

3 - 5 terörist denilerek küçültülen PKK'nın bugün kimlerin eliyle nasıl siyasallaştırıldığını ve bu işin yerli ve yabancı taşeronlarını tartışmaya açıyor. Sadece sorunları anlatmakla kalmayan Sarızeybek çözüm önerilerini de sunuyor ve farkını ortaya koyuyor.

Kurt kapanı terör, terörist ve terörizm meselelerini analiz eden son yıllarda yazılmış en çarpıcı kitap olmaya aday. Eğer yakın tarihimizde terör konusunda ne olduğunu anlamak istiyorsanız Erdal Sarızeybek'ten daha iyisi yok.
(Tanıtım Bülteninden)
Naz 
 11 Şub 03:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Siyasi kitapları seviyorsanız okumanızı tavsiye ederim. PKK ile mücadelede uzun yıllarını vermiş ve önemli başarılara imza atmış olan Erdal Sarızeybek'in görevli olduğu yıllarda başından geçenleri anlattığı ve sorunlara kendince çözümler getirdiği bu kitapta Kürt sorunun farklı yönlerini keşfedeceksiniz. 80'lerin ortalarındaki ve 90'lı yılların başındaki devlet büyüklerinin bariz hatalarını, terörizmi anlatıyor kitap.30+ yıldır başımıza bela olan PKK terör örgütünün neden hala kapanmadığını bunun altında dönen dolaplarını ve daha fazlasını emekli albay Sarızeybek tek tek açıklamış.