Sally Goldenbaum

Sally Goldenbaum

Yazar
6.7/10
39 Kişi
·
135
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.901
Gösterim
Adı:
Sally Goldenbaum
Unvan:
Amerikalı Yazar ve Felsefe Öğretmeni
Doğum:
Manitowoc, Wısc., Amerika Birleşik Devletleri
Sally Goldenbaum, üç düzineden fazla romanın yazarları, en son olarak Massachusetts'in Sea Harbour kentinde kurgulanan Seaside Knitters Gizem Serisi'ni yazıyor .
Sally, Manitowoc, Wisconsin'de doğdu ve şimdi kocası Don ile birlikte Kansas'ın Prairie Köyü'nde yaşıyor. Gizemleri yazmanın yanı sıra, Sally, felsefe, Latince ve yaratıcı yazarlığı, biyoetik ve veterinerlik sağlık dergilerini düzenledi ve kamu televizyonunda WQED-Pittsburgh'da (daha sonra Bay Rogers ve Mahalleyi'nin evinde) çalıştı.
Sally'nin ailesi, kocası Don, üç harika yetişkin çocuk, onların güzel eşleri ve altı şahane torunu içerir.
Kumdaki deniz kabuklarıyla uyum içinde, dalgalı bir çizgi çizdi. "Tıpkı yaşamlarımız gibi üst üste çakışmışlar. Değişiyorlar. Gelgitin yükselip çekilmesiyle sürükleniyorlar."
Hayat devam ediyor. Bir süreliğine durdurmak istesek bile. Anlamsız şeylerden bir anlam çıkarmaya bakın. Öyle ya da böyle devam ediyor.
Sally Goldenbaum
Sayfa 65 - Martı yayınları
416 syf.
Kumsalda kaybolan izler
Sally Goldenbaum,
Tatlı Bi kasaba ve esrarengiz bir cinayet.. Katili tam buldum derken ters köşe oldum yaa . Muhteşem okunacak Bi roman yazarın okuduğum ilk kitabıydı devamıda gelir artık..
Sizde alıp okuyun efenimm :)

Alıntı..
"Ağlamak saçma, değil mi? Pek sık yapmam. Ağlamakla işim kalmadı Nell, çok fazla ağladım."
400 syf.
·6/10
Bu kitabı okurken bildiğiniz sıkıntıdan patladım. Bu nasıl macera romanı demekten kendimi bir türlü alamadım. Çok sıradan ve sönük bir romandı. Hem başlangıcı da çok sıkıcı ve okuyucuda heyecan etkisi bırakmadan başlamıştı. Bazı sayfalarında akıcılık vardı az da olsa... Ama, sayfaların yarısından çoğu sanki sırf kitabı tamamlamak için karalanmış satırlar gibiydi. Bu kitabın piyasaya sürülmüş olması çoğu okurlara büyük bir haksızlık! Martı Kitabevini çok seviyorum fakat, bu kitabı basarak kendine büyük yazık etmiş bence. Böyle kalitesiz, zaman kaybından başka bir işe yaramayan romanların ünlü ve sevilen yayınevinden çıkması ne kötü... Bu romanda tek beğendiğim şey kapak tasarımıydı.
416 syf.
·5 günde·Beğendi·6/10
GECENİN BİR VAKTİ LİMAN YOLU ÖRGÜ ATÖLYESİNE İZİNSİZ GİREN, POLİSİN ÖLÜ SANDIĞI ESRARENGİZ LİF SANATÇISININ GELİŞİYLE MERAK KİM OLDUĞU VE NEREDEN GELDİĞİ KONUSU OLUR. İNSANLARDAN UZAK DURAN VE KISA BİR SÜRELİĞİNE KASABAYA GELDİĞİNİ SÖYLEYEN BU KADININ GELİŞİNİN ARDINDAN YAŞANAN CİNAYETLE TÜM GÖZLER ÜZERİNE ÇEVRİLİR, BİR NUMARALI ŞÜPHELİ OLARAK ADLANDIRILIR. HATTA EVİNE GERİ DÖNMEK İSTESE BİLE POLİSLER İZİN VERMEZ. 1 HAFTA SONRA YAŞANAN 2.Cİ CİNAYET OLAYI İLE AETIK HERKESİN HUZURU KAÇMIŞTIR, ÖRGÜ ATÖLYESİ ÇALIŞANLARI İLE ARKADAŞ OLAN BU LİF SANATÇISI ONLARLA İŞ BİRLİĞİ YAPARAK KENDİNİ TEMİZE ÇIKARMAYA ÇALIŞIR.
GENEL KONU İTİBARİYLE HİKÂYE BU ŞEKİLDE, KİTABIN SONUNA KADAR MERAKTAN ÇATLARAYAK OKUDUM.
AMA SONUNDA KATİLİN KİM OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE HİÇ BEKLEMEDİĞİM BİRİ ÇIKTI. BİR NEVİ HAYAL KIRIKLIĞI OLDU, KENDİME ÇOK GÜVENİYORDUM "KESİN KATİL BU,"DİYE DÜŞÜNÜRKEN BÜYÜK YANILDIM.
ANLATIM, MEKÂN, KARAKTERLER OLARAK DEBBİE MACOMBER VE BRENDA NOVAK'I ANIMSATIYOR TEK FARKI KURGUNUN İÇERİSİNDE CİNAYET OLMASI.
400 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Huzurlu kendi halinde bir kasaba düşünün. Tüm yaşanmışlıkları geçmiş olayları bırakıp, yeni bir hayata başlamak için bu kasabaya yerleşen genç ve yalnız bir kadın Angie. Bir gün bir haber gelir ki Angie’nin denizden cesedi çıkarılmıştır. Peki kim, neden öldürmüştür?Kitap konusu itibariyle ilgi çekici. Fakat o kadar çok karakter vardı ve o kadar çok uzatılmıştı ki bir süre sonra okurken insan sıkılıyor. Gereksiz gördüğüm, konudan sapmış çok yer vardı.Belki çok polisiye okuduğum için bilmiyorum. Katili bulunca şaşırmadım. Konusu güzeldi ama. Şans verebilirsiniz
416 syf.
·Beğendi·6/10
Yazarın okuduğum ilk kitabından sonra, şimdi de ikinci kitabını okudum ve bitirdim. Yazar, önceki kitabında olduğu gibi bunda da gizli ölümlere yer vermiş. Hemen kitabımıza geçeyim ve daha detaylı inceleyelim. İlk kitaptan tanıdığımız Nell, Birdie, Izzy, Cass ve diğer karakterler bu kitapta da karşımıza çıkıyor. Kasabada her şey yolundaydı; özellikle, sanat alanında bir çok gelişme yaşanıyordu. Ta ki en değerli sanatçılardan biri olan Aidan'ın davette ölü bulunana kadar... Kasabadaki herkes endişelenmişti. Özellikle de bu ölüm normal bir ölüm değil de birisi özellikle Aidan'ı öldürmüşken. Aidan'ı öldüren kimdi ve sebebi neydi? Bu soruların cevabını arayan dört dost Nell, Birdie, Izzy ve Cass'in hayatına ortak oluyoruz. Aidan'ın geçmişinden gelen ve kimsenin bilmediği kızının babasının ölümünden önce gelip nefretini gösterdikten sadece birkaç gün sonra Aidan'ın ölmesinde ki bağlantı neydi? D.J. Delaney Aidan'ın arazisinde gözü vardı. Aidan öldükten sonra bu araziyi almak istemesi? Ya da bir diğer şüpheli, sevgilisi Rebecca? Veya bir süredir hiçbir konuda anlaşamadığı Billy mi? Dur biraz, diyor yazar kitabın ortalarına doğru ve işi biraz daha karıştırıyor; katil olabilir dediğim Billy de ölüyor. Peki Billy'i kim öldürdü ya da ölümü bir kaza mıydı? Kitapta anlatamayacağım kadar gizem var. Ne zaman işte bu kişi katildir, desem hep ters köşe oldum. İlmek ilmek ve sabırla okumanız gerekiyor kitabı.
Polisiyelik bir kitap değil fakat dostların sıkı bağı ile her şeyin çözülebileceğini görüyoruz. Biraz aşk, fazlaca dostluk ve olabildiğince gizemin,sırrın harmanlandığı sıcacık ve bir okuyuşta bitebilecek bir kitap.
Tek olumsuz yön ise noktalama işaretlerindeki hatalar. Çok fazlaydı ve okurken beni rahatsız etti. Daha çok dikkat edilmeli.
Kitabı severek okudum bence herkes okuyabilir.
400 syf.
·3 günde·5/10
Huzurlu sakin bir sahil kasabasında yaşanan faili meçhul bir cinayet, tüm kasaba halkının diken üstünde olmasına sebep olur. Liman Yolu Örgü Atölyesi'nin örgücüleri, kasabanın yeniden huzura kavuşması için bu esrarengiz olayın çözülmesininden başka çare olmadığına inanırlar, ve polis dışında onlarda kasaba halkıyla konuşarak ipucu bulmaya çalışırlar. Büyük merak ve heyecanla başladığım roman A Seaside Knitters Mystery serisi nin ilk kitabı, evet güzel başladı ama sonuca ulaşmak için konunun fazla uzatıldığını düşünüyorum.
400 syf.
·Beğendi·5/10
Izyy ve Teyzesi Nell Sea Harbor'daki örgü dükkanında sıradan bir gün geçirirken üst kat kiracıları yüksek sesle rahatsız eden Angie ufak bir sorun yaratıyordu. Ve dükkandaki müşteriler bu durumdan rahatsızdı ama kimse bilmiyordu fırtınanın arkada olduğunu. Cass ve Birdie de geleneksel Perşembe geceleri buluşmaları için dükkana gelir. Aslında her şey o küçük kasaba da kusursuzdur. Bir haber gelir ki Izzy'nin kiracısının ölüm haberi. Ve herkes derinden sarsılır. Çünkü kız denizde bulunmuştur ve öylesine bir ölüm olmadığı bellidir. Herkes tedirgin olur cinayeti işleyen kim? Kitabın en başında beri sonuna kadar işlenen konu bu arkadaşlar. Katil kim? Sebebi ne? Bu iki sorun üzerine ilerliyor. Polisiye değil, cinayeti çözen yada çözmeye çalışan dört alışılmadık dost Nell, Izyy, Cass ve Birdie! Kitabın tek bakış açısı Nell üzerinden ilerliyor. Keşke yazar diğer üç kahraman üzerinden ilerseydi dedim Angie'nin kimse ölmesi için bir neden bulamaz o zaman katili bulmak kalır geriye. Onların gözünde bir kaç kişi vardır 1)Tony çünkü Angie ölmeden önce onunla görüldü hem tartışırken. Ve Angie Tony'den nefret ediyordu çünkü babasının ölüm nedenini onun ailesi olarak görüyordu.
2)Pete, Cass'ın kardeşi ve Angie'nin konuştuğu kişidir. Ölmeden önce onunla evden çıkmıştır. Ama Pete bir karıncayı bile incitmeyen adamdır ama burada bir 'ama' vardır.
3) Angus, kasabanın yapışkan ihtiyarıdır. Angie onunla birlikte çok zaman geçirir ve onun hikayelerini dinler ve not alırdı. Angie'nin ölümüyle birlikte tuhaf hareketleri dikkat çeker.
4)Gideon var onu okuyun derim
5)Sal, evli olmasına rağmen Angie'nin arkadaş yanını yanlış anlayıp ona aşık olan zavallı adamdır.
Dediğim gibi kitap cinayet nedeni ve katili peşinde geçer şimdi diyeceksiniz neden polis aramıyor evet okurken bu bana çok saçma geldi ama sanki birisi polisi 'olay bu' gibi göstermeye çalışıyordu. Katili ve nedeni öğrendiğiniz zaman biraz ters köşe olur gibi olursunuz. Ve şunu da dedim 'Aç göz olmamak gerek,'.
Kitap beni sıkmakla sarmak arasında kaldı. Bazı yerleri yazmasaymış olurmuş. .

Yazarın biyografisi

Adı:
Sally Goldenbaum
Unvan:
Amerikalı Yazar ve Felsefe Öğretmeni
Doğum:
Manitowoc, Wısc., Amerika Birleşik Devletleri
Sally Goldenbaum, üç düzineden fazla romanın yazarları, en son olarak Massachusetts'in Sea Harbour kentinde kurgulanan Seaside Knitters Gizem Serisi'ni yazıyor .
Sally, Manitowoc, Wisconsin'de doğdu ve şimdi kocası Don ile birlikte Kansas'ın Prairie Köyü'nde yaşıyor. Gizemleri yazmanın yanı sıra, Sally, felsefe, Latince ve yaratıcı yazarlığı, biyoetik ve veterinerlik sağlık dergilerini düzenledi ve kamu televizyonunda WQED-Pittsburgh'da (daha sonra Bay Rogers ve Mahalleyi'nin evinde) çalıştı.
Sally'nin ailesi, kocası Don, üç harika yetişkin çocuk, onların güzel eşleri ve altı şahane torunu içerir.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 135 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 63 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.