Sam Stall

Sam Stall

8.9/10
13 Kişi
·
27
Okunma
·
1
Beğeni
·
544
Gösterim
Adı:
Sam Stall
Unvan:
Gazeteci-Yazar
Nicola Tesla : " Macek'in sırtı sanki ışıktan bir levhaydı ve onu okşayan elimden çıkan kıvılcım yağmurun sesi evin her köşesinden duyulabilecek kadar yüksekti."
"Hemen her köpek, tarihi ister değiştirsin ister değiştirmesin, çevresindeki dertli insanları olumlu yönde etkiler."
"Yüreğimizin derinliklerinde böyle bir dosta dosta layık olmadığımızı biliriz. Ama belki, evet belki, köpekler sayesinde onların bizi "zannettiği" kadar iyi insanlar olabiliriz."
Benim gibi bir kedi sever iseniz oldukça hoş vakit geçireceksiniz. Kedilerin haylazlıkları, yetenekleri, neden sizi korkutacak hareketler yapıyorlar vb tüm soruların cevabı ile Dünya üzerinde kedilerin yaşama etkilerini görebilirsiniz.
Benim gibi hayvan severlerin hele ki hayvan beslemeyi düşünenlerin ilk kitabı olmalı. Alıp baş ucunuza koymalı hatta direk EL KİTABI oyarak sürekli elinizde olmalı. O derece önemli bi kitap. Başlangıç için süper ötese. Okumalısınız kesinlikle
Yazar Sam Stall sıcak bir karşılama ve samimi bir üslup ile yaratmış kitabını. Stall ,kitabın konusunda dünyanın birçok yerinden birçok kediyi ve onların maceralarını anlatmış. Ayrıca konu birçok siyasi,edebi,kültürel bilgi ile harmanlamış. Kedi türlerinden, zaman zaman kedilerin huy ve alışkanlıklarından söz etmiş, bize kedi dünyasından insan dünyasına değişik bir bakış açısı sunmuş.
Kedileri çok seven biri olarak her sayfasını zevkle okuduğum bir kitap oldu kitaptaki her kahraman kedi için keşke şimdi olsa da sevsem bi güzel diye iç geçirdiğim kediler hepinizi çok seviyorum
Tarih kitaplarında insanların sadakatinden çok hayvanların sadakatine rastlandığı sözünü tamami ile onaylamış bir kitap. İlgimi en çeken ise lakya oldu. Hakkında yaptığım araştırmalar ve boy boy resimleri içimi cız etti.Aslında eğlenirim umuduyla aldığım bu kitap laykanın varlığından haberdar olmamla, göz yaşlarıyla okumama sebep oldu. Ciddi bir hayvan severseniz favoriniz olacaktır. Belediye başkanlığına aday olan köpekle, 1999 marmara depreminden 82 saat sonra bir türk kızını göcük altından cıkaran mans'a, süleymanın ruhunu bedeninde tasıyan akıılı köpekle bu sayfalarda tanısacaksınız. Öneririm :)
Bir de bunun uygarlığı değiştiren 100 köpeği var :) Açıkcası o biraz daha iyi. Sebebi ise kedilerin vurdumduymaz, dünya yansa umurlarında olmaması olabilir. Üstüne basarak belirtmem gerekir kedilerin öyle aman aman bir iz bıraktığı yok. Güzel bir araştırma, hoş bir çalışma olmuş. Anlatım oldukça renkli ve akıcı. Kitap tasarımı da oldukça şirin :)
"Konu kedi olsun da her şeyi okurum." diye düşünüyorsanız benim gibi çok seveceksiniz. Ancak hakkını yememek lazım "Uygarlığı değiştiren 100 Köpek" çok daha eğlenceliydi.

Çerezlik bir kitap. Mevsime uygun olarak deniz kenarında soğuk içeceğinizi yudumlarken kolayca okuyup bitirebilirsiniz.

Okudukça her kedinin bir diğerinden ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz. Kedilerin yaramazlıkları ve becerileri birbirinden o kadar farkı ki...

Kediler korkacağınız değil sizin için mırıldayarak rahatlamanıza neden olan muhteşem arkadaşlar.
Hayvan severliğiniz konusunda üzerinize toz kondurmuyorsanız mutlaka okumanız gereken kitaplardan biri.

Çerezlik bir kitap. Tarihte yer almış, faydalı olmuş köpeklerden örnekler veriyor. Peki ama hikayesi en çok can yakan Layka kitabın kapanışı olsa nasıl olurdu? Okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. Araştırıp diğer fotoğraflarına baktığımda içime yerleşen hüzün uzun zaman içimi yaktı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sam Stall
Unvan:
Gazeteci-Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 27 okur okudu.
  • 23 okur okuyacak.