Samantha James

Samantha James

Yazar
7.7/10
39 Kişi
·
80
Okunma
·
7
Beğeni
·
1433
Gösterim
Adı:
Samantha James
Unvan:
Amerikalı Yazar
27 Ocak'ta doğan yazar Illinois'te abisiyle büyümüştür. Amerikan ordusunda asker olan eşinden 3 tane kız çocuk dünyaya getirmiştir.

Asıl ismi Sandra Kleinschmit olan yazar bu isimle romanlar yazmaya başlamış ancak daha sonra Sandra James ismini kullanmıştır. Şimdilerde Samantha James ismini kullanarak New York Times gibi listelerden inmeyen tarihi aşk romanları yazmaktadır.
Ben," dedi üstüne basa basa, "akılsız değilim. Ve sizin, Sör, cehenneme kadar yolunuz var!" dedi.
Simon'ın gözleri kısıldı. "Bir leydi," dedi tehlikeli bir biçimde, "bu tarzda konuşmaz."
"Eh, bu leydi konuşur."...
"Aklında ne varsa söylüyorsun değil mi?"
"Eğer ben soylemezsem, bunu kim söyleyecek?"
"Pragmatik bir yaklaşım," diye gözlemledi Simon."Gördüğüm kadarıyla huysuzsun da."
"Değilim."
"Sözünü sakinmazlığınla gurur duyuyorsun."
"Kendimi yanlızca açık sözlü birisiolarak görüyorum."
"Açık sözlülük. Bunu böyle mi adlandırıyorsun?"
"Sen nasıl adlandırırdın?"
"Eğer bana sorulsaydı, şu ana kadar tanıdığım en dik kafalı kadın olduğunu söylerdim."...
336 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Gönül Avcısı
Samantha James
Eh dün akşam başlamıştım yeni bitirdim
İlk kitap kadar heyecan vermese de kitabı beğendim tabi
Ama acaip hızlı aktı gitti kolay üslup kolay çerezlik bir kitaptı
Özellikle aidan garip ama ona suçluluk hissi verilmiş ama onu hissettirmemiş ya kızımız çok inatçıydı fakat bazı yerlerde yaptığı şeyi saçma buldum
Ama yinede okuttu tabi şimdi sıra Alec'te
320 syf.
·8/10
(Yorum ağır spoiler içerir. Sonradan bana okuup da spoiler yedim diye kızmayın.) Kitabı bundan bi 20 gün önce bitirdim. Sıcağı sıcağına bu yorumu yapabiseydim keşke daha sağlıklı olurdu. Ama ne yapalım geç de olsa sizleri kitapla ilgili bilgilendirmeye çalışacağım.
Öncelikle bu tarz aşk kitaplarının kapak fotoğraflarına kızıyorum. Çoğu zaman bir kadın ve bir tarafları açık hatta bazen her yeri açık! Bu okuyucuya ve kitaba hakarettir. Bu kapaktan anlaşılan şudur: Kitap hiçbir edebi değere sahip değil, bu kapakla daha fazla satmasını umuyoruz. Hem bir de böyle kapak yüzünden kitabı otobüste trende rahat okuyamıyon. heralde derdi mi anlatabilmişimdir. Hiç uzatmadan kitaba geçeyim.
Yazar 1800leri çok iyi anlatmış. Adeta 19. yüzyıl İngiltere'sinde buluyorsunuz kendinizi. Kitap bir tesadüf üzerine kurulu. Önceden kızardım bu tesadüflere ama şimdi kızmıyorum bu tesadüfler olmasa aşk romanları yazılmaz. Hem bazen gerçek hayatda da tesadüflerle karşılaş mıyormuyuz? Anna tesadüf üzerine Simon adlı kendisinden büyük yakışıklı biriyle karşılaşırız. Anna karşılaştıkları nedenden dolayı bu adamdan nefret eder ama cazibesinden de kendini alıkoyamaz. Bir partide bu ikisi birbirlerine yakınlaşırlar bunu gören Annanın abisi olaya müdahil olur ve dedikodu çıkmasın diye evlenmeye zorlar onları. Bura da vay be demeden kendimi alıkoyamadım. Bu abinin kanında heralde Türk kanı var nasılda erkek gibi koruyor kardeşini. Bunlar evlendikten sonra da Simonun yaşadığı yere taşınıyorlar. Anna gurbet acısı çekiyor burada aynı bizim ülkede başka köye gelin olarak giden kızlar gibi. Simon bu evliliğin süremiyeceğini söylüyor. Nedenmiş ölen eşi ve çocukları yüzünden. Burası biraz bana garip geldi. Geçmiş geçmişte kalmış. Tamam karın ve çocuklarının ölümünden kendini suçlu buluyorsun ama suçlu buluyon diye de kendine hayat boyu acı çektirmenin lüzumu yok. Acı çekerek hep hayat geçmez. Senin evine her girdiği ortama neşe saçan bir kız gelmiş şimdi. Ne suçu var bu kızın senin geçmişte yaptığın hataların cezasını çekmeye. Tabi Anna hiçbir zaman pes etmiyor ve Simon2un sevgisini de kazanıyor.
Yazar karakterleri anlatırken çok değiştrebiliyor kişiliklerini. Mesela Simon bi yerde kaba biiriymiş gibi gösterirken bir yerde çok iyi biri yapabiliyor. Ya da Anna'yı normal bir güzellikte anlatırken kitabın ilerleyen bölümlerinde güzeller güzeli bir kızmış algısı yaratıyor. Tabi bunları ustalıkla yapmış.
Kitap sürekleyici. Okudukça okuyası geliyor insanın. Zaten bu tarz bestseller romanlar insanın merak duygusu sebebiyle bir çırpıda okunuyor. Daha lafı uzatmaya gerek yok heralde. Kitabı beğendim. boş vaktiniz olduğu birgün alıp okumanızı tavsiye ederim.
320 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Akşam Yıldızı
Samantha James
Sanırım soluk almadan okudum
Nasıl bir kitaptı öyle
Beğendim tarzı hoşuma gitti. Bu tür kitapları seviyorum galiba aşk romanlarına karşı oldukça ilgim olduğunu yine yeniden anlıyorum
Bu kitapta her duyguyu keşfettim özelikle bir yerinde çok Duygulandım gerçekten yazar harika vermiş o duyguyu.
Ailesini kaybeden bir adamın hem de nasıl kaybediyor okurken tüylerim diken diken oldu. Kızımızı gördüğü an anlıyor zaten hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını
Ki olmuyor da zaten
Ben çok sevdim özellikle kızımızin Azmini soluk almadan bitirdim şimdi ikinci kitabını okumak istiyorum delice
304 syf.
·3 günde·9/10
Bu kitapla şunu anladım ki en iyi aşk hikayeleri historical türünden çıkıyor. Uzun zamandır beni kendine bağlayan bir historical okumamıştım.

Hikayenin kurgusunu çok beğendim. Her yönüyle mükemmeldi. Tek sorun yazar Maura'ya daha fazla ağırlık vermiş. Alec'i biraz daha okumak isterdim.
320 syf.
·2 günde·2/10
Normalde bu kitabı okumayı istemiyordum fakat geçen sene olması lazım, kitap bir ara popüler olmuştu. Güzel yorumları görünce 5'tl'ye kitabı bulmuştum.

Bu türü okumaya yeni başlamış olsaydım belki bir derece severdim fakat ben bu kitabı beğenmedim. Simon karakteri benim için çok soğuk ve samimiyetsizdi. Kadın karakter daha iyiydi yine de bu karakterin Simon ile harcandığını düşünüyorum.

Bu kitaptan önce serinin diğer kitaplarını okumuştum ve onları daha çok sevmiştim. Konusu bile en baştan ilgimi çekmeyen bu kitabı keşke okumadığımla kalsaymışım diyorum.
320 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Tavsiye üzerine aldığım bir kitap.
Okumaktan keyif aldım.
Aşkı ve romantizmi yumuşak bir anlatımla okurlarına geçirmeyi başarıyor ve kararlı bir insanın açamayacağı kalp yoktur mesajını üstelik insanların başına ne gelirse gelsin hayallerinin ve umudun tükenmediğini anlatıyor.
320 syf.
·7/10
Yazar 1800´leri çok iyi anlatmış. Kitabi okurken ara ara 1800´ler Ingilteresindeymis gibi hissettim. Ana karakterlerimiz Simon ve Anna. Anna ve Simonu bir partide yakinlasir ve Annanin abisi olaya el koyar evleneceksiniz der ve evlilik gerceklesir.
Kitabi begendim ancak yer yer Anna´ya yer yer ise Simon´a sinirlenmekten kendimi alamadim.
Ayrica kitabin kapaginin kitabi yansittigini düsünmüyorum. Kitabi yillar önce almistim okumak yeni nasip oldu ancak simdi olsa ayni kapakla alir miydim bilmiyorum.
304 syf.
·1 günde·8/10
Alec sandığım kadar varmış
Ama çok çok aşk his ve böyle insanı etkileyecek sayfalar yoktu bana kalırsa
Güzeldi ama ben hala ilk kitabın daha iyi olduğunu düşünüyorum nedendir bilinmez duyguların daha iyi işlendiği kitap o olmuş seride
Bu kitapta kara İskoç lakabı ile Alec İrlandalı
İkisinin bir oyunla evlenmesi ve kızımızin bir laneti sona erdirme düşüncesi
Ki kitabı okudukça hem kızıyor hem sevmiyorsunuz Lordu okumak daha keyifliydi ama kızın düşüncelerinde yazılmış kitap
Velhasıl oyun kızımızın tam isteği gibi devam ediyor fakat oğlumuzun yakışıklı olmasını etkileyici olmasını hesaba katmadığı için birazcık değişime uğruyor tabi
En şaşırdığım olay ise neyse okuyun öyle basit şey gelecek ki eh bu muydu diyeceksiniz
336 syf.
·Puan vermedi
Fena değildi. Ama kızın inadı bazı yerlerde çok gereksizdi. Bir de dünyanın bütün dertlerini yüklenmiş bir hali var ama her insanın başına gelebilecek şeyler yaşamış aslında. Ayrıca aiden'a vicdan azabı yüklemişler ama kitap boyu hiç kullanılmadı. Neden o kısma girmişler anlamadım. İlişkiye hiçbir etkisi yoktu. Yazarın üslubu da çok akıcı değildi. Çok basit bir tarzı var. Etkileyici bir historical olmamış bence.
320 syf.
·8/10
Okumadığım bir kac tane hist. kitabım var ama eskiyi yâd etmek adına Akşam Yıldızı'nı okumak istedim. Teee 2011-2012 yılında okumuşum, tabi o zamanlar historical konusunda nirvanaya ulaştığımız ve günümüze kadar yavaş yavaş dibe batarak bu güne gelmişiz. Az kaldı #historicalkitapistiyoruz diye de bir etkinlik başlatacağım. Hele bi elimdekiler bitisin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Samantha James
Unvan:
Amerikalı Yazar
27 Ocak'ta doğan yazar Illinois'te abisiyle büyümüştür. Amerikan ordusunda asker olan eşinden 3 tane kız çocuk dünyaya getirmiştir.

Asıl ismi Sandra Kleinschmit olan yazar bu isimle romanlar yazmaya başlamış ancak daha sonra Sandra James ismini kullanmıştır. Şimdilerde Samantha James ismini kullanarak New York Times gibi listelerden inmeyen tarihi aşk romanları yazmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 80 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.