Sarah Dessen

Yazar 7,8/10 · 16 Oy · 3 kitap · 34 okunma ·  1 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

1 okur beğendi.
16 puanlama · 5 alıntı
0 haber · 1.169 gösterim
34 okur kitaplarını okudu.
31 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Sarah Dessen'in Biyografisi

Yazar hakkında bilgi girilmedi.
Corpus., bir alıntı ekledi.
21 Mar 20:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

...sana kendini kendin hakkında bu kadar kötü hissettiren bir kişi zehirlidir.

Sonsuzluğu Anlat Bana, Sarah Dessen (Sayfa 155)Sonsuzluğu Anlat Bana, Sarah Dessen (Sayfa 155)
Corpus., bir alıntı ekledi.
22 Mar 09:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

...onun yanında kendim olabilirdim. Bu o kadar büyük bir şey olmamalıydı. Ama öyleydi.

Sonsuzluğu Anlat Bana, Sarah Dessen (Sayfa 211)Sonsuzluğu Anlat Bana, Sarah Dessen (Sayfa 211)
Corpus., bir alıntı ekledi.
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Düşünme veya yargılama, sadece dinle."

Sadece Dinle, Sarah DessenSadece Dinle, Sarah Dessen
Corpus., bir alıntı ekledi.
21 Mar 20:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bu, yok olmayı ve her bir parçanızın küçülüp kaybolmasını istediğiniz anlardan biriydi.

Sonsuzluğu Anlat Bana, Sarah Dessen (Sayfa 147)Sonsuzluğu Anlat Bana, Sarah Dessen (Sayfa 147)
Corpus., Sonsuzluğu Anlat Bana'yı inceledi.
24 Mar 19:07 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

O kadar uzun zamandır Sarah Dessen okumayı bekliyordum ki kitaplarının bendeki etkisini unutmuşum. Sadece Dinle ve Yol Arkadaşım okuduğum zamanlarda bloglar ve yorum paylaşımları ile pek ilgim yoktu. Kendi halinde okuyup duran biriydim. O yüzden o kitaplara ait detaylı bir yorum yok elimde ama tekrar okuduğumda ne kadar güzel olduklarını size anlatacağım.

Önce size yazardan bahsetmek istiyorum. SD genç yetişkin türünde roman yazan ve bunu bu kadar iyi yaptığını bildiğim birkaç kalemden biri. Pedagojik açıdan ele aldığımızda kitaplarının gerçek bir amaçla yazıldığını ve bunu başarılı bir şekilde verdiğini düşünüyorum. İleride çocuklarıma okutmayı gerçekten istediğim nadir kitaplardan üçü şu an onun çevrilmiş eserleri.

Sonsuzluğu anlat bana, mükemmel bir kurgu ve üslupla yazılmış bir eser değil. Aksine basit bir kurgu ve 17 yaşındaki bir gencin ağzından yazılmış, durgun ve sade bir eser. Onun güzelliği detaylarda. Yavaş ve özenli bir şekilde işlenen her bir duygu, terapi gibi işleyen kurgu ve insanın içini ısıtan mükemmel bir son. Ya da başlangıç. Siz ne isim verirseniz.

Çok kısa bir şekilde kurgusundan bahsetmek istiyorum çünkü kitap pek "popüler" olmadığı için bilginiz olmayabilir. Macy, babasının ölümünden sonra annesi ile yalnız başına kalıyor ve bu ölüme karşı ikisinin de kendince bir kaçış yolu bulmasının ardından hayatları monoton bir düzene kavuşuyor. Sessizlik, düzen ve hissizlikle dolu bir şekilde yaşıyorlar. Ama gerçekten yaşıyorlar mı?

Bu konunun epeyce bir benzerini yaz sonunda okumuştum ve açıkça söylemeliyim ki beni tatmin etmemişti. Güzeldi ama yeterli değildi. Sonsuzluğu anlat bana okurken de başlarda tereddüde düştüm. Kitap 8 puan verip beğendim diyeceğim kitaplardan biri olacak gibiydi. Derken o kadar nahif bir şekilde ilerledi ki bu yıl bana kitap okumanın ne kadar mükemmel bir şey olduğunu şiddetle hissettiren kitaplardan biri haline geldi.

Tavsiye noktasında tek diyebileceğim şu: Kitap bana yağmurlu bir günde, pencereden boş bir sokağa bakıp kuş sesi duyuyormuşum gibi huzurlu ve dingin hissettirdi. Bu hissi seviyorsanız, Sarah Dessen ile tanışmanız gerek. Acilen.

ARZU AYDOĞAN, Sonsuzluğu Anlat Bana'yı inceledi.
05 Oca 12:10 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Kütüphanedeki sıkıcı işi, üniversite sınavına hazırlık çalışmaları ve annesiyle geçen sessiz yas akşamları arasında tesadüfen yeni insanlarla tanışır ve onlar sayesinde içindeki gerçek kişiliği keşfeder.


Çünkü güzel şeyler hep beklenmedik anlarda olur.New York Times çok satan yazarı Sarah Dessen, incinmiş genç bir kadının kendini tanıma süreciyle duygular ve cesaret arasında yaşanan ikilemi oldukça başarılı bir şekilde okuyucuya aktarıyor.“Macy’nin mükemmellik ve duygusal bir insan olmak arasında gidip gelen yoğun yaşantısı en az bir macera romanı kadar merak uyandırıcı.”

Mine Arapoğlu, Sadece Dinle'yi inceledi.
30 Ara 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Başlarında ve ortalarında sıkıldım, bir ara elimden bıraktım ama sonu güzeldi, puanımı da güzel bir sonla bitirilişine veriyorum.

Bahar Öztekin, Sadece Dinle'yi inceledi.
26 Mar 16:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ergenlik dönemimde 1-2 günde bitirdiğim su gibi akan güzel bi romandı. Çok hatırlamıyorum içeriğini ama keyif aldığımı hatırlıyorum böyle kitaplar kaç yaşında olursan ol kafa dağıtmak için iyidir bence