Sadece Dinle

8,2/10  (5 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
808 gösterim
"Ben Annabel'im. Her şeye sahibim. Manken gibiyim, akıllıyım, sosyalizm. Şanslılardan biriyim. Peki, acaba gerçekten öyle miyim?"

Annabel Greene, her şeyi olan kızdı. En azından Kopf's mağazalarının reklamlarındaki rolü şuydu: En iyi öğrenci, popüler ponpon kız, arkadaş grubunun gözdesi, mezuniyet balosunun göz alıcı kraliçesi. Oysa gerçek hayatta, Annabel hiçbir şeyi olmayan kızdı: Kötü-kalpli-ama-ilginç Sophie ile olan arkadaşlığı pis söylentilerle sona erdiğinden bu yana yakın arkadaşı kalmamıştı. Ablasının yeme bozukluğu ailesini meşgul ettiğinden evde de huzuru yoktu. Annabel, aklındakileri ve içinden geçenleri kimseyle paylaşamıyordu. Derken Owen Armstrong ile tanıştı. Yoğun, müzikle haşır neşir ve sonuçlar ne olursa olsun, daima gerçeği söylemeye kararlı bir gençti Owen. Sorunlarıyla yüzleşmekten nefret eden bir kız, şeffaflığa tutkun bir çocukla duygusal bağ kurabilir miydi? Ve Annabel, acaba Sophie ile arkadaşlığını sona erdiren o gece aslında neler olduğunu anlatma cesaretini kendinde bulabilecek miydi?

Eşsiz yazar Sarah Dessen Türkiye'deki genç okurlarıyla Sadece Dinle aracılığıyla ilk kez buluşuyor.

"Dessen, karakterlerinin iç dünyalarıyla dış çevrelerini irdeliyor ve onların kusurlarını, insani yanlarını, mücadelelerini ve başarılarını gözler önüne seriyor. Roman hem karmaşık hem de inandırıcı bir şekilde gençlerin zihnine dalıyor, bu zihinlere hayat veriyor. Okuyucular, çevirdikleri her sayfayla beraber karakterler hakkında daha fazla şey merak ediyor."
-School Library Journal-

Sarah Dessen: Sarah Dessen, çağdaş ilkgençlik romanlarına odaklanmış bir yazardır. Kitaplarından birçoğu ödüller almıştır ve son romanı The Truth About Forever (Sonsuzluk Hakkındaki Gerçek) (Artemis, 2009) gelmiş geçmiş En İyi On Gençlik Kitabı arasında gösterilmiştir. Yazar Kuzey Carolina'da yaşamaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2008
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050058406
 • Orijinal Adı:
  Just Kisten
 • Çeviri:
  Bengi Akşehirllioğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
eylullegelen 
30 Ara 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Başlarında ve ortalarında sıkıldım, bir ara elimden bıraktım ama sonu güzeldi, puanımı da güzel bir sonla bitirilişine veriyorum.

Kitaptan 1 Alıntı