Sarah Maclean

Sarah Maclean

Yazar
8.1/10
276 Kişi
·
591
Okunma
·
37
Beğeni
·
4.365
Gösterim
Adı:
Sarah Maclean
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Lincoln, Rhode Island, ABD, 17 Aralık 1978
Sarah MacLean (17 Aralık 1978 doğumlu) New York Times'ın en çok satan genç yetişkin romanları ve romantizm romanları yazarıdır. Rhode Island'daki Lincoln'da bir İtalyan baba ve bir İngiliz anneden dünyaya geldi.

2000'de Northampton, Massachusetts'teki Smith College'da Amerikan Araştırmaları alanında lisans derecesi aldı.

Şubat 2014'ten bu yana, The Washington Post için aylık romantizm romanı inceleme sütununu yazıyor.
-Kız kardeşlerine koca bulmayı planlıyorum
+Talipli demek istiyorsun herhalde
-İstersen öyle de diyebilirsin tabii. Aklımda iki erkek var
+Nasıl insanlar?
-Unvan sahibi
+Ve?
-Ve kendilerine eş bulmak için piyasaya çıkmış durumdalar
+Peki koca olmaya uygun özelliklere sahipler mi?
-Erkek ve bekar olmaları anlamında evet
"Seninle kusurlarına rağmen mi evlendiğimi sanıyorsun? Seninle kusurların nedeniyle evlendim, seni aptal adam"
Yalanların en kötü tarafı ,onlara inanmanın fazlasıyla kolay olmasıdır.
Söz konusu yalanları siz söylemiş olsanız bile.
Belki de bilhassa siz söylemişseniz.
456 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Karanlık Sırlar
Sarah Maclean
Ya bu kadını seviyorum seviyorum
Öyle güzel öyle harika yazıyor ki
Nefes almadan okudum yine
Mizah neşe eğlence ve o aşk
Bu sefer fena halde eğlenceli bir kitap olmuş . İkisinin karşılaşması konuşmalarına bayıldım bayıldım
Öyle güzel anlatmış ki
Kızımız tam bir yaramaz bence ve sıradan olmayan hersey
Ve king yerim çok şekerdi ya her şeyi ile
Skandalların basında olan ailenin en küçük kızının hikayesi
Ablalarına hiç benzemeyen Sophie harikaydı
Ya o kitap düşkünü hali
Sevdim çok hoş bir romandı kesinlikle serinin diğer kitaplarını heyecan ile bekliyorum
456 syf.
·10/10
Sarah MacLean'den sabırsızlıkla beklenecek bir seri daha. Olayları çok ustaca kurgulayıp okuru sıkmadan ve merakta bırakarak kitabı kapatmanızı sağlayan yazarlardan biri. Eklemeden geçemeyeceğim; kitabın kapağında yazılanları okuyunca daha farklı bir kurgu düşünmüştüm ama şaşırdım (olumlu anlamda) Sıradaki kitabında sanki Warnick Dükü ile karşılaşacağız. Kardeşlerden hangisiyle eşleştirilir tahminimse bana kalsın ;) Keyifli okumalar
488 syf.
·6 günde·8/10
Kadın karakter Callie'yi çok sevdim. Yaşadığı dönemin şartlarını düşününce yapmaya çalıştığı şey o kadar güzeldi ki cesaretine hayran kaldım. Listesindeki maddelerin tamamlanmasını okurken büyük keyif aldım.

Ralston ise adı çıkmış dokuza inmez sekize tarzında çapkın markimiz Adama çapkın etiketini yapıştırmışlar görünenin arkasında ne var hiç merak etmemişler. Kuzum benim aslında o kadar mükemmel bir erkek ki Keşke benim olsa.

Bambaşka bir hikaye sizi bekliyor diyemem ama kendi alanında, kendi klişeleriyle gayet güzel bir hikayeydi. Bu türü çok sevmememe rağmen okurken çok eğlendim Ailenin diğer üyelerinin hikayelerini de çok merak ediyorum

Kitaba dair tek bir şikayetim var o da kapak yazısının hemen silinmesi. Çok önemli bir detay değil tabi ama kitaplarına benim gibi değer veren bir insan için büyük olay Fotoğrafta da belli oluyor zaten nasıl silindiği... Bu detay dışında kitap tavsiyemdir efenim
456 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kadının türkçeye çevrilmiş tüm serilerinin sıkı takipçisiyim. Historical türünde okuduğum eğlencenin, tutkunun eksik olmadığı kitaplarından apayrı bir tat alıyorum. O yüzden yazarın adını gördüğüm gibi aldım ve yine bir solukta okudum. Bu kitabında eğlencenin dozunu fazlaya kaçırmış tutkuyu o kadar hissedemedim. Talbot kızları güzellikleri kadar skandallarıyla da meşhurdur. Beş kız kardeş, Seraphina, Sesily, Seleste, Seline ve Sophie, sosyetede Kirli S'ler olarak anılır. Herkes onların zengin ve unvan sahibi erkekleri ağlarına düşürüp onlarla evlenerek zenginleştiklerini düşünmektedir. Henüz evlenmemiş olan en küçük kardeş Sophie, sosyetenin yapmacık görgü ve asalet anlayışına meydan okuyup ailesinin ona dayattığı kalıba girmeyi reddeder. Büyük bir partide şahit olduğu, gizli kalması gereken bir olay üzerine kendini tutamaz ve bir skandala imza atar.
Ardından yapabileceği tek şey oradan kaçmak ve hiç kimse onu görmeden Londra'yı terk etmektir.Bunu yapmak için gördüğü ilk faytona atlar. Ancak faytonun sahibi, Soylu Serseri lakabıyla bilinen Eversley Markisi'nden başkası değildir. Markiden gizli bir şekilde faytona binen Sophie, sonunda kendini hiç tahmin etmediği bir yerde bulur. Onun gerçek bir unvan ve servet avcısı olduğunu düşünen Eversley Markisi'yle yaptığı bu yolculuk, markinin karanlık sırlarını istemeden de olsa öğrenmesine neden olacaktır. Sonuna kadar bir solukta okudum. King ile Sophie’nin eğlenceli diyaloglarının da bunda etkisi vardı. Yayınevinin serinin devamını hızlı bir şekilde çıkarmasını umut ediyorum.
Tarihi romanlara yeni başlamama rağmen çok sevdiğim bir kitap oldu. 19.yüzyıl başları ve kadınlar için yaşama şartları kısıtlı ve zor olsa da (bu konuda sinir olduğum bir nokta ama o yılın şartları diyorum) ama kadın karakter Leydi Callie'yi çok sevdim çok güçlü bir karakter önüne ne engel ne zorluk gelse engelleri aşmaktan bıkmıyor ve zorlanmıyor.
Ralston ise başlarda sinir oldum ama sonlara doğru kendisini sevdirdi her ne kadar kızın yaptığı maddeleri yapmasını istemese de kızı düşündüğü kesin ama çok sevdiğim bir Marki oldu kendisi.
Romantik ve komedi türünde de oldukça güzeldi bence bir şans verin ve okuyun. Tarihi romanlara yeni başlayanlar için bu kitabı öneririm. Şimdiden Keyifli Okumalar
456 syf.
·2 günde·10/10
Sophie ve King'in Liverpool'dan Cumbria'ya giden yolda yaşadıkları bazen endişeye bazen de eğlenceye sevk eden yaşadıkları olayları ve geçmişin karanlığına saklansa da ortaya çıkışlarının sancıları ve mutlu bir geleceğe yol almalarını okumaktan büyük bir zevk duydum.
432 syf.
·36 günde·Puan vermedi
Serinin son kitabında kız kardeş Juliana’nın aşkını okuyoruz. Juliana karakteri bana itici geldiği için maalesef bu kitabı serinin diğer kitapları kadar sevemedim.

Serinin okunma sırası şöyle (Blogumdan bütün serinin yorumuna ulaşabilirsiniz) :
1. Bir Çapkını Baştan Çıkarmanın 9 Yolu
2. Bir Lordu Dize Getirmenin 10 Yolu
3. Bir Dükün Kalbini Titretecek 11 Skandal

https://suleuzundere.blogspot.com/...9#c61184571826959844
352 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
The Rules of Scoundrels Serisinin ikinci kitabı da bitti.
Çok güzeldi. Hatta ilk kitaptan çok daha güzeldi. Acaba seri ilerledikçe daha mı iyi oluyor?
Hatırladığım kadarıyla okuduğum en farklı Leydi idi Pippa. Bilimsel araştırmaları, Cross'a gitme nedeni, bilimsel konuşmaları... Genelde kadın karakterler beğenilmez. Ama Pippa'ya bambaşkaydı. Bayıldım. Sevdiğim leydiler arasında en üst sırayı aldı. Aynı şekilde Cross da. Cross hakkında pek birşey bahsetmeyeceğim. Gizemli kalmaya devam etsin. Sizi çok şaşırtacağını ve sabrına hayran kalacağınızı söyleyebilirim.
Aralarındaki kimya okumaya değer. Kitap hakkında çok fazla şey anlatmak istiyorum. Ama tutuyorum kendimi. Kitabın her sayfasını beğendim. Çok keyif aldım. Tarihi aşk okumayı seviyorsanız mutlaka okumalısınız. Hoşça kalın.
488 syf.
·20 günde·9/10
Yorumlarımı düzenli takip edenler historical yani tarihi aşk romanlarını ne kadar sevdiğimi bilir. Bu alanda Julia Quinn ve Judith Mcnaught favori yazarlarımdır. Farklı birkaç yazarın kitaplarını okusam da beni çok etkileyen biri çıkmadı aralarında.

Sarah Maclean birçok kişinin takip ettiği, kitaplarını okuyup sevdiği bir isimmiş ama ben yazarı Love By Numbers serisi ile duydum. Seri üç kitaptan oluşuyor, Bir Çapkını Baştan Çıkarmanın 9 Yolu serinin ilk kitabı. Ben kitabı eğlenerek ve çok kısa sürede okudum. Son zamanlarda elime aldığım her kitabı yarım bırakıyordum, hiçbir kitabı bitiremiyordum. Bu durumdayken kitap bana ilaç gibi geldi ve 400 küsur sayfayı iki günde okudum. İş ve sorumluluklarım olmasa bir günde bitirmek isterdim. İnsanı kendine bağlayan bir dili vardı yazarın. Bu aralar okuyamama sorunu yaşıyorsanız Sarah Maclean doğru kurtarıcı olabilir.

Üçlemenin üç kardeşin aşk hayatını anlatması bana Quinn’in meşhur Bridgertons serisini hatırlattı. Bu seriyi, o seriyi sevdiğim kadar sevebilirsem daha ne isterim

Kitapla ilgili tek eleştirim baş kadın karakterin, mesafeli olmanın çok önemli olduğu 1800’lü yılların İngiltere’sinde yaşamıyormuş gibi rahat hareket etmesiydi. Bu dönemle ilgili okuduğum bütün kitaplarda bir kadının bir erkekle baş başa görüşmesi bile adının lekelenmesine yetiyorken yazar Calpurnia’ya çok cesur şeyler yaptırmış. Bu da kitabın konusundan kaynaklanıyor diyerek önemsemedim.

NOT: Kitapta +18 sahneler olduğunu söylemeliyim.
456 syf.
·Puan vermedi
İlk başları çiftin tanışmaları ve aşık olma süreçleri çok eğlenceliydi. Ama sonra biraz tekrara düştü. Koca adamın sürekli benden daha iyisine layıksın, ben kimseyi sevemem tribi fazla uzamıştı. Ayrıca kızın da sürekli aristokrasiyi sevmiyorum, kaçmam lazım, ben ablalarım gibi değilim halleri sıktı. Ki açıkçası o çılgın ablaların hikayelerini çok merak ediyorum. Asıl okumak istediğim onlar. Fena değildi kitap. Tarihi aşk sevenler şans verebilir

Yazarın biyografisi

Adı:
Sarah Maclean
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Lincoln, Rhode Island, ABD, 17 Aralık 1978
Sarah MacLean (17 Aralık 1978 doğumlu) New York Times'ın en çok satan genç yetişkin romanları ve romantizm romanları yazarıdır. Rhode Island'daki Lincoln'da bir İtalyan baba ve bir İngiliz anneden dünyaya geldi.

2000'de Northampton, Massachusetts'teki Smith College'da Amerikan Araştırmaları alanında lisans derecesi aldı.

Şubat 2014'ten bu yana, The Washington Post için aylık romantizm romanı inceleme sütununu yazıyor.

Yazar istatistikleri

  • 37 okur beğendi.
  • 591 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 204 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları