İntikam Ateşi The Rules of Scoundrels Serisi 1

7,6/10  (16 Oy) · 
39 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.168 gösterim
Toprakların kaderi, bir gün yeniden gerçek sahiplerinin adımları altında uzanmaktır. Michael Bourne, topraklarını kumarda kaybedince elinde malikânesi ve unvanından başka hiçbir şeyi kalmaz. Ancak aradan geçen yıllar ona iyi davranır ve kaybettiklerinden daha fazlasını aynı yolla kazanır: kumarla. Elde edemediği tek şey çocukluğunu geçirdiği Falconville topraklarıdır. Çocukluk günlerinden kalma eski bir kıpırtı, insanın kalbini yeniden attırabilir.

Penelope Marbury'nin evlilik yaşı geçmiştir. Babası onun hayat arkadaşı bulmasını kolaylaştırmak için, sahip olduğu Falconville topraklarını da kızının çeyizine dahil eder. Bu haber kısa sürede yayılır ve birçok erkek gibi Michael'ın da dikkatini çeker. Kendisini, bir vakitler kaybettiği topraklarına götürecek yolu bulduğunu düşünmektedir.

"MacLean rakipsiz."
-Chicago Tribune-

"Enfes Bir Hikâye."
-Eloisa James-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  410
 • ISBN:
  9786055092146
 • Orijinal Adı:
  A Rogue by Any Other Name
 • Çeviri:
  Ezgi Akın
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Nur D. 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

1831 sosyetesinde 28 yaşına kadar evlenmemiş, sesli söyleyemese de 'daha fazlası' beklentisi içinde olan Penelope ve ailesinin nesillerdir elinde olan tüm toprakları gençliğinde şans oyununda kaybedip sonra şehrin en iyi kumarhanesinin ortağı olmuş Michael'ın arkadaşlıklarına mı yoksa aşklarına mı daha çok hayran kaldım bilmiyorum. Çocukluk yıllarında birbirleri arasında gidip gelen mektuplar, Penny'nin Michael'a hiç gönderilemeyen mektupları, karakterlerin anımsadığı basit ama gülümseten anılar kitaba aşırı samimi bir hava katmış. Yazar kitaptaki her detaya değinmiş ama hiçbir detayda boğulmadan çok akıcı olarak konuları işlemiş. Öyle ki altı-peni ve Michael hep hatırlayacağım karakterler olacaklar~