Sarah Prineas

Sarah Prineas

Yazar
7.7/10
14 Kişi
·
26
Okunma
·
0
Beğeni
·
756
Gösterim
Adı:
Sarah Prineas
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New Jersey, Amerika Birleşik Devletleri
“Zor olduğunu biliyorum ama hayatın boyunca burada saklanmayacaksın, öyle değil mi ? Bazı şeylerle yüzleşmek gerekir. Her şey yolunda gidecek. Göreceksin.”
Sarah Prineas
Sayfa 330 - Yabancı
“Dokunmuyoruz” diye fısıldadım.”Öpüşmüyoruz. Aşık olmuyoruz. Bundan daha kötü ne olabilir ki?”
"Yeşil. Gözleri Yeşildi. Nasıl oldu da daha önce fark edememiştim bunu? Gözleri, Analık'ın hisarının çirkin,gri duvarlarının dışında gerçekten bir şey olduğunu vaat ediyordu: Bir ormanın yeşilliğini,kurtuluşu."
Çünkü çok iyi biliyorum ki kendi seçimlerini yaptığın gerçek bir hayatın içinde yaşamak, bazı açılardan masalın içinde yaşamaktan daha zordur.
396 syf.
·4 günde·Beğendi
Kül ve Diken hepimizin aşina olduğu pamuk prenses tarzı masalların modernize edilerek, distopya türüne uyarlanması şeklinde yazılmış bir kitap. Baş karakter Pin (ya da Penelope) kendisini asla sevemediğim ama hikayeye yön veren isim. Çokça okunan klasikler sonrası yada dinlenerek bir okuma sağlamak istiyorsanız çerez niyetine hemen okunabilen bir kitap olduğu için sevdim. Kitabın kendime sormamı sağladığı en önemli soru:
Herhangi bir konu hakkındaki seçimlerimizi hür irademizle mi yapıyoruz yoksa baskı altında kaldığımız için otomatikmen beynimiz bize dayatılanı mı seçiyor ?
400 syf.
·10 günde·Beğendi·9/10
Sıradışı ama bir o kadar merak edilesi ve güzel bir kitaptı. Son zamanlarda çıkan masala uyarlanmış kitapları okumaktan zevk alıyorsanız kesinlikle öneriyorum. Devam kitabını merakla bekleyeceğim, devamında neler olacak ya da yazar nasıl bir devam kitap yazmış ciddi bir merak konusu. :)
400 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Uzun bir süredir elime fantastik türde bir kitap geçmemişti. Onun için ilaç gibi geldi Kül ve Diken. Külkedisi, Peri Masallarını sevenler bu kitabı da sevecektir. Sadece mutsuz son ihtimaline de her zaman hazır olmak lazım.
Pin, sadece bir terzi olduğunu ve peri masallarına uygun elbiseler yapmak için gece gündüz demeden çalıştığını biliyordu. Shoe ise terzilerin elinden çıkan elbiselere uygun ayakkabı yapan bir kunduracı. Bulundukları düzlemde çalışanların ne geçmişleri ne de gelecekleri var. Pin sonunda bu bilinmezliğe dur demek için kaçmak isteyince kunduracıda onunla gitmeye karar veriyor. Fakat Analık tarafından yakalanıp, anıları tekrar siliniyor. Analık bu sefer Pin’i yakışıklı prensin ve mutlu sonun da olduğu yeni bir masala bırakıyor. Ve işte asıl Pin için o zaman mücadele başlıyor.
İlk bölümleri biraz durağan olduğundan okurken sıkıldım. Ama sonraları gelişen olaylar neticesinde büyük bir merakla okudum. Peri masallarını sevenlere tavsiye edeceğim bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sarah Prineas
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New Jersey, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 26 okur okudu.
  • 27 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.