1000Kitap Logosu
Scott Sigler
Scott Sigler
Scott Sigler

Scott Sigler

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
545 Kişi
1.393
Okunma
37
Beğeni
2.287
Gösterim
Tam adı
Scott Carl Sigler
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Cheboygan, Michigan, ABD, 30 Kasım 1969
ALİ BAYRAK
Enfeksiyon'u inceledi.
421 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap başlarda sıkıcı gelmişti ama okudukça içine beni daha çok çekti ,oldukça iyi bir kitap. bilim kurgu - fantastik severlerin beğenebileceği bir kitap .
Enfeksiyon
6.0/10
· 13 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Fatma
Kurtuluş'u inceledi.
632 syf.
·
22 günde
·
7/10 puan
Bu son seri de dahil benim favori kitabım olabilecek kapasiteye sahipken bitiş beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Hala sevdiğim seriler arasında ancak kaç çeşit tahmin yürüttüysem de - iyi ya da kötü olsun farketmez- hiçbiri tutmadı. Aslında bu güzel bir şey diyebiliriz tahmin edilemez olması ama aşırı uç noktada bitti sinirleri bozan türdendi. Ayrıca çeviride de çok fazla hata vardı göze batıyordu tabi ki bu yayınevinin hatası. Ayrıca benim aklımda çok fazla soru kaldı. En basitinden Matilda'nın çocuğu kimden olmuştu? Okadigbo ya neden daha fazla yer verilmedi ve detaylı anlatılmadı (nasıl öldüğü vesaire)? Dünyadan Solomona ne zaman nasıl neden geçildi? Solomondaki semboller nelerdi ve anlamları neydi bu da detaylandırılmadı). Aklımda bunun gibi çok fazla soru kaldı. Zaten son kısma hiçbir şey demiyorum. Neredeyse kafayı yiyecektim. Böyle bir son olamaz. Çok büyük beklentilerim vardı oysa sonuç maria ve bishopun evlenmesi oldu.. Bir çok sevdiğim karakterin ölmesine göz yumdum ancak sonunun bu şekilde bitmesi... Biraz üzdü açıkçası. Yine de Victorun yaşlısıyla mattie için birleşmeyi seçmesi güzel bir detaydı. Daha iyi olabilir miydi, olabilirdi. Ama yine de son bölüme kadar heyecanla okutuyor. Yiğidi öldür hakkını yeme. Eksiklikleri olsa da benim favori serim olmasa da sevdiğim seriler arasında yer aldı. Yine de 4. bir kitap çıkarsa okur muyum bilmiyorum, bu noktada bırakmak en iyisi olabilir.
Kurtuluş
8.2/10
· 242 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
lirue
Kurtuluş'u inceledi.
632 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Öncelikle merhabaa :) Bu inceleme benim bu platformdaki ilk incelemem olacak dolayısıyla çok mutlu ve heyecanlıyım. Bu seri abartısız benim şu ana kadar okuduğum en iyi seriydi diyebilirim.Ayrıca kesinlikle bir an bile şüpheye düşmeden bu seriyi herkesin okumasını tavsiye ediyorum. Hele ki bilim kurgu romanlarına ilginiz varsa kesinlikle okumalısınız. Kurtuluş, serimizin son kitabı ve ikinci kitabımız ''Kaçış'' ile birlikte serideki favorilerim. Elbette ki ilk kitabı da beğendim ancak iki ve üçüncü kitapta olayların hızlanmasıyla gerçekten ayrı bir boyuta ulaştı ve çok etkilendim. Üstünde durmak istediğim çok önemli bir nokta var ki o da kesinlikle yazarın betimlemeleri. Bence özellikle bilim kurgu kitaplarında anlatılan ortamın sağlam bir şekilde yansıtılması gerekir ki okur aklında güzelce canlandırabilsin. Bu bakımdan gerçekten yazara hayran kaldım diyebilirim. Okurken zorluk çekmeden film seyrediyormuş gibi gözümün önünde belirdi anlatılanlar. Baş karakterimiz Em'den kendimde bazı parçalar buldum ve bu onu daha çok sevmeme neden oldu diyebilirim. Baş karakter dışında diğer karakterlerle de oldukça bağ kuruyorsunuz. Kurgu ise muazzamdı. Şu ana kadar okuduğum bilim kurgu romanları arasında açık ara en iyisiydi. Bu kurgu herkesin harcı değil gerçekten. Fakat kitabın bu kadar kaliteli olmasına karşılık sonunu hiç sevmedim. Bu kadar güzel kurguya bu son... Ters köşe yapmak istemiş gibi ama bence bu şekilde olmamalıydı. Kendimi, hızlıca koşarken bir duvara yapışmış gibi hissettim. Ama ne olursa olsun mutlaka okunması gereken bir seri diyorum :)
Kurtuluş
8.2/10
· 242 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Hazal
Uyanış'ı inceledi.
475 syf.
·
1/10 puan
Bu kitap nasıl korku-gerilim türünde geçiyor anlamış değilim. Ben sırf bu yüzden almıştım fakat fantastik, bilim kurgu türünde çıktı. Hiç ama hiç sevemedim kitabı. Okurken çok zorlandım aslında dili çok hafif, yormuyor insanı sadece sevmediğim bir tür(fantastik) olunca severek okuyamadım. Kitap, 12 yaşındaki bir kız çocuğunun ağzından yazılmış. Doğum gününde tabutun içinde uyanan bir sürü 12 yaşındaki çocuklarla dolu ve çok karakter var. Bunlar kendi aralarında bir liderlik savaşına giriyorlar. Çocuk kitabı bir nevi. Bir de seriliymiş. Üzüldüm ben bu kitaba neden para verdim diye. Oysaki yorumlara bakarak almıştım, yanılmışım.
Uyanış
7.9/10
· 741 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
34