Giriş Yap

Selim Çiprut

Yazar
7.5
138 Kişi
Unvan
Türk gazeteci, yazar, senarist
Doğum
İstanbul, 10 Ağustos 1972
Yaşamı
Tipik bir Aslan burcu erkeği olarak 1972’de, İstanbul’da dünyaya geldi. Küçüklüğünden beri arkadaş canlısı olması onu önce Özel Dost Okulu’na; eğitime ve global dünyaya fransız kalmama isteği ise Özel Saint Joseph Lisesi’nde okumaya teşvik etti. Okumayı çok sevdiğinden dolayı da Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü yedi senede bitirdi. Bu okuma sevdası onu yazmaya itti. Önce dizi, ardından sinema filmi senaryolarıyla birlikte roman yazmaya başladı. Yayınlanmış beş kitabı olan yazarımız evli ve iki kız babası olarak evde sümbül ağa misali dolaşmaktadır.

İncelemeler

Tümünü Gör
328 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Arkadaş
Arkadaşlığı ele almış ve çok güzel bir şekilde sunulmuş özel bir kitap. Lise döneminde başlayan 4 kişilik bir arkadaşlık grubu ilerleyen dönemlerde daha da yakınlaşarak bağları kopmayacak şekilde bir arada kalırlar. Hayatın olağan akışında güçlüklerle karşılaşarak bunları aşmaya çalışan bir aile olurlar. Kitabı yaklaşık 5 sene önce okudum hala kitabın ve karakterlerin bıraktığı etki ilk günkü gibi tazeliğini koruyor.
As Maça
8.3/10 · 148 okunma
Reklam
328 syf.
Keşfedilmemiş bir arkadaşlık romanı. Kitap lisede başlayıp uzun yıllarca süren 4 arkadaşlığın hikayesini anlatıyor. Sade ve akıcı bir dille yazılmış ve okunması zor değil. Lise zamanları biraz sıksa da yaşları ilerledikçe ve işin içine aşk girince heyecan yükseliyor. Yer yer ağlatıp yer yer güldüren bir kitap ama en önemlisi içinizi ısıtması. Bu kadar az okunmasına hala şaşırırım. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
As Maça
8.3/10 · 148 okunma
280 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
o muhteşem As Maça'dan sonra yıllardır rafımda bekler dururdu Selim Çiprut. kitabı burada 7 kişi okumuş ama ne 1 inceleme ne de 1 alıntı yapılmış. bence haksızlık olmuş. kitap 2013 yılında basılmış, hadi ben 6 yıl sonra okuyarak ayıp etmişim o ayrı da, sevgili Selim Çiprut bir devamı olacak hissiyle biten bu kitabın devamını neden yazmamış onu anlamadım. keyif aldım, sıkılmadım, hatta ve hatta okuduğum her sahneyi gözümü kapatıp beyaz perde de ne güzel olurdu diye de canlandırdım. bir yerlerde karşınıza çıkarsa ve "aman bu da neymiş, adı bile değişikmiş" diye ön yargılı davranmayın. okuyun efendim :)
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42