Giriş Yap

Serdar Oğuz

Yazar
8.2
12 Kişi
Unvan
Sinemacı-yazar
Doğum
Rize, 24 Mart 1976
Yaşamı
24/03/1976 yılında Rize’de doğdu. Samsun’da geçen çocuk yılların ardından, üniversite okumak için Ankara’ya gitti. Gazi Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümünü bitirdikten sonra, hayatında ilk defa İstanbul’a geldi. Sene 1999. İzzet Öz’le tanışma macerası ve iki yıllık İzzet Öz Productions dönemi. Videoklip ve Tanıtım Filmleriyle geçen iki yıl. “Her şeyi öğrendiğim yer” dediği dopdolu iki İzzet Öz yılı. İlk klip Nesrin Sipahi “Bahar Gelmiş Neyleyim” ve ardından diğerleri.rnrnLevent Kırca “Son” filminin montajı ve kısa bir dönem Levent Kırca’yla birlikte “Olacak O Kadar Televizyonu” Sonrasında, reklam dünyasında küçük denemeler. Önce Yönetmen Umur Turagay’a ardından Ezel Akay’a bir iki reklam filminde asistanlık yaptı. Küçük bir İstanbul arası ve askerlik için yeniden Ankara.rnrnAskerlik sonrası tekrar İstanbul. Digitürk’ten yayın yapan Türkiye’nin ilk Tematik Yaşam Kanalı Elmavision TV’de Sanat, Yemek Programı ve Advertorial’lar çekti. Sonrasında, ATV Televizyonu Tanıtım Departmanında Yönetmen ve Metin Yazarı olarak çalıştı. Aynı dönemde ATV kanal imaj filmlerinin yanında birçok yerli dizinin de tanıtımını yaptı. İlk şiirlerini Tomris Giritlioğlu projesi olan Aşka Sürgün’e yazdı. Dikkat çeken bu tanıtımlar sayesinde KANAL D Genel Yayın Yönetmeni Murat Saygı tarafından KANAL D’ye transfer oldu. KANAL Dde yayınlanan Ihlamurlar Altında’ya hazırladığı tanıtımlara yazdığı şiirlerle beğeni topladı. Bu sırada diğer KANAL D dizileri için de çeşitli tanıtımlar yaptı. Bunlardan bazıları; Kırık Kanatlar, Yaprak Dökümü, Fırtına, Elveda Derken, Gönül, Sev Kardeşim, Genco, Asi, Hırsız-Polis ve daha birçok Kanal D dizisi. Bu sırada, yazdığı şiirlerini “Söz Vermiş Aşklara” adlı ilk kitabında topladı. Ardından şiirlerin devamı ve yayınlanmamış yazılarını topladığı “Aşka İnat Zamanlar” adlı ikinci kitabı geldi. İki yıllık KANAL D döneminin ardından kardeş kanal STAR TV’ye Tanıtım Müdürü ve Creative Meneger olarak transfer oldu. STAR TV’de kanal imaj filmlerinin yanı sıra; Sonbahar, Güldünya, Kalpsiz Adam, Baba Ocağı, Son Ağa, Derdest, Teyzeanne, İstanbul Çocukları, Aile Reisi gibi birçok STAR TV dizisi tanıtımına imza attı.

İncelemeler

Tümünü Gör
84 syf.
Ihlamurlar Altına dizisi sayesinde Serdar Oğuzu keşfettim.Şiir dizelerine yüklediği anlam çok etkileyici. Çok beğendiğim söz yazarlarından ve şairlerden biri.
Söz Vermiş Aşklara / İhlamurlar Altında
8.0/10 · 40 okunma
Reklam
%86 (222/256)
·
Puan vermedi
Bu gün tekrar başlamak istedim ama yapamadım. Yapamıyorum çünkü kitaptaki gereksiz kelimeler beni boğuyor, gereksiz abartı boğazımı sıkıyor sanki ilk defa gözlerim süslü cümlelerden kaçmak istiyor. Çok ağır bir havası var olaylar gitmek istiyor ama yazarın süsünden kurtulamıyor. Bu yüzden yarım kalmaya (en azından benim tarafımdan )mahkum edildi.
Kimi Terk Ettiysem Unutamadı
9.0/10 · 19 okunma
84 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Herkes kendi gönül serüvenini yaşadı söz vermiş dizelerde... heyecanla beklenen, üzerinde köşesi kıvrılmış eski zamanı resmeden pulun olduğu, kırışmış zarfın içindeki aşk mektubunu getiren postacıydım çoğu kez... yadigar oldu dizeler, bazen uzaktaki sevgiliye; bazen bir dokunma mesafesinde, bir gözden diğerine... hep değil midir ki; en son yaşanan aşk için içine sığmaz ya en büyüktür, söz verilmiş olandır ve söz verilmiş aşklar hep yaşanır bir bahardan diğerine... ama son dem geldiğinde bilirsin ki sadece bir kişiye söz verilmiştir... ben de söz verdim... ve ona adıyorum söz vermiş dizeleri... canım anneme... ben size bir mektup getirdim...
Söz Vermiş Aşklara / İhlamurlar Altında
8.0/10 · 40 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42