1000Kitap Logosu
Sharman Apt Russell

Sharman Apt Russell

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.8
9 Kişi
20
Okunma
1
Beğeni
700
Gösterim
Unvan
Amerikalı yazar
Doğum
Edwards Air Force Base, Kaliforniya, ABD, 1954
314 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Güzel bir Antropoloji kitabı. Yazarın anlatımı yormuyor. Tarih boyunca yaşanan açlık , kilo vermek için yapılan açlık denemeleri, Gandhi, tarihte Çin, İrlanda ve bir çok kabilede yaşanan büyük açlık sorunlari... Konular ilgi çekiciydi.
Açlık
8.8/10
· 20 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
7
Dilara
Açlık'ı inceledi.
318 syf.
·
8/10 puan
Sharman Apt Russel bu kitabında açlığın fiziksel etkilerinin yanı sıra açlığın tarihini de oldukça detaylı bir şekilde işlemiş. İnanç, siyasi nedenler, kıtlık her ne sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın açlığın başlı başına ele alınması ve fark edilmesi gereken bir unsur olduğunu vurgulamış. Kitaba başladığımda sadece açlığın biyolojik süreçleri ve fizyolojik etkileri ile ilgili olduğunu düşünmüştüm ancak içindekiler bölümünde de göreceksiniz ki; eski zamanlardaki açlık sanatçılarından, açlık grevlerinden, açlık hastalığından, kıtlık protokollerinden, Minesota Deneyi'nden, anoreksiya nevrozadan ve açlığın antropolojisinden de oldukça detaylı bir şekilde bahsediliyor. Kitabı okurken öğrendiğim şeyler karşısında açlığı defalarca yeniden irdeledim. Açlığa bakışaçınızı değiştirecek bir kitap olacağını söyleyebilirim.
Açlık
8.8/10
· 20 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
9
hcrnaldg
Açlık'ı inceledi.
318 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bir açlık serüveni insanı hangi noktalara getirebilir? Eğer insanlar geçmiş dönemde olsa açlıkla nasıl baş edebilirdi? Neslin devamı için barınma gibi bir ihtiyacın yanında beslenmenin de olması gerektiğini anlatan açlıkla mücadeleyi sizi acıktıracak derecede içinize işleyen bir eser
Açlık
8.8/10
· 20 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5