Giriş Yap

Sheryl Sandberg

Yazar
8.0
22 Kişi
Unvan
Facebook'ta COO görevini üstlenmektedir
Doğum
Washington, DC, ABD, 28 Ağustos 1969
Yaşamı
Sheryl Sandberg (d. 28 Ağustos 1969, Vaşington, DC), Facebook'ta COO görevini üstlenmektedir. Bu konum onun Mark Zuckerberg’den sonraki en güçlü yönetici olduğunu gösteriyor. Satış, pazarlama, iş geliştirme, insan kaynakları, kamu politikası ve iletişim dahil olmak üzere şirketin iş işlemlerini denetlemekle görevli. Bill Clinton döneminde ABD Hazine Bakanlığında görev aldı, ardından Google da kariyerini sürdürdü. Sheryl, Fortune dergisi tarafından En Güçlü 50 Kadından biri seçildi. İş dünyasında oldukça saygın bir isim.

İncelemeler

Tümünü Gör
281 syf.
·
15 günde
·
Puan vermedi
Bu kitabı TED Gibi Konuş kitabından okumak için not almıştım. Açıkçası Sheryl Sandberg'in hikayesi merak uyandırıcı ve ilham alınası. Kitaba gelecek olursak kadın ve erkeklerin iş dünyasında da ev hayatında da eşit olması gerektiği ve bunun kadın liderlerin sayısının artmasıyla gerçekleşeceği temeli üzerinde duruyor. Bunun yanısıra Sandberg, kendi hayatını nasıl dengelediğinden yeri geldiğinde dengeleyemediğin bahsetmiş kitapta. SINIRLARINI ZORLA benim dönüp dönüp okuyacağım kitaplardan biri oldu. Okudukça kendimi sorguladığim bir kitaptı. Hemen hemen her sayfada altını çizdiğim notlar aldığım kısımlar var. Üstelik Sandberg kanıta dayalı bir şekilde desteklemiş düşüncelerini. Kitabın sonunda yaklaşık 40 sayfa kaynakça kısmı mevcut. Kısaca bir kadın olarak devrimi içsellestirmeli ve daha fazla masaya oturmalıyız. Son olarak beni çok etkileyen birkaç cümle bırakıyorum: - Fakat bu noktada her şey daha kötü de olabilirdi diye düşünmek bizi elimizdekini daha iyi hale getirmekten alıkoymamalı. -Saldırgan ve gayretli kadınlar, kabul edilebilir sosyal davranışlarla ilgili yazılı olmaya kuralları yıkar. -Erkekler için profesyonel başarı, kariyerin her adımında olumlu takviyeyle birlikte gelir.Kadınlar içinse kabul edilse bile, uygunsuz damgası yapıştırılır. -Acı gerçekle yüzleşmenin getirisi, bilmeden mutlu mutlu yaşayıp gitmekten daha iyidir. -Bana göre istenmeyen bir dinamiği değiştirmek için kavga etmeye her zaman değer.
Reklam
Kesinlikle her kadının okuması gereken bir kitap aynı zamanda tabiki erkeklerin de okumasını tavsiye ediyorum. Biz kadınlar artık masaya oturmalıyız
281 syf.
·
6/10 puan
Dubai’den aldığım teklif üzerine şirketle iş görüşmesine gittiğimde, şirketin kadın sahibiyle görüşmemiz sırasında okuduğumuz kitaplardan bahsederken “başucu kitabım” mutlaka okumalısın tavsiyesi üzerine aldığım, müthiş etkilenmesemde yazılma nedeninin farkındalığıyla kendi işinin patronu olma kararımın tohumlarını atmama sebep olan kitaptır. Böyle uzun ağdalı cümleler yok kitapta :)
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.47