1000Kitap Logosu
Simon Kernick
Simon Kernick
Simon Kernick

Simon Kernick

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
1.141 Kişi
3.136
Okunma
134
Beğeni
8,8bin
Gösterim
Unvan
İngiliz yazar
Doğum
Slough, Berkshire, İngiltere, 1966
Yaşamı
(25 Ocak 1966'da Slough , Berkshire'da doğdu), iki kızları Amy ve Rachel ile birlikte Oxfordshire'da yaşayan bir İngiliz gerilim / suç yazarıymış . Kernick, Oxfordshire'daki Henley-on-Thames semtinde kapsamlı Gillotts Okulu'na gitti. Bu genç yaşta, Kernick sanatçı arkadaşı Patrick Palmer ile kovboylar ve Hintliler hakkında çoktan küçük kitaplar yaptı. Bir öğrenci iken yaptığı işler meyve toplama aracı ve Noel ağacı koparıcısıydı. 1991'de Brighton Politeknik'den beşeri bilimler bölümünden mezun oldu. Kernick, küçük yaştan beri suç romanı yazma tutkusuna sahipti ve zamanında politnikte birçok kısa öykü çıkardı. Kernick'i bitirdikten sonra, 1992 başında Londra'da MMT Computing'e katıldı. Burada göreve başkan ve genel müdür oldu. Şirketi, dört yıl sonra, bir yayın anlaşması yapmaya çalışmak için bıraktı. Birtakım yayıncıların ilgisine rağmen Kernick bir anlaşma yapamadı, bu nedenle 1998'de Berkshire'daki Aldermaston'daki IT ve İş Danışmanlığı Metasil plc'nin satış ekibine katıldı ve burada ilk kitap anlaşması olan The Business of Dying Eylül 2001'de. Richard & Judy'nin Yaz Kitap Kulübü 2007'de romantiksiz romanı önerildi. Bu kitap, 8. yıldır en çok satan 8. ciltli kitapçığı ve aynı yıl İngiltere'de en çok satan gerilim filmiydi.
344 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Sürükleyici Gerilim Hikayesi
Sürükleyici bir polisiye gerilim kitabı. Sürekli film izler gibi kolaylıkla hayal kurdurtarak konuyu okuyucunun etkisi altında tutuyor ve kısa sürede sıkılmadan kendini okutuyor. Ben açıkçası bu kitabı beğendim, bir hafta sonu okumak için güzel bir kitap. Kitapta az karakterin bulunması, olayların bir kaç günlük kısa zamanda geçmesi, yazarın anlatımıyla okuyucu kendine çeken yapısı oldukça hoştu. Bu tarz kitapları okumayı sevenlere tavsiye ederim.
3:01
7.6/10
· 1.115 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
24
Tuğçe Çelebi
Olduğun Yerde Kal'ı inceledi.
416 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Son ana kadar heyecan dolu elimden bırakmak istemediğim bir kitaptı yazarın neredeyse bütün kitaplarını okudum polisiye macera severlere önerebileceğim bir kitap.
Olduğun Yerde Kal
8.2/10
· 162 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Eda OKÇU
Zamana Karşı'ı inceledi.
384 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Sanırım yazarın okumadığım tek bir kitabı kaldı. Kitaplarının kaç sayfa olduğunun önemi yok çünkü başlayınca hızla akıp gidiyor nasıl başladınız nasıl bitti anlamaya imkan yok. Bir trafik kazası sonucu hafızasını tamamen kaybeden bir adam kızkardeşinin yanında gözlerini açıyor ve kızkardeşiyle yaşamaya başlıyor. Ancak içinde bulunduğu evden ve kardeşinden şüpheye düştüğünde gerçek olduğuna inandığı hayatı tam bir kaosa dönüşüyor. Adınızı bile hatırlamazken kime güveneceğinizi nasıl bilebilirsiniz. Belki geçmişi hatırlamak mutluluk getirmeyecektir. Geçmişte yaptıklarıyla yüzleşmekte zorluk çeken kahramanımız, kara dul Tina Boyd yardımıyla peşindeki profesyonel kattileri, MI5 in adamlarını ve polisleri atlatıp hayatta kalmayı başaracak mı derken kitap bitiveriyor.
Zamana Karşı
8.7/10
· 54 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3