Steve Berry

Steve Berry

Yazar
7.7/10
39 Kişi
·
80
Okunma
·
8
Beğeni
·
1354
Gösterim
Adı:
Steve Berry
Unvan:
Amerikalı Yazar , Profesör ve Eski Avukat
Doğum:
1955
Yirmi beş yılı aşkındır avukatlık yapmakta olan Steve Berry, aktif siyasete de atılmıştır. Halen Georgia eyaletinde yaşamaktadır.
395 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dipsiz bir kuyu tıpkı Dallas misali o entrikalar insanı Roma'dan soğutur yeminle ama hak yiyemem yazar konuşturmuş kalemiyle yine Vatikanı yıllar yıllar evvel okumuş üstüne birde unutmuşum konusunu okudukça canlandı naçizane beynimde değdi ama tekrarına son derece keyif verdi yılın son gününde bol bol okumanız dileğiyle... :)
413 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabı yıllar yıllar evvel okumuşluğum vardı hafızamda kalmış olsaydı 2. kez okumak zorunda kalmazdım muhtemelen aklımda kalan bir kaç parça kareden başka esamesi kalmayan romanımı okurken yine efsanevi bir tarih ve anlatıma denk geldim hiç okumamışım gibi nihayetinde Berry nin tarzı da Dan Brown'dan ne eksik ne fazla aynı kulvarda biline. Okumak isteyenlere iyi bir macera romanı olduğunu söylemek doğru olacaktır. :))
496 syf.
·Beğendi·8/10
Sürükleyici bir konu. Steve Berry ünlü Cotton Malone karakteriyle bir kere daha aksiyon dolu bir hikaye yazmış. Bazı karakterler biraz havada kalsa da geçmişle bağlantılar harika diyebilirim.
400 syf.
·Beğendi·10/10
16 Temmuz, 1918. II. Nicholas'ın devrimciler tarafından tahtından indirilmesinin üzerinden on ay geçmiştir. Beyaz Ordu, çar ve ailesinin Bolşevikler tarafından alıkonulduğu kasabaya doğru ilerlemektedir. Nicholas hala kurtulmayı ümit ederken o ve ailesi acımasızca katledilir.
Günümüz Moskova, tarihi bir olayın arifesinde hareketli günler yaşamaktadır. Komünizmin çöküşü ve Rus halkı monarşiyi geri istemektedir. Yeni çar özel atanmış bir komisyon tarafından II. Nicholas'ın uzak akrabaları arasından seçilecektir. Komisyon üyesi Amerikalı avukat Miles Lord'un görevi de bir grup batılı işadamı tarafından desteklenen çar adayı için bir özgeçmiş araştırması yapmaktır. Son Rus çarı ve ailesine gerçekte ne olmuştur?
Akıcı, etkileyici bir romandır.
400 syf.
·10 günde·9/10
Steve Berry'den yine tarihi gerçekler ile kendi başarılı kurgusunun karışımı ile güzel bir gerilim romanı. Finalinden sonra da yazar nelerin kurgu nelerin gerçek olduğunu tek tek norları ile sıralayarak açıklamasını yapmış.

Son Romanovlar; sonları ve belli bir zamana kadar olan sonlarının bilinmezlikleri ile insanlarda fazlası ile ilgi uyandırırken fazlası ile de çok güzel film senaryolarına ve kitap konulara malzeme çıkarmışlar ya da çıkartılmışlar. Romanov Kehaneti ya da Romanov Komplosu'nu okurken belki Romanovlar'a üzülebiliriz ama bu romanlar eşliğinde oluşan meraktan ötürü II. Nikolay araştırılınca aslında pek de kitaplardaki gibi masum bir çar olmadığını anlıyoruz. Ama sonu da Bolşevikler tarafından bu şekilde cezalandırılıp mı olmalıydı bence tabii ki de hayır.

Roman ise kısa bir tarihi giriş bölümünden sonra direk bir Amerikan aksiyon filmi havasında kovalama sahnesi başlıyor ve heyecana ilk sayfalardan dahil oluyoruz ama sayfalar çok fazla ilerlemeden kovalamaca ikinci ve üçüncü kez tekrarlanınca ister istemez sıkıcı bir hal almaya başlarken işte Berry tam da bu sayfalarda tarihi gerçekler ile kendi kurgusunu birleştiriyor ve Romanovlar'ın infaz gecesini özellikle çok güzel anlatarak kitabı büyülenmişcesine okutuyor. Finali ise bence kesinlikle muhteşemdi. Son okuduğum birkaç kitabın içinde en muhteşem finaldi diyebilirim hatta içimdeki hayvan sevgisinden ötürü gözlerim bile doldu.
416 syf.
·7/10
 Tarihi gerçeklere, belgelere dayanan ve üzerine kurgu yapılan kafa yormadan rahatlıkla okunan güzel bir romandı. Heyecanlandıran ve meraklandıran giriş bölümü ile Berry kitaba hızlı bir giriş yapıyor ama ortalara doğru roman kendini biraz tekrar etmeye başlıyor neyse ki devam bölümlerinde he şey rayına oturup tempo artıyor. Finali beğendim, yer yer kıskançlık duyguları ile sinirimi de bozsa güzel romandı.
496 syf.
·Beğendi·6/10
Berry'nin çok daha iyi romanlarını okumuş biri olarak bu romanında ki Napolyon'a olan eğiliminde oldukça eğitici bilgiler buldum demek yanlış olmaz benim için bu hikaye yine heyecanlı ve bir o kadar dolu dolu idi.
504 syf.
·6/10
Kitapta eski bir gazetecinin Orta Amerikaya olan macera dolu bir hikayesi konu ediliyor.Tarihi kökenlere bağlı bu kedi fare oyunu insanı belli bir süreden sonra kendisine cekiyor.
416 syf.
·Beğendi·10/10
Kehrıbar Odası'nı heyecanlı ve akıcı dili ile elinizden bırakamayacağınız bir kitaptır Tarihi, sürükleyici, macera romanlara hayranlık duyanların ilgisini çekecektir. Güzel kurgulanmış, macera dolu, dikkat çekiyor ve olaylar ilginç bir şekilde gelişiyor.
496 syf.
·11 günde·Beğendi·8/10
Çin tarihi, komünizm, konfiçyüs, siyaset, bilim, aldatma, güven ve aşk üzerine sıkı bir kurgu. Hem macerayı, hem politik oyunları hem de tarih - bilim sentezini birleştiren bir kitap olmuş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Steve Berry
Unvan:
Amerikalı Yazar , Profesör ve Eski Avukat
Doğum:
1955
Yirmi beş yılı aşkındır avukatlık yapmakta olan Steve Berry, aktif siyasete de atılmıştır. Halen Georgia eyaletinde yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 80 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 70 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.