Üçüncü Sır

8,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
380 gösterim
Fatima köyünde 13 Temmuz 1917 tarihinde üç çoban çocuğa göründüğü iddia edilen Meryem Ana'nın verdiği üç sırdan sonuncusu gizemini halen korumaktadır. Peki, Kilise'yi ve Katolik inancına dair bilinen her şeyi kökünden değiştirebilecek olan bu üçüncü sır neydi?

Steve Berry, hayatına kendi elleriyle son veren bir papadan cinayet dahil her türden entrikaya bulaşmış bir kardinale, görevi ve kendi kişisel açmazları arasında kalmış aklı karışık bir din adamına kadar sıra dışı karakterleriyle İtalya'dan Roma'ya oradan Almanya'ya uzanan soluk soluğa bir kovalamacada dünyanın bu en şaşırtıcı ve uzun ömürlü gizeminin peşine düşüyor. Katolik dünyasının ruhani merkezi Vatikan'ın en üst mercilerinde dönen entrikalar, politik oyunlar, papa suikastı, yıllarca hasıraltı edilmiş gerçekler... Üçüncü Sır türün en yeni ustası tarafından kusursuz bir şekilde tasarlanmış harikulade bir gerilim romanı.

"Tartışmalı, şoke edici, sarsıcı!
Üçüncü Sır akıl ve din arasındaki ilişkiye bakışımızı değiştirecek."
- Katherine Neville

"Hazreti Meryem'in ziyaretleri, gizli belgeler ve Katolik Kilisesi'nin en yüksek kademelerindeki politik oyunlar... Berry titiz bir araştırmanın ürünü olan bu gerilim romanında sakıncalı! konuları bir araya getirmiş."
- Publisher's Weekly

"Fatima Olayı, papalık seçimlerinin perde arkasında yaşanan amansız çekişmeler, Vatikan'ın dilsiz duvarları ardında oynanan güç ve iktidar oyunları... Bu sarsıcı gerilim romanıyla Berry türün çıtasını biraz daha yükseltiyor."
- New York Times
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2007
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789756316849
 • Orijinal Adı:
  The Third Secret
 • Çeviri:
  Füsun Talay
 • Yayınevi:
  Bilge Kültür Sanat
 • Kitabın Türü:
Erden Tunç 
13 Mar 14:37 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Fatima'nın 3 sırrını duymuşsunuzdur. 1917'de Portekiz'in bir köyünde 3 çocuğa gözüktüğü inanılan Meyem Ana'nın bu çocuklara verdiği sırlardan ilk 2 sır açıklanmış ama üçüncünün saklanmıştı ve herkes son sırrın kıyamet ile alakalı olduğunu düşünüyordu. 2000 yılında Vatikan 3.sırrın papa suikasti ile ilgili olduğunu açıklamıştı.
Kitap bu sır üzerinden gidiyor. Dan Brown tarzını sevenler bu kitabı da beğenerek okuyacaklardır.