Steve Hamilton

Steve HamiltonTravma yazarı
Yazar
7.9/10
278 Kişi
897
Okunma
29
Beğeni
4.595
Gösterim

Steve Hamilton Kimdir?

Steve Hamilton Amerikalı bir dedektif romanı yazarı. 10 Ocak 1961 doğdu ve Detroit, Michiganda büyüdü. 1983 yılında Michigan Üniversitesinden mezun oldu ve o Hopwood Ödülü kazandı.
Unvan:
Yazar
Doğum:
Detroit, Michigan, 10 Ocak 1961

Okurlar

29 okur beğendi.
897 okur okudu.
6 okur okuyor.
233 okur okuyacak.
12 okur yarım bıraktı.

Steve Hamilton Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Yani gerçekten dinlemekten bahsediyorum. Çünkü insanların çoğu dinlemeyi bile bilmiyorlar. İnanın bana çoğunlukla konuşma sırası yeniden kendine gelsin diye karşındaki insanın susmasını beklerler yalnızca.
Resimde ya da müzikte iyi olan çocuklar hayranlık listesinde en üstlerde yer almazlardı.
Sol elimi F harfi biçimine soktum. Sağ elimi de K biçimine sokup sonra sanki elimde bir şey tutuyormuşum gibi suratına fırlattım. Aslında bunu bir tek elin tek bir parmağıyla da yapmak mümkündü elbette. Ama beş yıllık işaret dili bilgim bana söylemek istediklerimizi daha hoş bir tarzda aktarmayı öğretmişti.
Sayfa 163 - KORİDOR YAYINCILIKKitabı okudu
Hiç kimse güvende değil. Hiçbir zaman. Hiçbir yerde.
Sayfa 197 - KORİDOR YAYINCILIKKitabı okudu

Steve Hamilton İletileri

Tümünü gör
'Birgün sevilmedihin bir yürekte kim. Vurduya, gigeceksin.."
Steve Hamilton
Steve Hamilton
Oysa beni rahat bırakmalarından başka bir şey istemiyordum.Çünkü hepsi büyük bir hata yapıyordu.Yaşadıklarım “tramvayla” başa çıkmam için henüz çok yeniydi.Yani henüz onları beynimin arka bahçesine biri gelip kazarak çıkartsın diye gömmemiştim.Her gün yaşadıklarımı sürekli düşünüp duruyordum zaten . Güya yardım etmeye çalışıyorlar. Ne lütuf. Oysa şaşırtıcı derecede cehalet sergiliyorlardı.
Travma
Travma

Steve Hamilton Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
402 syf.
5/10 puan verdi
·
12 günde okudu
Kitabın arkasında yazılanlara, aldığı ödüle ve yazılan olumlu incelemelere rağmen kitabı beğenmedim. Başlarda, fast food polisiye romanlarından sıyrılan edebi bir dile sahipmiş hissi uyandırsa da, sonradan oldukça sıradan bir "günlük" halini alan bir kitap.
Travma
TravmaSteve Hamilton · Koridor Yayıncılık · 2011766 okunma
402 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
2011 Edgar en iyi roman ödülü sahibi kitap. Unutamadığım, adeta film izler gibi, en hızlı okuduğum kitaplardan diyebilirim. Sayfa sayısı sizleri ürkütmesin. Steve Hamilton'un dili öyle duru ve akıcı ki.. Baş karakter Mike, kitabın ismindende anlaşılacağı üzere 8 yaşında bir travma yaşıyor, konuşma yetisini kaybediyor ve sesine yeniden kavuşabilmeyi arzuluyor. Mike'ın başına gelen trajedi kitap boyu gizemini koruyor ve tempo hiç düşmüyor. Kendisi bir kilit sanatçısı, sessiz yürüyen bir yetenek. Açamadığı kilit bulunmuyor. Ustası Hayalet ile yolu kesişecek, bu yeteneği kötü eller tarafından keşfedilecek, profesyonel bir soyguncu olacak, aşık olacak, ihanete tanık olacak.. Macera, dram, gerilim, aşk ne ararsanız var. Kitap bir geçmiş, bir gelecek şeklinde ilerliyor. Bu stili sevmeyenler bir ihtimal sıkıcı bulabilir. Mike'ın hikayesini çok sevdim ben. Kitap bittiğinde bir kilidi açacak kadar bilgiye sahip oluyorsunuz:) Kimler okusun? Macera, gizem ve ilginç konu arayan herkes. Tavsiye olunur, keyifli okumalar. ...
Travma
TravmaSteve Hamilton · Koridor Yayıncılık · 2011766 okunma
402 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Şayet iyi bir dinleyici iseniz ve aşka inanıyorsanız Mucize Çocuğun size anlatacakları var... Yaşadığı korkunç trajedinin ardından hikayesi sadece iki gün manşetlerde yer alan ve hafızalardan kolay çıkmayacak bir dramda kitaba ses veren karekterimizi dinlerken hep iyi bir yaşama sahip olmasını
Travma
TravmaSteve Hamilton · Koridor Yayıncılık · 2011766 okunma