Kanlı Kumpas

6,9/10  (9 Oy) · 
22 okunma  · 
6 beğeni  · 
791 gösterim
Benzeri görülmemiş bir şekilde, Steve Hamilton'ın Kanlı Kumpas'ı, bu alanda en saygın iki ödül olan Edgar ve Shamus En İyi İlk Roman Ödüllerini kazanarak inanılmaz bir başarı elde etmiştir.

Şimdi kitabın kapağını açın ve yazarın, kendinden önceki romanların yapamadığını nasıl gerçekleştirdiğini görün...

Kalbinin hemen yanında bulunan kurşunun dışında, eski polis memuru Alex McKnight, arkadaşının ölümü ve kendi ölümcül yarasıyla ilgili kâbusları geride bırakmak ister. İşlediği suçlardan mahkûm edilen Maximilian Rose yıllardır eyalet hapishanesindedir. Ama McKnight'ın emekliye ayrıldıktan sonra bir kulübede yaşamaya başladığı yer olan Michigan eyaletindeki Paradise şehrinde, Rose'un özelliklerine sahip bir katil ortaya çıkar. Rose hapishanede olduğundan, McKnight başka kimin geçmişteki gizli sırları bildiğini anlayamaz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  301
 • ISBN:
  9786055358006
 • Çeviri:
  İsmail Kalkan
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Ünal 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gerçek bir polisiye roman. Bir polisin geçmişini kullanarak neler yapılabileceğini gözler önüne seriyor. Aslında romandaki ana düşünce korku ;bir insanı korkunun ne hale getirebileceği ve bir geçmişiniz var ve bunu yalnız siz bilmiyorsanız diğerlerinin bunu kullanarak neler yapabileceğine bir bakın.

Kitaptan 2 Alıntı

Esma Ünal 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Alex, buradaki mesele kazanç değil. Asıl mesele beklenti. Kazanmak veya kaybetmek önemli değil. Bu, senin nasıl hissettiğinle ilgili..."

Kanlı Kumpas, Steve Hamilton (Sayfa 43)Kanlı Kumpas, Steve Hamilton (Sayfa 43)
malefizz 
12 Nis 09:12 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Cennette soguk gün
Gülü bir bardak suyun icine koydum ve cantami hazirlayip ciktim kapiyi kilitledim ."bu gece senin telefonunu kapatacagim "dedim ruzgara dogru ."her kimsen gecenin bir yarisi beni aradiginda sadece telefonun calisini duyacaksin "belkide telesekreter mesajimi degistirmeliyim "eger beni arayan kafamin icine eden manyak katilseniz lutfen bire basin .baska biriyseniz lutfen ikiye basin "... ....

Kanlı Kumpas, Steve HamiltonKanlı Kumpas, Steve Hamilton