Steven Hiatt

Steven Hiatt

Yazar
8.1/10
16 Kişi
·
37
Okunma
·
0
Beğeni
·
356
Gösterim
Ve bizim ekonomik sistemimiz insan istismarının, sömürünün, derebeyliğin ve köle kullanımının/tüketiminin modern versiyonlarına dayalı olarak işlemekte.
Kongo dünyanın en yoksul ülkesi olmaya devam ediyor ve bilgisayarlarımız, cep telefonlarımız, oyun konsollarımızla o sefalete, inanılmaz derecede ölüm oranına sponsorluk edenler biziz.
Her santimi şiddetle, sömürüyle, hayvan ve başka canlı türlerinin yok edilmesiyle oluşturulmuş bu yolda gözlerimizi kapayıp ilerlemeye devam mı edeceğiz? Yoksa çocuklarımıza miras bırakmaktan gurur duyacağımız bir dünya mı yaratacağız?
Şirketokrasinin izlediği politikalar nedeniyle dünyada hergün ortalama 24.000 insan açlıktan ölmekte, çoğu çocuk olan başka onbinlerce kişi kurtulmaları sadece maddi nedenlerle mümkün olmadığı için çeşitli hastalıklara teslim olmakta. Dünya nüfusunun yarıdan fazlası günde 2 dolardan az gelirle hayata tutunmaya çalışmaktadır.
İlk iki cildin biraz tekrarı gibi olsa da farklı gözlerden ve ilk ciltte bahsedilen 70-90 arasından sonra 2000'li yılları anlatan daha çok makaleler bütününü andıran bir kitap. İlk cildi kadar etkilemedi.
Perkins'in sıra dışı kitabı. 1 ve 2. ciltler John Perkins 3. cilt Steven Hiatt ve 13 uzmanın katılımı ile çıkarılmış. Kitapların yazılıp basılması serüveni 20 yılı aşkın bir süreç. Baskılar tehditler ve suikastlarla sindirilmeye çalışılan yazar sonunda başarıyor.
Dün bugün yarın sarmalında arzu edilen ve kurgulanan dünya düzeni hakkında kafanızda ki tüm soruları yanıtlıyor. Hatta daha ileri götüreceğim. Nasılda minik piyonlar olduğumuzu anlamamızı inanılmaz kolaylaştırıyor. Bilim kurgu yada komplo teorileri değil. Hayatın tam da kendisi. Bakın bakalım çapına ve bütçene bakmadan yollar, köprüler, hava alanları, barajlar ülkeyi yeniden inşa etmeler kime ve neye hizmet ediyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Steven Hiatt
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 37 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 53 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.