Susan Cain

Susan Cain

Yazar
8.5/10
6 Kişi
·
18
Okunma
·
6
Beğeni
·
934
Gösterim
Adı:
Susan Cain
Unvan:
Öğretmen, Yazar
Doğum:
A.B.D, 1968
Amerikan eğitimci, yazar.
Neyi kıskandığınıza dikkat edin. Kıskançlık çirkin bir duygudur ama gerçeği söyler. Çoğunlukla arzuladığınız şeye sahip olanları kıskanırsınız.
İki kişiliğin karşılaşması iki kimyasal maddenin temasına benzer; eğer herhangi bir tepkime varsa, ikisi birden dönüşüm geçirir- Carl Jung
-Sakinlerde kazanır-
"Ben tek koşumluk bir atım, iki kişilik işler ya da takım çalışması için biçilmiş kaftan değilim... çünkü herhangi bir hedefe ulaşmak için düşünme ve yönetme işini tek bir kişinin yapmasının zorunlu olduğunu iyi biliyorum."
Sevgi esastır; girişkenlikse isteğe bağlı. Yakınlarınızı ve sevdiklerini el üstünde tutun. Arkadaşlığından keyif aldığınız kişilerle görüşün. Ve herkesle sosyalleşmeye çalışmayın. İlişkiler herkesi daha mutlu eder, ama niteliği nicelikten önde tutun.
415 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap, ismi sebebiyle kişisel gelişim kitabı gibi görünebilir. Ancak aile, okul, iş ve sosyal çevrelerinde hep sessiz sakin olarak nitelendirilen içedönük insanları ele alıyor. Önceki yüzyıllarda bu tip insanlar saygın görülürken, günümüzün tantanalı dünyasında "sessiz sakin" nitelemesi olumsuz anlamda kullanılıyor. Bu da içedönük insanların kendilerinde bir sorun olduğunu düşünmelerine sebep oluyor. Kendisini de bir içedönük olarak adlandıran Susan Cain, yanlış olanın içedönük karakter değil; en fazla bağıranın ve kendini gösterenin makbul olduğu yaşadığımız çağ olduğunu anlatıyor.
415 syf.
·40 günde·Beğendi·9/10
Öğretmenseniz girişken ve katılımcı öğrencilerinizin tadını çıkarın. Ama utangaç, kibar ve özerk olan, kimyaya, papağanlara ya da ondokuzuncu yüzyıl sanatına merak duyanlarıda ihmal etmeyin. Onlar yarının sanatçıları, mühendisleri ve düşünürleridir.
Son bölümden alıntı

İçedönük olmak... sosyal kelebek olmamak, ekip çalışmasından hoşlanmamak, konuşkan olmamak, yalnızlığı, sakinliği daha huzurlu bulmak, birebir ilişkileri grup ilişkilerine tercih etmek ve benzerleri ruhsal bir sorun sahibi olmak demek değildir.. toplum çoğu zaman içedönükleri ( ki sanırım ben bu kategorideyim) anti sosyal, depresif, katılımcı olmayan yabani olarak tanımlıyor. Sonunda bir kitap, bu kitap iyi hissettirdi.. Normalmişim...
Hem içedönüklerin hem dışadönüklerin okumasını tavsiye ederim, kitabı ben çok beğendim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Susan Cain
Unvan:
Öğretmen, Yazar
Doğum:
A.B.D, 1968
Amerikan eğitimci, yazar.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 18 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.